TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Honda Hakkında => Konuyu başlatan: selonimo77 - Ocak 15, 2012, 08:27:32 ÖS

Başlık: ACİL CİVİC V-TEC 1.6 ES MODELİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM
Gönderen: selonimo77 - Ocak 15, 2012, 08:27:32 ÖS
Arkadaşlar 2002 model civic 1.6 vtec es modelini almayı düşünüyorum araç lpgli (brc) otm vites, 160.000 kmde, deneyimli honda kullanıcılarından tecrübelerini paylaşmalarını istiyorum, aracı yarın gidip görücem, lütfen biraz acillllll.....:)
Başlık: Ynt: ACİL CİVİC V-TEC 1.6 ES MODELİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM
Gönderen: honda2002 - Ocak 15, 2012, 09:01:23 ÖS
Arkadaşlar 2002 model civic 1.6 vtec es modelini almayı düşünüyorum araç lpgli (brc) otm vites, 160.000 kmde, deneyimli honda kullanıcılarından tecrübelerini paylaşmalarını istiyorum, aracı yarın gidip görücem, lütfen biraz acillllll.....:)

hayırlı our inşallah.

aracın şanzumanı ve motoru en önemli kontrol edilmesi gereken noktalar. aracı beğenirsen, mutlaka iyi bir honda servisine incelet.
kaporta herhangi bir sanayi ustası olabilir ancak otomatik şanzuman ve motor için mutlaka özel ya da yetkili honda servisi diyorum. Test sürüşünde boş yolda D'de kick down yapıp tüm viteslerin vites geçişlerini test et. Vuruntu, sarsıntılı geçiş veya saliselikte olsa geç geçiş olmamalı. Geçiş süreleri aynı olmalı. Şanzuman yağı renginden, kokusundan, akışkanlığından durumu anlaşılabiliyor.

İyi bir usta motorun sesinden bile motora not verebilir.  Önemli konular bunlar.

Hava filtresi kontrol edilerek üzerindeki motor yağının zamanında değişip değişmediği anlaşılabilir.

Alırsan eğer triger kayışını kontrol ettir mutlaka, hatta otomatik şanzuman yağını da yenile. Tertemiz binersin.

Direksiyon simidi aşınması olabiliyor. Bence pek takma kafana. 150 liraya tertemiz kaliteli bir işçilikle deri kaplatabilirsin. Sonuçta 160 binde araç.

Honda servisinde aracın bakım geçmişine baktırabilirsin. Özel Honda servisleri de bu konuda yardımcı olabiliyor, illaki yetkili servise de gitmeye gerek yok bence.

Plaka dan kaza sorgusunu bugünden yap bence. Az çok bilgi sahibi olursun öncesinde.

Eğer özel honda servisi tanıdığın yoksa özelden tavsiye de edebilirim.

Hayırlı olur inşallah.
Gönderen: metin.yildiz - Ocak 15, 2012, 09:13:55 ÖS

inşallah hayırlısı olur. arkadaşın dediklerine harfiyen katılıyorum. Aynı model ve özelliklerde araç sahibiyim. Kaç liradır?
Gönderen: selonimo77 - Ocak 16, 2012, 08:46:14 ÖS
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler, bugün efe hondaya götürdüm aracı, sonuç tam bir hayal kırıklığı; airbag lerle oynanmış, katalitik konvektör arızalı, kaportaya baktırmaya gerek duymadan vazgeçtim, valla moralim çok bozuk, temiz bi honda bulamıcakmıyım ben :(