TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => City - Jazz => Konuyu başlatan: kopernik - Mayıs 26, 2012, 10:30:15 ÖS

Başlık: İKİ KİLO YÜZÜNDEN LPG TAKAMIYORUM ! YARDIM
Gönderen: kopernik - Mayıs 26, 2012, 10:30:15 ÖS
arkadaşlar sizlerden  bir konuda yardım isteyeceğim. konu şu ki bugün karar verip lpg taktırmaya gittiğimde beklemediğim bir süprizle karşılaştım. sorun şu gittiğim yerdeki usta enterasan bir şekilde hemen ruhsatımı aldı aracın ağırlığına baktı . sonra aracın motorunu açık azami ağırlığa baktı ve ortaya çıkan sonuç iki kilo yüzünden bu araca lpg takamam taksam da makine müh.odasından yada tüv türkten geri döner dedi. daha da açıklayım olayı aracım ruhsatta ağırlığı 1132 kg olarak görünüyor. lpg takılması ve yolcuların ağırlığı ile 360 kg ekleniyormuş ortaya çıkan rakam 1132 +360: 1492 kg aracın motorunda yazan max ağırlık ise 1490 kg yani 2 kilo ile sınıra takılıyosun diyor .üzücü olan ise o istasyonda benim aracımla aynı yılda üretilen aynı marka araca hemde otamatik vites (daha ağır olması lazım ) lpg takılmış çünkü o aracın ruhsatında aracın ağırlığı 1106 kg olarak görünüyor . ben aracın ikinci sahibiyim heralde arac ilk alındığında bu işleri yapan muameleci aracımı olduğundan 26 kg fazla kayıt yaptırmış ne olacak diye düşünerek sonuçta da bu oluyor. şimdi bu ilginç durumun bir benzeri başına gelenlerden yada bu durumda ne yapabileceğim hakkında fikrim olanlardan acil yardım bekliyorum. (bu arada aracım 2008 model manuel jazz elite )
Başlık: Ynt: İKİ KİLO YÜZÜNDEN LPG TAKAMIYORUM ! YARDIM
Gönderen: srkns - Mayıs 26, 2012, 11:25:41 ÖS
araç boş ağırlıklarının, her varyant, her donanım seviyesinde bir standart olması lazım, saçmalıktan başka birşey değil, benimde ruhsatımda da 1082kg yazıyor.
böyle olaylarda ancak Türkiye'de görülür zaten.
Başlık: Ynt: İKİ KİLO YÜZÜNDEN LPG TAKAMIYORUM ! YARDIM
Gönderen: gecetilkisi - Mayıs 27, 2012, 06:51:03 ÖÖ
benim bildiğim aynı aracın ithal modelleri  yerli montaj üretimlere göre 100 kg daha ağır seninkide japonyadan getirilenlerden olsa gerek. ama 2 kg yüzünden takılmaması saçma. Yerinde olsam taktırır tüvde felan kalırsada paspasları atarım aşağı  al kardeşim 2 kg sana naparsan yap derim :)