TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => İstekler Öneriler ve Sorularınız => Konuyu başlatan: erol43 - Şubat 08, 2012, 08:09:37 ÖÖ

Başlık: otomatik vites kar butonu
Gönderen: erol43 - Şubat 08, 2012, 08:09:37 ÖÖ
arkadaşlar 2009 honda civic elegance otomatik aldım fakat karda kullanamıyorum mesela diğer aracım opel otomatikte kar butonu diye bir düğme vardı ona bastığımda istediğim yerden arabayı kaydırmadan çıkabiliyordum honda da bu düğme yok yada ben göremedim bana yardımcı olursanız sevinirim.
Başlık: Ynt: otomatik vites kar butonu
Gönderen: onur1980 - Şubat 08, 2012, 09:04:05 ÖÖ
hondada yok. geçengünde böye bir konu konuşulmuştu yanlış  hatırlamıyorsam
Gönderen: Castiel - Şubat 08, 2012, 09:13:41 ÖÖ
vitesi S e alacaksın kulakcıga 2 kere dokunacaksın 2. viteste dag bayır gezeceksin :)

2. viteste sakince gaza dokundugunda lastiklerinde sorun yoksa gayet rahat kullanırsın arkadasım
Gönderen: faw13 - Şubat 08, 2012, 10:23:28 ÖÖ
aynen, kar dugmesinin de yaptigi araci 2. viteste kaldirmak zaten
Gönderen: BHAAL - Şubat 08, 2012, 11:01:31 ÖÖ
vsa o işi sizin yerinize halleder zaten... uygun devri uygun tekerlekte yakalar... ama 2009 premiumlarda vsa var mıydı hatırlamıyorum... 2010dan itibaren gelmiş de olabilir. ekstradan arkadaşların dediği gibi s modunda 2. viteste kalkarsanız aracınıza istediğiniz hamleyi yaptırabilirsiniz. benim başıma karda bocalama gelmedi hiç açıkçası... kar düğmesine vs hiç ihtiyacım olmadı, çok mu eğimli bi yerde kullanıyorsunuz acaba?
Gönderen: faw13 - Şubat 08, 2012, 11:51:05 ÖÖ
duz yolda da patladigi oluyor valla, kar paletlerini takmadan parktan cikaramadigim cok oldu bu sene, konuyu acan arkadasi bilmiyorum da
Gönderen: erol43 - Şubat 08, 2012, 05:17:04 ÖS
burada bana zaman ayıran ve yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.Söyledikleriniz çok işime yarayacak.
Gönderen: bbhnda - Şubat 08, 2012, 09:22:17 ÖS
vsa harika birşey geçen dik bir yokuşta arabada 5 kişiyiz karşıdan araba geliyordu ben yavaşladım 2. viteste bire almam gerekiyordu ama yokuş yaklaşık 22 derece falan .neyse yokuşa girdikten sonra devir düştü 1 aldım araba bir anda patinaja oturdu ama 5 ile falan gidiyor vsa girdi devreye ben ayaklarımı neredeyse çektim normal bir araba olsaydı stop ederdi bunuda hissettim ama araç yavaş yavaş çıktı.
Gönderen: ümit07 - Şubat 10, 2012, 10:45:51 ÖÖ
evet bunun için 2. vites var hondada karlı buzlu havalar için...
Gönderen: ümit07 - Şubat 10, 2012, 10:46:34 ÖÖ
hondalar bi çok yönden diğer araçlara göre fazlaca artıları vardır honda bambaşka...
Gönderen: carousal - Şubat 10, 2012, 09:05:26 ÖS
arkadaşlar geri viteste çıkartamadım ben de aracı, sanırım kar tuşunun avantajı geri viteste ortaya çıkıyor. İleri viteslerde 2. vitese atınca kar tuşunun yapmış olduğu devir düşürme görevi yerine getiriliyor ama geri viteste büyük problem mevcut.

Sırf bu sıkıntıyla karşılaşmamak için artık otoparka geri geri yanaşıyorum karlı havalarda. Böylede D2 modunda araç rahatlıkla karlı buzlu zeminde kar lastiğinin de avantajı ile zorlanmadan çıkıyor. Ama dediğim gibi parka düz girdiğimde geri geri çıkmak zorunda kaldım ve o gün aracı park yerinden çıkartamadım.
Gönderen: ümit07 - Şubat 13, 2012, 12:05:45 ÖS
bunu hiç düşünmemiştim haklsıın geri vitesde sorun olabilir bu durumda mümkün olduğunca geri giderken dikkatli olucaz :)