TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: wordsman - Temmuz 12, 2011, 12:24:13 ÖS

Başlık: Simit tüp taktıracam karar verdim. Nelere dikkat etmeliyim???
Gönderen: wordsman - Temmuz 12, 2011, 12:24:13 ÖS
Arkadaşlar,
öncede konu açmıştım değiştirsem değer mi, değmez mi diye ama artık bu bagaj konusu canımı sıktı iyice simit tüp taktırmaya karar verdim.
fiyat aldığım firma benim eski 40 litrelik silindir tüpü ve şamandırasını alacak, yerine 35 litrelik atiker simit tüp ve şamandırasını takacak, 150 TL. fiyat verdi. 43 litrelik olursa 50 lira farkı olur diyor. (zamanında ilk lpg taktırırken taktırsayım 50 lira farkla işi halledecektik, zararın neresinden dönersen kardır diye kendimi avutuyorum artık)

şimdi size sormak istediklerim
* fiyat normal mi? (millet 250-300 den açıyor ağzını)
* dikkat etmem gereken şeyler var mı? (mesela tüpün altına şilte seriyormusunuz diye sordum şilte yasak diyor)
* 43 litre ile 35 litre arasında çok fark olur mu? (35 litre taktırayım hem ön tarafta yer kalır yedek lastiğide diklemesine arkaya koyarım diye düşünyorum)
* simit tüpte tıkırdama falan gibi sıkıntılar olur mu?
* birde istersem 2007 üretimi ikinci el tüpler var bunlardan istersen daha uygun fiyatlı olur diyorlar. ne dersiniz?

Saygılar,

Başlık: Ynt: Simit tüp taktıracam karar verdim. Nelere dikkat etmeliyim???
Gönderen: 2432 - Temmuz 12, 2011, 01:15:03 ÖS
Arkadaşlar,
öncede konu açmıştım değiştirsem değer mi, değmez mi diye ama artık bu bagaj konusu canımı sıktı iyice simit tüp taktırmaya karar verdim.
fiyat aldığım firma benim eski 40 litrelik silindir tüpü ve şamandırasını alacak, yerine 35 litrelik atiker simit tüp ve şamandırasını takacak, 150 TL. fiyat verdi. 43 litrelik olursa 50 lira farkı olur diyor. (zamanında ilk lpg taktırırken taktırsayım 50 lira farkla işi halledecektik, zararın neresinden dönersen kardır diye kendimi avutuyorum artık)

şimdi size sormak istediklerim
* fiyat normal mi? (millet 250-300 den açıyor ağzını)
* dikkat etmem gereken şeyler var mı? (mesela tüpün altına şilte seriyormusunuz diye sordum şilte yasak diyor)
* 43 litre ile 35 litre arasında çok fark olur mu? (35 litre taktırayım hem ön tarafta yer kalır yedek lastiğide diklemesine arkaya koyarım diye düşünyorum)
* simit tüpte tıkırdama falan gibi sıkıntılar olur mu?
* birde istersem 2007 üretimi ikinci el tüpler var bunlardan istersen daha uygun fiyatlı olur diyorlar. ne dersiniz?

Saygılar,

45 lik depo taktırdım ben, 40 lt alıyor, sana da yapmışken büyüğünü taktırmanı tavsiye ederim
herhangi bir ses seda yok,sıkıntı çıkmadı
taktırmışken de iyisi olsun, sorunsuz olsun, sıfırı ve büyüğü olsun derim
yeni depoyu taktırdıktan sonra stepnen bagajda çok yer kaplayacak,dik durmayacağını düşünüyorum, 200 tl ye mini stepne satıyorlar bu bagaj için daha uygun olur
Gönderen: wordsman - Temmuz 12, 2011, 02:01:09 ÖS
Benim stepne zaten küçük, aşağıdaki temsili resimdekine benziyor.
o nedenle sorun olacağını sanmıyorum.

(http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT3SErtGsANLOv4S8RIJ7KJZ7-8Kka2tRYasCtu-mKnwyOunckV&t=1)
Gönderen: chevasil - Temmuz 12, 2011, 02:11:11 ÖS
üstadım simit tüpün altına evlere laminant yaparken bir yumuşak plastik koyuyorlar ya ondan koydu benım usta ses cıkmıyor yoksa takır tukur öter buna dikkat et yeter gerisi cok rahat tüpün varlıgı belli degil :D
Gönderen: wordsman - Temmuz 12, 2011, 02:13:27 ÖS
üstadım simit tüpün altına evlere laminant yaparken bir yumuşak plastik koyuyorlar ya ondan koydu benım usta ses cıkmıyor yoksa takır tukur öter buna dikkat et yeter gerisi cok rahat tüpün varlıgı belli degil :D

ya o aklıma geldi de şiltenin yasak olduğun söyledi konuştuğum usta
Gönderen: 2432 - Temmuz 12, 2011, 02:44:27 ÖS
sen takılma altına ne koyulacağına. usta öyle kuru zeminin üserine koymaz depoyu.süngerimsi kağıt gibi bir madde var yeterince kesip onun üzerin ekoyuyorlar.
Gönderen: chevasil - Temmuz 13, 2011, 10:53:23 ÖÖ

ya o aklıma geldi de şiltenin yasak olduğun söyledi konuştuğum usta

bende serili o bez muayeneye öyle girdim sorun cıkmadı
Gönderen: galantus - Temmuz 13, 2011, 12:37:22 ÖS
simit tüplerin geneli özelliklede BRC gösterge bir türlü düzen tutmuyor. Benim önce kullandığım 2 araçta ve şu an babamın kullandığı ies tede durum aynı. BRC servisine her sorduğumda abi km den takip edeceksin bu simit tankların klasik sorunudur diyor. 4 yeşil ışığın ilk 3 ü 150 km civarında sönüyor. Son ışık 200 km civarı gidiyor böyle ayarsız bir durum. Bende doldurunca km sıfırlayıp lpg nin durumunu öyle takip ediyorum artık. Göstergeyi saymazsak hiçbir sorun yok hatta bagajda yer bıraktığı için bence cok daha kullanışlı.
Gönderen: chevasil - Temmuz 13, 2011, 01:10:24 ÖS
evet tek sorun o göstergede ama 1 depodan sonra alışıyor insan ben ilk doldurdum şehir içi ne kadar gidicek dıye baktım ondan sonra km sıfırlayıp takıp edıyorum.
Gönderen: kayaci26 - Temmuz 13, 2011, 03:08:07 ÖS
daha önce de yazmış tım senin konuna... ve sen hala düşünüyorsun.... benim araçta 43 lt lik simit depo var.... adam gibi boşalınca 35 litre lpg alır...
ama kalındır biraz... bagaj havuzunda yükseklik yapıyor ve bu 2 - 3 cm lik fark yeri geldiğinde can  sıkıyor... memelektin her yerinde LPG satılıyor... ne yapacan büyük depoyu.... ben hacı şahine 99 da LPG taktırdığımda NET 55lt alan en büyük silindir tankdan koydurmuştum ve de dört bir yanda araştırma yapmış idim daha büyüğü var mı diee... çünkü LPG her yerde satılmıyordu . . . vs vs  . . 

size 35 litre dedikleri de 29 litre falan gaz alır ve biz dekine oranla daha incedir (çapları aynı)
sen madem bagajdan kazanmak için bu değişikliği yapıyorsun ince olanı tercih et ki . . . yer sorunun olmasın....

Altına şilte serme olayı bölgelere göre değişiklik gösteriyor, bazı muayene istasyonları şilteyi söktürüyor, bazıları taktırıyor ama bana göre gereksiz ve de toz - pislik - nem tuttuğu için olmaması gerekn bir ayrıntı

2007 model tank olayına girme... LPG işi sakata gelmez... taktır yeniyi, gör işini...

Veeee son olarak.... Simit LPG yi taktıktan sonra gösterge lambasındaki ışıklara hiiiç bakma.... mümkünse yerini değiştirt ve doğrudan görülmeyen bir yere montajlat mesela sol tarfta ki küçük kartvizit kutusunun iç tarafı olabilr.... Çünkü hiç bir zaman doğru göstermez... Düzelttireceğim diye uğraşma . . . Boşa yorulursun . . .
Gönderen: wordsman - Temmuz 13, 2011, 04:28:03 ÖS
daha önce de yazmış tım senin konuna... ve sen hala düşünüyorsun....

yok artık kesin karar verdim, küçük çocuk var bagaj sürekli lazım oluyor. yaptırdıktan sonra da resimleyeceğim inşallah.

Gönderen: 23korg23 - Temmuz 14, 2011, 10:46:15 ÖÖ
arkadasım aynı sıkıntı bende de var bende değiştirmeyi düşünüyorum bu fiyatı nerden aldınız? ayrıca şunu söyleyeyim makina mühendisleri odasını arayıp sordum, mutlaka tadilat projesi vermeleri gerekiyormuş ve bu tadilat projesini birdahaki muayene geldiğinde sızdırmazlık raporunu alacağın yere vermen gerekiyor o belge olmazsa sızdırmazlık raporunu almazsın tekrar depoyu değiştirip tadilat projesi almak zorunda kalırsın o neden değiştireceğin yerden mutlaka ama mutlaka tadilat projesini al.. 2. el depo işine giren bir yer açıkcası bana pek güven vermedi ama dediğim gibi tadilat raporu vermeye yetkisi varsa sorun çıkmaz zaten
Gönderen: wordsman - Temmuz 15, 2011, 04:34:44 ÖS
arkadasım aynı sıkıntı bende de var bende değiştirmeyi düşünüyorum bu fiyatı nerden aldınız? ayrıca şunu söyleyeyim makina mühendisleri odasını arayıp sordum, mutlaka tadilat projesi vermeleri gerekiyormuş ve bu tadilat projesini birdahaki muayene geldiğinde sızdırmazlık raporunu alacağın yere vermen gerekiyor o belge olmazsa sızdırmazlık raporunu almazsın tekrar depoyu değiştirip tadilat projesi almak zorunda kalırsın o neden değiştireceğin yerden mutlaka ama mutlaka tadilat projesini al.. 2. el depo işine giren bir yer açıkcası bana pek güven vermedi ama dediğim gibi tadilat raporu vermeye yetkisi varsa sorun çıkmaz zaten

Evet haklısın galiba bende işkillendim, birçok yeri aradım 35 litre ile 43 litre arasında çok fark yok diyorlar fiyatta değişiklik olmuyor, şimdi bir yer Atiker servisi 225 TL fiyat verdi diğeri AKL servisi 200 TL fiyat verdi, dediğiniz gibi tadilat projeside veriyorlar ve 10 taksit yapıyorlar,
atiker servisine gidecem önce 200 TL yapıyorsa yaptıracam yoksa diğer tarafa yaptıracam bakalım.
Gönderen: 23korg23 - Temmuz 15, 2011, 05:41:42 ÖS
bende yaptırcamda maddi sorunlardan erteliyorum siz nerden fiyat aldınız sanırım istanbuldasınız değil mi?
Gönderen: 2432 - Temmuz 15, 2011, 07:23:19 ÖS

Evet haklısın galiba bende işkillendim, birçok yeri aradım 35 litre ile 43 litre arasında çok fark yok diyorlar fiyatta değişiklik olmuyor, şimdi bir yer Atiker servisi 225 TL fiyat verdi diğeri AKL servisi 200 TL fiyat verdi, dediğiniz gibi tadilat projeside veriyorlar ve 10 taksit yapıyorlar,
atiker servisine gidecem önce 200 TL yapıyorsa yaptıracam yoksa diğer tarafa yaptıracam bakalım.
bir oraya bir buraya derken 25 lira için o kadar benzin yakmışsın dostum :)
Gönderen: wordsman - Temmuz 15, 2011, 07:56:14 ÖS

bir oraya bir buraya derken 25 lira için o kadar benzin yakmışsın dostum :)

yok üstadım hepsini telefonla aradım, telefonumda bol bedava dakikası olanlardan, o nedenle sorun değil.