TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Prelude-Accord (BA/BB,CE) => Konuyu başlatan: H22A5BB8 - Ocak 27, 2012, 03:04:25 ÖS

Başlık: Prelude 5G 4WS RESETLEME
Gönderen: H22A5BB8 - Ocak 27, 2012, 03:04:25 ÖS
Selam arkadaşlar, siteye bugun uye oldum. İlk paylaşımımı yapmak istedim. 5G preludesi olanların baya işine yarıcak bir bilgidir. Onceden paylaşan olduysa kusura bakmasın ben bulamadım. Başka bir tanıdıgım için yazmıstım burayada post etmek istedim. Benim aracımdada bir kez oldu 4ws problemi, servise götürmek yerine araştırıp bu yontemı buldum. birdahada sorun çıkmadı. kolay gelsin herkese.

1) El Freni çek.

2) ''2''pinli olan konnektru kısa devre yaptır.

3) Direksiyonu 4 saniye içinde 45-65 derece arasında sağa doğru çevir ve o şekilde çevrili tut. (Kontak kapalı)

4) Kontağı 2 konumuna getir. '' Bunu yaptığımızda ışıklar yanacak ve sönecek. 4ws sönene kadar bekle''

5) 4WS söndüğünde Direksiyonu 4 saniye içinde merkez (düz) konuma getir ve tut. (bunu yapınca 4ws yeniden yanacak.)

6) 4ws yeniden yandığında Direksiyonu 45-60 derece arasında 4 saniye içinde sağa doğru çevir. 4ws sönene kadar bekle

7) 4ws söndüğünde yeniden merkeze (düz konuma) 4 sn içinde direksiyonu cevir.

8) Direksiyon merkezde dururken 4WS ışığı iki kez yanıp sönecektir. (eğer iki kez yanıp söndü ise, işlem başarı ile olmuş demektir.)

9) Kontağı kapat, kısa devreyi çöz...

İşlemin hepsi bukadar. Burda yazdığım işlem uzun gibi görünsede 1 dk bile sürmüyor hepsini yapmak. Eğer yetiştiremezseniz tekrar tekrar deneyebilirsiniz. muhtemelen 2. veya 3. de başarabilirsiniz.