TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Prelude-Accord (BA/BB,CE) => Konuyu başlatan: accordFB - Haziran 30, 2011, 10:56:33 ÖÖ

Başlık: Bor katkılı ürünler
Gönderen: accordFB - Haziran 30, 2011, 10:56:33 ÖÖ
Merhabalar ;
Yıllardır hayalim olan Honda sevdama nihayet bir accord alarak kavuştum :) 94 model 170 binde düz vites ex sahibiyim. Aracımın kilometresi sebebiyle yağ katkı ürünlerini araştırdım ama faydasına dair kesin bir sonuca ulaşamadım. Aramızda kullanan yada sonuçlarını bilen arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. Ayrıca aracımda lpg mevcut fakat sıralı sistem değil kilometrede ortalama 210 kuruş yakmakta. Sıralı sisteme geçmemi tavsiye edermisiniz masraf etmeye değermi? Teşekkürler..
Başlık: Ynt: Bor katkılı ürünler
Gönderen: atomhamdi - Haziran 30, 2011, 11:54:41 ÖÖ
Bor power kullandım ama ardina diye bir katkı var ikiler honda servisinde koydular 110 tl fiyatı bence koymşken ondan koy aracın altına biraz yağ akıtıyordu park ettiğimde onu bile kesti. Ayrıca ex modeller karbüratörlü değil miydi ona sıralı sistem zaten olmaması lazım
Gönderen: accordFB - Haziran 30, 2011, 12:38:29 ÖS
Civic ex ler karburatörlü sanırım. Benim accord enjeksiyonlu.
Gönderen: accordFB - Temmuz 01, 2011, 09:21:13 ÖÖ
Pek kullanan yok galiba forumda :)
Gönderen: oguzhanbekar - Temmuz 01, 2011, 09:52:31 ÖÖ
bildiğim kadarı ile,bor katkılı ürünler kesinlikle tavsiye edilmiyor.
Gönderen: accordFB - Temmuz 01, 2011, 10:13:07 ÖÖ
Sanırım eski motorlara faydası oluyor yeni motorların ihtiyacı yok. Ama amerikada çok fazla kullanılıyormuş bu katkı maddeleri performans amaçlı.