TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: ejkan01 - Mart 21, 2012, 10:20:33 ÖÖ

Başlık: BRC KİTİ JAZZDA SITMA YAPTI DİYENLER!!!
Gönderen: ejkan01 - Mart 21, 2012, 10:20:33 ÖÖ
2 Hafta önce Kağıthane 2A mühendislikte 2004 1.4 otm Jazza BRC lpg kiti taktırdım .Montajından çok memnun kaldım ancak ara ara bir titreme oluyordu bakım yaptır bujileri değiştir boğaz kelebeğini temizlet tekrar ayar yapıcaz dediler.Bütün bu bakımlar yapıldıktan sonra ayar yapıldı halen sorun devam ediyor... rölanti sürekli düşüp kalkıyor ibreden de bunu hissedebiliyorum ...Bu sorunu yaşayan varsa lütfen paylaşsın...yaşamıyorsanız da nerede taktırdınız onu yazarsanız sevinirim arkadaşlar...
Başlık: Ynt: BRC KİTİ JAZZDA SITMA YAPTI DİYENLER!!!
Gönderen: Memed01 - Mart 22, 2012, 11:03:26 ÖÖ
2 Hafta önce Kağıthane 2A mühendislikte 2004 1.4 otm Jazza BRC lpg kiti taktırdım .Montajından çok memnun kaldım ancak ara ara bir titreme oluyordu bakım yaptır bujileri değiştir boğaz kelebeğini temizlet tekrar ayar yapıcaz dediler.Bütün bu bakımlar yapıldıktan sonra ayar yapıldı halen sorun devam ediyor... rölanti sürekli düşüp kalkıyor ibreden de bunu hissedebiliyorum ...Bu sorunu yaşayan varsa lütfen paylaşsın...yaşamıyorsanız da nerede taktırdınız onu yazarsanız sevinirim arkadaşlar...

Arkadaşlar rölanti düşmesinden dolayı problem yaşadığımı paylaşmıştım 2A mühendislikte dün tekrar manifolt söküldü ve enjektörlerden gelen gaz hortumları manifoldun içinden hortum eklenerek yanma odalarına 10-15 cm daha yaklaştırıldı ve titreme problemi böylece giderilmiş oldu ayrıca performansta artış bile hissediliyor.. Eğer 1.4 jazz otm aracınız varsa BRC kiti ile aynı problemi yaşıyorsanız 2 buçuk saatlik bir işlem sonrasında Murat ustanın marifetli ellerinden aracınızı benzinle nasıl çalışıyorsa o şekilde teslim alabilirsiniz  Yer kağıthane caddesinde 2A mühendisliğin montaj atölyesi...saygılar
Başlık: Ynt: BRC KİTİ JAZZDA SITMA YAPTI DİYENLER!!!
Gönderen: yasansu - Mart 24, 2012, 11:24:33 ÖÖ
Aynı sorun bizdede var.2004 jazz es A/T Brc kiti takılı.Yaklaşık 1 sene oluyordur herhalde.Bazen ışıklarda beklerken d'de titremeler yapıyor.Ustama götürdüğümde boğaz kelebeği temizlenecek birde subap ayarı yaparız dedi.Bende o zaman bu zaman yaptıracağım.Hala öyle kullanıyorum.