TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: havuckral - Ağustos 09, 2011, 09:06:08 ÖÖ

Başlık: LPG Peryodik Bakım
Gönderen: havuckral - Ağustos 09, 2011, 09:06:08 ÖÖ
Merhaba Arkadaşlar,

Ben haftasonu aracımı 10.000 bakımı için önce İkitelli Özmarmara BRC Yetkili Servisine götürdüm. Filtreyi değiştirdiler. Birde bilgisayara bağladılar 2011 yazılımını yüklediler. Ücret 30TL

Sonra Duman Honda ya gittim. Yeni yeri daha iyi gibi ama biraz giriş çıkış sıkıntılı. Motor Yağı, Yağ Filtesi, Polen Filtresi, Hava Filtesi ve Arka Fren Balataları değişti. 292 TL

Bakımdan sonra, tekrar LPG ayarını yaptır dediler. Onuda yaptırdım.

Sonra arabayı kullanırken egzoz sesi gibi bir ses geliyor du arabadan. Yaklaşık 50 km kullandım. Sonra Duman Honda ya gittim. Adamlar Hava Filtesini sökmüşler, yenisini takmamışlar.

Hava Filtesi olmadan 50 km kullanım motora sizce büyük zarar verir mi? Ayrıca Avrupa yakasında Honda Özel Servis alternatif önerilerileriniz var mıdır?
Başlık: Ynt: LPG Peryodik Bakım
Gönderen: galantus - Ağustos 10, 2011, 10:11:58 ÖÖ
yuhh diyorum. Bence cok tozlu bir yolda gitmediyseniz bir zararı olacağını sanmam. Bence o servise bir daha uğramayın derim  Ameliyat ederken makası içerde unutmak gibi bişey :)
Gönderen: piscocuk - Ağustos 10, 2011, 10:14:31 ÖÖ
vay arkadaş şakamı bu yaa..yerinde olsam dava bile açarım hep onlarmı öpmeye çalışacak bizi.kim garanti eder aracına bişey olmayacğaına yada bişey kaçmadığına?
Gönderen: havuckral - Ağustos 11, 2011, 10:04:20 ÖÖ
Biryerde dozer toprak kürüyordu onun toz bulutu üzerimden geçti. Bunun dışında hep E5 ve TEM de 50km yol yapmışımdır. Şimdilik bir sıkıntı yok gibi. Problem çıkmadığı sürece adamlara bişey diyemeyiz. Başka özel servisleri denemek te de fayda var. Avrupa yakasında başka Özel Honda Servisi var mı?

Bu sıkıntılar dışında araç motor yağı, polen, hava, yağ ve gaz filtleri değişince daha az yakmaya başladı gibi.
Gönderen: ERD20 - Ağustos 12, 2011, 04:42:12 ÖS
Nası olur ya ben olsam dava açardım elinde faturan vardır ama taktık biz derler üste çıkarlar.
Gönderen: sanli90 - Ağustos 22, 2011, 02:20:28 ÖS
Geçmiş olsun...
Gönderen: BraTo - Ağustos 22, 2011, 02:53:21 ÖS
Yağ koymadığını düşünsenize :)