TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: emrecants - Haziran 30, 2011, 12:48:02 ÖÖ

Başlık: Xenon far
Gönderen: emrecants - Haziran 30, 2011, 12:48:02 ÖÖ
arkadaşlarw bende 2008 civic var fd6 kasa şimdi yeni bir far takımı aldım mercekli ancak bnde daha önceden xenon far yoktu bu farı taktırırken xenon farda taktırmak istiyorum bizim araçların far tipi nedir acaba uzun kısa taktırmak istiyorum mtec marka en fazla ne kadar para vermeliyim hangi modeli olmalı
Başlık: Ynt: Xenon far
Gönderen: zeybek - Haziran 30, 2011, 01:04:23 ÖÖ
uzunlar HB3 yani 9005
kısalar HB4 yani 9006

mtec kaliteli bi markadır, zaten fiyatı da bellidir. ha bide mtec'in gold ve silver serisi olmaz üzere iki serisi var, gold adından da anlaşıldığı gibi pahalıdır, silver serisi daha uygun fiyatlıdır.
Gönderen: 23korg23 - Haziran 30, 2011, 01:34:04 ÖÖ
arkadaşım hayırlı olsun farlarınız ancak ben anlamadım mademki yeni mercekli far aldınız neden aracın normal ampül tipini soruyosunuz? siz aldığınız yeni farlara göre ampül tipini belirlemelisiniz tabi yeni farları kullanmayı düşünüyosanız :)
Gönderen: emrecants - Temmuz 01, 2011, 07:32:35 ÖS
(http://images.gittigidiyor.com/2379/Honda-Civic-06-Ledli-On-Far-Krom__23797208_0.jpg)

arkadaşlar aldığım far resimde far. bu fara h3 uzun h4 kısa alsam olur heralde. birde HID markası nasıl bir markadır.
Gönderen: efsane_001 - Temmuz 01, 2011, 09:15:31 ÖS
mtec monza cylocone hıd gibi bitçok marka var senin bütçene bağlı bütçen yetiyorsa mtec yada phılıps al derim
Gönderen: 23korg23 - Temmuz 01, 2011, 11:10:28 ÖS
arkadasım böyle kafadan şunu alsam bu nu alsam diye olmaz siz en iyisi ya aldığınız farın markasını söyleyin netten araştıralım yada aldığınız yerden sorun veya ampülün gececeği yerin resmini koyun yani önden değilde arkadan görünsünki yuvasına bakıp söyleyebilirsek söyleyelim, bu arada H4 kısa olmaz H4 dediğiniz çift flamanlıdır ve xenonda da motorludur hem uzun hem kısa yanar...
Gönderen: emrecants - Temmuz 02, 2011, 01:16:10 ÖÖ
cihaz fk depo marka arkadaşlar buda linki
http://www.modifiye.com.tr/tuning/4109-222-Honda-Civic-06-Ledli-On-Far-Krom.aspx
Gönderen: emrecants - Temmuz 02, 2011, 12:18:33 ÖS
tmmdır arkadaşlar açıklamalarda yazıyormuş :D

Fk/Depo markadır
    Kısa ampul tipi H7, uzun ampul tipi H1 dir.

Şimdi sıra geldi hangi markayı alacağıma mtec silver serisi düşünüyorum ama bakalımm
Gönderen: emrecants - Temmuz 02, 2011, 12:26:41 ÖS
Monza H1 4300 K Orijinal Xenon Rengi Xenon Kit uzunlara aldığımız zaman kısa farlara sadece h7 ampul mu almak gerekiyor bu işi ben anlamadım uzunlara mı xenon kit almak gerekiyor kısalara mı
Gönderen: 23korg23 - Temmuz 02, 2011, 01:07:34 ÖS
Monza H1 4300 K Orijinal Xenon Rengi Xenon Kit uzunlara aldığımız zaman kısa farlara sadece h7 ampul mu almak gerekiyor bu işi ben anlamadım uzunlara mı xenon kit almak gerekiyor kısalara mı

2 tane kit almanız lazım. herşeyi ayrı olacak.. bence uzunlara xenon takmayın uzun yolda zaten halogen ampül bile karşıdan gelenin gözünü alıyor birde xenon takarsanız çok dua alırsınız !! :)) bu arada mersedes de bile uzunlrda xenon olmaz zaten aslı da budur
Gönderen: emrecants - Temmuz 04, 2011, 10:26:29 ÖS

2 tane kit almanız lazım. herşeyi ayrı olacak.. bence uzunlara xenon takmayın uzun yolda zaten halogen ampül bile karşıdan gelenin gözünü alıyor birde xenon takarsanız çok dua alırsınız !! :)) bu arada mersedes de bile uzunlrda xenon olmaz zaten aslı da budur

Valla geçen sol şeritten giderken bi tane range bi selektör çekti kendimi sağ şerite zor attım arabanın içi aydınlandı :D
Gönderen: 23korg23 - Temmuz 06, 2011, 02:57:55 ÖS
:) e zaten o bahsettiğiniz aracın farları sizin arka cam hizasında neredeyse dolayısıyla uzunları açınca öyle olur...