TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: Glthns - Ağustos 26, 2012, 09:00:39 ÖS

Başlık: 07 civic lpg sorunu bir türlü çözülmedi.
Gönderen: Glthns - Ağustos 26, 2012, 09:00:39 ÖS
Merhaba arkadaşlar bu sıra canımı sıkan bir sorunla karşı karşıyayım. Aracımı lpgde ilk çalıştırdığımda duruyor kontağı kapatıp hemen açtığımda ise sorunsuz yola devam ediyorum. Bunu önemsemeyip Denizli-Muğla yoluna düştüm yarı yolda 4 devirde seyir ederken yığılma oldu ve araç bir daha devirlenmedi. Yoluma benzinle devam edip Denizli'ye döndüğümde sanayinin yoluna düştüm.
50.000 bakımı 44.000 km yapılmış hava filtresi değişmiş görünüyordu. Usta ısrarla hava filtresinin değişmediğini ve lpg enjektörlerinde sorun olduğunu söyledi. Sorunu 200 TL hallettim. Mutlu mesut evime döndükten sonra bu sorun tekrar baş gösterdi. İlk çalıştırmada motorun durmasını bekliyorum. Size danışmadan tekrar sanayi yoluna düşmek istemedim. Sorun ne olabilir ?  Üniversiteye gitmeden halletmem gerekiyor.
Başlık: Ynt: 07 civic lpg sorunu bir türlü çözülmedi.
Gönderen: kacaman - Ağustos 26, 2012, 10:22:17 ÖS
lpg ile ilgili sıkıntılara en doğru cevabı verecek üyemiz sanırım asvtec tir, bence özelden mesaj at kendisine.
Gönderen: civic46 - Ağustos 26, 2012, 10:27:44 ÖS
hangi marka LPG kullanıyorsunuz
Gönderen: mali_vet - Ağustos 27, 2012, 02:25:35 ÖÖ
aracınızı 100 km kadar benzinde kullanın ve lpg ye aldıgınızda hemen bu sorun olmuyorsa bir süre lpg de kullandıktan sonra oluyorsa lpg ayarındandır iyi bir ustaya lpg ayarı yaptırın hatta yol ayarı yaptırın ama bu yol ayarı her markada yok malesef
Gönderen: Glthns - Ağustos 27, 2012, 06:52:43 ÖS
lpg ile ilgili sıkıntılara en doğru cevabı verecek üyemiz sanırım asvtec tir, bence özelden mesaj at kendisine.
İlgin için sağol. :) Yollayalım bakalım ne  dicek.

aracınızı 100 km kadar benzinde kullanın ve lpg ye aldıgınızda hemen bu sorun olmuyorsa bir süre lpg de kullandıktan sonra oluyorsa lpg ayarındandır iyi bir ustaya lpg ayarı yaptırın hatta yol ayarı yaptırın ama bu yol ayarı her markada yok malesef
Olmuyor bu sorun, sadece başlangıçta yapıyor zaten.
hangi marka LPG kullanıyorsunuz

Aracı alalı 2 ay olmadı, aldığımda lpg takılıydı ne olduğunu unuttum. Yarın araziye giderken bakıp yazarım.
Gönderen: legolas - Ağustos 27, 2012, 09:03:42 ÖS
tebrikler araçla çok ilgilisiniz anlaşılan :)) sanırım benzinde böyle bir sıkıntı yok.... regülatörü kontrol ettirdiniz mi? basınç ne durumda??
Gönderen: Glthns - Ağustos 28, 2012, 11:19:32 ÖS
Çok ilgiliyimdir aslında. :) Ama bu ara günde 14-15 km yol yürüyorum. Malum arazi çalışmaları. Civciv'de evin önünde duruyor iki gündür girip markasına bakamadım bir türlü. Daewoo Tico ile gidip geliyorum araziye hem az yakıyor hem dağa bayıra rahat sürüyorum . :) Regülatörü kontrol ettirmedim. Her kafadan bir ses çıktı çünkü. Denizli bu konuda çok zayıf geliyor. Bir arkadaşım sürekli gittiği bir yeri met edip duruyordu cuma günü uygun olursam oraya bir götürüp derdimi anlatıcam.
Gönderen: Glthns - Ağustos 30, 2012, 12:34:10 ÖÖ
Marka : Aldesa bugün biraz vakit buldum kendime. :)
Gönderen: Glthns - Eylül 10, 2012, 08:20:23 ÖS
Sorun hala çözülmedi bujiye ayar yapıldı ama tık yok sorun devam
Regülatör basıncı : 1.3 1.4
Gönderen: Mehmetttt - Eylül 10, 2012, 09:29:06 ÖS
http://forum.donanimhaber.com/m_64233779/mpage_2/key_/tm.htm adresinde Sönmez yıldız bey var, ona da bir sorun isterseniz.
Gönderen: Glthns - Eylül 10, 2012, 09:44:22 ÖS
Sağol dostum. Bıktım artık bakalım nasıl bir çare bulucaz.
Gönderen: Mehmetttt - Eylül 10, 2012, 09:48:57 ÖS
Can sıkıcı durum, kısa zamanda çözülür inşallah...
Gönderen: Mehmetttt - Eylül 10, 2012, 09:55:26 ÖS
Aldesa Teknik Servis
Murat yılmaz
0530 961 86 65 Bu numaradan Teknik destek de alabilirsiniz.
Gönderen: Glthns - Eylül 10, 2012, 11:11:39 ÖS
Sağol sabah ilk işim aramak olucak.