TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: adyobatik - Ağustos 29, 2012, 04:02:13 ÖS

Başlık: arkadaşlar 42.000 lira bandında hangisini alırsınız?
Gönderen: adyobatik - Ağustos 29, 2012, 04:02:13 ÖS
arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar dilerim,eski bir civic kullanıcısı ve 2 yıldır fiat linea t-jet kullanıcısı olarak,artık bir üst sınıf araç alayım diyorum, zaten dün açtığım karşılaştırmadada bravoyla yaşadığımız macerayı anlatmıştım, şimdi 2 sene önce çok uygun fiyata 0km linea t-jet almıştım,aracın dolu olması,bagajı,parça ve servis ucuzluğu beni bu araca yönlendirmişti,gerçektende 2 yıldır sorunsuz bindim ve sevdimde :) otomatik klimadan tutun herşey var, özellikle motoru süper,uçuyor, ama işte insanoğlu rahat duramıyor,şükür elimiz biraz rahatlayınca sıfıra yakın olmak kaydıyla aracı yenileyeyim diyorum,bir üst sınıfa geçeyim diyorum,yukarıdaki araçlardan hangisini seçersiniz,fiyat olarak hemen hepsi aynı bandda geçiyor,biri birinden çok çok +- 1-2 bin oynar,bu grupta sıfır fiyatı diğerlerinden pahalı olmasına rağmen 2. eli aynı olan tek dizel araç bravo var, motor olarak diğerlerinden baya üstün denilebilir,kullandığım bir araç değil,ama fiat bayiisinde gidip içine binmiştim,italyan üretimi spor bir otomobil,bagajıda baya genişti hachback bir araç için,civicle aynıydı diyebilirim,corollayla focusun bagajları bunlara fark atıyor,tabi öncelikli konu gidiş ve motor olayı, siz olsanız hangisini seçersiniz? bunlardan birine geçiş yapabilirim,corolla aile aracı olduğu için :) ford yol tutuşu süper,sağlamlık var :) civic honda zaten :) bravo hem full,hem dizel,hem otomatik,sıfır olarak diğerlerinden nerdeyse 8 bin pahalı,ikinci eli zayıf olduğu için uygun :) tabi burda benim tek olmadığımı,evli ve bir çocuk babası olduğumuda düşünmek lazım,yani ortaya karışık bişe yapmak lazım :)
Başlık: Ynt: arkadaşlar 42.000 lira bandında hangisini alırsınız?
Gönderen: honda2002 - Ağustos 29, 2012, 06:33:06 ÖS
linea t jetten sonra beni performans olarak 1.6 atmosferik tatmin etmezdi.
Gönderen: CAGLAR28 - Ağustos 29, 2012, 07:37:58 ÖS
fd6 olur o paralara.ama sıfır olacaksa cıvıc son kasadan sonra corolla derim
Gönderen: bbhnda - Ağustos 30, 2012, 12:10:09 ÖÖ
abi ben 3 ay önce bravo için süper indirim almıştım ancak aracımı değişirme niyetinde değilim şu an.t-jet ten sonra ara hızlanmalr da diğer araçlar tatmin etmeyebilir seni.ama ben olsam civic alırıdım.
Gönderen: adyobatik - Ağustos 30, 2012, 08:45:50 ÖÖ
motor konusunda yaşadığım en büyük sıkıntı zaten bu oluyor, gönlümden civic geçiyor ama bagaj ve motor olayı canımı sıkıyor,civiğin bagajına çocuğun arabasını koysan dolar, ford sağlamdır ama oldum olası konforsuz gelmiştir bana, ama ikinci eli olsun,bagajı olsun,büyüklüğü olsun ideal araç,corollada aynı şekil,çok tutuluyor ama kasasını sevemedim gitti, bravonun tek kötü yanı 2. elinin zayıflığı, sıfırı 55.000 lira olan aracın 2. eli 42 bin liraya iniyor 1-2 yaşında,gerçi ucuza alır ucuza satarız o arı mesele ama,bravonun bagajına baktım dün özellikle, aracın hachback olmasından kaynaklı bagajının kullanılabilir yüksekliği çok fazla,yani derinlemesine olmasada yükseklikten baya avantajı oluyor, birde otomatik ve dizel olması cezbediyor, bakalım arkadaşlardan yorumlar geldikçe,yada başka alternatifler geldikçe olayı netleştireceğiz artık, ama şu gerçek t-jet motordan sonra bunlar tat vemeyecek :) keşke şu motoru civiğe koysalarmış,düşünsenize turbo 1.4 130 beygir civic,tek olurdu
Gönderen: adyobatik - Ağustos 30, 2012, 08:51:53 ÖÖ
bu arada 130 beygir yazdım çünkü benim aracın dyno çıktısında 128 hp çıkıyor,dyno ya çıkarmıştım bir ara,chip tuning falan yaptırayımmı diye,sonradan vazgeçmiştim, zaten t-jet ler ortalama bu değerlerde güç veriyormuş, yanlış yazdığım düşünülmesin,
Gönderen: honda2002 - Ağustos 30, 2012, 02:40:52 ÖS
42 bine temiz makyajli kasa accord 2.0 alinir ve en kotu simit tuple binilir
Konfor ve bagaj ve ic hacim ve performans derdin olmaz
2.4 bile olur belki mtv fazla gelebilir
Gönderen: badboys - Ağustos 30, 2012, 03:34:33 ÖS
konuyu yine accord al yorumu ile sonlandırmışsın ama.
benim yorumum arkadaşın söylediği ve karşılaştırma istediği araçların modelleri 2010 2011 yılı olanlar.bu modelde bir accord fiyat olarak 60 65 bin civarı arkadaşın konu başlığında söylediği gibi 42000 lira bandında olan bir araç değil.
karşılaştırmaya gelecek olursak diğer 3 benzinli araç sana tjetten sonra pek tat vermez bence bravo ise arka mekan çok aşırı dar (tasarım yüzünden arka koltuk mesafesini bagaja vermiler gibi geldi)aile aracı olacak dediğin için söylüyorum.
Gönderen: adyobatik - Ağustos 30, 2012, 05:08:14 ÖS
evet badboys,doğru dedin, arka tarafından çalmışlar,bagaja vermişler, aileyiz ama yeni üyemiz daha 6 aylık :) sığar heralde,sıkışırsa minibüs alıcaz zaten artık :)
Gönderen: badboys - Ağustos 30, 2012, 05:22:57 ÖS
hımm:) (Allah sağlık sıhhat mutluluk versin miniğimize)
tabi ozaman çok sıkıntı vermeye bilir arka taraf .bence 50 lere çıkabilirsen 0 km kia ceed yada i30 dizellere bak derim.
Gönderen: emre16 - Ağustos 30, 2012, 07:47:04 ÖS
tekrar benzinli düşünüyorsanız, civicten başka seçenek yok... fakat 2.elde collection-titanium focus2 dizel düşünülebilir...
Gönderen: adyobatik - Ağustos 31, 2012, 07:35:18 ÖÖ
allah razı olsun :) yahu birde o var, şimdi 42 lerde 2. el bakarken işyerinden bazı arkadaşlarda ''yahu git 5-10 ihtiyaç kredisi çek,ne uğraşacan 2. elle'' diyorlar, mantıksızda değil hani,sıfıra gidersek bravo olmaz,focus olmaz, pahalı kaçar, civic yada corolla olur zaten,onlarında artıları eksileri ortada , ikisininde teknolojisi eskidi ve ikisininde sıfırının kasasını hala sevmiyorum :) eski civic daha güzel bence
Gönderen: galantus - Ağustos 31, 2012, 08:12:25 ÖÖ
jettayı neden düşünmüyorsunuz. Heleki beyaz. Şahsen benim cok hoşuma gidiyor. Yeni civicin dış görünüşüyle kıyas bile olmaz, jetta cok cok başarılı. Ayrıca benzin turbo beslemeli tsı motor size tjet i cok fazla aratmaz diye düşünüyorum. Ayrıca konfor donanım heleki bagaj genişliği cok rahat beklentilerinizi karşılar. Bence bir düşünün derim. 
Gönderen: adyobatik - Ağustos 31, 2012, 09:15:13 ÖÖ
jettaya baktım aslında ama benim istediğim donanım 60 bin lira civarı, üstelik 1.2 tsı öyle giden bir araç değil,hatta civiğin gersinde bile kalabilir,birde tabi vw grubu araçların bu fiyatları haketmediğini düşünüyorum ben,örneğin jetta alacağıma kesinlikle gider dsg şanzıman 1.6 tdi elegance octavia alırım,her yönüyle daha üstün üstelik dizel ve dsg şanzıman,ama 59 bin lira :)
Gönderen: siriussahin - Ağustos 31, 2012, 12:29:45 ÖS
ilk defa linea için performanslı diyen arkadaşları görüyorum ben burda çok kullandım ama bana fıs geldi kalkmasına bilene gitmesine bilene gelsin 1.6 ies le alsın beni linea
Gönderen: adyobatik - Ağustos 31, 2012, 12:47:58 ÖS
oooo iddialıyız yani :) sevgili siriussahin arkadaşım,benim bundan önceki aracım 1.6 ies idi, ve o kadar güzel bakardımki anlatamam,aracı 2 sene önce 17500 liraya sattım bir polis memuruna 138000 kmde :) yani sen düşün temizliğini,şimdi ondan aldığım zevki linea t-jetten asla almadım,kullanım olarak onun yanına yaklaşamaz linea, ama daha güvenlik donanımlı ve gaza bastımı gitsin dediğim uygun fiyatlı bir aile aracı aradığım için linea t-jet aldım 2 sene önce, her satılan 100 lineanın ancak 2-3 tanesi t-jet oluyordu zamanında,zaten bu motoru artık lineaya koymuyorlar,brovada devam ediyorlar kullanmaya, ama sakın diyim yolda molda gaza gelip gaza basmaya kalkma,çünkü kötü hüsran olur, 0-100   9 saniye :) ara hızlanmalar zaten 210 NM tork var,üstelik dizel gibi 3750 devirde boğlumaz, 6000 devre kadar uzuyor,kalite olarak,sürüş zevki olarak,yada kasa olarak civicle lineayı yanyana bile koymam,gönlüm hep honda da,zaten fiyat olarakda yanyana olmayan araçlar, ama gidiş dersen oraya nokta koyarım,daha yanımda gaza basıpta beni yakalayan ne civic oldu,ne corolla,ne focus :)
Gönderen: siriussahin - Ağustos 31, 2012, 12:51:54 ÖS
bu iş uzayacak :D:D
Gönderen: siriussahin - Ağustos 31, 2012, 12:56:04 ÖS
abi şimdi öyle diyosunda linea 0 almışsın fiat bu yani belli süre sonra hararet :D falan başlar :D fiat la yolda 5 kez kaldım hep aynı problem hararet artık tiksindim
Gönderen: NeFeR - Ağustos 31, 2012, 01:46:03 ÖS
Hiç birini tercih etmezdim şahsen ama civic derken fd6 kasa ise  civic alırım.Leon tsi de düşünebilirsiniz.
Gönderen: galantus - Ağustos 31, 2012, 01:52:17 ÖS
abi şimdi öyle diyosunda linea 0 almışsın fiat bu yani belli süre sonra hararet :D falan başlar :D fiat la yolda 5 kez kaldım hep aynı problem hararet artık tiksindim
Zaten arkadaş bunlardan bahsetmemiş sadece t-jeti performans yönünden beğendiğini belirtmiş. Sanırım sizin kullandığınızı bahsettiğiniz linea t-jet yani turbo beslemeli benzinli modeli değil multijet idi. Cünkü t-jet olsa ies ile performans yönünden kıyaslama hatasına girmezdiniz. Size benden bir tavsiye sakın başkalarının yanında da böyle bir kıyasdan bahsetmeyin gerçekten cok komik olur.
Gönderen: siriussahin - Ağustos 31, 2012, 04:00:55 ÖS
kimseye komik gelmez merak etmeyin... ölüde olsa bitmişte olsa çalışmıyo dahi olsa honda honda ....
Gönderen: galantus - Ağustos 31, 2012, 05:40:29 ÖS
kimseye komik gelmez merak etmeyin... ölüde olsa bitmişte olsa çalışmıyo dahi olsa honda honda ....
Bende 2000 model güvenlik paketli 1,6 ies vede 2005 vtec2 es var. Linea t-jet te kullandım multijette. Anlayacağın bizde hondacıyız ama körü körüne değil. Artık atmosferik araçlar geride kaldı. Honda hala turbo beslemeli bir araç cıkarmazsa yollarda yavaş yavaş ezilmeye malesef mahkumuz. Cünkü şartlar eşit değil. Haa atmesferiğin kralı gelsin sonuna kadar gideriz ama işin içine turbo girdimi olmuyor işte. Turbo icat oldu mertlik bozuldu diyelim :):)
Gönderen: faw13 - Ağustos 31, 2012, 05:47:15 ÖS
citroen c4 e-hdi ları da bir incelemenizi öneririm
Gönderen: bbhnda - Ağustos 31, 2012, 08:56:40 ÖS
linea 1093 kilo araba t-jet motorda uçaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrr giderrrrrrrrrr.
Gönderen: adyobatik - Eylül 02, 2012, 09:46:43 ÖS
fransızlara bilerek bakmıyorum,sağlam değiller,ben adanada bineceğim,yollarımız malesef berabt,köstebek çukuru gibi,adanananın yolları harbiden taştan :) şarkıda varya, yine yanlış anlaşılma olmasın civicle linea t-jeti karşılaştırmıyorum,tek konu hariç her konuda civic ,sadece motor konusunda t-jet :) zaten o motoru nasıl olmuşta linea gibi bir araca koymuşlar şaşırtıcı böyle bir motora karşı yakıt şehiriçi 7.6 litre yakıyorum,ama işte dediğim gibi, otomatik klimadan,ön-arka kol dayamaya,yağmur-far-park sensöründen, elektronik dikiz aynasına, çift yol bilgisayarına kadar herşey var, zaten bu sebepten tercih ettim,halada biniyoruz günahına da girmeyeyim şimdi aracımın :) ama üst kalite üst kalitedir,buda bir gerçek, imkan varsa iyiye ulaşmak istiyor insan,yoksa ihtiyaç karşılama yönünden eksiği yok,ama insanoğluyuz :)
Gönderen: emre16 - Eylül 02, 2012, 11:53:54 ÖS
önceki yorumumda da dediğim gibi focus2 dizel collection sıfır ayarında bulunur 40-42 arası.... yada beyaz vtec2 es kasa tadından yenmez hem paranızda cebinizde kalır ve hala çok yakışıklı olan bi araca sahip olursunuz....vtec2 başkadır...
Gönderen: punishment - Eylül 03, 2012, 12:15:21 ÖÖ
http://www.seat.com.tr/fiyat-listesi/2012-fiyat-listesi.aspx

bende size o paraya seat leon fr sıfır km araç öneririm araç full 43900 tl şuan çok yakın arkadaşım kullanıyo 1 aydır çok çok özelliklidir. bakmanızı tavsiye ederim
Gönderen: alican_07 - Eylül 03, 2012, 04:21:00 ÖÖ
önceki yorumumda da dediğim gibi focus2 dizel collection sıfır ayarında bulunur 40-42 arası.... yada beyaz vtec2 es kasa tadından yenmez hem paranızda cebinizde kalır ve hala çok yakışıklı olan bi araca sahip olursunuz....vtec2 başkadır...
dostum vtec2 yakışıklı araçta sadece yakışıklı hiç bi donanımı yok 98 model golf bile vtec2 den daha dolu.vtec2 nin kasası güzel ama gerisi boş.
Gönderen: honda2002 - Eylül 03, 2012, 12:11:08 ÖS
dostum vtec2 yakışıklı araçta sadece yakışıklı hiç bi donanımı yok 98 model golf bile vtec2 den daha dolu.vtec2 nin kasası güzel ama gerisi boş.

kasası+motoru+şanzumanı :)
Gönderen: alican_07 - Eylül 03, 2012, 12:24:01 ÖS

motoru şanzımanı sağlam ama öyle çok olayı olan bi makinede değil hani
Gönderen: honda2002 - Eylül 03, 2012, 03:12:47 ÖS

motoru şanzımanı sağlam ama öyle çok olayı olan bi makinede değil hani

benzer model ve fiyatta daha performanslısı ve masrafsızı yoktur. O anlamda demek istedim.
Gönderen: emre16 - Eylül 03, 2012, 09:19:29 ÖS
golfün comfortline modeline göre boş olabilir ama kasadan gerisi boş derken haksızlık etmişsiniz... honda 2002 ye katılıyorum, motor+şanzıman mükemmel....
Gönderen: mertkan677 - Eylül 03, 2012, 09:26:55 ÖS
leonun kasa değişimi çok yakın.
Gönderen: alican_07 - Eylül 04, 2012, 02:15:09 ÖÖ
golfün comfortline modeline göre boş olabilir ama kasadan gerisi boş derken haksızlık etmişsiniz... honda 2002 ye katılıyorum, motor+şanzıman mükemmel....
yok dostum bende eski bi vtec2 sahibiyim yanlış anlaşılma olmasın bildiğim bi araç ama alırken bi hevesle aldım kısa sürede sıkıldım sağlam ve yakışıklı bi araç ama ben daha çok konfora sessizliğe ve güvenliğe önem veriyorum heee tabii bunlara artı olarak sağlamlık ve performansta olursa tadından yenmez.demek istediğim honda yakışıklı ve sağlam bi araç üretirken teknolojik açıdan çağın gerisinde kaldı vtec 2 de.vtec2 spor yapısı haricinde tam bir emekli memur aracı al yıllarca sorunsuzca bin ama bi konfor bekleme.şu an benim isteklerime en uygun araç cupra body kit li 1.4 tsi dsg leon.
Gönderen: punishment - Eylül 04, 2012, 02:48:05 ÖÖ
bence de şuan benzinli araç sınıfında alınabilecek en ideal araç seat leon fr araç neredeyse full+full ve fiat olarak da uygun. ayrıca evet kasa değişecek ama bence seat ta honda gibi yeni kasada arabayı bozmuş şuan ki kasa çok çok güzel...   istersen bide chevrolet cruze'a bakabilirsin aklında bulunsun diye dedim..
Gönderen: adyobatik - Eylül 04, 2012, 08:57:25 ÖÖ
chevrolet cruze u alan satıyor, araç maşallah 2.0 benzinli gibi yakıyor, şehir içi 11 litre :) leon bize gelmez çünkü camları küçük ve araç basık,aile aracı olarak gelmez bize, tek olsak güzel de, birde bagaj olayı var,ama çok değişik fikirler geliyor teşekkürler,insanın hem kafası karışıyor hemde fikirleri çoğalıuyor
Gönderen: alican_07 - Eylül 05, 2012, 09:04:46 ÖS
chevrolet cruze u alan satıyor, araç maşallah 2.0 benzinli gibi yakıyor, şehir içi 11 litre :) leon bize gelmez çünkü camları küçük ve araç basık,aile aracı olarak gelmez bize, tek olsak güzel de, birde bagaj olayı var,ama çok değişik fikirler geliyor teşekkürler,insanın hem kafası karışıyor hemde fikirleri çoğalıuyor
ya cruze o kadar yakmıyor arkadaşımda var tavsiye ederim diyor bi hafta önce aracın ortalama yakıt tüketimine baktım istanbul trafiği uzun yol karışık 7.9 litre bence makul yani lpg de de yaksın 11 litre
Gönderen: the_world - Eylül 06, 2012, 02:35:26 ÖS
aman aman cruze'dan uzak durun o araba gitmiyor zaten :)) çok kullandım cruze bu kadar hantal araba olamaz
Gönderen: bbhnda - Eylül 06, 2012, 09:48:28 ÖS
aman aman cruze'dan uzak durun o araba gitmiyor zaten :)) çok kullandım cruze bu kadar hantal araba olamaz

bana opelin araçları hep hantal gelmiştir..astra turbolar var onlar turbo sayesinde yürüyorlar.ama 115 likler içler acısı.