TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: AhmetCvc - Ağustos 31, 2011, 02:01:55 ÖÖ

Başlık: SİZCE Civic'imi Satıp İnsignia almalımıyım?
Gönderen: AhmetCvc - Ağustos 31, 2011, 02:01:55 ÖÖ
Ekim Ayında 2011 model Elegance Beyaz renkte bir Civic Aldım Ama bir akrabada insignia gördüm Ve sanki dağlar kadar fark varmış Gibi geldi bana şimdi şöyle Düşünüyorum:
Civic bana yaklaşık 51.000 tl ye mal oldu.Ayda 640 ödüyordum 650 ödüyorum şimdi değişik şeyler oldu. Araç Daha 7000 Kmde.Bu civic'i 42.000 tl ye satıp,50.000 tlye 2.el Tüplü bir insignia alsam cosmo veya elegance edition türünden Sizce değermi yaklaşık bi 160 tl fark ödiyeceğim her ay Ve tüplü aldığım için pek yakıt farkıda olmayacaktır E aylık gelirimizde 5000 tl felan ama çocuklarda var işte el sıkışık gibi biraz ?
Başlık: Ynt: SİZCE Civic'imi Satıp İnsignia almalımıyım?
Gönderen: battalgazi - Ağustos 31, 2011, 03:05:07 ÖÖ
özellikle insignia turbolarda lpg sıkıntılı en son sahipleri soğutma sistemli lpg kitini bekliyordu,1.6 115 hp lik motor rezalet performansı var ama donanımı ve tasarımı çok güzel iyi düşünmek lazım hevesiniz geçince pişman olmayın
Gönderen: AhmetCvc - Ağustos 31, 2011, 05:03:55 ÖÖ
Doğru Söylüyorsunuz yok 115 hplik olmaz, Fakat şöyle düşünüyorum bu 180hp olan araç en fazla ayda 100tl daha fazla yakar benim civicden ?
Gönderen: HondaCivic10 - Ağustos 31, 2011, 10:35:21 ÖÖ
İnsignialar güzel ve donanımlı araçlar zaten bizim araçlarla aynı sınıfta değiller ben şahsi olarak lpgye sıcak bakmadığım için birşey diyemeyeceğim.eğer bu tür araçları seviyorsanız alabilirsiniz insignia zaten belli ediyor kendini oturaklı araba
Gönderen: logıcthıs - Ağustos 31, 2011, 10:43:30 ÖÖ
dizelini alki aldığına değsin  >=ok
Gönderen: faw13 - Ağustos 31, 2011, 10:44:22 ÖÖ
aracınızda ek birşeyler mi var acaba? 42.000 tl ye 7000km de biraz zor yoksa, ben 0 otm elegance ı o paraya aldım aralıkta :)
Gönderen: floyd - Ağustos 31, 2011, 10:47:50 ÖÖ
Alacaksaniz cosmo tavsiye ederim. Sadece farlar yeter..
Gönderen: 2432 - Ağustos 31, 2011, 12:09:45 ÖS
bizim yan kasaba diyeyim belediye başkanı makam otosu olarak aldı insigna yı. ancak ilçeye yaklaşık 50 km yolu hiç o arabayla gidemiyoor. çok yaktığını belirtiyor.
Gönderen: Can_GnyL - Ağustos 31, 2011, 12:30:14 ÖS
bence al ama dizel al lpg bağlatma
Gönderen: avans - Ağustos 31, 2011, 01:07:46 ÖS
dostum gıt wv passat cc al,,denızlerı gecıp derelerde bogulma,,sonra komsun sana ımrenıp ınsıgnayı satıp passat alsın:))),,opel gurubumu bırak kalsın,,bana gore alman sınıfının en kalıtesız arabası,,astra ıcın,de efsane olcak dıyolardı,sonra ellerınde patladı eskı kasa astrayı 4,yılda uretme kararı aldılar,,,
Gönderen: floyd - Ağustos 31, 2011, 01:18:20 ÖS
dostum gıt wv passat cc al,,denızlerı gecıp derelerde bogulma,,sonra komsun sana ımrenıp ınsıgnayı satıp passat alsın:))),,opel gurubumu bırak kalsın,,bana gore alman sınıfının en kalıtesız arabası,,astra ıcın,de efsane olcak dıyolardı,sonra ellerınde patladı eskı kasa astrayı 4,yılda uretme kararı aldılar,,,
yeni kasa astra çıktıgında eski kasaları clasic diye 5 yıl uretiyorlar. h kasa çıktıgında da g kasayı 5 yıl urettiler ve uygun fiyatlara sattılar. şimdi j kasa var ve h kasayı ucuz fiyatlara clasic diye veriyorlar.. arabanın türkiyede tutmaması dünyada tutmadığı anlamına gelmiyor. türkiye dediğin nedir sene de 10 bin araç. fabrika kapasiteleri nedir? belki 300 bin araç. passat cc ye katılıyorum ama. gerçi fiyat tuzlu olabilir..
Gönderen: efsane_001 - Ağustos 31, 2011, 03:30:24 ÖS
alabiliyorsan al derim insigna   gerçekten güzel araba
Gönderen: avans - Ağustos 31, 2011, 04:11:19 ÖS
yeni kasa astra çıktıgında eski kasaları clasic diye 5 yıl uretiyorlar. h kasa çıktıgında da g kasayı 5 yıl urettiler ve uygun fiyatlara sattılar. şimdi j kasa var ve h kasayı ucuz fiyatlara clasic diye veriyorlar.. arabanın türkiyede tutmaması dünyada tutmadığı anlamına gelmiyor. türkiye dediğin nedir sene de 10 bin araç. fabrika kapasiteleri nedir? belki 300 bin araç. passat cc ye katılıyorum ama. gerçi fiyat tuzlu olabilir..
dostum dunyada ne tutulmus ne satmıs ınan bu benım umrumda deyıl ,,benın ılk baktım yerler forumlar,,ve oturdum sıtede bulunan oto parktakı kullanıcı yorumları 55,yakın otoarkta komsularımızda araba var,dacla logandan x5,ıne kadar,sence 2007 opel corsayla 2011 astranın devır dayım pompalarının arıza yapması tesadufmudur kullanıcı hatasımıdır,,bunu bırebır gordum,,bugun bazı yerderde haberlerde duymussundur honda bılmem kac aracı gerı cardı falan dıye,,bunlara donup bakmam bıle,,hepsı polıtık gereksız haberler,,benım ıcın onemlı olan kafamı cevırdımde ne gordum,,passat cc,1,8 dızelını 75000tl,ye alına bılıyo,,ona baksın dıye olebı fıkırde bulundum,,ona baksın dahada donup bıyere bakmaz,anca ona bakarlar..mercedesın ambılemındekı anlamı,,yag,su,benzın,koy dunyayı dolas demek,yıldızın ustundekı yuvarlak dunyayı sımgeler,,uc yıldızda yag,su,benzın,,gercekten soledıklerı gıbı dunyaya  kanıtlamıslar,,konunun dısında gercı ama,,4 ceker olarak jıp anlamında hala bmw yakalayamamaktan sıkayetcı bı fırma olmasıda gozlerden kacmıyo deyıl..
Gönderen: avans - Ağustos 31, 2011, 04:19:42 ÖS
dostum dunyada ne tutulmus ne satmıs ınan bu benım umrumda deyıl ,,benın ılk baktım yerler forumlar,,ve oturdum sıtede bulunan oto parktakı kullanıcı yorumları 55,yakın otoarkta komsularımızda araba var,dacla logandan x5,ıne kadar,sence 2007 opel corsayla 2011 astranın devır dayım pompalarının arıza yapması tesadufmudur kullanıcı hatasımıdır,,bunu bırebır gordum,,bugun bazı yerderde haberlerde duymussundur honda bılmem kac aracı gerı cardı falan dıye,,bunlara donup bakmam bıle,,hepsı polıtık gereksız haberler,,benım ıcın onemlı olan kafamı cevırdımde ne gordum,,passat cc,1,8 dızelını 75000tl,ye alına bılıyo,,ona baksın dıye olebı fıkırde bulundum,,ona baksın dahada donup bıyere bakmaz,anca ona bakarlar..mercedesın ambılemındekı anlamı,,yag,su,benzın,koy dunyayı dolas demek,yıldızın ustundekı yuvarlak dunyayı sımgeler,,uc yıldızda yag,su,benzın,,gercekten soledıklerı gıbı dunyaya  kanıtlamıslar,,konunun dısında gercı ama,,4 ceker olarak jıp anlamında hala bmw yakalayamamaktan sıkayetcı bı fırma olmasıda gozlerden kacmıyo deyıl..
2 konuda bır yere yorum yaptım,,bılgınıze,,
Gönderen: zack - Ağustos 31, 2011, 04:25:28 ÖS
Donanım,tasarım olarak kesinlikle insignia derim, alırsanızda hayırlısı olsun.
Gönderen: floyd - Ağustos 31, 2011, 05:06:08 ÖS
Alman arabalarinin ariza orani japonlara gore zaten fazla. Bendeki jettanin 2 defa degisti devir daim pompasi. Fiyati da iscilik dahil 900 tl.
Gönderen: galantus - Ağustos 31, 2011, 05:53:49 ÖS
cc tek kelimeyle manyak bir araba cok beğeniyorum. Param olsa hiç düşünmem hemen bir passat cc alırım. Eğer imkanın varsa boşver insignayı passat cc al inan hayran kalırsın.
Gönderen: avans - Ağustos 31, 2011, 06:01:28 ÖS
Alman arabalarinin ariza orani japonlara gore zaten fazla. Bendeki jettanin 2 defa degisti devir daim pompasi. Fiyati da iscilik dahil 900 tl.
devırdayım pompalarının balantı yerı cogu arabada sert plastık sorun zaten burdan patlak verıyo,,,japon arabalarına bak hepsı celık,yada demırdır,,tum sorun bununla alakalı dostum,,
Gönderen: AhmetCvc - Ağustos 31, 2011, 07:11:17 ÖS
İnsignialar güzel ve donanımlı araçlar zaten bizim araçlarla aynı sınıfta değiller ben şahsi olarak lpgye sıcak bakmadığım için birşey diyemeyeceğim.eğer bu tür araçları seviyorsanız alabilirsiniz insignia zaten belli ediyor kendini oturaklı araba
Vallahi,Kardeş lpg taktırırım alırsam daha şansımıza teşekkürler. :)
Gönderen: AhmetCvc - Ağustos 31, 2011, 07:11:41 ÖS
dizelini alki aldığına değsin  >=ok
Dizeli ateş pahası zaten belirttigim gibi 50.000 tlye kadar alırım insignia
Gönderen: AhmetCvc - Ağustos 31, 2011, 07:12:20 ÖS
aracınızda ek birşeyler mi var acaba? 42.000 tl ye 7000km de biraz zor yoksa, ben 0 otm elegance ı o paraya aldım aralıkta :)
Vallaha kardeş,Ben city mi hondaya sattım 1.5 milyar fazladan aldılar onu civicide bana 1.5 milyar fazla sattılır 44.500 e aldm ben
Gönderen: AhmetCvc - Ağustos 31, 2011, 07:14:06 ÖS
bizim yan kasaba diyeyim belediye başkanı makam otosu olarak aldı insigna yı. ancak ilçeye yaklaşık 50 km yolu hiç o arabayla gidemiyoor. çok yaktığını belirtiyor.
Benzinlileri bizimkilerden 1lt fazla yakıyormuş 1.5 diyelim lpg ile farkı kapatırım Diye düşünüyorum ?
Gönderen: AhmetCvc - Ağustos 31, 2011, 07:14:41 ÖS
Kardeş,Benimkini satıp üstüne 5-10 ekliyecegim passat cc alana kadar 2.elden audi a6 alırım :)
Gönderen: AhmetCvc - Ağustos 31, 2011, 07:17:20 ÖS
cc tek kelimeyle manyak bir araba cok beğeniyorum. Param olsa hiç düşünmem hemen bir passat cc alırım. Eğer imkanın varsa boşver insignayı passat cc al inan hayran kalırsın.
Fiyat farkı Fiyat insignia 50.000 tl ye kadar Alıp 2.500 e prince tüp taktıracağım inş.
Gönderen: beydogan - Ağustos 31, 2011, 07:36:23 ÖS
AHMET BEY INSIGNIAYA KESIN LPG TAKILDIGINDAN EMINMISINIZ.
Gönderen: beydogan - Ağustos 31, 2011, 07:58:28 ÖS
DAYANAMADIM ARADIM SORDUM BENIM ACCORD A LPG TAKAN USTAYA TAKIYORLARMIS HATTA YENI BITANESINE TAKMISLAR HIC DE PROBLEM CIKMAMIS.PRINS TAKIYORLARMIS.YAPTIKLARINI. SITELERINE RESIMLERI KOYMUSLAR.CETINSAY LPG FIRMANIN ISMI.
Gönderen: logıcthıs - Ağustos 31, 2011, 09:48:04 ÖS
50 bin tl ye araç alıp tüp taktırmak bana hiç ama hiç mantıklı gelmiyor eminim bu aracın dizelinide alabilirsiniz neden tercih etmiyorsunuz??? herkesin bildiği gibi lpg ve opel hiç anlaşamazlar yinede karar sizin.
Gönderen: avans - Ağustos 31, 2011, 10:49:10 ÖS
Kardeş,Benimkini satıp üstüne 5-10 ekliyecegim passat cc alana kadar 2.elden audi a6 alırım :)
audı dedın markanın %45 hıssesını wv aldı hberın olsun..75000 tlye 2010 1,8 benzınlı cc almak var,,a6 o,paralara nasıl alıyosun anlamadım,,bıde yıllardır bu paraları verıp gaz taktırma olayını hıc anlamadım,,sırf yakıtından sıkayet ettım ıcın,,2010 cıvımı sattım,,dızele dondum,,ve suan cok mutluyum,,
Gönderen: avans - Ağustos 31, 2011, 10:56:51 ÖS
Vallaha kardeş,Ben city mi hondaya sattım 1.5 milyar fazladan aldılar onu civicide bana 1.5 milyar fazla sattılır 44.500 e aldm ben
banada bıraz zor gorunuyo,,6,ay sonra yenı kasası gelcek bı aracı ofıatlara satmak zor,,zaten 2012 cıktı 42,veren 5 da fazla verır kredı falan ceker sıfıra gırer,,satıcaksan acele et bence,,sana bı tuyo verım sat o,arabanı,altına yatır mayıs bası gıbı altın,140tl olmasını beklıyoruz,sonra ıstedıne bınersın,,
Gönderen: Tricoti - Ağustos 31, 2011, 11:44:29 ÖS
Arkadaşlar ne kadar doğru bilemiyorum ama farklı 2-3 kişiden insignia'larda beyin arızası çıktığını ,  özellikle 2010 modellerinde daha sık rastlandıgını duydum.Ama dediğim gibi ne derece doğrudur tartışılır.Ben sadece duyduğumu yazdım.
Gönderen: aLyy - Ağustos 31, 2011, 11:47:52 ÖS
Almanlar sorunlu oluyor opelden uzak durun derim
Gönderen: nos61 - Eylül 01, 2011, 12:20:51 ÖÖ
bence accord alınır yeni kasa 2009 fln 53 54 lere
Gönderen: avans - Eylül 01, 2011, 12:32:11 ÖÖ
+1000
Gönderen: AhmetCvc - Eylül 01, 2011, 02:12:42 ÖÖ
AHMET BEY INSIGNIAYA KESIN LPG TAKILDIGINDAN EMINMISINIZ.
Eminim Ancak lph nin sorun çıkarmadığından emin değilim Lpg li bir çok ilan var :)
Gönderen: AhmetCvc - Eylül 01, 2011, 02:13:19 ÖÖ
50 bin tl ye araç alıp tüp taktırmak bana hiç ama hiç mantıklı gelmiyor eminim bu aracın dizelinide alabilirsiniz neden tercih etmiyorsunuz??? herkesin bildiği gibi lpg ve opel hiç anlaşamazlar yinede karar sizin.
Kardeş,Doğrudur lpg iyi gitmez belki Ama dizelini alabileceğimden o kadar emin olmayın 50.000 tlyi bile zor çıkarırım belki
Gönderen: floyd - Eylül 01, 2011, 07:29:57 ÖÖ
115liklere lpg takiliyor ve sorunsuz kullaniyorlardir.  Motor zaten eski kasa astralarda da kullaniliyordu. 1.6 turbolar icin lpg nin saglikli olamayabilecegini dusunuyorum. Corumda yetkili servis tavsiyesi ile turbo  aracina lpg taktiran bir ogretim uyesi vardi. Arac ariza yapti ve Adam en son cildirip araci sehrin meydanina cekip ustune sahinle takas olur filan yazmisti. Belki duymussunuzdur..
Gönderen: AhmetCvc - Eylül 01, 2011, 04:22:31 ÖS
Sanırım Yorumunu katmamışsın kardeş ?
115liklere lpg takiliyor ve sorunsuz kullaniyorlardir.  Motor zaten eski kasa astralarda da kullaniliyordu. 1.6 turbolar icin lpg nin saglikli olamayabilecegini dusunuyorum. Corumda yetkili servis tavsiyesi ile turbo  aracina lpg taktiran bir ogretim uyesi vardi. Arac ariza yapti ve Adam en son cildirip araci sehrin meydanina cekip ustune sahinle takas olur filan yazmisti. Belki duymussunuzdur..

Gönderen: aliylmz - Eylül 01, 2011, 04:26:39 ÖS
aynen + 3648920232 - 3648920231= 1
Gönderen: floyd - Eylül 01, 2011, 05:36:10 ÖS
Sanırım Yorumunu katmamışsın kardeş ?

Bana diyorsan turbo al ama lpg takma. Otomatik alacaksan accord da olabilir. Ama manuel icin insignia bence mukemmel. Hem 1.6 hem cok guclu hem de anormal teknolojileri var. Fren diski temizleme sistemi var mesela. Ben audi a8 de görmustum en son bunu. Mesela el freni elektronik. Tam gaz gidiyorsun cek dugmesini belli bir sure 4 tekere birden fren uyguluyor. Ne bileyim flexiride ozellikli olanlar var, basiyosun sport moda gostergeler kirmiziya donusuyor, gaz kelebeginin ayarlarini degistiriyor, suspansiyonlari ve direksiyonu sertletiriyor. Elektrikli hafizali koltuklu olanlar var. Alet sadece isitmior ayni zamanda sogutabiliyor. Yani kisacasi bence o klasmada otomatik dusunulmuorsa alinabilecek en iyi arac insignia..
Gönderen: Sınırda - Eylül 01, 2011, 07:11:43 ÖS
Şimdi arkadaşlar ben insignia kullanmış biri ve yeni civic sahibi biri olarak şunu söyleyebilirim ben gecen ay insignia almaya karar verdim ve 87000 de 2009 insignia edition elegance paket insignia aldım birincisi arac gerçekten parasınında yaktığınında fazlasıyla hakkını veriyor arabaya bindiginde diyorsun iste budur diye ( önceki aracım 2003 focus ghiaydı ) araba 1.6 180 beygir ve 270 N torku var bastığın zaman öyle bir gidişi varki şimdi civic gitmiyor gibi geliyor bana, paranın hakkını fazlasıyla veriyor he neden civic e geçtiğimi sorarsanız arabayı aldıktan sonra servise gittigimde arac en son bakıma 138000 de girmiş yani arabanın kilometresiyle oynamışlar bu yüzden arabayı geri verdim öyle olmasaydı simdi biniyor olurdum ve apar topar bir araba almam gerekti eşiminde ısrarıyla civic e karar verdik ve 2012 premium civic aldım. İnsignianın ruhsatında lpg işliydi ama uzerinde yoktu o zaman uyum saglamayıp söküldüğü söylenmişti ama anladığım kadarıyla onca kilometreyi bu adamlar lpg ile yapmış yani uzun lafın kısası bence bu araba alınır ve lpg de takılıp çatır çatır binilir ben şiddetle tavsiye ederim. yola gittiğiniz zaman anlayacaksınız ki insanın rahatına bu kadar güzel deger veriliyormuş. Şurası da varki bu segmentin arabaları hepsi güzel yani Accord da güzel insignia da passat da ama ben yinede Alman olmasını tercih ederim... tabiki tercih sizin ama binilecek arabamı evet insignia binilecek ve keyfi sürülecek bir araba...
Gönderen: 2432 - Eylül 01, 2011, 08:10:47 ÖS
alman olmalı ancak opel i almandan saymasak daha iyi olur :P
Gönderen: floyd - Eylül 01, 2011, 08:37:43 ÖS
O
alman olmalı ancak opel i almandan saymasak daha iyi olur :P
Opel Alman otomobili. Yok degilse volvoda çin otomobili:).
Gönderen: ctr07 - Eylül 01, 2011, 08:42:50 ÖS
opel alman değil sadece fabrikası almanyadadır.opel amerikan olmalı.
Gönderen: doan - Eylül 01, 2011, 08:44:07 ÖS
opel alman otomobili amerikan değil. ford amerikan :)
Gönderen: AhmetCvc - Eylül 01, 2011, 08:44:46 ÖS
Şimdi arkadaşlar ben insignia kullanmış biri ve yeni civic sahibi biri olarak şunu söyleyebilirim ben gecen ay insignia almaya karar verdim ve 87000 de 2009 insignia edition elegance paket insignia aldım birincisi arac gerçekten parasınında yaktığınında fazlasıyla hakkını veriyor arabaya bindiginde diyorsun iste budur diye ( önceki aracım 2003 focus ghiaydı ) araba 1.6 180 beygir ve 270 N torku var bastığın zaman öyle bir gidişi varki şimdi civic gitmiyor gibi geliyor bana, paranın hakkını fazlasıyla veriyor he neden civic e geçtiğimi sorarsanız arabayı aldıktan sonra servise gittigimde arac en son bakıma 138000 de girmiş yani arabanın kilometresiyle oynamışlar bu yüzden arabayı geri verdim öyle olmasaydı simdi biniyor olurdum ve apar topar bir araba almam gerekti eşiminde ısrarıyla civic e karar verdik ve 2012 premium civic aldım. İnsignianın ruhsatında lpg işliydi ama uzerinde yoktu o zaman uyum saglamayıp söküldüğü söylenmişti ama anladığım kadarıyla onca kilometreyi bu adamlar lpg ile yapmış yani uzun lafın kısası bence bu araba alınır ve lpg de takılıp çatır çatır binilir ben şiddetle tavsiye ederim. yola gittiğiniz zaman anlayacaksınız ki insanın rahatına bu kadar güzel deger veriliyormuş. Şurası da varki bu segmentin arabaları hepsi güzel yani Accord da güzel insignia da passat da ama ben yinede Alman olmasını tercih ederim... tabiki tercih sizin ama binilecek arabamı evet insignia binilecek ve keyfi sürülecek bir araba...
Çok teşekkür ederim içimi bayağı rahatlattınız.Ben alırsam 2009 cosmo Alırım ve 30.000 e kadar alırım Tekrar teşekkürler :)
Gönderen: ctr07 - Eylül 01, 2011, 08:49:17 ÖS
opel alman otomobili amerikan değil. ford amerikan :)
yok abi sadece fabrikası almanyada mesala skoda çek seat ispanyol ama vw çatısı altında olduğu için alman gibi anılır.opel de amerikan.ama almanyada fabrikası binası vb.
Gönderen: ctr07 - Eylül 01, 2011, 08:52:22 ÖS
gm satın almış opeli eskiden almanmış şimdi amerikan.
Gönderen: floyd - Eylül 01, 2011, 09:35:40 ÖS
 :mrgreen:
Gm satar yakinda. Turkun biri alsn turk otomobili olsun :mrgreen:
Gönderen: ctr07 - Eylül 01, 2011, 09:37:57 ÖS
ağoğlu alsın .:)
Gönderen: floyd - Eylül 01, 2011, 10:06:58 ÖS
ağoğlu alsın .:)
Almasina alir da otomobil uretmez.. Arazisine insaat diker:)
Gönderen: Sınırda - Eylül 01, 2011, 10:46:37 ÖS
Çok teşekkür ederim içimi bayağı rahatlattınız.Ben alırsam 2009 cosmo Alırım ve 30.000 e kadar alırım Tekrar teşekkürler :)

yardımcı olabileceğim başka sorunuz olursa beklerim...
Gönderen: kayaci26 - Eylül 01, 2011, 10:54:38 ÖS
Öncelikle Vikipediadan bir alıntı ile menşei tartışmasına yeni bir açıklama eklemek istiyorum

"Opel, bir Alman otomotiv firmasıdır. 21 Ocak 1863`te Adam Opel tarafından kuruldu. İlk zamanlarında dikiş makinesi ve bisiklet üreten bir firma olarak hizmet vermekteydi. Otomobil üretmeye 1899 yılında geçildi. Kısa süre öncesine kadar, General Motors Corporation şirketler grubunun çatısı altındaydı. Ancak, 2009 Mayıs ayında General Motors iflasın eşiğine geldiği için Opel, Kanada-Avusturya ortaklığı Magna-Steyr'a satılması kararlaştırılmıştır. %30luk Kısım Magna-Steyr %40lık kısım GM %20lik kısım Rus Yöneticiler, ve %10luk kısımda Opel çalışanlarına aittir. Opel, İngiltere'de Vauxhall, ABD'de Saturn, Avustralya'da Holden tarafından temsil edilmektedir. 2010 yılında tanıtılan Yeni Astra Turbo, Opel'in en çok satan otomobilleri arasına girmiştir ve büyük beğeni toplamıştır."

Ve gelelim... FD6 & INSIGNIA tercihine . . .

Ahmet Bey, fd6 dan bu kadar sıkılmış olabileceğinizi tahmin etmiyorum. bir Honda cı olarak Honda nın sorunsuzluğu, sağlamlığı, kıvraklığı ve yerine göre sakin bir aile aracı, yerine görede inanılmaz çevik bir sport otomobil olduğunun farındasınızdır... Evet yol sesi alır, süspansiyonu serttir, ıvıdık zıvıdık sensörü bilmem mısıtıcı soğutucusu falan yoktur ama sahibini üzmez... Ammaaaa en bu araba umduğumu bulamadım, ya da sıkıldım falan diyorsanız, bence borcunuzu bitirin... passat ya da audi nin tarzınıza uygun bir aracına binin keyfini sürün...

Opel her ne hikmetse umumiyetle (istisnalar kaideyi bozmaz ) sahibini üzen, sevisle dost, özel servisleri pek sevmeyen ( gittiğinize pişman eden) enteresan araçlardır. Bir arkadaşım satış rakamlarından bahsetmiş evet doğru dur çok satıyor olabilir, TR de de linea çok satıyor, kim iyi olduğunu iddia edebilir... kimse ?

Konu karmaşık . . . ben ce fd6 iyi bir tercih... sonrası eğer ki accord sizi cezbetmiyorsa (ki olabilir ) passat . . . ya da a6 iyi bir tercih olabilir . . .
Gönderen: floyd - Eylül 01, 2011, 11:25:40 ÖS
fd6 nın insignia ile karşılaştırılması çok doğru olmuyor. astra ile olsa neyse. insignia kullanan arkadaşlar bunu çok iyi anlayacaktır. arada uçurum var . kusura bakmayın ama örneğin insignia nın tek bir lastiği fd6 nın 4 lastiğini birden satın alır. şaka değil gerçekten soyluyorum. cosmolarda standar 245 45 18 bridgestone potenza re 050A W serisi (maks 270 km) lastik var. eski aracıma aynı lastiğin 225 45 17 si takıldı tanesine 490 tl aldılar.  daha öncede konusu geçti belki. insignia özel bir otomobil. opeli batmaktan kurtardı. hatta insignia sayesinde GM in tek kar eden fabrikası opel oldu. 2009 da car of the year seçildi. kendi klasmanında bir çok araçta olmayan özellikleri var dediğim gibi. fd6 nın kendi klasmanındaki araçlara karşı bile net bir üstünlüğü yok ki .bir tek sorunsuzluğu var o da zaten belli km.lerin üzerinde anlam ifade ediyor. zaten 30 binin üzerinde almayacağım diyor arkadaş.
Gönderen: ctr07 - Eylül 02, 2011, 07:27:47 ÖÖ
opel baya karışık bir durum sahibi amerikan kendisi alman.fakat yeni opellerin çoğu parçasında gm yazıyomuş.ne olursa olsun opel bana bir vw nin verdiği güveni vermez vw de hondanın verdiği güveni vermez vermiyoda..
Gönderen: beydogan - Eylül 02, 2011, 08:43:53 ÖÖ
Ahmet bey icin zor bir durum arabasini satip baska bir araba alacak aldigi araba sorun cikaracak mi cikarmiyacak mi.bi taraftan insignia da cok guzel....ben de accord u almadan once herkeze soruyordum yogun trafikte cami acip accordun soforune sordugum zamanlar bile oldu.ekim 2010 dan beri accord 2.4 kullaniyorum cooook memnunum iyikide almisim...
AHMET BEY BEN SIZIN YERINIZDE OLSAM GIDER LPG TAKAN BIRYERE ALIRIM TLF INSIGNIASINA LPG TAKTIRAN ADAMIN ARARIM SORARIM.ICIMDE RAHAT EDER.
Gönderen: tnrdnz - Eylül 02, 2011, 11:47:15 ÖÖ
walla abiyim bana soracak olursan borcunu bitir.
araban ne kadar eder 30 35 diyelim sat öle al en azından kafan rahat olur kendini sıkmaktansa rahata cıkınca alman daha
iyi olur snn için gibi geliyor bana
Gönderen: floyd - Eylül 02, 2011, 01:55:37 ÖS
opel baya karışık bir durum sahibi amerikan kendisi alman.fakat yeni opellerin çoğu parçasında gm yazıyomuş.ne olursa olsun opel bana bir vw nin verdiği güveni vermez vw de hondanın verdiği güveni vermez vermiyoda..
Opel ile vw birbirine benzeyen otomobiller yapiyorlar. Donanim ozellikleri nerdeyse birebir bazi versiyonlarda. Hatta gercek anlamda  c klasmaninda rakip iki otomobil golf ile astradir. sonucta ikisi de temelde alman musterileri cezbetmeye calisior ve ayni yan sanayiden besleniyor. İkisi arasinda cok bir fark yok..
Gönderen: floyd - Eylül 02, 2011, 02:00:19 ÖS
Ahmet bey icin zor bir durum arabasini satip baska bir araba alacak aldigi araba sorun cikaracak mi cikarmiyacak mi.bi taraftan insignia da cok guzel....ben de accord u almadan once herkeze soruyordum yogun trafikte cami acip accordun soforune sordugum zamanlar bile oldu.ekim 2010 dan beri accord 2.4 kullaniyorum cooook memnunum iyikide almisim...
AHMET BEY BEN SIZIN YERINIZDE OLSAM GIDER LPG TAKAN BIRYERE ALIRIM TLF INSIGNIASINA LPG TAKTIRAN ADAMIN ARARIM SORARIM.ICIMDE RAHAT EDER.
+1
Eger lpg takacaksaniz prince filan olabilir.. Ve takan yer daha once mutlaka takmis olsun 1.6 turboya
Gönderen: MerT01__civic - Eylül 02, 2011, 02:28:52 ÖS
+1
Eger lpg takacaksaniz prince filan olabilir.. Ve takan yer daha once mutlaka takmis olsun 1.6 turboya
abi bana kalırsa lpg takıcaksan hiç insignia alma.. bir accord al.. accord'a lpg takınca kafan daha rahat edicek sonuçta :) ve bide accord'un da insignia'dan aşşa kalır yanı yok..
Gönderen: Castiel - Eylül 02, 2011, 02:40:43 ÖS
valla abıcım gücün yetıyorsa bence dizelini al cok daha rahat ve tork canavarı olarak dolasırsın

ben dızelını kullandım cıdden yakıtı hem cok ıı hemde kuvveti yerınde lpg olayına girmeden dizel e gecmen(gecebiliyorsan) cok daha mantıklı bence
Gönderen: goldbergbrk - Eylül 02, 2011, 04:44:53 ÖS
bir ara bende düşündüm ama 2.eli bile şuan çok para ve 1.6t alınırsa alınır 2.0 olan çok acayip yakar dizel olanıda isteklerini karşılarmı bilemem. yazılımla 210 hp ve üzerine çıkabildiğini biliyorum bu aracın ama bunu alıpta tüp felan işine girmek mantıklı değil. araca senede 1000 2000 km arası biniyorsanız alın insgnia daha fazla biniyorsanız  civic iyidir kullanın gitsin
Gönderen: AhmetCvc - Eylül 02, 2011, 06:01:16 ÖS
Öncelikle Vikipediadan bir alıntı ile menşei tartışmasına yeni bir açıklama eklemek istiyorum

"Opel, bir Alman otomotiv firmasıdır. 21 Ocak 1863`te Adam Opel tarafından kuruldu. İlk zamanlarında dikiş makinesi ve bisiklet üreten bir firma olarak hizmet vermekteydi. Otomobil üretmeye 1899 yılında geçildi. Kısa süre öncesine kadar, General Motors Corporation şirketler grubunun çatısı altındaydı. Ancak, 2009 Mayıs ayında General Motors iflasın eşiğine geldiği için Opel, Kanada-Avusturya ortaklığı Magna-Steyr'a satılması kararlaştırılmıştır. %30luk Kısım Magna-Steyr %40lık kısım GM %20lik kısım Rus Yöneticiler, ve %10luk kısımda Opel çalışanlarına aittir. Opel, İngiltere'de Vauxhall, ABD'de Saturn, Avustralya'da Holden tarafından temsil edilmektedir. 2010 yılında tanıtılan Yeni Astra Turbo, Opel'in en çok satan otomobilleri arasına girmiştir ve büyük beğeni toplamıştır."

Ve gelelim... FD6 & INSIGNIA tercihine . . .

Ahmet Bey, fd6 dan bu kadar sıkılmış olabileceğinizi tahmin etmiyorum. bir Honda cı olarak Honda nın sorunsuzluğu, sağlamlığı, kıvraklığı ve yerine göre sakin bir aile aracı, yerine görede inanılmaz çevik bir sport otomobil olduğunun farındasınızdır... Evet yol sesi alır, süspansiyonu serttir, ıvıdık zıvıdık sensörü bilmem mısıtıcı soğutucusu falan yoktur ama sahibini üzmez... Ammaaaa en bu araba umduğumu bulamadım, ya da sıkıldım falan diyorsanız, bence borcunuzu bitirin... passat ya da audi nin tarzınıza uygun bir aracına binin keyfini sürün...

Opel her ne hikmetse umumiyetle (istisnalar kaideyi bozmaz ) sahibini üzen, sevisle dost, özel servisleri pek sevmeyen ( gittiğinize pişman eden) enteresan araçlardır. Bir arkadaşım satış rakamlarından bahsetmiş evet doğru dur çok satıyor olabilir, TR de de linea çok satıyor, kim iyi olduğunu iddia edebilir... kimse ?

Konu karmaşık . . . ben ce fd6 iyi bir tercih... sonrası eğer ki accord sizi cezbetmiyorsa (ki olabilir ) passat . . . ya da a6 iyi bir tercih olabilir . . .
Passat sevmiyorum a6 Çok pahalı accord da 54 fln 50 ye insignia almayı planlıyorum E birde tüp 52.500 olucak.Accordun performansı ve Görünüşü fln insignia yı tutmuyor bence
Gönderen: AhmetCvc - Eylül 02, 2011, 06:03:52 ÖS
walla abiyim bana soracak olursan borcunu bitir.
araban ne kadar eder 30 35 diyelim sat öle al en azından kafan rahat olur kendini sıkmaktansa rahata cıkınca alman daha
iyi olur snn için gibi geliyor bana
2011 7.000 km de Beyaz elegance düz 40 a satarım en az Bence ?
Gönderen: AhmetCvc - Eylül 02, 2011, 06:06:14 ÖS
bir ara bende düşündüm ama 2.eli bile şuan çok para ve 1.6t alınırsa alınır 2.0 olan çok acayip yakar dizel olanıda isteklerini karşılarmı bilemem. yazılımla 210 hp ve üzerine çıkabildiğini biliyorum bu aracın ama bunu alıpta tüp felan işine girmek mantıklı değil. araca senede 1000 2000 km arası biniyorsanız alın insgnia daha fazla biniyorsanız  civic iyidir kullanın gitsin
Senede en az 10.000 oluyor galiba Benim Sattığım accent 51.000 di 4-5 sene kullanmıştım sattığım city de 47.000 di 2006 da aldım aldığımda Fd6 lar vardı 2010 aralıkda sattım
Gönderen: ctr07 - Eylül 02, 2011, 10:04:19 ÖS
Opel ile vw birbirine benzeyen otomobiller yapiyorlar. Donanim ozellikleri nerdeyse birebir bazi versiyonlarda. Hatta gercek anlamda  c klasmaninda rakip iki otomobil golf ile astradir. sonucta ikisi de temelde alman musterileri cezbetmeye calisior ve ayni yan sanayiden besleniyor. İkisi arasinda cok bir fark yok..

Vw opeldan kat ve kat üstün bir firmadır.her modelin bir rakibi var golf ün diğer bir dişli rakibide cıvıc
 hb.opeli kurtaran model insignia dır.ve bence opelin en iyi arabası dır insignia..ama bu opeli vw den üstün kılmaz..
Gönderen: floyd - Eylül 02, 2011, 10:15:27 ÖS

Vw opeldan kat ve kat üstün bir firmadır.her modelin bir rakibi var golf ün diğer bir dişli rakibide cıvıc
 hb.opeli kurtaran model insignia dır.ve bence opelin en iyi arabası dır insignia..ama bu opeli vw den üstün kılmaz..
insignia vectranın yeni versiyonu..vectra efsane bir otomabildi. 97 de çıkan uzay kasa ile satış rekorları kırdı. hatta anadoluda zenginliğin sembolu idi:) seksen tane farklı versiyonu motor seçeneği filan vardı. vw opeli satın alabilecek bir firma ama opel de dün kurulmuş bir firma değil. kendine has tarzı, geliştirdiği teknolojiler vs var. piyasadaki çoğu otomobilden de kaliteli ve daha büyük. dunyada gerçek anlamda ureten iki millet var şu an biri alman diğeri japonlar. opel de sonuçta alman:)
Gönderen: ctr07 - Eylül 03, 2011, 04:31:31 ÖÖ
hocam nerdeyse her firmanın efsane otomobili var zaten hali hazırda.her markadan kendini kanıtlamış bir model çıkmakta.opeli batmaktan kurtaran model insignia dır.vw her konuda opel den daha üstün bir firma skoda seat audi scanıa porsche bugatti lambo...
bunlar vw grubunda bulunan dünya markaları şirket olarak opel le zaten kıyaslanamaz siz sadece türkiyedeki konumuna bakar sanız büyük yanılgıya düşersiniz. vw  efsanelerini siz de biliyosunuz zaten saymaya gerek yok...golf gtı vb... neyse arkadaşın konusunu dağıymayalım insignia al abi nede olsa sınıf farkı var.
Gönderen: floyd - Eylül 03, 2011, 02:07:45 ÖS
hocam nerdeyse her firmanın efsane otomobili var zaten hali hazırda.her markadan kendini kanıtlamış bir model çıkmakta.opeli batmaktan kurtaran model insignia dır.vw her konuda opel den daha üstün bir firma skoda seat audi scanıa porsche bugatti lambo...
bunlar vw grubunda bulunan dünya markaları şirket olarak opel le zaten kıyaslanamaz siz sadece türkiyedeki konumuna bakar sanız büyük yanılgıya düşersiniz. vw  efsanelerini siz de biliyosunuz zaten saymaya gerek yok...golf gtı vb... neyse arkadaşın konusunu dağıymayalım insignia al abi nede olsa sınıf farkı var.
Bence de insignia...:)
Gönderen: beydogan - Eylül 03, 2011, 08:49:09 ÖS
Bmw 5 serisi soyle 2005 2006 model ilgimi ceken tek araba.Zevk meselesi tabiki de.