TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Civic '88-'06 => Konuyu başlatan: atomhamdi - Nisan 26, 2011, 12:36:45 ÖS

Başlık: Yol ve çukur sarsıntısını en aza indirmek için ne yapılabilir.
Gönderen: atomhamdi - Nisan 26, 2011, 12:36:45 ÖS
Herkese selam 94 si aracımla çukura düştüğümde çok ses geliyor ve darbeyi emmiyor sizin araçlarınız da böyle mi? İyilerştimek için ne yapabiliriz teşekkürler.
Başlık: Ynt: Yol ve çukur sarsıntısını en aza indirmek için ne yapılabilir.
Gönderen: canguder - Nisan 26, 2011, 12:58:07 ÖS
kalın yanaklı lastik ve yumuşak amortisör sorunu çözecektir. ama konfor kazanırken aracın yol tutuşu zayıflar.
Gönderen: atomhamdi - Nisan 26, 2011, 04:32:20 ÖS
şu an amartisörlerim çok yumuşak sanırım deforme olmuş değişmesi gerekiyor ama sırf sarsıntıyı daha az hissettirir diye değiştirmiyorum ama yine de çukurlardan birazcık hızlı gecmeye utanıyorum,lastiklerim orjinal ölçülerde zaten kalın yanaklı oluyor heralde. Ayrıca si için daha yumusak veya daha sert amartisör bulunuyor mu piyasada yumuşak amartisörün tutuşu azaltacagını biliyorum ama takır tukur da hiç yakışmıyor SI ya benim gibi çare arayıpta bulanlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.
Gönderen: canguder - Nisan 26, 2011, 06:08:34 ÖS
michelin lastikler bir nebze daha yumuşaktır ve darbeyi daha az hissettirir , bunun dışında aracın koltukları değiştirilebilir daha yumuşak sizi saran koltuklar konulabilir. aklıma başka birşey gelmiyor.