TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: dave123 - Ocak 12, 2012, 02:52:59 ÖS

Başlık: Arabanın içinde benzin kokusu
Gönderen: dave123 - Ocak 12, 2012, 02:52:59 ÖS
Arkadaşlar merhaba, danışmak istediğim ikinci bir konu var...

sabahları camın buzunu temizleyene kadar arabayı çalıştırıyorum ve kapısını kapatıyorum, buzu temizleyip içine bindiğimde arabaya benzin kokusu dolmuş oluyo, sonradan araba lpg ye geçince koku gidiyor. arabaya lpg taktırmamla alakalı mı acaba? bagajda stepneyi çıkarıp simit tank taktırdım, onun borularının çıktığı delikten mi giriyor koku? öyle olsa lpgye geçince de lpg kokusu gelir ama lpg kokusu gelmiyor.

Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu hiç?
Başlık: Ynt: Arabanın içinde benzin kokusu
Gönderen: can98 - Ocak 12, 2012, 04:37:54 ÖS
Ben size birşey danışmak istiyorum camlardaki buzu nasıl temizliyorsunuz ben bir kere 5 dk uğraştım ama temizlenmedi ???
Gönderen: propofol07 - Ocak 12, 2012, 04:55:46 ÖS
bu koku lpg taktırmadan önce olmuyor muydu. şundan dolayı soruyorum araç soğuk havada ilk çalışınca jikle otomatik devreye girer ve fazla benzin motora gelir belki sebebi budur..
Gönderen: dave123 - Ocak 13, 2012, 08:25:38 ÖÖ
Ben size birşey danışmak istiyorum camlardaki buzu nasıl temizliyorsunuz ben bir kere 5 dk uğraştım ama temizlenmedi ???

can hocam, ilginç gelebilir ama camdaki buzu ben cebimde taşıdığım artık işime yaramayan plastik kartlarla yapıyorum. buz kazıyıcılar fazla kuvvet uygulaması gerektirdiği için yoruyor, plastik kartlar daha etkili temizliyor bence.
Gönderen: dave123 - Ocak 13, 2012, 08:29:11 ÖÖ
bu koku lpg taktırmadan önce olmuyor muydu. şundan dolayı soruyorum araç soğuk havada ilk çalışınca jikle otomatik devreye girer ve fazla benzin motora gelir belki sebebi budur..
lpg taktırmadan öncesinde farketmedim ama zaten lpg taktırmadan önce yaz dönemindeydik, bahsettiğin otomatik jikle devreye girmiyordur o zamanlar. söylediğin mantıklı geliyor, fakat sebebi buysa eğer sabah soğukta arabasına binen herkeste olması gerekir diye düşünüyorum. forumda arattım buna benzer bişeyden bahseden olmamış. Bilmiyorum belki de ben çok hassasım ama koku eşimi de rahatsız ediyor bindiği zaman...
Gönderen: can98 - Ocak 13, 2012, 01:05:12 ÖS

can hocam, ilginç gelebilir ama camdaki buzu ben cebimde taşıdığım artık işime yaramayan plastik kartlarla yapıyorum. buz kazıyıcılar fazla kuvvet uygulaması gerektirdiği için yoruyor, plastik kartlar daha etkili temizliyor bence.
Cevap İçin Teşekkürler :)