TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Prelude-Accord (BA/BB,CE) => Konuyu başlatan: TugayBatgün - Temmuz 20, 2011, 12:55:00 ÖÖ

Başlık: Honda Accord 2.0 Ex Kendini Atmıyor
Gönderen: TugayBatgün - Temmuz 20, 2011, 12:55:00 ÖÖ
Öncelikle merhaba.
Honda accord'um var. 99 model. Aracı 2. elden aldım. Aldığımdan beri bir sorun yaşıyorum. Bu arabalarda yüksek devirde kullanma, gazı kökleyince oluyormuş. 120 ile giderken gazı köklüyorum hiç kendini atma yok ibre sabit kalıyor. Öncede Opel Omega 2.5 cdı kullanıyordum. Konforuna yol tutuşuna ve performansına lafım yok. Mükemmeldi. Ama tamirhaneden çıkamadığım için bu arabayı aldım. 2.5 motordan 2.0 a bindiğim için böyle olmuştur dedim ama ustalara götürdüm onlarda gaz yemiyor dediler. Sorun nerde olabilir?

Teşekkür ederim.
Başlık: Ynt: Honda Accord 2.0 Ex Kendini Atmıyor
Gönderen: canguder - Temmuz 20, 2011, 08:04:53 ÖÖ
merhaba önce kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

aracın gaz yememesi katalizörün tıkalı olması , akışmetrenin bozuk olması vsvs bir sürü problemden herhangi biri olabilir. usta anlamadıysa başka yere götürün derim. ayrıca 2.5 motorla 2.0 motor karşılaştırması farklı yorumlanır omega 6 silindirdir.
Başlık: Ynt: Honda Accord 2.0 Ex Kendini Atmıyor
Gönderen: TugayBatgün - Temmuz 21, 2011, 11:39:04 ÖÖ
Ben Tugay Batgün. Kocaeli Karamürsel'liyim.

Ankaraya, İstanbula, Sakaryaya ve daha çok yere götürdük. Ama çözülemedi bir türlü. Haftaya yeniden gideceğim İstanbul'a. Ama araba yokuşu çıkamıyor. Tıkanıyor zorlanıyor. Bence 2.5 ten 2.0 a düştüğüm için değil. Omega 6 silindir doğru. Ama araç 2.0 olmasına rağmen 1.6 gibi çekiyor. Akışmetreye bakalım. Bu arada arabada tüp var. Teleflex. Boşa alınca araba titriyor.