TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: myserver - Eylül 01, 2012, 12:00:16 ÖÖ

Başlık: 2006 civic çekiş problemi
Gönderen: myserver - Eylül 01, 2012, 12:00:16 ÖÖ
s.a arkadaşlar 2006 vtec 2 arac aldım 1 hafta once aynı aracın 2004 de dayımda mevcut yanlız dayımın arabası cok seri ve sessiz gidiyorken benim arac bagırıyor ve zor gidiyormuş gibi zaten cok zor toparlıyor araba,
 dedim aracı aldıgım kişi motorun hakkını vermemiş olabilir yani sagır alıştımış olabilir dedim bi ist. izmit yoluna cıktım
otobanda duz yolda 175 km hızı bulduktan sonra araba son gaz daha gitmiyor hafif rampada 190 gosterdim ama aracın sınırlarını zorlayarak baya bi ugraşla tabi yanlız demek istedigim boyle bi durum başına gelen varmı acaba hata enjeksiyonlardamıdır
veya eksozdamıdır bi kac daha şey yazabilirimde en cok aklıma bunlar takılıyor
araba bildigin bagırıyor o bagırma sesi aracın motuorundaki sesin tatlılıgını bile etkiliyor yani anlatmak istedigim aracın ivlenmesi istedigim gibi deyil sanki arabayı birisi arkadadan cekiyorda zorlanıyormuş gibi engin bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim tşkler.

not: araba otomatik lpg hiç takılmamış 56 binde.
Başlık: Ynt: 2006 civic çekiş problemi
Gönderen: honda2002 - Eylül 01, 2012, 07:02:06 ÖÖ
a.s.
aldıktan sonra bakımlarını yaptırdınız mı ?
Sübap ayarı özellikle önemli.
Hava filtresi ne durumda ?
Gönderen: myserver - Eylül 01, 2012, 01:48:29 ÖS
hava fitresi deyişti supop ayarını bilmiyorum
Gönderen: onur1980 - Eylül 01, 2012, 01:53:48 ÖS
dayınızın arabasıda otomatikmi
Gönderen: badboys - Eylül 01, 2012, 08:43:34 ÖS
düz yolda dediğin değer vtec2 için düşük bir değer.
bence servise gidip tam bir bakım yaptır.
Gönderen: myserver - Eylül 02, 2012, 12:39:10 ÖÖ
dayımın arabası da otomatik yanlız bugun bujıleri yagı benzin fitresinide deyiştrdim araba baya bi rahatladı sanırım geri kalanı arabanın motorunu acmaya kalıyor ama biraz daha ses kaldı arabada acaba yazlımlada alakalı bişeler olabilirmi yeni cıkan yazılım varmıdır arabaya bilginiz varmı varsa servise bi yazılım attırımsam dahada serileşir gibime geliyor bazı arabalarda yazılımla arabanın çekişi artıyor ve sessizleşiyo diye bişe duydum civic edede boyle bi olay varmı ?
Gönderen: Admiralty - Eylül 03, 2012, 12:32:47 ÖS
dayımın arabası da otomatik yanlız bugun bujıleri yagı benzin fitresinide deyiştrdim araba baya bi rahatladı sanırım geri kalanı arabanın motorunu acmaya kalıyor ama biraz daha ses kaldı arabada acaba yazlımlada alakalı bişeler olabilirmi yeni cıkan yazılım varmıdır arabaya bilginiz varmı varsa servise bi yazılım attırımsam dahada serileşir gibime geliyor bazı arabalarda yazılımla arabanın çekişi artıyor ve sessizleşiyo diye bişe duydum civic edede boyle bi olay varmı ?

aynı sorun bendede vardı valf ayarlarını yaptır araçta uygun buji takılımı onu kontrol et seri numarası misal denso buji kullan orj. japon elektrik siztemi densodur ve seri numarası bujinin senin aracınki ile aynımı bir rakam farlı olsa performansı etkiliyor filtreleri değiştir gaz kelebeğini boğazını temizlet otm. olduğu için tarihine bakma şanzımanın yağı değiştirt. yalnız bu işlemleri honda servisinde yaptır benim tavsiyem. benimkide 2004 otm. lpgli arac ilk aldığımda 140 zor gördüydü bağıra bağıra şimdi gaza basıyorum ışıktan kalkarken farkında olmadan araba 120yi buluyor maşallah diyorum ne ara buldun 120yi gakkoş-R :) tabi alt devirlerde araba cansız olur 3200 devri atlarsan arabanın itelemeye başladığını hissedersin. 1,6vtec2 ler böyle şimdi bende alt devirlerde arabayı rahatlatmak için ne yapabilirim araştırmasındayım yazılım veya çip tuning düşündüm ama otm. olduğu için pek sıcak bakmıyor millet bide cold air intake filtre kit dünüyorum belki biraz canlanır düşüncesindeyim.
Gönderen: 55en082 - Eylül 03, 2012, 02:56:58 ÖS
valf ayarı dediğin subap ayarı mı?
Gönderen: Admiralty - Mart 07, 2013, 07:34:30 ÖS
valf ayarı dediğin subap ayarı mı?

kusura bakmayın daha yeni gördüm meslek farklı olunca subaplara biz valf diyoruz her neyse aynı şey.