TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: Zubeyir - Kasım 07, 2006, 05:42:54 ÖS

Başlık: typeR coılover
Gönderen: Zubeyir - Kasım 07, 2006, 05:42:54 ÖS
slm arkadaşlar.ben yakında inşallah nasıpse bı CTR almak ıstıyorum.buna su anada arastırma yapıyorum coılover ıcın abım amerıkadan getırecek bısıler.ama model olarak  ve marka olarak daha henuz bı tercıhım yok.tavsuyelırınız beklıyorum.ayrıca motor kodu na goreymıs galıba bu amerıkada.o yuzden uymaya bılır motor kodu lazım tam olarak.sadece k20 a yeterlımıdır yoksa herhangı bı kod daha yollamalımıyım.sımdıden tesekkurler.
Başlık: Ynt: typeR coılover
Gönderen: Zubeyir - Kasım 07, 2006, 05:45:10 ÖS
.ayrıca beyın olarak hondata.komple egzos toda.fıltrede V2 dusunuyorum bunlar hakkıındakı yorumlarınızı eksık etmezsenız sevınırım .
Gönderen: R-13239 - Kasım 07, 2006, 06:19:36 ÖS
K20A2 olarak geçer aynı motor Acura RSX Type-S 'te var .  O aracın motoruna uyan parçalar type-r 'a da uyar.

Beyin : Hondata
Egzos : toda gayet iyi
Filtre : Injen yada AEM iyidir.
Gönderen: Onu-R - Kasım 07, 2006, 06:26:10 ÖS

Motor K20A2, kasa da EP3..

Hondata, Toda, Aem V2 (veya Injen de olabilir) gayet güzel parçalar.. Komple egzos Toda derken headers da dahil ise daha da güzel :)

Gönderen: Onu-R - Kasım 07, 2006, 06:29:37 ÖS

Coilover konusunda bilgi almak için coiloverlı type-R kullananlardan yardım iste bence, en iyisi bu olur.. erischman H&R , asi-L D2 Racing marka coil tercih etmişler, başka da vardır ama şuan aklıma gelmiyor...

Gönderen: Zubeyir - Kasım 07, 2006, 07:01:35 ÖS

Motor K20A2, kasa da EP3..

Hondata, Toda, Aem V2 (veya Injen de olabilir) gayet güzel parçalar.. Komple egzos Toda derken headers da dahil ise daha da güzel :)

evet headersta  dahil alıcam inşallah.peki bu sitede tein yada  onun tarzında bi coılover kullanan varmı?
Gönderen: Tolga-R - Kasım 07, 2006, 07:34:31 ÖS
D2 racing i baya bi  tavsiye ediyorlar. Bende yaza doğru almayı planlıyorum...
Gönderen: Zubeyir - Kasım 07, 2006, 09:57:48 ÖS
D2 racing i baya bi  tavsiye ediyorlar. Bende yaza doğru almayı planlıyorum...

peki fiyatı nedır bılıyomusun ?
Gönderen: Zubeyir - Kasım 07, 2006, 11:27:47 ÖS
bıde bu onceden sıyah sımdı beyaz olan gns var onun beynıyle oynandı dıye duydum bu aralarda  satılık lardaydı. o aracta bı sorun varmı acaba bılen varmı ?
Gönderen: uğur - Kasım 07, 2006, 11:55:27 ÖS
Temiz arabadır. Bence alınır.
Gönderen: R-13239 - Kasım 08, 2006, 12:43:08 ÖÖ
Beyniyle oynanmadı hondata takıldı o araca. Sti'larla falan yürüyordu. 1 senedir falan satılık o araç. Daha uygun fiyatlara alırım ben 40.000ytl 'ye almam şahsen.
Gönderen: erischman - Kasım 08, 2006, 04:29:10 ÖS
Önce bir kendini tanıtsaydın en azından adını bilir daha iyi paylaşım yapardık.  ;)
USA dan gelecekse parçaların Tein Flex öneririm coilover için.
Gönderen: Zubeyir - Kasım 08, 2006, 06:18:19 ÖS
Önce bir kendini tanıtsaydın en azından adını bilir daha iyi paylaşım yapardık.  ;)
USA dan gelecekse parçaların Tein Flex öneririm coilover için.

dogru  benim adım zübeyr anadolu yakasında oturuyorum.yaşım 25.

peki ep3 olarak bakıyorum civic si için olanı gosterıyo onunkıler buna uyuyomu eger uyuyosa.tein almam  cunkı 1800 dolar cıvarında. onun yerıne tanabenın kıler var onlardan alıcam ama once uyanı bulmam lazım.amerıkada typeR için olan coıloverlar si a karşılıkmı gelıyo acaba ?
Gönderen: erischman - Kasım 08, 2006, 06:20:56 ÖS
Aynen öyle oluyo Zübeyir.
Fırsatın ve imakanın var ise Tein al.
Sizi tanıyalım köşesinde tanıtman gerekiyor kendini.

Teşekkürler
Gönderen: Zubeyir - Kasım 08, 2006, 06:34:57 ÖS
Aynen öyle oluyo Zübeyir.
Fırsatın ve imakanın var ise Tein al.
Sizi tanıyalım köşesinde tanıtman gerekiyor kendini.

Teşekkürler

tmm anladım saol.yane si için olanı alsam uyuyo bunada.uymaması gıbı bı sorun olmaz degılmı cunkı malum en az 1500 dolar gıdıcek. 1080dolar tanabe coılover + ben bıde elektronık ıstedıgım ıcın aparatı var 300 500 dolar arası.takması felan fılan..teın alma olayım tek bı sekılde olur.oda abım bulursa amerıkadan kullanılmıs ama  temız bısı ancak ole olur yoksa.tanabe alıcam.oda harıka bılıyorum ben.
Gönderen: R-13239 - Kasım 09, 2006, 12:16:44 ÖÖ
Araba almadan parçaları mı geliyor , ilginçmiş :)

www.garagegt.com 'da baya bişeyler var istersen bak orayada.
Gönderen: Zubeyir - Kasım 09, 2006, 12:31:10 ÖÖ
Araba almadan parçaları mı geliyor , ilginçmiş :)

www.garagegt.com 'da baya bişeyler var istersen bak orayada.

evet aynen öle oluyo.arabayı herdaim bulabılırım ama abım amerıkadan aralık 15 te donuyo. ozamana kadar ıstedıklerımın olması lazım.yoksa bı daha cok uzun zaman sonra gelıcek.posta yolundan getırtmek ıstemıyorum .
Gönderen: R-13239 - Kasım 09, 2006, 12:45:14 ÖÖ
Hayırlısı olsun tabiki bu fırsat kaçmaz yani... Bende düşündüm bir ara getirmeyi parçaları sonra vazgeçtim , gümrükte falan sıkıntı yaşarım diye...

Tercihler gayet güzel ancak bu kadar çok parça gelebilecek mi?
Gönderen: erischman - Kasım 09, 2006, 08:13:27 ÖÖ
Garagegt sorunsuz getirebiliyor Kaan.
Kapına teslim.
Gönderen: R-13239 - Kasım 09, 2006, 04:56:08 ÖS
İyide shipping parası falan ödüyorsun sonuç itibariyle...
Gönderen: Zubeyir - Kasım 09, 2006, 09:53:46 ÖS
sadece  neo  beyın bide coılover  gelıcek sımdı dıgerını  sonradan yollıcak
Gönderen: R-13239 - Kasım 10, 2006, 01:17:30 ÖÖ
Neo'nun fiyatı nedir ?
Gönderen: erischman - Kasım 10, 2006, 08:16:40 ÖÖ
İyide shipping parası falan ödüyorsun sonuç itibariyle...

Toptan alırsan devede kulak shipping.
TR'de bunun üstüne kar+vergi ödüyorsun birde.  ;)
Gönderen: Zubeyir - Kasım 10, 2006, 06:57:48 ÖS
Neo'nun fiyatı nedir ?

ya ınan bı tek onun fıyatını sordurmadım.ama  bıldıgım kadarıyla 500  dolar cıvarında
Gönderen: Onu-R - Kasım 10, 2006, 11:04:14 ÖS

Neo dediğiniz APEXi Neo mu? Ne işe yarıyor ki bu Neo? Hava-benzin karışımı değil mi sadece?
Gönderen: Zubeyir - Kasım 11, 2006, 01:39:58 ÖS

Neo dediğiniz APEXi Neo mu? Ne işe yarıyor ki bu Neo? Hava-benzin karışımı değil mi sadece?

neo vafc ile safc karışımı bişi
Gönderen: aSil - Kasım 11, 2006, 01:55:38 ÖS

neo vafc ile safc karışımı bişi
Ta kendisi. Sadece yakıt-hava karışımına müdahale edebilip, Vtec ayarı yapabiliyorsun. Yani Vtec için işe yarayan VAFC'dır. VAFC II de alabilirsin daha ekonomik olur senin için. Nihayetinde aynı işlemleri yapabileceksin. Neo'da görüntü tabii ki daha güzel. Bir de 1-2 fazla özelliği var...
Gönderen: Onu-R - Kasım 11, 2006, 03:43:49 ÖS

Ok, doğru anlamışım o zaman da adam gibi birşeyler isteniyorsa para vermeye bile gerek yok.. Fazla işe yaramıyorlar filtre egzos vs. ufak tefek işlemler yapılmış araçlar üzerinde.. Bu işlemlerin üstüne çıkılacak ise zaten araç sahibi Vafc'a veya Neo'ya ihtiyaç duymuyor bu sefer de.. Direk Hondata..

Gönderen: R-13239 - Kasım 11, 2006, 06:42:56 ÖS
Abi hondatanın faydasını egzantirik falan olmadan göremiyorsun çok fazla , bi vafc iş görür , eğer motora gireceksen hondata..
Gönderen: Onu-R - Kasım 11, 2006, 09:12:49 ÖS
Abi hondatanın faydasını egzantirik falan olmadan göremiyorsun çok fazla , bi vafc iş görür , eğer motora gireceksen hondata..

Valla Kaan'ım ben de öyle diyordum yani bana mantıklı gelen de oydu ama heralde bi Savaş Paşaoğlu'ndan ve Özgün'den iyi bilmiyorumdur değil mi :)  Yani tabiki körü körüne inanmak değil bu fakat vafc ile bir yere kadar, hava-yakıt karışımını ayarla, vtec'i aşağı çek falan, zaten araç stock veya stock a yakın ise kazandırdığı fazla birşey yok.. Yine de takılabilir tabi ki...
Gönderen: erischman - Kasım 13, 2006, 09:34:18 ÖÖ

Dağlar kadar fark var Kaan stock ile sadece Hondata'ya sahip bir R bile çok çok değişik gidiyor.
Gönderen: R-13239 - Kasım 13, 2006, 11:51:16 ÖS
Bana söylenilen bu şekilde olmadı o yüzden kararımı vafc 'den yana kullanıcam heralde :)
Gönderen: erischman - Kasım 15, 2006, 07:53:33 ÖÖ
Yok Kaan bu olay Coca Cola ile Kristal kola'yı karşılaştırmak gibi.
Gönderen: aSil - Kasım 15, 2006, 10:31:25 ÖÖ
Bana söylenilen bu şekilde olmadı o yüzden kararımı vafc 'den yana kullanıcam heralde :)
Cenk abi mi söledi Kaan ?
Gönderen: Zubeyir - Kasım 16, 2006, 02:14:51 ÖÖ
arkadaşlarr ben  abıme tanabe nın bı modelını getırtcem buyuk bı ıhtımalle.ama burda rsx ıcın 2 secenek var bırınde  S type RSX DC5 dıyo  dıgerınde  non s type RSX  bunlardan acaba  hangısı uyar bılen varmı ?
Gönderen: R-13239 - Kasım 16, 2006, 04:03:17 ÖÖ
Valla rsx ile aynı coilover 'ı kullandığını sanmam type-r 'ın... Motorları aynı sadece.

Civic Si diye bakacaksınız EP şase kodlu.
Gönderen: AHM - Kasım 16, 2006, 11:48:42 ÖÖ
Garagegt sorunsuz getirebiliyor Kaan.
Kapına teslim.

garagegt den alışveriş yapan varmı ? gümrüke takılırmı öntampon ?
Gönderen: erischman - Kasım 16, 2006, 02:42:56 ÖS
Yüksek ihtimalle takılmaz.
Gönderen: ALG - Kasım 16, 2006, 08:21:59 ÖS
VAFC i-vtec den dolayı type r da işlev sekmesine uğruyor diye duymuştum, pek kullanılmıyor yurtdışındada..bu işin noktası HONDATA..gerisi yalan
Gönderen: R-13239 - Kasım 17, 2006, 01:35:13 ÖÖ
Kafalar iyice karıştı :D
Gönderen: Onu-R - Kasım 17, 2006, 12:27:47 ÖS
Kafalar iyice karıştı :D

Kafalar karışmasın kaanım, Vafc II fazla bir işe yaramıyor, uğraştığına değmez, ha ne olur aynı modifiyelere sahip başka bir type-R ile giderken öncelik sende olur o kadar, öyle birşey de olursa tabi :)  Birşeyler yapmak istiyorsan header ını çak, sonra doğru Hondata :)
Gönderen: AHM - Kasım 17, 2006, 12:54:57 ÖS
vafc2 eksantriksiz ve headersizsa  - hp bile olabilir aklında olsun cok yüklü arabalarda ince vtec ayarları için kullanoyorlar u.s ve japonyada 8)