TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => Sohbet / Off Topic => Konuyu başlatan: carousal - Mayıs 09, 2011, 10:12:26 ÖS

Başlık: ASTRA'nın problemleri bitmek bilmiyor
Gönderen: carousal - Mayıs 09, 2011, 10:12:26 ÖS
Evet arkadaşlar, hem civic 2004 hem de astra 99 sahibiyim, astra çıkardığı arızalara bir yenisini ekledi, 88 bindeki motor keçelerinden su ve yağı birbirine karıştırıyormuş, motor soğutma suyu eksiliyordu, eksildikçe biz de sürekli ilave ediyorduk, motor yağı da köpürüp krem şanti gibi bir hal almıştı, araç kısa mesafe çalışıyordu ve çok ısınıyordu, en sonunda bu enteresanlıkların hayra alamet olmadığını düşünüp bir ustaya götürdük.

Az önce de belirttiğim gibi motor, keçelerden yağı ve suyu birbirine karıştırıyormuş. Usta, uzun yola çıksaydınız bu araç sizi yolda bırakırdı dedi. Neyse ki araba günde 4-5 kilometreden fazla yol yapmıyor.

Bu arada Astra'da LPG takılı değil, tamamen benzinli kullanılıyor, LPG hiç takılmadı.

Bu arada motor yağı 2010 haziranda değiştirildi ve daha 2000-3000 km bile yapmadı, gulf marka yağ koymuşlardı, Honda'ya castrolden başkasını koydurtmuyorum o ayrı mevzu.

OPEL'den illallah ettik artık. Km'si bu kadar düşük aracın, kliması, motoru, radyatörü, sigortaları, direksiyon hidroliği derken değişmeyen yeri kalmadı neredeyse.
Başlık: Ynt: ASTRA'nın problemleri bitmek bilmiyor
Gönderen: ilkeronat - Mayıs 10, 2011, 06:24:00 ÖÖ
2000 model cd versiyonu da bende ar al benden de o kadar. daha 70bin de ama basta ekrandaki ciziklerin kaybolmasi beni cildirtmisti. hala kullaniyoruz ama yol tutus ve ses yalitimi disinda elle tutulur hicbirseyi yok.
Gönderen: yasansu - Mayıs 12, 2011, 07:16:31 ÖS
yapmayın 2. araba olarak 98-99 astra düşünüyordum.
Gönderen: oguzhanbekar - Mayıs 12, 2011, 07:37:22 ÖS
2000 model cd versiyonu da bende ar al benden de o kadar. daha 70bin de ama basta ekrandaki ciziklerin kaybolmasi beni cildirtmisti. hala kullaniyoruz ama yol tutus ve ses yalitimi disinda elle tutulur hicbirseyi yok.

Kesinlikle katılıyorum,97 Astra Gsi sahibiydim,6-7 ayda illallah dedirtti
Gönderen: carousal - Mayıs 14, 2011, 04:25:43 ÖS
Araç tamirden 4 günde çıktı, bir hayli masraf çıkarttı.

Kalitesiz antifirizin arızaya sebep olduğunu söyledi usta, 2-3 yere götürmüştük aracı, demekki bir yerde kalitesiz bir marka kullandılar. Soğutma suyunun geçtiği her yer harap olmuş, keçeler de buna dahil. Aşınan keçeler de aracın yağı ile soğutma suyunun birbirine karışmasına sebep olmuş.

Bundan sonra hem Civic'e hem de Astra'ma bildik Castrol-Mobil gibi markalar dışında ne antifiriz ne de yağ koydururum.

Bazı ustalar insanı kandırıyor, elimde şu marka var, Castrol'den Mobil'den tek farkı adı diyorlar, iyi diyoruz koy, sonrasında hep biz zararını çekiyoruz.

Şimdi Astra'ya Mobil-1 10W-4O yağını ve antifirizini koydular. Hazır motor açılmışken triger seti vs. herşey değişti, aracın gidişi değişti diyebilirim.

Ben kendi yaşadıklarımdan yola çıkarak Opel falan almam bir daha, araba şans işi de denebilir, belki bana kötü bir Opel denk geldi orasını bilemem, ama Opel'den bir hayli soğudum. Kliması da çok sorun çıkarttı, elektrik aksamı da, direksiyonu da, son yaşadığım olayda antifirizin suçu var, suçu sırf Opel'e yüklememek lazım. :D

Antifiriz ve yağ gibi basit kalemlerde tasarrufa gerek yok, oldu mu kalitelisi olsun, yoksa açtığı zarar yağı alırkenki 20 TL'lik farkında onlarca katı olabiliyor.
Gönderen: TURQAZ - Mayıs 14, 2011, 06:57:14 ÖS
kalitesiz antifiriz olmaz kalitesiz radyatör olur...

doğdun büyüyorsun eğer ki sen sağlamsan tüm koşullara uyum sağlarsın değilse niyazi derler bizim mahallede