TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: s3z3r54100 - Eylül 27, 2012, 04:47:15 ÖS

Başlık: Honda Civic Piyasa Ne Zaman Düzelir Arkadaşlar ?
Gönderen: s3z3r54100 - Eylül 27, 2012, 04:47:15 ÖS
Arkadaşlar FD6 Kasa alcaktım aksilik oldu vtec 2 veya 1.6 ies alıcam ama piyasa çok kötü boşlara 18 19 isteniyor orginal düzgün desen 20+ Vtecler desen almış başını gidiyor fd6 kadar para istenyr 27 30 32 Bu piyasa ne zaman normale döner beklemelimiiyim yoksa düzelmezmi almalımıyım yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim
Başlık: Ynt: Honda Civic Piyasa Ne Zaman Düzelir Arkadaşlar ?
Gönderen: gecetilkisi - Eylül 27, 2012, 05:17:50 ÖS
daha düzelmez vergi+ zam böyle alıp başını gittikçe geçen kış bekledik düşer diye ama aksine yükseldi. Zamları ve vergileri fırsat bilen galericiler, pazarlarda ve sahibinden com da piyasayı yükseltiyorlar millet ne alabiliyor ne satabiliyor.
Gönderen: hondacolik - Eylül 27, 2012, 05:48:13 ÖS
evet benimde var civic , ama dediğiniz gibi çoğu kişi abartıyor fiyatları
Gönderen: oktayoo - Eylül 27, 2012, 05:55:43 ÖS
vtec2 almak için bende bekliyorum,kısmet artık kış gelsin bakalım.
Gönderen: münzevi - Eylül 27, 2012, 07:36:06 ÖS
Ben de aracımı aldığımdan beri 2. aracım için VTEC düşünürdüm ama bu artışlar beni Avensis'e doğru itiyor.
Gönderen: galantus - Eylül 27, 2012, 07:36:23 ÖS
Arkadaşlar bu honda piyasası bence imkanı yok düzelmez. Cünkü cok fazla talep var ve piyasada temiz bakımlı orjinal araba bulmak cok zor. Bulunursada cok para isteniyor. Değişeni olmayan 2 3 parça boyası olan temiz bakımlı heleki birde lpg li vtec2 28 den aşağı bulamazsınız. Birde beyaz olursa 1 milyar daha atabiliyor. 27 gibi bulunursa bence hemen alınmalı ama cok zor. Malesef piyasa böyle.
Gönderen: bbhnda - Eylül 27, 2012, 07:48:06 ÖS
Arkadaşlar bu honda piyasası bence imkanı yok düzelmez. Cünkü cok fazla talep var ve piyasada temiz bakımlı orjinal araba bulmak cok zor. Bulunursada cok para isteniyor. Değişeni olmayan 2 3 parça boyası olan temiz bakımlı heleki birde lpg li vtec2 28 den aşağı bulamazsınız. Birde beyaz olursa 1 milyar daha atabiliyor. 27 gibi bulunursa bence hemen alınmalı ama cok zor. Malesef piyasa böyle.

3 parça boya lpg li 8 yıllık araca istenen paralara bak .. heyy yavrumm heyyy.... o da dediğiniz gibi en iyi ihtimalle.ben diyorum ki vtec2 ye bu fiyatlar isteniyorsa fd kasaya 50 derim ben .hiç acımam.
Gönderen: carousal - Eylül 27, 2012, 08:05:32 ÖS
Eskiden LPG'li araçlar ekstra değer kaybederdi, artıkaraçlarda LPG varsa artı özellik gözüyle bakılıyor. Nereden nereye geldi otomotiv piyasası.
Gönderen: oktayoo - Eylül 27, 2012, 08:32:48 ÖS
Ben şahsen lpg siz alıp gerekirse kendim taktırma taraftarıyım.Önceki aracımı 1,5 yıl kullandım 11000km anca yaptım.birde lpg li vtec2 lerde son zamanlarda bi hararet aldı başını gidiyor.vtec2 conta yanıyo,lpg nin motoru fazla ısıtmasından kaynaklı mı ne 1,5yıl lpg ile kullananlarda çıkmaya başladı.konuda açtım tartışalım diye ama hiç yazan olmadı :)

http://www.teamhondaturkey.com/forum/sohbet_off_topic/vtec2_hararet_conta_yakma_dusunceler-t68421.0.html 
Gönderen: bbhnda - Eylül 27, 2012, 08:33:58 ÖS
aynen lpg vtec 2 ye yaramadı :D yalnız işin garibi arkadaşın 3.28 e46 sındada aynı sorunları almaya başladık lpg li oda.
Gönderen: s3z3r54100 - Eylül 27, 2012, 10:38:15 ÖS
Umut yok piyasadan uygun bulucaz o zaman bitane geçen sene 5 6 milyar aşadaydı bu arabalar boyalı değişenliler bile 26 27 milyar orginal desek zaten 30 ies hiç bakılmaz Şansım yok onca sene bekle sen araba almayı bi ötv zammı ile piyasa pert nese saolun arkadaşlar
Gönderen: adyobatik - Eylül 28, 2012, 08:56:31 ÖÖ
almayın bu paralara olsun bitsin, piyasada arabamı yok, marka tutkusunu bırakın arkadaşlar, hız istiyorsanız ona göre, konfor istiyorsanız ona göre, az yaksın istiyorsanız ona göre.... kıyamet gibi araç var, vermeyin arkadaş 7-8 yaşındaki donanımsız araca 28-30 bin lira,yoldanmı topluyorsunuz? şu anda piyasada kıyamet gibi alternatif var,gidin deneyin,test edin, önyargılı olmayın, bende hondayı severim ama kusura bakmayacak kimse, bu paralara ne araçlar var,
Gönderen: Mahir TÜRKMEN - Eylül 28, 2012, 09:07:45 ÖÖ
alıcı var bu sebepten de düşmez ;)
Gönderen: cagatay54 - Eylül 28, 2012, 09:32:16 ÖÖ
kardeşim bu ülkede şahinlere 9-10 bin lira istiyolar ve satılırken adam 99-2000 cıvıc e 20 bin istiyor hadi normal diyelim 2005-2006 model cıvıcler 30 lira istiyor ve üstü de olabiliyor(bu insanlara acayip sinirleniyorum 2007 üstü alır binerim.yeni yenidir) 2007 ve üstü cıvıc ler normal piyasasında 32 ve üstüne temiz fd6 alaiblirsiniz.
Gönderen: oktayoo - Eylül 28, 2012, 02:58:29 ÖS
aynen katılıyorum en uygun fiyatlar fd6 da.o kadar parada bizde yok ama :)
Gönderen: erdemtetik - Eylül 28, 2012, 03:15:14 ÖS
ankarada beyeaz var bi tane > 33  yazmış aradım, ne düşünüyorsun abi dedim geleceğim alacağım dedim, ilanda 32 bin vereyim diyeceksen arama yazdım dedi, aşağısını düşünüyorsan konuşmayalım pek dedi, yüzüne kapattım :)
Gönderen: s3z3r54100 - Eylül 28, 2012, 04:28:25 ÖS
ankarada beyeaz var bi tane > 33  yazmış aradım, ne düşünüyorsun abi dedim geleceğim alacağım dedim, ilanda 32 bin vereyim diyeceksen arama yazdım dedi, aşağısını düşünüyorsan konuşmayalım pek dedi, yüzüne kapattım :)
Bahsettiğin 33 yazmş olan vtec 2 mi :)
Gönderen: hondacolik - Eylül 28, 2012, 06:06:08 ÖS
 >%6rol , adam yazmış ama  >%6rol 32 bin vereyim diyeceksen arama yazdım diye
Gönderen: bychef2712 - Eylül 29, 2012, 04:07:48 ÖS
 >=ok
almayın bu paralara olsun bitsin, piyasada arabamı yok, marka tutkusunu bırakın arkadaşlar, hız istiyorsanız ona göre, konfor istiyorsanız ona göre, az yaksın istiyorsanız ona göre.... kıyamet gibi araç var, vermeyin arkadaş 7-8 yaşındaki donanımsız araca 28-30 bin lira,yoldanmı topluyorsunuz? şu anda piyasada kıyamet gibi alternatif var,gidin deneyin,test edin, önyargılı olmayın, bende hondayı severim ama kusura bakmayacak kimse, bu paralara ne araçlar var,
Gönderen: Ghan - Eylül 29, 2012, 04:16:09 ÖS
Vtec2 lere 30-32 bin fiyat çekenler oldukça ve bu parayı gidip bu araçları alan oldukça bu piyasa düşmez.
Gönderen: galantus - Eylül 29, 2012, 04:48:33 ÖS
Ben şahsen lpg siz alıp gerekirse kendim taktırma taraftarıyım.Önceki aracımı 1,5 yıl kullandım 11000km anca yaptım.birde lpg li vtec2 lerde son zamanlarda bi hararet aldı başını gidiyor.vtec2 conta yanıyo,lpg nin motoru fazla ısıtmasından kaynaklı mı ne 1,5yıl lpg ile kullananlarda çıkmaya başladı.konuda açtım tartışalım diye ama hiç yazan olmadı :)

http://www.teamhondaturkey.com/forum/sohbet_off_topic/vtec2_hararet_conta_yakma_dusunceler-t68421.0.html 
Valla dostum benim aracım şu an 120 bin kmde. Üzerinde brc kit ile almıştım. Gecen bakıma gittiğimde kitin 55.000 kmde takıldığını öğrendim. Ben aracı 90.000 km de aldım ve şu ana kadar en kücük bir sorun yaşamadım. Herkes formda bangır bangır söylüyor ama anlamak istemeyenler yada lpg ye ön yargılı olanlar hala anlamıyor. Arkadaşım bu işte en önemli olan ustadır ikinciside seçtiğin kittir. Bu kombinasyonu sağlayabilirsen tadından yenmez. Hiçte bir sorun cıkmaz. Ama kötü bir ustaya gidersende başın dertten kurutlmaz. Aracın hararette yapar contada yakar motoruda yer. lpg li hondasıyla yıllarca sorunsuz binenler var onların neden contası yanmıyor. Yav taksiciler lpgli dandik araçlarıyla yüzbinlerce km yol yapıyorlar. Eğer motorunun sağlamlığıyla ünlü benim hondam lpg den morotu yanacak patlayacaksa lpg ye dayanamayacaksa biranönce patlasın catlasın. Başlarım öyle sağlam motora. Ben motorunun sorunsuzluğuyla ün yapmış hondaya değilde hangi markaya lpg takayım o zaman.
Gönderen: bymurat___61 - Eylül 29, 2012, 04:51:42 ÖS
Gidincen temiz dizel focus alıcan. Tamam hondacıyız ama ...
Gönderen: cefe - Eylül 29, 2012, 11:50:37 ÖS
Temiz 2010-2011 model fd6 lara 45000 lt yazıyor sahibindende yakında yeni civici 2.el de geçer:))
Gönderen: hondacolik - Eylül 30, 2012, 12:31:11 ÖÖ
 >%6rol
Gönderen: s3z3r54100 - Eylül 30, 2012, 02:43:41 ÖÖ
Vtec2 lere 30-32 bin fiyat çekenler oldukça ve bu parayı gidip bu araçları alan oldukça bu piyasa düşmez.
Alan oldgunu sanmıyorum piyasa şişirmek reklam için koyuyorlar alan çıkarsa veririz hesabı bide 450 ilan varsa 400 ü ölesine koymuş kar yapmak amaçlı
Gönderen: power - Eylül 30, 2012, 09:19:20 ÖÖ
honda alıp zarar eden duymadım.
GENEL ORTALAMA :temiz hatasız civic için
99 kasa 20 bin tl
2005 kasa 28bin
2007 37bin İSTİYORLAR
98 araba 17-20 arasına satılıyorsa
2011 kasanın 42-45 olması  normal....
bu piyasada düşmez her zaman artar...
Gönderen: erdemtetik - Ekim 03, 2012, 10:54:49 ÖÖ
çıldırmak üzereyim 30 diyor 1 lira inmiyor be adam 2006 model 120 binde araba ya !!! gerçekten bir sıkıntı var satılık honda sahiplerinde
Gönderen: hondacolik - Ekim 03, 2012, 07:18:29 ÖS
 >%6rol
Gönderen: lysonr - Ekim 03, 2012, 07:27:25 ÖS
kuran çarpsın altınla zamlarla katılımıyor honda piyasası alayına kafa tutuyor :) hayırlısı kardeşim inşallah iner
Gönderen: oktayoo - Ekim 03, 2012, 08:50:55 ÖS
almıyorum bende işte banane :)
Gönderen: adyobatik - Ekim 03, 2012, 09:51:23 ÖS
şimdi karşılaştırma yapmak için yada bu daha iyidir yok şu daha iyidir demek için yazmıyorum,tüm arkadaşlara burdan bunu söyleyeyim, ardından yazımı yazayım :)

2 sene önce temmuz ayında sahip olduğum 98 model 130.000 kmde abs ve airbag olmayan model ,gerçekten temiz ies imi satmaya karar verdim, artık dedim aile oldum masraflar arttı, yaşı ve km si olan aracı bırakayım değiştireyim dedim, öncelikle aracımı sattım o zaman için güzel bir fiyata, ben 15.800 e almıştım 2 sene binmiştim, 17.000 liraya da verdim 2010 senesinin temmuz ayıydı,

üzerine birikmişim vardı 7000, sonra paramı cebime koydum çıktım vtec 2 kasa ES aramaya, dedim güzel olursa LS de alırım, adana kazan ben kepçe 3 hafta araç aradım, hatta çevre illere de gittik galerilere ve pazarlara, yaklaşık 6-7 tane alınabilecek araç buldum 2005-2006 olarak, 50-80 bin km arası,o zamanın parasıyla 27.000 liranın altına kimse inmedi,bende bütçe olarak 24-25 demiştim kendime,gezdim baktım yok, 23-24 yazanlar arabayı bitirmiş,temizlerde 27-28 diyor, dedim arkadaş ben bu kadar parayı verdikten sonra alternatif neden bakmıyorum, hatta 0 km neden bakmıyorum :)
ford-citroen-vw-renault falan gezdim, 0 km fiyatları 34-38 arasıydı sorduklarımın, işte focus megane falan, dedim birde fiata gideyim, kafamda bravo verdı işin açıkçası, ama onun fiyatıda 35 civarı olunca vazgeçtim, baktım köşede bordo bir linea yatıyor, dedim bu kaça?? satıcı eğer o aracı düşünürsem uygun fiyat verebileceğini söyledi, o araç bir önceki partiden kalan son araçmış ve dolu model olup t-jet benzinli olduğu için kalmış son, millet dizel tercih ettiği için bu kalmış, araca bindim inceledim,araçta yok yok, far-park-yağmur sensörleri, kendiliğinden kararn dikiz aynası, ön-arka bardaklıklı kol dayama,içi-bagajı büyük,metalik renk bordo,jantlar falan... dedim ne diyorsunuz buna en son,şehiriçi biniyorum zaten, 31.500 dedi, o an pazarlık yapmadım çıktım,ama kafamada takıldı, 28 verip 5-6 yaşında arabamı? yoksa 0 km full araçmı? aradılar beni, dedim 30 veririm son, ve aldım da :)

şimdi 28 bine 5-6 yaşında özellik yoksunu araçmı alırım? yoksa uygun bulup başka alternatifmi değerlendiririm?? ben alternatif değerlendirdim, bu bendeki honda sevgisini öldürdü mü? hayır kesinlikle,ama yoldanda toplamıyorum parayı,bir para harcıyorsam karşılığını isterim arkadaş,

hala da biniyorum, çokda memnunum, allah sattırmasın satarsam üst segment için satarım,niyetimde oluyor bazı bazı, ben başıma gelen ve yaşadığım olayları yazdım,isteyen içinden fikride alabilir,almayabilir de :) bu benim düşüncemdir
Gönderen: can_vtec - Ekim 03, 2012, 09:52:56 ÖS
honda alıp zarar eden duymadım.
GENEL ORTALAMA :temiz hatasız civic için
99 kasa 20 bin tl
2005 kasa 28bin
2007 37bin İSTİYORLAR
98 araba 17-20 arasına satılıyorsa
2011 kasanın 42-45 olması  normal....
bu piyasada düşmez her zaman artar...
Benimki 2012 fd6 :) Geçen oylesine ilana çıkardım 45 verseler verecektim 43.5 verdiler. Bende satmaktan vazgeçtim.
Gönderen: kayaci26 - Ekim 04, 2012, 03:31:45 ÖS
şimdi 28 bine 5-6 yaşında özellik yoksunu araçmı alırım? yoksa uygun bulup başka alternatifmi değerlendiririm?? ben alternatif değerlendirdim, bu bendeki honda sevgisini öldürdü mü? hayır kesinlikle,ama yoldanda toplamıyorum parayı,bir para harcıyorsam karşılığını isterim arkadaş,

hala da biniyorum, çokda memnunum, allah sattırmasın satarsam üst segment için satarım,niyetimde oluyor bazı bazı, ben başıma gelen ve yaşadığım olayları yazdım,isteyen içinden fikride alabilir,almayabilir de :) bu benim düşüncemdir

değerli dostum son derece güzel inceleme ve araştırma yapmışsınız ve en sonunda doğru bir karara varmışsınız.... Allah güle güle binmeyi nasip etsin...

Ancak şöyle de bir durum var;

2010 t-jet linea yı (tahminim sizin araç 2010 ilk çıkan seri ya da 2009 ama çok önemli değil) 30.000 e aldınız... 2 yılır bindiniz hadi satılık dediniz... 26-27 Bin piyasası var....  ortalama 3 bin TL çizdiniz yane...

ama 2005 - 2006 ES7 alsa idiniz o dediğiniz tarihte 26 - 27 bin TL aralığında şimdi 29 - 30 bin TL idi aynı şartlarda yani 50-80 bin km aralığı demişsiniz, üstüne linea ile yaptığınız km yşi ilave edin farketmez...

Eğer ES7 düz vites, beyaz vb açık renk, sunroof dahil full bir araç ise LPG si olsun olmasın 29 - 30 bin TL yi ediyor- ederde....

alan da çok satan da. . .
Gönderen: kayaci26 - Ekim 04, 2012, 03:38:59 ÖS
çünkü vatandaş cart curt arabaların ilerleyen km lerde kendisine acayip yük olduğunu gördü göreli, daha doğrusu benim hesap memur kesim 15 - 30 bin TL bandındaki arabaları seçip binmeye başladı başlayalı öncelikle HONDA, devamında TOYOTA marka olarak değer kazandı.... sıfır km si de ikinci eli de PARA EDİYOR...

100 - 150 bin km ye kadar bir çok araba gidiyor zaten.... yani durumu idare ediyor... ama Honda larımız maşalalh periyodik bakımların haricinde ağlayan zırlayan SERVİSLE AKRABA yapan bir karaktere sahip değil...

Ben daha yakında elimdeki 99 AT GP li ies i 2011 model 76.000km deki 1.3 m-jet linea ile  takaslayıp üste 3.000 TL verecek idim ama aracın 76 bine kadar ki servis geçmişini görmem ve vazgeçmem aynı anda oldu.

hatta bu forumda bir arkadaş sıfır km aldığı lineasını 13 ayda 21 kere servise götürdüğünü ve sırf bu yüzden satılığa çıkardığını yazmış idi.

sen çok memnun olabilirsin, ol zaten Allah muhafaza hiç bir dostumuzun zarar ziyan çekmesini istemeyiz...
zira biz honda ailesiyiz.
Gönderen: faw13 - Ekim 04, 2012, 04:35:01 ÖS
çünkü vatandaş cart curt arabaların ilerleyen km lerde kendisine acayip yük olduğunu gördü göreli, daha doğrusu benim hesap memur kesim 15 - 30 bin TL bandındaki arabaları seçip binmeye başladı başlayalı öncelikle HONDA, devamında TOYOTA marka olarak değer kazandı.... sıfır km si de ikinci eli de PARA EDİYOR...

100 - 150 bin km ye kadar bir çok araba gidiyor zaten.... yani durumu idare ediyor... ama Honda larımız maşalalh periyodik bakımların haricinde ağlayan zırlayan SERVİSLE AKRABA yapan bir karaktere sahip değil...

Ben daha yakında elimdeki 99 AT GP li ies i 2011 model 76.000km deki 1.3 m-jet linea ile  takaslayıp üste 3.000 TL verecek idim ama aracın 76 bine kadar ki servis geçmişini görmem ve vazgeçmem aynı anda oldu.

hatta bu forumda bir arkadaş sıfır km aldığı lineasını 13 ayda 21 kere servise götürdüğünü ve sırf bu yüzden satılığa çıkardığını yazmış idi.

sen çok memnun olabilirsin, ol zaten Allah muhafaza hiç bir dostumuzun zarar ziyan çekmesini istemeyiz...
zira biz honda ailesiyiz.

o arkadaş ben olabilirim 1.5 senede 28 kere, full dizel otomatik model için :D
civic 1.5 seneyi geçti, henüz 1, o da frenlerdeki kronik sorun için gitti 1 saat kaldı geldi sorunsuz, yeni bir fren takımıyla :D (iki sayımda da bakımlar hariç, onları da eklersek linea 31 civic 4 kere servise gitti)
Gönderen: hondacolik - Ekim 04, 2012, 07:13:39 ÖS
 :loveehonda :lovee
maaşallah
Gönderen: kayaci26 - Ekim 05, 2012, 08:56:22 ÖÖ
faw13 kullanıcı arkadaşımız HONDA nın piyasasının neden yüksek olduğunu daha doğrusu VERDİĞİN HER KURUŞU HAKETTİĞİNİ anlatmış oluyor...

>=ok
Gönderen: faw13 - Ekim 05, 2012, 10:09:13 ÖÖ
bir de piyasası yüksek tamam, ama 5 e alıp 1e satmıyorsun ki aracı, 0 bile alsan 5e alıp 4e satıyorsun, ki ikinci elde genelde 5e alıp 6ya satıyorsun

honda almak aslında bedavaya araç kiralamk gibi yani :D
Gönderen: erdemtetik - Ekim 05, 2012, 01:32:08 ÖS
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-civic-vtec-ii-87456335/detay/

korkutuyor araç beni ama sanırım bunu alacağım daha doğrusu adamla anlaştık pazarlığı bitirdik, salı günü izmirde sakaryaya gidip aracı servise sokacağım kontrol için birşey çıkmazsa pert ağır kazalı yada yüksek mevlada arıza gibi alıp geleceğim arabayı :) siz ne dersiniz gerçi diğer konumda da fikir verenler olmuş ama burda da sormak sitedim. :)
Gönderen: adyobatik - Ekim 05, 2012, 03:27:10 ÖS
dostlar dediğiniz doğru,benimde hondam vardı 75 bin km kullandım 10 yaşındaki aracı tık demedi, standart bakımları hariç tabiki, bu 75.000 kmde 2000 lira kadar standart bakım yaptırdım,onun dışında hiç üzmedi beni, ama şu anki aracımıda 2 yılı aşkın zamandır kullanıyorum tık demedi :) bu arada araç 2011 model, dijital klimalı olan versiyon,2010 larda dijital klima yok,kol dayama falan yok, ben zaten araç dolu diye aldım :)
Gönderen: faw13 - Ekim 05, 2012, 03:51:53 ÖS
dostlar dediğiniz doğru,benimde hondam vardı 75 bin km kullandım 10 yaşındaki aracı tık demedi, standart bakımları hariç tabiki, bu 75.000 kmde 2000 lira kadar standart bakım yaptırdım,onun dışında hiç üzmedi beni, ama şu anki aracımıda 2 yılı aşkın zamandır kullanıyorum tık demedi :) bu arada araç 2011 model, dijital klimalı olan versiyon,2010 larda dijital klima yok,kol dayama falan yok, ben zaten araç dolu diye aldım :)

abicim linea forumundan adyobatik'sin dimi? :)
Gönderen: s3z3r54100 - Ekim 06, 2012, 11:17:14 ÖÖ
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-civic-vtec-ii-87456335/detay/

korkutuyor araç beni ama sanırım bunu alacağım daha doğrusu adamla anlaştık pazarlığı bitirdik, salı günü izmirde sakaryaya gidip aracı servise sokacağım kontrol için birşey çıkmazsa pert ağır kazalı yada yüksek mevlada arıza gibi alıp geleceğim arabayı :) siz ne dersiniz gerçi diğer konumda da fikir verenler olmuş ama burda da sormak sitedim. :)
Ben Kaçırma Deirm Bende Sakaryadanım Bizim Burdan Bu araç Arifiyeden Güzel Makina Bu Piyasaya göre bu araç Bence Ucuz dostum kaçırma tek dicem aracın ekstralarıda var kazalı vtec es ler 25 :)
Gönderen: bbhnda - Ekim 06, 2012, 11:40:31 ÖÖ
bayramdan sonra normalleşmesi bekleniyor her yerde söylüyorum vtec2 lere 32 33 lü rakamlar istendiği sürece fd6 ya 50 li rakamlar normal.
Gönderen: oktayoo - Ekim 07, 2012, 06:20:38 ÖS
biz bu gidişle vtec2 alamayız,1.6ies bakalım bari.Varmı 1.6ies satan temiz uygun fiyata :)
Gönderen: Mahir TÜRKMEN - Ekim 07, 2012, 07:15:27 ÖS
biz bu gidişle vtec2 alamayız,1.6ies bakalım bari.Varmı 1.6ies satan temiz uygun fiyata :)
Abi ies aramaya devam :) düşünce beraber alırız vtec II :) 1,6 ies misss miss
Gönderen: adyobatik - Ekim 08, 2012, 03:01:04 ÖS
evet o forumda da yazıyorum bazı bazı, eski bir hondacı olarak burayı da takip ediyorum
Gönderen: oktayoo - Ekim 08, 2012, 03:35:24 ÖS

Mahir düşeceğe benzemiyor,karar veremedim.Bazen diyorum temiz bir ies alayım 18-19 a bazende vtec2 olsun ls olsun diyorum 21-22 ye 2001-2003 arası.Vtec2 nin boş dediğimiz ls paketi ies in full olanıyla aynı.hayırlısı bakalım temiz olsunda bakalım hangisi denk gelecek.
Gönderen: kamer55 - Ekim 08, 2012, 03:51:42 ÖS

Mahir düşeceğe benzemiyor,karar veremedim.Bazen diyorum temiz bir ies alayım 18-19 a bazende vtec2 olsun ls olsun diyorum 21-22 ye 2001-2003 arası.Vtec2 nin boş dediğimiz ls paketi ies in full olanıyla aynı.hayırlısı bakalım temiz olsunda bakalım hangisi denk gelecek.

Bence makyajsız vtec2 alacağına temiz bir ies al. Araca ne yapsan yakışıyor..
Gönderen: hondacolik - Ekim 08, 2012, 06:09:52 ÖS
+ 5500 İES
Gönderen: erdemtetik - Ekim 12, 2012, 03:39:23 ÖS
bence de ls alacağına temiz bi ies al,
ben ls lere hiç bakmadım bile gerek yok o paraya,
bi özelliği yok vtec görüntüsünden başka,
sakaryadaki aracı aldım, gittim gördüm, satıcı arkadaşın söylediği kısımlarda boya var değişen olmadığını söylediler, aynen dedikleri gibi çıktı,
zaten tramerde hasar kaydı çıkmıyor, pert ağır kazalı felanda değilmiş, kasko sigortada bir sorun yaşamadım,

üzerindeki ekstralar 2000 den fazla tutuyor, ben uzun süreli binmek için aldım, haziranda düğünüm var uzun süre araba muhabbeti açılmasın istediğim için 2. elin en kral arabasını almak istedim, bütçeme uygun buldum sonunda.

bir kaç parça boyası var artık onada yapacak bişe yok, lpgsiz herhangi bir ektrası olmayan bir kaç parça boyalı araçlara 28-29 bin isteyen çılgınlardan sıkılmıştım,

ben bir kaç parça boyalı hemde ekkstralı bir arabayı 26,5 a aldım şuanda da hayet memnunum inş sizlerde gönlünüze göre bulursunuz.

araçtra eibach 3,5 cm yay
pionerr double
jvc anfi,
hertz 38 cm kutulu bas
4 adet comp.
aem hava filtresi boruları ile beraber,
cam sunroof kapama modülü,
çalışmayan herhangi bir aksam yok,

bunların hepsini 0 almaya kalkıp araca koyam bana minimum 3,000 tl masrafı olurdu,

hesabıma göre bana araba 23-24 bin gibi bir rakama geldi, ayrıca renginde füme tutulan ve az bulunan bir renk , baktığımda pert kaydı olan komple boyalı olan araçlara bile 25 den aşağı isteyen yok..

inş kazasız belasız binmek nasip olur.
Gönderen: davyjones24 - Kasım 20, 2012, 05:54:39 ÖS
Ben 2008 elegance iyi almisim tramer temiz servis expertiz yaptrdim iki kapi boyali serviste 500 tl cikiyor..63binde siyah ilk sahibinden 33500 e benzinli..ama bulana kadar tramere yolladigim mesajin yol paralarinin expeetiz masrafi 500 tl tuttu...adqmin biri 2007 premiuma 2parca degisenli 35000 tl istemisti...arz talep ama oyle arabada satilmaz
Gönderen: integtant_83 - Kasım 20, 2012, 07:25:01 ÖS
Bugün vtec 2 bakmaya gittik arkadaşla 2004 makyajlı gümüş gri ikinci sahibinden 45binde sicili temiz (birtek arka tamponda işlem var) otmtık 30 binden aşağı bırakmadı. Bunların piyasasına aklım ermedi üç beş bin daha koy premıum elegance bak dedim arkadasa ama nedense bu kasalar için bence bu paralar çok . 2004 bir araç şimdi 9 yaşında nerdeyse yanlış bi orantı var ortada. hak edişi bana göre en temizi 28-28.5 civarı olmalı  hele bi de beyazsa varmayın yanına
Gönderen: oktayoo - Kasım 20, 2012, 07:52:12 ÖS
Yavaş yavaş düşüşler başladı aslında ama henüz gerçek ederi değil yinede.28-30-32 isteyenler satılırsa derdinde gerçek satıcı değiller,almayın bu fiyatlara arkadaşlar.Alanlar oldukça fiyatlar düşmeyecek yada ciddi satanı bulmak gerek üst modele geçen,sıkışan,ev alan,askere giden vs. Bana göre en temiz Ls 24 en temiz Es full olanı 27 olmalı.Sabırlı olup denk gelmesini beklemek lazım benim gibi :) yüksek fiyat isteyen de bekler ciddi satması gerekincede bu fiyatlara verir zaten.Hayırlısı kısmetimizdeki aracı buluruz inşallah,o kadar para olsa gider fd6 alırız :)
Gönderen: integtant_83 - Kasım 20, 2012, 08:47:57 ÖS
Yavaş yavaş düşüşler başladı aslında ama henüz gerçek ederi değil yinede.28-30-32 isteyenler satılırsa derdinde gerçek satıcı değiller,almayın bu fiyatlara arkadaşlar.Alanlar oldukça fiyatlar düşmeyecek yada ciddi satanı bulmak gerek üst modele geçen,sıkışan,ev alan,askere giden vs. Bana göre en temiz Ls 24 en temiz Es full olanı 27 olmalı.Sabırlı olup denk gelmesini beklemek lazım benim gibi :) yüksek fiyat isteyen de bekler ciddi satması gerekincede bu fiyatlara verir zaten.Hayırlısı kısmetimizdeki aracı buluruz inşallah,o kadar para olsa gider fd6 alırız :)
Aynen katılıyorum. Alıcılar piyasayı belirliyor sabırla gerçek satıcıyı beklemek lazım diğerleri fantazi yapıyor
Gönderen: maryo21 - Kasım 28, 2012, 08:45:16 ÖÖ
bende mart ayında 2008 model 100binde 1.8 civic aldım full donanımlı sanmıştım araç serviz bakımlı ve 2 parça boyası var gayet temizdi 32.650ye
sonra tüp takalım dedik brc pipo sistemli yaklaşık 2bin tl verdik aracı il dışından aldığım için plaka ve gel git 500tl verdim sigortası 250 tuttu bagaj kapısına dışarıdan açılması için düğme taktırdım karartmalı aynasının olmaması beni çok üzmüştü bide eski aracımdan kalan alışkanlık geri görüş kamerası taktırmalıydım 750 de onlara bagaj havuzu olmadan olmaz ya rüzgarlıklar 200de onlara bide baktım lastikler iyi değil kışlıkda lazım 1500de onlara bujiler iridyummuş 150tl şamzıman yağı gelmiş hava ve yağ filitreleri polen filitresi motor yağı sibop ayarı derken 400tl gitti şimdi bu araca geçenlerde 36.750 yazdım sahibindende sizce kardamıyım zarardamı. fiatı yükseltmiş gibi olsamda bana maliyeti bu idi.
şu kesin araç motor olarak çok güzel ama konforlu değil
reno bile değerini bukadar korumazdı bu kesin
ya kia falan olsa tüm batmıştık
ama satarsam kesinlikle dizel golf alacağım bidaha honda imkansız
Gönderen: tunci - Kasım 28, 2012, 09:03:37 ÖÖ
Buyurun arkadaşlar, size piyasanın fiyatını belirleme fırsatı :)
http://www.teamhondaturkey.com/forum/satilanlar/ynt_2003_vtec_es_beyazfiyatini_forumda_belirleyelim-t69577.0.html;msg952965#msg952965
Gönderen: usta... - Mayıs 23, 2013, 05:40:24 ÖS
2006 yılında açılmış başlıklara bakıyorum 1.6 ies 16.500 e almıs adam 106.000 de guvenlık paketlı  araba forumdakiler ne yaptın abi 13 den fazla verılmez dıyolar bıde km sı yuksek dıyolar sımdı adam 265.000 deki araca 19.750 istiyo pazarlıksız bide boş ve 98 model yuhhh yani