TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: legolas - Nisan 15, 2012, 01:16:18 ÖS

Başlık: honda türkiye' ye lpg ile ilgili mail attım.
Gönderen: legolas - Nisan 15, 2012, 01:16:18 ÖS
arkadaşlar aşağıdaki maili honda türkiyeye gönderdim. malum lpg dönüşümü ve garanti ile ilgili kafalar karışık ve her kafadan bir ses çıkıyor.  >%Sakin bakalım ne cevap verecekler? veya cevap verecekler mi?

2011 MODEL CİVİC SEDAN ARACIMA BRC BÖLGE BAYİİ ÇORUM ÖZENÇLER OTOGAS DÖNÜŞÜM SİSTEMLERİNDE 10.000 KM.DE İKEN LPG DÖNÜŞÜMÜ YAPTIRDIM. ARACIMIN GARANTİ DURUMU NEDİR?
1. GARANTİSİ DEVAM EDİYOR MU YOKSA GARANTİ KOMPLE SONA MI ERDİ?
2. MOTOR HALA GARANTİ KAPSAMINDA MI?
3. MOTOR GARANTİ DIŞI KALDI İSE DİĞER AKSAMLARIN GARANTİ DURUMU NEDİR?
4. 6 YIL / 150.000 KM GARANTİNİN DURUMU NEDİR? DEVAM EDİYOR MU YOKSA 3 YILA MI DÜŞÜRÜLDÜ?

KONU İLE İLGİLİ TARAFIMA BİLGİ VERİLİRSE SEVİNİRİM. EĞER ARACIM GARANTİ DIŞI KALMADIYSA BAKIMLARINI YETKİLİ SERVİSLERİNİZDE YAPTIRMAYA DEVAM EDECEĞİM. EĞER SONA ERDİ İSE YAĞ FİLTRE VB. DEĞİŞİMİ BASİT İŞLEMLER İÇİN YETKİLİ SERVİSLERİNİZE KÜÇÜK BİR SERVET ÖDEMEKTENSE ÖZEL SERVİSLERDE YAPTIRACAĞIM.
Başlık: Ynt: honda türkiye' ye lpg ile ilgili mail attım.
Gönderen: cem_kilinc - Nisan 15, 2012, 01:45:31 ÖS
bende lpg konusu ile ilgili bir kaç mail atmıştım fakat geri dönüş olmadı. buradan sonucu paylaşırsanız sevinirim. iyi forumlar.
Gönderen: legolas - Nisan 15, 2012, 04:04:17 ÖS
elbette paylaşırım, yeterki bi cevap gelsin....
Gönderen: CAGLAR28 - Nisan 15, 2012, 04:49:59 ÖS
geçenlerde de ben atmıştım.aracınızın bakımını düzenli yaptırdığınızı dışarıda nerden bilelim gibi bi konuşma oldu aradılar beni geri dönüş yapıp ben de sinirlendim 10 binde değil 100 binde bi yapıyorum filan dedim tartıştık hondacıyla :)
Gönderen: propofol07 - Nisan 15, 2012, 08:33:27 ÖS
ben 30.000 bakımı için aradığımda verdikleri cevap şuydu. biz motor dışı garantiyi devam ettiriyoruz ancak motor garantisi bitiyor. peki bu nasıl oluyor dediğimde motor dışı parçaları komple garanti devam eder gibi değiştirdiklerini söylediler. ancak bu servisin söylediği. ana bayii muhtemelen bunu söylemez. tabii servisin neyi garanti içine sokup neyi sokmayacağı meçhul. onun için servise servet bayılmaya gerek yok....
Gönderen: legolas - Nisan 15, 2012, 10:40:12 ÖS
servis garanti devam ediyor diyor... taaa ki bir arıza başgösterene kadar...
Gönderen: becoca - Nisan 16, 2012, 12:15:55 ÖÖ
Honda da var mı bilemiyorum.

Ben aracımda Teyp i değiştirdim Ve elektrikle oynadım biraz.

Servise sorduğumda. Sizin müdahale ettiğiniz yerleri garantisi bozuluyor.Oynanmayan yerler devam eder demişti.

Örnek. Teyp ve hoparlorlere birşey olursa garanti dışı.(Teyp değiştirdiğim için)

Motora birşey olursa garantili.(motora müdahale edilmediği için
Gönderen: alisuat - Nisan 16, 2012, 08:09:56 ÖÖ
ben 3 aydir cevap alamadim umarm size donerler. ama hic sanmiyorum. ben dayanamayip fabrikayi aramistim. aramaz olaydim kimsenin umurunda degiliz lpg filanda hikaye eylul de belki takilir demis mudurleri baska bilgi veremeyiz demisler..
Gönderen: ZAFER_37 - Nisan 16, 2012, 06:02:45 ÖS
bende bu gün bi bayiye sordum  takılıp takılmayacağı meçhul...
Gönderen: 3ddelisi - Nisan 17, 2012, 08:23:44 ÖÖ
Lpg kiti ellerinde olan servisler eğer gerekli BRC servisliğini de almışlarsa montaj yapıyorlar , ben taktıralı 40 gün oldu.Fiyat 2700 deniliyor ama genelde uygulanan 2350 veya 2400 ve taksitlere bölünüyor vs.
Gönderen: legolas - Nisan 17, 2012, 06:53:40 ÖS
üstadım ben serviste değil, brc bölge bayiinde montaj yaptırdım..

bu gün honda türkiyenin 0533 492 27 11 numaralı telefonundan gürol çalışkan isminde bir eleman aradı.. görüştüğüm hususlar aşağıdaki gibi...

1. 6 yıl / 150.000 uzatılmış garanti iptal, araç 3 yıl / 100.000 km. boyunca garanti kapsamında.
2. lpg montajından dolayı delinen, kesilen kısımlarda paslanma olursa garanti kapsamı dışında.
3. motor lpg den dolayı hasara uğrarsa garanti kapsamı dışında, fabrikasyon bir hata olursa garanti kapsamında.
4. lpgden dolayı arıza olmaması koşulu ile diğer bütün aksamlar garanti kapsamında.
Gönderen: legolas - Nisan 18, 2012, 11:49:19 ÖÖ
up!
Gönderen: FİHAKE - Nisan 18, 2012, 04:40:52 ÖS
HONDA 2000 1.6 İES MODEL ARACIMA LPG TAKTIRMAK İSTİYORUM.VERİMLİ OLURMU ACABA.BİLGİ ALMAK İSTİYORUM
Gönderen: drbill - Nisan 18, 2012, 06:31:58 ÖS
bende lpg konusu ile ilgili bir kaç mail atmıştım fakat geri dönüş olmadı. buradan sonucu paylaşırsanız sevinirim. iyi forumlar.
maalesef ben de mail attım ve cevap yok.  heralde bu lpg konusunda onlar da ne yapacağını şaşırmış durumda
Gönderen: legolas - Nisan 18, 2012, 07:36:25 ÖS
hoca cevap verdi adamlar paylaştım ya iki önceki mesajımda??
Gönderen: BHAAL - Nisan 18, 2012, 07:59:52 ÖS
arızanın lpgden kaynaklanmadığını nasıl ispat edecekmişiz, bi de onu söyleselermiş! bu iş vw'nin dsg arızası kullanıcıdan kaynaklı oluyor demesine döner benden söylemesi... lpg taktıracaksanız garanti falan beklemeyin hondadan
Gönderen: drmoz - Nisan 18, 2012, 08:07:38 ÖS
aracıma LPG dönüşümü yaptıktan sonra xenon beyni 3 kez, debriyaj üst merkezi 1 kez garantiden değişti.
Gönderen: BHAAL - Nisan 18, 2012, 08:19:53 ÖS
ikisi de motor garantisine dahil değilki... lpg ile bozulmaz onların garantisi zaten
Gönderen: legolas - Nisan 18, 2012, 09:28:11 ÖS
benim montajı yaptırdığım böyle bayiiinin beyanı: motorurunz arıza yaptığında servise çekilir. servis kontrol eder, eğer arıza yakıttan yani lpg den ise fatura bize yani brc ye kesilir ve faturayı biz öderiz. brc aracın motorunu üç yıl garanti altına alır.

dikkatinizi çekiyorrum, sanayide merdiven altı yerden bahsetmiyorum, bölge bayii çorum özençler otogaz....
Gönderen: BHAAL - Nisan 18, 2012, 10:09:07 ÖS
lpgnin merdiven üstü diye tabir edebileceğimiz bi durumu yok hocam... umarım başınıza gelmez ama bi arıza durumunda da aynı delikanlı tavrı göstereceklerini hiç sanmıyorum. honda direkt motorunuzu garanti dışında bırakır... brc de bi parça dürüstse iki ayar yapar gönderir... üzgünüm ama öyle ciddi bi garanti durumu olsaydı herkes yaptırırdı zaten... laflara dikkat ederseniz ikisinin de topu birbirine atma hakkı var... arızanın nerden kaynaklandığını kime nasıl ispat edeceksiniz. zaten yazdığınız gibi brc 3 yıl garanti veriyorsa honda birşey vermiyo demektir... adamın söylediklerinden onu anlıyorum ben... özetle brc ben üzerime alıyorum demezse kimseden bişey isteyemezsiniz
Gönderen: ZAFER_37 - Nisan 19, 2012, 04:00:41 ÖS
lpgnin merdiven üstü diye tabir edebileceğimiz bi durumu yok hocam... umarım başınıza gelmez ama bi arıza durumunda da aynı delikanlı tavrı göstereceklerini hiç sanmıyorum. honda direkt motorunuzu garanti dışında bırakır... brc de bi parça dürüstse iki ayar yapar gönderir... üzgünüm ama öyle ciddi bi garanti durumu olsaydı herkes yaptırırdı zaten... laflara dikkat ederseniz ikisinin de topu birbirine atma hakkı var... arızanın nerden kaynaklandığını kime nasıl ispat edeceksiniz. zaten yazdığınız gibi brc 3 yıl garanti veriyorsa honda birşey vermiyo demektir... adamın söylediklerinden onu anlıyorum ben... özetle brc ben üzerime alıyorum demezse kimseden bişey isteyemezsiniz

söylediklerine aynen atılıyorum elektrik aksamında bi sorun olsada lpg ye çekilen elektriği bahane ederler dışaıdan taktırınca garanti ne biliyim amorsitör direksiyon kutusu ,kapı kilitleri ,sunroff su alması gibi arıza<yapma ihtimali düşük parçalara geçerli olur,bende honda tr yi geçen cuma aradım daha ahala bana dönecekler yarın yine arıycam ağzıma geleni söyleyip rahatladıktan sonra yetkili bi brc bayisne montajı yaptırıcam.istanbuliçi önerilieriniz varsa paylaşımlarınızı bekliyorum saygılar
Gönderen: legolas - Nisan 19, 2012, 05:28:02 ÖS
montajı yaptırdığım bölge bayii ne honda türkiyeden daha fazla güveniyorum ben arkadaşlar... adamda ilgi alaka on numara.... yetkili servis tespitlerine göre yakıttan dolayı motor arıza yaparsa hasarı 2a mühendisliğin karşıladığını söyledi...
Gönderen: carousal - Nisan 19, 2012, 06:46:19 ÖS
yakıttan dolayı oluşacak arızayı ne lpg firması ne de otomobil üreticisi karşılar, bu durumda muhattap yakıtı aldığınız bayi olur, tabi onlar da yakıtlarına güvence veriyorlarsa.
Gönderen: legolas - Nisan 19, 2012, 09:13:22 ÖS
hocam yakıttan kastım lpg dönüşümünden, motorun lpg ile çalışmasından veya lpg montaj hatasından karşılanan hasarlar....