TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: aykutmu - Ekim 09, 2012, 09:35:02 ÖS

Başlık: Rmp modülü(bobin koruyucu) ve benzin pompa koruyucu hakkında
Gönderen: aykutmu - Ekim 09, 2012, 09:35:02 ÖS
arkadaşlar 1.4ivtec jazz a brc taktırıcam sizce Rpm modülü (bobin koruyucu) ve benzin pompa koruyucu taktırmalımıyım
200 liralık bir fark oluşuyor fiyatta, bazı arkadaşlar benzin pompası koruyucunun gaz bitmesi durumunda yolda aniden arabanın stop etmesine
yol açabileceğini söylüyor. kafam karıştı açıkçası yardımcı olabilirseniz sevinirim
Başlık: Ynt: Rmp modülü(bobin koruyucu) ve benzin pompa koruyucu hakkında
Gönderen: 23korg23 - Ekim 09, 2012, 10:04:06 ÖS
bazı lpg sistemleri artık bobinden devir sinyali almıyor brc ninde bazı modellerinde var diye biliyorum o nedenle taktıracağınız yere sorun ayrıca rpm sensörü 50 lira ama pompa koruyucuya gerek yok zaten riskli sizinde dediğiniz gibi sürekli depoda çeyrek depo benzin bulundurursanız benzin pompası sorunu yaşamazsınız zaten hondalarda yaşayanı duymadım ben
Gönderen: aykutmu - Ekim 09, 2012, 10:35:06 ÖS
My11 kit taktırıcam rpm modülü ekstra ücretmiş
Gönderen: 23korg23 - Ekim 09, 2012, 10:43:02 ÖS

dedim ya 50 lira diye.. ama bazı kitler enjektörlerden devir sinyali alıyo.. brc ile ilgili bişeyler okumuştum ama şuan net hatırlamıyorum araştırın netten başka biyerden alıyolar sanırım devir sinyalini eğer bobinden almıyolarsa ayrıca rpm sensörüne gerek kalmaz
Gönderen: aykutmu - Ekim 09, 2012, 10:54:36 ÖS

dedim ya 50 lira diye.. ama bazı kitler enjektörlerden devir sinyali alıyo.. brc ile ilgili bişeyler okumuştum ama şuan net hatırlamıyorum araştırın netten başka biyerden alıyolar sanırım devir sinyalini eğer bobinden almıyolarsa ayrıca rpm sensörüne gerek kalmaz

üstat araştırsamda anladığım konu değilki teknik terimler Brc bilen bir arkadaş görüş bildirirse çok sevinirim
Gönderen: 23korg23 - Ekim 10, 2012, 11:09:39 ÖÖ
asvtec nickli mehmet beye sorun ondan iyi bilen yoktur
Gönderen: 23korg23 - Ekim 10, 2012, 11:13:26 ÖÖ
mesela asvtec arakdaşımızın başka bir forumda yazdıklarını aktarıyorum

Merhabalar ;

Esasında mecbur kalınmadıkça bobinden devir bağlantısı alınmasını uygun bulmuyoruz.Opel gurubunda bobın yerıne krank devir sensöründen tetikleme alınmasını uygun görüyoruz hatta BRC montajlarında ne krank devir sensöründen ne de bobınden devir alıyoruz ; bunların dışında OEM MAP bağlantısı yaparak kesinlikle devir sinyali için bağlantı yapmıyoruz.Aracınızdaki sorunun nedeni bu olabilir ; lütfen sonucu burdan paylaşalım .Selamlar...

Gönderen: burakozk - Ekim 28, 2012, 12:57:48 ÖS
Rpm modülünün yararı ve zararı nedir?
Gönderen: 23korg23 - Ekim 28, 2012, 03:39:19 ÖS
Rpm modülünün yararı ve zararı nedir?

bildiğim kadarıyla bir zararı yok yararına gelince bobin yakma ihtimalini ortadan kaldırır aracın çalışmasını rahatlatır ateşleme daha iyi olur (bobinden yük kaltığı için)