TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: vahap1234 - Ağustos 02, 2012, 08:45:37 ÖS

Başlık: yeni bir araba almak istiyorum..
Gönderen: vahap1234 - Ağustos 02, 2012, 08:45:37 ÖS
yeni bir araba almak istiyorum arkadaşlar hangisini tavsiye edersiniz ?
1. civic
2. focus
3. corolla
4. astra sedan(yeni kasa çıkacak yakında)
vw'e gücüm yetmiyor .
Başlık: Ynt: yeni bir araba almak istiyorum..
Gönderen: absolut01 - Ağustos 02, 2012, 10:04:12 ÖS
yeni astra,
Gönderen: emre16 - Ağustos 02, 2012, 11:14:03 ÖS
fd6 bence en iyi seçenek beyaz makyajlı kasa tadından yenmez...yada temiz bi vtec2 focus olursa sadece dizel olmalı, corollayı çıkarın bence çok tipsiz....
Gönderen: ozN - Ağustos 02, 2012, 11:39:10 ÖS
bu saydıgın arabalar vw den ucuz deilki golf al bence :D
Gönderen: vahap1234 - Ağustos 03, 2012, 08:47:02 ÖÖ
vw sedan almak lazım.. jettalara bakacaksın fiyatı çok pahalı dizellerin

Gönderen: Mehmetttt - Ağustos 03, 2012, 10:53:45 ÖÖ
Focus harika olmuş.
Gönderen: ed35 - Ağustos 03, 2012, 10:56:57 ÖÖ
Yeni Astra ile sorunlarla uğraşırsınız,ben 3.000km'de aldım 14.000km'de sattım ve o süre zarfında vites kolu dahil elimde kaldı :)  Forumlarına bir bakın sorunlarını sizde göreceksiniz...

Bunun dışında yeni civic bu arabalar içinde en mantıklı seçenek ;)
Gönderen: mhmtdnr - Ağustos 03, 2012, 10:57:00 ÖÖ
civic ya da corolla derim, sorunsuz araç ikiside, focus son kasa görüntü hoş olmuş ama focus focus tur naçizane tavsiye etmem, donanım açısından astra ve focus daha iyidir, hele yeni kasa sedan astrayı bi görün görsel açıdan harika fakat astra içinde derimki opel, en iyisi sen CİVİC al... :))
Gönderen: tttolga - Ağustos 03, 2012, 11:04:29 ÖÖ
seçenekler arasından fd6+lpg yada corolla dizel en iyi seçenek olur..
Gönderen: tttolga - Ağustos 03, 2012, 11:08:05 ÖÖ
Yeni Astra ile sorunlarla uğraşırsınız,ben 3.000km'de aldım 14.000km'de sattım ve o süre zarfında vites kolu dahil elimde kaldı :)  Forumlarına bir bakın sorunlarını sizde göreceksiniz...

zaten astra alınmaz çünkü opelin bu güne  kadar ki en iyi arabası insignıaymış :D opelin yalancısıyım valla
Gönderen: ed35 - Ağustos 03, 2012, 11:16:39 ÖÖ

zaten astra alınmaz çünkü opelin bu güne  kadar ki en iyi arabası insignıaymış :D opelin yalancısıyım valla
>%6rol
Gönderen: maryo21 - Ağustos 03, 2012, 11:40:40 ÖÖ
bu videoyu izle hocam
http://www.teamhondaturkey.com/forum/karsilastirmalar/focus_jetta_civic_karsilastirmali_video-t67172.0.html orda civic in sesinin rahatsız edici olduğu söylenmiş bence o ses mükemmel tabi zevk meselesi
Gönderen: vahap1234 - Ağustos 03, 2012, 11:50:31 ÖÖ
astra larda sorunların çok olduğunu söylüyorlar yeni astra sedanı görmek lazım herhalde
Gönderen: Taner.r - Ağustos 03, 2012, 12:35:37 ÖS
yeni bir araba almak istiyorum arkadaşlar hangisini tavsiye edersiniz ?
1. civic
2. focus
3. corolla
4. astra sedan(yeni kasa çıkacak yakında)
vw'e gücüm yetmiyor .

Fiyat araliginiz nedir?

Vw diger bahsedilen modellerden cok pahali degil.
Gönderen: ed35 - Ağustos 03, 2012, 12:45:06 ÖS
astra larda sorunların çok olduğunu söylüyorlar yeni astra sedanı görmek lazım herhalde

Yeni astra sedan uzaydan gelmeyecek,astra astradır :)

35-40bin liraya ikinci el insignia dolu,astra alacağınıza en azından onu alın daha iyi.
Gönderen: Sınırda - Ağustos 03, 2012, 01:14:36 ÖS

35-40bin liraya ikinci el insignia dolu,astra alacağınıza en azından onu alın daha iyi.

ben insignia aldım sattım ama bu paraya alamadım açıkçası.

ben derimki benzinli bir araba düşünüyorsan birazdan donanımdan ödün vermeyi düşünüyorsan civic al ama ben focus kullanmış birisi olarak derimki focus iyidir yani ben 2003 ve 2010 focus kullandım civic'e nazaran daha iyiydi lpg konsunda civic ile aynımıdır bilmem ama ben iki yıl boyunca 2003 olanla hiç sorun yaşamadım 2010 la zaten sorun olmadı, birde şunu derim ikinci el alacaksan arabayı 3'e 5'e bakma düzgün bir araba al, birde almadan önce düşündüğün arabalarla bir test sürüşü yap seni hangisi tatmin ediyorsa ona yönel.
sonuç olarak benim şahsi fikrim şudurki FOCUS öndedir gözümde.
Gönderen: ed35 - Ağustos 03, 2012, 01:32:29 ÖS

ben insignia aldım sattım ama bu paraya alamadım açıkçası.

ben derimki benzinli bir araba düşünüyorsan birazdan donanımdan ödün vermeyi düşünüyorsan civic al ama ben focus kullanmış birisi olarak derimki focus iyidir yani ben 2003 ve 2010 focus kullandım civic'e nazaran daha iyiydi lpg konsunda civic ile aynımıdır bilmem ama ben iki yıl boyunca 2003 olanla hiç sorun yaşamadım 2010 la zaten sorun olmadı, birde şunu derim ikinci el alacaksan arabayı 3'e 5'e bakma düzgün bir araba al, birde almadan önce düşündüğün arabalarla bir test sürüşü yap seni hangisi tatmin ediyorsa ona yönel.
sonuç olarak benim şahsi fikrim şudurki FOCUS öndedir gözümde.

Buyurun:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-hatasizzzz-2009-insignia-bu-fiyata-bu-temizlikte-yok-sok-fiyat-95082046/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2009-kazasiz-insignia-1-6-edition-elegance-paket-95-671-km-de-95382042/detay

Bunlar sadece örnek en yakın arkadaşım 39bine aylarca ilan verdi 37'ye sattı en son.
Gönderen: adyobatik - Ağustos 03, 2012, 02:23:18 ÖS
hiç 1.4 tsı octavia elegance bineniniz oldumu :) yada 1.6 tdı elegance binan varmı? benzinli 1.4 tsı 125 beygir fulü 52 bin, dizel 1.6 tdi 105 beygir fulü 60 bin, bu arada full derken harbiden full :) passat gibi bişey, bu paraya bu araba varken otomobil olarak gözümü cm kaydırmam başka arabaya,focusuda biliyorum,civiğide corollayıda, size tavsiyem denemediyseniz acilen octavia deneyin,yada bayiye gidin inceleyin,işçilik,malzeme ve genel kalite açısından ford-toyota-honda yanına yaklaşamaz,bir honda fanı olarak bunu yazıyorum malesef...
Gönderen: mu§tafa01 - Ağustos 03, 2012, 03:08:29 ÖS
bende civic olduğu için demiyorum bence civic.. corollada olabılır ama toyota gibi bir araba fiyat olarakda civicten pahalı ama standart özellik civicte war toyotanıun orda eksısı war fordla opel gözümde hiç olmadı zaten benim.. volvo s40 olabılır seçeneklerde bence :)   
Gönderen: emre16 - Ağustos 03, 2012, 03:23:51 ÖS
focus olursa sadece dizel olmalı bence....
Gönderen: galantus - Ağustos 04, 2012, 12:01:58 ÖÖ
ben beyaz jetta 1.6 dizel verisyonunu tercih ederdim.
Gönderen: ozN - Ağustos 04, 2012, 01:58:41 ÖÖ
s40 cok güzel araba ama bulundugun il neresi bilmiorum volvo servisi varmı
Gönderen: vahap1234 - Ağustos 04, 2012, 09:05:56 ÖÖ
herhalde focus yada civic olacak... ama bir arkadaşımda civic var arabanın altını mazgala vurdu direksiyonu kitledi...kışın yağmur yağdığında su içerisinde kısa süre beklerken motoru kitledi.su kaçmış..motoru değiştirmek zorunda kaldı...
Gönderen: volkan.u - Ağustos 04, 2012, 09:25:43 ÖÖ
Arkadaşlar, bende ayı durumdayım aslında. Bir arkadaş Jetta 1,6 dizel demiş ama fiyat kaç ? burada önemli olan fiyat. Ben 2011 BMW 320 D kullanıyorum, tavsiye edelim ama bu araçların 2 katı fiyatı ( araç ne yazık ki benim değildir )

Öncelikli soru Otomatik / Manuel mi Dizel / Benzin olmalı. Çünkü ben aracın öncelikle otomatik sonrasında torktan dolayı dizel olmasından yanayım. Ve araba dediğin sedan olmalı :) (çünkü hb den sıkıldım) . Şimdi durum böyle olunca Jetta kalıyor seçenek olarak, e tabi araç donanımlı olmalı (bazı araçlarda kol dayama yok) benim 2004 307 XT de olmayan özellikler var yeni araçlarda. Fiyat = 72000 . Bu paraya 2009 Passat DSg 140 Bg alırım :)

Benım kafamda çok karışık, yazdıklarımdan belli oluyordur :)  Şuan Civic de karar kıldım, ama motorun güçü ara hızlanmaları konusunda soru işaretleri var kafamda. Zaten bu soruların cevabını bulabilmek için buraya üye oldum...
Gönderen: absolut01 - Ağustos 04, 2012, 12:27:02 ÖS
3 gün önce eniştenin yeni civic'iyle pozantıya gittik,yanımızdan millet vızır vızır geçiyor,bizse tırmanmaya çalıştık resmen.
Gönderen: vahap1234 - Ağustos 04, 2012, 12:59:16 ÖS
nasıl tırmanmaya açılştınız civicler 125 beygir aklım almadı.
Gönderen: absolut01 - Ağustos 04, 2012, 01:03:12 ÖS
aynı şey benim fd6 da oldu tüpü kapatıp denedim,moral bozukluğu yaşadım
Gönderen: Sınırda - Ağustos 04, 2012, 02:48:25 ÖS

Alıntı
Buyurun:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-hatasizzzz-2009-insignia-bu-fiyata-bu-temizlikte-yok-sok-fiyat-95082046/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2009-kazasiz-insignia-1-6-edition-elegance-paket-95-671-km-de-95382042/detay

Bunlar sadece örnek en yakın arkadaşım 39bine aylarca ilan verdi 37'ye sattı en son.

insignia dediğinde 180lik kullanılır ki benimki 180likti bu fiyata da patlak olamayanı çok zor

ikincisi arkadaşlar bir civic sahibi olarak bende almadan önce arabayı gözümde çok büyütmüşüm ama düşündüğüm araba değilmiş yani en azından benim hayalini kurduğum gibi değilmiş o yüzden ben fordçuyum yani insanın focustan bir aksiyon beklentisi olmuyor en azından alırken ve konfor donanım olarakta civicten iyidir yani ben bunları söylemeye çalıştım be burada cümlelerime son verdim.
Gönderen: ed35 - Ağustos 04, 2012, 02:59:13 ÖS

Alıntı
Buyurun:

insignia dediğinde 180lik kullanılır ki benimki 180likti bu fiyata da patlak olamayanı çok zor

ikincisi arkadaşlar bir civic sahibi olarak bende almadan önce arabayı gözümde çok büyütmüşüm ama düşündüğüm araba değilmiş yani en azından benim hayalini kurduğum gibi değilmiş o yüzden ben fordçuyum yani insanın focustan bir aksiyon beklentisi olmuyor en azından alırken ve konfor donanım olarakta civicten iyidir yani ben bunları söylemeye çalıştım be burada cümlelerime son verdim.
Hayırlısı olsun :)
Gönderen: prevailingboy - Ağustos 04, 2012, 03:05:16 ÖS
toyota dan başka tanımam...
Gönderen: doan - Ağustos 04, 2012, 04:03:18 ÖS
nasıl tırmanmaya açılştınız civicler 125 beygir aklım almadı.
Tork fakiri hondalar ondan. Hele doluysa araba birde yokuslar eziyet
Gönderen: hacettepeli - Ağustos 04, 2012, 04:07:26 ÖS
1.6 olupta dızel olmayan hangı benzınlı arac tork canavarı
Gönderen: carousal - Ağustos 04, 2012, 06:52:07 ÖS
yokuşu 1. sırada çıkınca ne olacak arkadaşlar, tork olayını fazla abartmaya gerek yok.

illa tork diyenler zaten dizel alıyorlar, yokuş aşağı iner gibi yokuş yukarı çıkıyorlar. sonra ilerde trafiği görünce o da frene basıp duruyor. ben de duruyorum. sonuç değişmiyor. :D
Gönderen: hakko modelistlik - Ağustos 04, 2012, 07:32:39 ÖS
yeni civic ford focus  karşılaştırması incelemenizi tavsiye ederim http://forum.donanimhaber.com/m_58259699/tm.htm
Gönderen: hakko modelistlik - Ağustos 04, 2012, 08:47:30 ÖS
Focus çift kavramaya rağmen Civic'i geçemiyorsa söyleyecek fazla söz yok
Gönderen: _mecem_ - Ağustos 04, 2012, 09:57:03 ÖS
Merhaba , Öncelikle Nasıl arabalardan hoşlanırsınız ? sürüş şekliniz nasıldır ? Benzinli mi olsun Mazotlu mu yoksa Otogazla mı kullanıcaksınız ?

Ben hep Alman yada diğer markaları öven arkadaşlarımla konuşurken , tartışmada benim için en iyi araba hondalar derim Çünkü benim için iç plastik kalitesi o kadar önemli değil , popom evdeki rahat koltuklarda oturuyor gibi olmasada olur , düşük devirlerde bayırları çıkmasada olur vb kısımlarda benim için sorun olmadığından dolayı ve Hondanın asıl olayının sürüş zevkinde , motorunun kullanımının verdiği farklı tatda olduğunu düşündüğümden Benim için Honda 1 numaradır :)

Mercedes , bmw , audi vb markalardan araçlarada bindim , herkesin dağlar kadar fark var dediği ayrıntılarda ben çokta farklı birşey göremedim , tam tersi birçok özelliği müşterisinin gözünü boyamak için hokkabazlık yapmaya çalışan sirk çalışanlarına , esnaflara benzettim :)

İçi geniş araç olarak fiyatıda çok fazla değil Mercedes ML 270 arkadaşımda var , herkesin içi gitmesine rağmen , sadece ciddi anlamda genişliği ve yüksekten bakış açısı hoşuma gitmişti :) yine hondanın tadı bam başka ,

Bir abimin Toyota 1.4 dizel 6 ileri aurisi anlatınca çok hoşuma gitmişti , az yakan , iyi giden , hoş bir araçmış , tahmin ediyorum fazla sorunda çıkarmaz tadı Japon :)

Sonuç kısmına gelirsek diğer arkadaşlarında yazdıkları gibi konfor düşkünüyseniz , dizel özellikleri kafanıza yatıyorsa , çok fazla motor sesinden hoşlanmam öylede ahım şahım seri bir arabaya ihtiyacım yok  derseniz , diğer markalar için yapılan yorumlar zaten bellidir

Hondayı anlamadan alan , araştırmadan alan kişiler sonradan hondayı yerden yere vurmaktan hiç çekinmiyolar bütün internet aleminde , İlla ki firma bazlı sorunlar vardır ama insan ne istediğini bilmek durumunda , ben es7 civicle bir depoyla 800 km gördüm diyince hatta biraz daha fazlası yalancı durumuna çok düştüm :D

Umarım yardımcı olabilmişizdir az da olsa , ne istediğinize iyi karar verin , mutlaka denemeden karar vermeyin
Gönderen: vahap1234 - Ağustos 04, 2012, 10:14:25 ÖS
aklıa civic daha çok yatıyor ama daha öncede dediğim gibi arkadaşım da civic vardı suda bekleyince araba motoru indirmek zorunda kaldı...komple motor değiştirdiler birde mazgala vurmuştu direksiyonu kitledi...arkadaşım civicle 240 ı gördüğünü söylüyor. araba 2005 model.. yeni kasala civic şimdi eskidi eski kasa oldu artık...
Gönderen: mehmet1971 - Ağustos 04, 2012, 11:15:55 ÖS
3 gün önce eniştenin yeni civic'iyle pozantıya gittik,yanımızdan millet vızır vızır geçiyor,bizse tırmanmaya çalıştık resmen.
Bence senin enişte arabayı tanımıyor.İki hafta önce bende oradaydım.Bir çok marka araç ile bastık benim önüme geçen olmadı.3 ile gidilecek yerde 4-5 ile çıkmaya çalışırsan herkes seni geçer.Pozantı ya doğru 3 ile asıl bakalım önünde kim kalıyor...
Gönderen: ozN - Ağustos 05, 2012, 12:18:04 ÖÖ
yav yokus yukarı cok hızlı cıkana zirvede madalya mı takıolar :D arkadasın dedigi dogru araba işi beklenti meselesi araçdan ne bekliyorsan ona göre tercih edeceksin her markanın her aracın artıları ve eksileri var önemli olan kullanıcının arabadan istediği ama herseyi birden istiosan en assagı olarak bitane e220 cdi alacan her yönüyle tatmin edecek
Gönderen: special one - Ağustos 05, 2012, 01:55:37 ÖÖ
tarz meselesi bence biraz sportıf olsun dıyorsan honda al, agır olsun bıraz dersen jetta al secım senın secımın sonucta...ama o astrayı alana kadar gıt chevrolet 2.0 dizel 163 ps al daha ıyı 53000 lıra sıfırı pişmanda olmazsın ( şu opelı bır sevemedım arkadas )
Gönderen: alican_07 - Ağustos 05, 2012, 05:05:12 ÖÖ
aklıa civic daha çok yatıyor ama daha öncede dediğim gibi arkadaşım da civic vardı suda bekleyince araba motoru indirmek zorunda kaldı...komple motor değiştirdiler birde mazgala vurmuştu direksiyonu kitledi...arkadaşım civicle 240 ı gördüğünü söylüyor. araba 2005 model.. yeni kasala civic şimdi eskidi eski kasa oldu artık...
2005 civicle 240 gördüğünü söyleyen arkadaşına deki gel şu arabanın koltuklarını ve tüm döşemelerini sökelim üzerine de 15 inç 185 taban lastik koyalım kn in en iyi filtre kitini dc headerstan en iyi headers ı hks ninde en iyi egzos sistemini takalım depoyada 15 liralık benzin koyup aracı bi deneyelim  de bakalım 2005 model civic 220 yi görecekmi  :D arkadaşın çok sıkı yalan söylüyor dostum dikkat et ona o kasa civiclerin şanzıman oranları aracın 218 km/h hızdan yukarı çıkmasına izin vermiyor 218 de kesici devreye giriyor
Gönderen: vahap1234 - Ağustos 05, 2012, 10:24:47 ÖÖ
bilemiyorum ama bende 98 asrta gl var tüple 180 yapıyorum.
Gönderen: hakko modelistlik - Ağustos 05, 2012, 11:52:56 ÖÖ
2005 civicle 240 gördüğünü söyleyen arkadaşına deki gel şu arabanın koltuklarını ve tüm döşemelerini sökelim üzerine de 15 inç 185 taban lastik koyalım kn in en iyi filtre kitini dc headerstan en iyi headers ı hks ninde en iyi egzos sistemini takalım depoyada 15 liralık benzin koyup aracı bi deneyelim  de bakalım 2005 model civic 220 yi görecekmi  :D arkadaşın çok sıkı yalan söylüyor dostum dikkat et ona o kasa civiclerin şanzıman oranları aracın 218 km/h hızdan yukarı çıkmasına izin vermiyor 218 de kesici devreye giriyor
arkadaş modeli yanlış söylemiş herelde fd6 dan bahsediyo şu an eski kasa oldu dediğine göre
Gönderen: absolut01 - Ağustos 05, 2012, 12:25:59 ÖS
Bence senin enişte arabayı tanımıyor.İki hafta önce bende oradaydım.Bir çok marka araç ile bastık benim önüme geçen olmadı.3 ile gidilecek yerde 4-5 ile çıkmaya çalışırsan herkes seni geçer.Pozantı ya doğru 3 ile asıl bakalım önünde kim kalıyor...
ok
Gönderen: vahap1234 - Ağustos 05, 2012, 03:42:36 ÖS
şu anki kasaların bir eski kasası
Gönderen: vahap1234 - Ağustos 05, 2012, 03:45:56 ÖS
civiclerde düz vitesmi otomatik vitesmi kullanırsınız arkadaşların fikirlerini almak istiyorum.
Gönderen: BGR19 - Ağustos 15, 2012, 12:36:21 ÖS
Chevrolet ve opel ayni sayilir zaten :) kesinlikle cruze onermem isterse 1500hp olsun :)
105hp lik dizel jettanin civicten hizli oldugunu dusunuyorsaniz siz hondayi tanimiyorsunuz oyle soyleyim
Bu arada su alma olayini anlamadim, arkadasiniz tasa vurmus bi yeri kirmis su almis simdi hondanin sucu ne :D yanlis mi anladm yoksa
Gönderen: accord55 - Ağustos 15, 2012, 03:54:49 ÖS
yokuşu 1. sırada çıkınca ne olacak arkadaşlar, tork olayını fazla abartmaya gerek yok.

illa tork diyenler zaten dizel alıyorlar, yokuş aşağı iner gibi yokuş yukarı çıkıyorlar. sonra ilerde trafiği görünce o da frene basıp duruyor. ben de duruyorum. sonuç değişmiyor. :D

En güzeli benim accord, 2.4 olduğu için ve 223 nm torku olduğu için ne yokuşta ne inişte sorun yok:) yokuş yukarı çıkarken de dizelleri sağa davet ediyorum.
Gönderen: honda2002 - Ağustos 15, 2012, 04:00:23 ÖS

En güzeli benim accord, 2.4 olduğu için ve 223 nm torku olduğu için ne yokuşta ne inişte sorun yok:) yokuş yukarı çıkarken de dizelleri sağa davet ediyorum.

aynen.
Gönderen: bbhnda - Ağustos 15, 2012, 05:47:21 ÖS
astra forumlarınıda takip ediyorum yeni kasalardan muazzam şikayetler var akla gelmeyecek türden.boyası çok çabuk dökülüyor diyorlar ses alıyor birde malum elektrik arızaları... focus dizel arkadaşta var yeni kasa birde eniştem aldı otomatik park opsiyonlu falan güzel araç yalnız ben içinde rahat edemedim dar geldi.yol tutuşu güzel ama aman aman değil bırakılan pay çok az araç hemen yatmıyor bizde iyi yol tutuyor diyoruz..honda yatıyor diye kötü yol tutuyor oldu.... yanlış yorumlanan olaylar işte herşeyde olduğu gibi burdada var..civic fd6 + larını herkes biliyor ben eksilerini söyleyeyim : ince boya , şehir içi yoğun dur kalkta yakması (hanfgi araç yakmıyor) , kişiye göre değişmekle birlikte eksik donanım...kiiye göre değişir diyorum çünkü ben açıkcası katlanan ayna , yağmur sensörü ve far sensörü aramıyorum bunlar zaten sanayide taktırılabilir...
Gönderen: maryo21 - Ağustos 16, 2012, 03:53:59 ÖS
fd6 nın çift bölmeli kliması olsa süper olurdu bir kaç küçük ayrıntı daha var bagaj kapağı otomatiği gibi
Gönderen: galantus - Ağustos 16, 2012, 04:45:21 ÖS
Evet bizim vtec2 ler 218 de kesiciye giriyor fakat manuelleri. otomatikler 225 230 a kadar cıkabiliyor.
Gönderen: vahap1234 - Ağustos 20, 2012, 12:17:38 ÖS
o zaman civiclerin manuel viteslerimi tercih edilir?