TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => Sohbet / Off Topic => Konuyu başlatan: tsancak - Eylül 03, 2006, 12:45:09 ÖÖ

Başlık: GARAJ ARABASI nedemektir ?
Gönderen: tsancak - Eylül 03, 2006, 12:45:09 ÖÖ
araba sati$ ilanlarinda GARAJ ARABASI yazilmasinin amaci nedir ?

a. aracin kullanilmadigi zamanlarda garajda tutulup di$ etkenlerden zarar gormesinin engellendigini belirtmek

b. aracin ya$ina gore cok az kullanilarak emsallerine gore daha az km. de oldugunu belirtmek

( ben A $ikkini du$unerek , satilik olan ve emsallarine gore hayli fazla km si olan aracimin ilanina bu ibareyi yazmam sonucunda , bazi otomobil otoriteleri tersini savunarak satilik ilanimda degerli goru$lerini belirttiler . halbuki bence aracin yili ve km si verildikten sonra B $ikki du$unulerek GARAJ ARABASI yazilmasi gereksiz oluyor . )
Başlık: Ynt: GARAJ ARABASI nedemektir ?
Gönderen: vtimania - Eylül 03, 2006, 12:51:35 ÖÖ
Durumuna göre her iki şık ta gecerlidir
Gönderen: Güven - Eylül 03, 2006, 06:57:05 ÖÖ
Kullanılmadığı zamanlarda garajda yatması demek bence benimki gibi
Gönderen: sürüngen - Eylül 03, 2006, 11:31:17 ÖÖ
c.devamlı garajda durduğunda arabanın lastiklerinde bol miktarda araç sahibinin köpeğinin idrarı var demektir.(benimki gibi:D)
Gönderen: SLVR - Eylül 04, 2006, 07:18:26 ÖÖ
Kullanılmadığı zamanlarda garajda yatması demek bence benimki gibi
Güvene katılıyorum.Birde garaj arabasını olmasının en önemli sebebi hava koşulları.Özellikle İstanbul gibi rutubet ortamı yüksek bir ilde arabanın garajda kalması büyük avantaj.Örnek Sabah kalktığınızda aracınızın hafif çise ile ıslanmış olması bu arabada zamanla(Uzun bi süre)Pas ve ve metal yorgunluğuına neden olur.Ama kapalı bir ortamda bulunan araç bu tür hava koşullarına maruz kalmaz.Bence sen KM az garaj arabası ara.
Gönderen: erischman - Eylül 04, 2006, 09:26:25 ÖÖ
Satarken garaj arabası demek otoparka bu zamana kadar yapılmış olunan ödemeleri alıcı sıfatındaki kişiden satarken tahsil etmek isteme anlamında kullanılır...

Gönderen: Güven - Eylül 04, 2006, 09:40:52 ÖÖ
Buda değişik bir yprum olabilir tabi :)
Gönderen: ottoboy - Eylül 04, 2006, 10:46:13 ÖÖ
bende garaj arabası ibaresine anlam veremiyodum. arka sokakda annemlerin evin garajı vardı fakat indirmeye üşeniyodum. taaki kuşların pisliklerinden, kedilerin tepesinde gezmesinden, çocukların top vurmalarından, yağmurdan sonra arabanın leş gibi olmasından. sıcağın altında durdukdan sonra içine binince klima soğutuncaya kadar fırın gibi olmasından bıkana kadar. şimdi arabayı garaja koyuyorum. yıkayıp bi indirdimmi garaja ihtiyaç olduğunda çıkarsamda bir yıkamayla araba çok uzun süre temiz kalıyo ve garaj çok serin binince serin serin biniliyo. ve yukarıdaki tüm sorunlardan kurtuldum. garaj arabası olası aracın km sinin az olmasını gerektirmez. bence az km li fakat dışarda kalan araçlar durduğu yerde eskiyolar. motoru sıhatli oldukdan sonra km çok çok önemli değil. tabiki az km li ama bakımlı bir araba çok km li bakımlı arabaya tercih edilir. benim aracım 92 model olmasına rağmen 142bin km ye yeni geldi ve garaj arabası. ilgilenenlere duyrulur. :) müracat satılıklar bölümü..

(http://img47.imageshack.us/img47/4404/resizeofdsc00377wz3.jpg)
Gönderen: ALG - Eylül 04, 2006, 12:23:42 ÖS
sokakta park edilen diğer araçların aksine bir garajda park edilmiş olması, yağmur, çamur kuş pisliği gibi etkenlerden korunabilir olması vs...
Gönderen: Onu-R - Eylül 08, 2006, 02:31:07 ÖÖ
Durumuna göre her iki şık ta gecerlidir

Katılıyorum, iki şık da geçerli olabilir yerine göre.. 

Söylemeden edemeyeceğim, Tr deki NSX'lerden bir tanesi (veya ikisi de olabilir :) ) ısıtmalı garajda tutuluyormuş.. Çok güzel birşey bu tabiki :)

Gönderen: SLH - Eylül 08, 2006, 04:06:38 ÖS
bence garaj arabasının tek mantığı dış etkenlerden korunduğunu belirtmektir. 2003 model bir aracımız garaj arabası ve sarıyer-yenibosna güzergahını her gün gidip geliyor 90.000 km. de ama karoserinde çizik çok az ,sonuç olarak km.si fazla bir araba garaj arabası olabilir 8)
Gönderen: hondaci_mert - Eylül 09, 2006, 02:04:44 ÖÖ
ROY  cok kotu bakmıs neye kızdı acaba  :twisted:  :lol:
Gönderen: alpyjan - Eylül 15, 2006, 11:39:58 ÖÖ
iyi korunmuş araç garaj arabasıdır km si kaç olursa olsun..
...saygılar..