TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => Sohbet / Off Topic => Konuyu başlatan: karapilot - Nisan 18, 2011, 06:09:06 ÖÖ

Başlık: Siyah cam ve Türkiye deki sonuçları..!
Gönderen: karapilot - Nisan 18, 2011, 06:09:06 ÖÖ
Otomobillerde en çok gerçekleştirilen modifiye olan camlara film uygulanması, trafik kurallarına göre 115 TL Ceza gerektiriyor.
Aynı araç üç kez camları filmli şekilde Ceza alması durumunda trafikten men edilirken,
 araçların zorunlu fenni muayenelerinde de camları filmli araçlara onay raporu verilmiyor.
Ayrıca 8 Ceza puanı yazılıyor. Çok özel durumlarda otomobil camlarına film takılmasına izin veriliyor.
Başlık: Ynt: Siyah cam ve Türkiye deki sonuçları..!
Gönderen: poseidon999 - Nisan 18, 2011, 08:08:54 ÖÖ
Karapilot dostum bir düzeltme yapmak gerekirse

30-1/b maddesine göre 130 tl ceza, 20 ceza puanı ve tekrarı halinde yani 2. defa yakalanırsa trafikten men.

Bu bilgilendirme çok yerinde olmuş teşekkürler çünkü herkes sanıyor ki film açık olunca ceza yazılmıyor.
Halbuki durum öyle değil bırakın koyuluğu şeffaf film bile yaptırsan kaza anında araç içinden çıkmak zorlaşacağı için film yasaktır.
Lazer ise araç içi görüş kısıtlandığı için yasaktır.

Zaten ceza maddesinde film diye geçmez. Arka koltuğa koyulan ve görüşü engelleyen bir cisim için bile aynı maddeden ceza yazılır çünkü görüşü engeller.
Gönderen: Antoni54 - Nisan 18, 2011, 08:12:48 ÖÖ
ßenim Aracımda fiLm Var Muayeneden Hafif Kusur oLarak Geçti O NasıL oLuyor Peki..Zaten fiLmide Eskisi Kadar SıkmıyorLar Artık Serßest ßıraktılar En Azından ßizim ßurda öyLe..Ve Faßrika ÇıkışLı Cam fiLmi Serßest Kimse ßirşey Diyemiyor O NasıL oLcak Peki...
Gönderen: poseidon999 - Nisan 18, 2011, 08:17:45 ÖÖ
Aslılnda söylediğin mantıklı yani olması gereken o ama muayene ile polisin keseceği cezanın bir alakası yok.
En azından Türkiye'de böyle.

Çok abartı olmadıkça film muayeneden geçer.
Gönderen: Antoni54 - Nisan 18, 2011, 08:20:31 ÖÖ
Çok Orantısız Muayeneden Geçiyor Ama Yasak Muayene Neden Var O Zaman Bunun Yanında Fabrika Çıkışlı Siyah Cama Dokunamıyorsun Madem Yasak Ne Diye Böyle Çıkmasına Müsade Ediyorsun Trafiğe Çıkmasına İzin Veriyorsun Bu Ülkede Ne Düzgünki Zaten Herşey Yamuk Yumuk Çarpık Bütün Modifiye Ürünlerini Ülkeye Sokuyorlar Bunu Satanlara Ruhsat Vergi Levhası Veriyorlar Vergiyide Alıyorlar Hem Satandan Hem Alandan Taktığımız Zaman Yasak Madem Yasak Ne Diye Ülkeye Girmesine İzin Veriyorsun Birde Faturalı Giriş En Güzeli Amerika Herşey Serbest :))
Gönderen: gokhannj060 - Nisan 18, 2011, 08:27:21 ÖÖ
doğru söze ne hacet ama sırf arabayı bağlatma korkumdan filmsiz ayna gibi geziyorum trafikte
lanet olsun bu kapitalist düzene :))
Gönderen: Antoni54 - Nisan 18, 2011, 08:29:45 ÖÖ
doğru söze ne hacet ama sırf arabayı bağlatma korkumdan filmsiz ayna gibi geziyorum trafikte
lanet olsun bu kapitalist düzene :))

Valla usta ßen Her Aracıma Yaptırıyorum fiLm Artık Tak Etti Cam fiLmi Var Dediği Zaman Hemen PatLıyorum Memura Sinirlerim Tepeme Çıkıyor ßağlıcam Dediği Zamanda aL anahtar Üstünde ßen Gidiyorum Diyorum Sonra Arkamdan geLmeye ßaşlıyor Tamam Git Ne ßiçim Adamsın Sen Diyor Artık onLar ßenimLe DeğiL ßen onLarLa Uğraşıyorum :))
Gönderen: gokhannj060 - Nisan 18, 2011, 08:32:19 ÖÖ
oda iyiymiş walla bi kendimi sınamam lazım ,  senin performansı gösterebiliceğime inanırsam filmi çektiririm :))
Gönderen: karapilot - Nisan 18, 2011, 08:36:11 ÖÖ
''Çok özel durumlarda otomobil camlarına film takılmasına izin veriliyor.''
Nedir bu özel durumlar?
Biz bu durumlardan yaralanamaz mıyız?
Gönderen: karapilot - Nisan 18, 2011, 08:36:41 ÖÖ
Her kanunun veya kuralın bir açığı vardır..!
Gönderen: karapilot - Nisan 18, 2011, 08:38:10 ÖÖ
Hele hele TÜRKİYE ise sözkonusu olan KESİN vardır kanun  (K)açığı...
:))
Gönderen: Antoni54 - Nisan 18, 2011, 08:39:40 ÖÖ
Nedir bu özel durumlar?

O Özel Durum uzun İş Usta Savcılığa Dilekçe Veriyorsun Tehdit Ediliyorum Diye Hem Telefonun Dinleniyor Hemde Aracıma Film Çektirmek İstiyorum Diyorsun Dilekçen Onaylanıyor Dilekçenin Bir Fotokopisini kendine alıyorsun Sıkıntı oLdumu Memura Gösteriyorsun Ama Riskli İşte Sonuçta Yalan Beyanda Bulunuyorsun Patlama Oranı yüksek Patlarsanda En Az 6 Aydan Başlıyor Eşim Adliyede Memur Ordan Biliyorum :))
Gönderen: Antoni54 - Nisan 18, 2011, 08:40:47 ÖÖ
Kanun Açığı Dediklerim İşte Arkadaşlar Memur Birşey Dediği Zaman Orjianl Cam Olsa Ne Yapıcaktın Muayeneden Böyle Geçti Biz Bu Aracın Vergisini Veriyorun Falan Filan Kafasını Şişireceksin adam Bıkıcak Artık Tamam Git Dicek Valla Ben Öyle Yapıyorum Artık :))
Gönderen: karapilot - Nisan 18, 2011, 08:45:23 ÖÖ
Nedir bu özel durumlar?

O Özel Durum uzun İş Usta Savcılığa Dilekçe Veriyorsun Tehdit Ediliyorum Diye Hem Telefonun Dinleniyor Hemde Aracıma Film Çektirmek İstiyorum Diyorsun Dilekçen Onaylanıyor Dilekçenin Bir Fotokopisini kendine alıyorsun Sıkıntı oLdumu Memura Gösteriyorsun Ama Riskli İşte Sonuçta Yalan Beyanda Bulunuyorsun Patlama Oranı yüksek Patlarsanda En Az 6 Aydan Başlıyor Eşim Adliyede Memur Ordan Biliyorum :))

1- Tehdit
2- Fabrika çıkışlı
....
başka fikri olan yok mu?
Gönderen: poseidon999 - Nisan 18, 2011, 08:50:36 ÖÖ
Güneş ile ilgili bir hastalık var.
Direkt güneş altında uzun süre durmaması gerekenlere de film izni veriliyor diye bliyorum.
Gönderen: karapilot - Nisan 18, 2011, 08:55:08 ÖÖ
Kanun Açığı Dediklerim İşte Arkadaşlar Memur Birşey Dediği Zaman Orjianl Cam Olsa Ne Yapıcaktın Muayeneden Böyle Geçti Biz Bu Aracın Vergisini Veriyorun Falan Filan Kafasını Şişireceksin adam Bıkıcak Artık Tamam Git Dicek Valla Ben Öyle Yapıyorum Artık :))
Nedir bu özel durumlar?

1- Tehdit
2- Fabrika çıkışlı
....
başka fikri olan yok mu?

rapor...

Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 18, 2011, 09:05:41 ÖÖ
tht ailesi öncelikle günaydın. ben cam flimi yüzünden 5ten fazla ceza 1 kere araç bağlattım üstüne muayeneye gönderildim. ama 2 sene önce bir yakınım araç aldı vw passat marka çokta yeni model değil öncama kadar cam flimli ve ruhsata işli şaşırmıştım, zannedersem nasıl araç rengini değiştirdiğinde ruhsata işletiyorsun veya motor swap yaptığında herhalde cam flimide işlenir die düşünüyorum, ruhsata işlenmiş olarak gördüm çünkü.
Gönderen: gokhannj060 - Nisan 18, 2011, 09:06:51 ÖÖ
arka koltukta çocuk koltuğu warsa eşim bebek emzirio birader(polise) dışardan görünmesin tarzında bi laf etkili oluyor test edildi onaylandı ama çocugunuz yoksa arkada çocuk koltugu gezdirmek te pek mantıklımı bilmem :))
Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 18, 2011, 09:08:34 ÖÖ
arka koltukta çocuk koltuğu warsa eşim bebek emzirio birader(polise) dışardan görünmesin tarzında bi laf etkili oluyor test edildi onaylandı ama çocugunuz yoksa arkada çocuk koltugu gezdirmek te pek mantıklımı bilmem :))

türk vatandaşı böle çözer işte:)))
Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 18, 2011, 09:11:05 ÖÖ
hocam 115 tl diorsunuda ben en son 2009 nisan ayıında tem gişerlerden çıkışta 65tl ceza kesilmişti erken yatırmıştım 45civarı die hatırlıyorum. zammı geldi yaw.
Gönderen: gokhannj060 - Nisan 18, 2011, 09:18:41 ÖÖ
arkadaşlar şaka bi yana sonrada ruhsatına cam filmi ekleten yokmu hiç ? varsa bize yardımcı olsun bizde kuralına uygun bi şekilde kapkara gezelim kafamız rahat bi biçimde..
Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 18, 2011, 09:24:47 ÖÖ
işleten duymadım ama işli olanı duydum inanmadım görünce inandım ruhsatta.
Gönderen: Optimums - Nisan 18, 2011, 09:26:59 ÖÖ
Nedir bu özel durumlar?
Savcılıktan Belge Alman Lazım.Oda Ya Akdeniz Anemisimi Ne Öyle Bir Hastalık Var Onun İçin.(Gün Işığına Çıkamıyorum Diye). Yada Can Güvenliğim Tehlikede Diye.Başka Yolu Yok Benim Bildiğim Kadarıyla.
Gönderen: poseidon999 - Nisan 18, 2011, 09:27:23 ÖÖ

Araçlara özel tam uyumlu araç perdeleri satılıyor.
hepsibuda.com da bod perde yazın çıkar.
Onlar da etkili olabilir.
Polis çevirince perde bunlar memurum hemen sökeyim dersin olur sanırım.
Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 18, 2011, 09:29:27 ÖÖ

adamına denk gelirsen onuda affetmez arkadaş.
Gönderen: gokhannj060 - Nisan 18, 2011, 09:36:25 ÖÖ

http://www.hepsiburada.com/Liste/bod-honda-civic-1997-2001-perde/ProductDetails.aspx?productId=otbod3613&categoryId=20037067
linki bu ama güzelmi arkadaşlar çünkü alderseniz direk alıcam pişman olmam dimi??

Gönderen: gokhannj060 - Nisan 18, 2011, 09:39:11 ÖÖ
http://www.hepsiburada.com/Liste/bod-honda-civic-1997-2001-perde/ProductDetails.aspx?productId=otbod3613&categoryId=20037067
linki bu ama güzelmi arkadaşlar çünkü alderseniz direk alıcam pişman olmam dimi??
 (sorry yanlış oldu)
Gönderen: canguder - Nisan 18, 2011, 09:39:18 ÖÖ
Deri hastalığı güneş almaması gereken kişilerin araçlarına özel doktor raporuyla cam filmi taktırabiliyorlar. Polis hiç bir şey diyemez.
Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 18, 2011, 09:43:11 ÖÖ
 (sorry yanlış oldu)
hocam istanbulda sıkı denetim var eğer istanbulda değilsen al.
Gönderen: gokhannj060 - Nisan 18, 2011, 09:48:47 ÖÖ
 (sorry yanlış oldu)
hocam istanbulda sıkı denetim var eğer istanbulda değilsen al.

istanbuldayım ne yazıkki ama arkadaşın dediği gibi polis cevirdiğinde al söktüm muhabbeti etkili olmazmı ?
Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 18, 2011, 09:51:21 ÖÖ
sen bilirsin ben çok ceza yedim polisin sağa solu belli olmaz. ya ne gerek var şu cam flimine yıllar boş yere para verip ceza ödedim üstüne şuan aracımda yok hayattada taktırmam. ama sen bilrisin.
Gönderen: Optimums - Nisan 18, 2011, 09:52:45 ÖÖ
sen bilirsin ben çok ceza yedim polisin sağa solu belli olmaz. ya ne gerek var şu cam flimine yıllar boş yere para verip ceza ödedim üstüne şuan aracımda yok hayattada taktırmam. ama sen bilrisin.
Tecrübeyi Konuşturmuşsun Üstad :)
Gönderen: poseidon999 - Nisan 18, 2011, 09:53:30 ÖÖ
Forumda takan biri vardı güzel durdu diyordu ama sadece arkadaki 3 cam için kapılar ve arka cam.
Bu arada kapı çerçevesine tutturulduğu için cam açılabiliyor fakat perde aynen duruyormuş.

Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 18, 2011, 10:01:24 ÖÖ
Tecrübeyi Konuşturmuşsun Üstad :)

yokya böle tecrübemi olur:)))
Forumda takan biri vardı güzel durdu diyordu ama sadece arkadaki 3 cam için kapılar ve arka cam.
Bu arada kapı çerçevesine tutturulduğu için cam açılabiliyor fakat perde aynen duruyormuş.

bahsettiğin aracı bende incelemiştim. evet güzeldi.
Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 18, 2011, 10:03:00 ÖÖ
poseidon999 kardeş geçenlerde bir arabada gördüm şeffafımsı böle bulanık bir flim tam anlatamadım ama uzaktan baktınmı veya yakından cama güneş yansımış gibi duruyor ama içersi pek görünmüyor duman lı gibi. bir araştır istersen.
Gönderen: gokhannj060 - Nisan 18, 2011, 10:12:02 ÖÖ
özellikle poseidon999' a ve yorumları için diğer arkadaşlara teşekkür ederim ürünü sipariş ettim umarım hayal ettiğim gibidir..
Gönderen: poseidon999 - Nisan 18, 2011, 10:25:25 ÖÖ
Ben de düşünüyorum almayı.
Gökhan eline geçince araç üstünde detaylı foto gönderirsen biz de fikir edinmiş oluruz.
Umarım memnun kalırsın.
Gönderen: piscocuk - Nisan 18, 2011, 10:26:30 ÖÖ
forumda yeni kasa civic uygulaması var.gayet hoş bir görüntüsüde vardı ama cam filminin yerini tutmaz bence..

şimdiden hayırlı olsun yeni ürünün
Gönderen: gokhannj060 - Nisan 18, 2011, 10:35:25 ÖÖ
Ben de düşünüyorum almayı.
Gökhan eline geçince araç üstünde detaylı foto gönderirsen biz de fikir edinmiş oluruz.
Umarım memnun kalırsın.

ürün gelince fotoğraflarını ulaştırıcam size umarım güzel olur tekrar teşekkürler yardımınız için.
Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 18, 2011, 10:38:43 ÖÖ
hadi hayırlısı. >=ok
Gönderen: YUNUS MERİÇ - Nisan 18, 2011, 11:01:11 ÖÖ
arkadaşlar bende bi ceza maduru olarak araştırmadığım şey kalmadı ama DR.raporu falan hikaye hiç bi gecerliliği yok haberiniz olsun adamlar yazıp geciyolar en iyisi dediğiniz gibi perde..
Gönderen: CAGLAR28 - Nisan 18, 2011, 11:06:07 ÖÖ
fabrika çıkışlı film olayı yok bi kere.renkli cam olayı var düzeltmek gerekirse.diğer konu iki numara filmlerle iki kere geçtim zamanında muayeneden tuv den ama trafikte yakalanılacak polise bağlı.
Gönderen: 34BB9000 - Nisan 18, 2011, 11:25:39 ÖÖ
modifiye alkol ve  hız radar cezalarının çoğalmasıdurumunda sadece rakam katlanmaz aynı zamanda ruh hastası olduğunuza dair belge çıkar.ve hastaneye yatırırlar daha doğrusu kontrole sokarlar.tabiiki bu bilgiyi çalıştığınız yerlerede verirler böylece iş hayatınızda biter.bir trafk cezası diyip geçmeyin.tekrarlamamaya dikkat edin.
Gönderen: poseidon999 - Nisan 18, 2011, 11:33:22 ÖÖ
modifiye alkol ve  hız radar cezalarının çoğalmasıdurumunda sadece rakam katlanmaz aynı zamanda ruh hastası olduğunuza dair belge çıkar.ve hastaneye yatırırlar daha doğrusu kontrole sokarlar.tabiiki bu bilgiyi çalıştığınız yerlerede verirler böylece iş hayatınızda biter.bir trafk cezası diyip geçmeyin.tekrarlamamaya dikkat edin.

Bir arkadaş Amerikada Prelude ile 130 mil = 210 km civarı radara giriyor tabi affederler mi kalın bir ceza çıkartmışlar
bir de mahkemede ruh sağlığı bozuk olduğu kanaatine varılarak psikoterapiye yollamışlar.
Haftada 2 gün ruh sağlığı merkezinde kamyoncularla falan el ele tutuşturup şarkı söylettiriyorlarmış. :) İstersen itiraz et.
Biz yine iyiyiz. :)
Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 18, 2011, 11:35:38 ÖÖ
6 senelik ehliyetime 10 seferden fazla ceza yedim daha başarı belgem gelmedi >%6rol >%6rol >%6rol >%6rol >%6rol >%6rol >%6rol >%6rol >%6rol >%6rol
Gönderen: gokhannj060 - Nisan 18, 2011, 11:41:53 ÖÖ
kamyoncularla elele şarkı süppermiş yaaaa :))))))))))))
Gönderen: 34BB9000 - Nisan 18, 2011, 11:45:07 ÖÖ
amerika ve diğer ülkelerde...akraba eş dost aşiret kanka kavramları olmadığı için herkes birbirinden korkar ve saygı duyar.kimse kimsenin işini görmez...o yüzden kurallar işler.zaten ülkemizinde sorunu bu.bu sorun düzeldiği zaman hepimiz düzeleceğiz.
Gönderen: gokhannj060 - Nisan 18, 2011, 11:47:34 ÖÖ
konu farklı yerlere kayıyo gibi ama şunu itiraf edelim hepimiz kimi zaman ülkemizin bu çarpıklığı işimize gelmiyo değil. sadece zarar gördüğümüzde bas bas bağırıyoruz işimize geldiğinde kimse ses cıkarmıyo.
Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 18, 2011, 11:55:48 ÖÖ
amerika ve diğer ülkelerde...akraba eş dost aşiret kanka kavramları olmadığı için herkes birbirinden korkar ve saygı duyar.kimse kimsenin işini görmez...o yüzden kurallar işler.zaten ülkemizinde sorunu bu.bu sorun düzeldiği zaman hepimiz düzeleceğiz.
kardeş bu düşüncenin yanlış olduğunu düşünüyorum.eğer akraba eş dost kardeş kanka kavramları olması birbirmize tutunmasak bağlı olmasak tr yi çoktan bölmüşlerdi.bence birbirimize tutunmaıyız.

insanların birbirine saygısı olması ve kurallara uyulması için cezaların yüksek yani caydırıcı olması gerek. yani suç ceza kanununda. adam ehliyetsiz 2 kişi eziyor 10 ay yatıp çıkıyor adam gasptan içeri giriyor 6 ay sonra çıkıyor adam uyuşturucu satıyor milleti zahirliyor 1 sene ytmıyor içerde adam çocuk istismar yapıyor içeri ble gimiyor neler neler suç ceza ların düşük olması yani nyese konu dışınaçıktık kusura bakmasın kimse.saygılar.
Gönderen: gokhannj060 - Nisan 18, 2011, 12:06:48 ÖS
kardeş bu düşüncenin yanlış olduğunu düşünüyorum.eğer akraba eş dost kardeş kanka kavramları olması birbirmize tutunmasak bağlı olmasak tr yi çoktan bölmüşlerdi.bence birbirimize tutunmaıyız.

insanların birbirine saygısı olması ve kurallara uyulması için cezaların yüksek yani caydırıcı olması gerek. yani suç ceza kanununda. adam ehliyetsiz 2 kişi eziyor 10 ay yatıp çıkıyor adam gasptan içeri giriyor 6 ay sonra çıkıyor adam uyuşturucu satıyor milleti zahirliyor 1 sene ytmıyor içerde adam çocuk istismar yapıyor içeri ble gimiyor neler neler suç ceza ların düşük olması yani nyese konu dışınaçıktık kusura bakmasın kimse.saygılar.

her kelimene katılıyorum ...
Gönderen: piscocuk - Nisan 18, 2011, 12:49:21 ÖS

sanırım arkadaşın anlatmak istediği olay.herkezin belli mevkilerde eşi dostu akrabası oluyor ve adam ceza yiyecek yada bir sorun olacak hemen oradaki kişiyi arıyor bizim yiğen var sana zahmet işini hallet diyor oda hatır için işi hallediyor sonra yiğen ortalıkta hava atıyor ben böyle yaptım ama bi şey olmadı benim dayım bilmem nerde bilmem ne diyor..ben böyle anladım belki ben yanlış anlamışımdır
Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 18, 2011, 12:51:35 ÖS
gokhannj060  eyvallah:))
Gönderen: karapilot - Nisan 18, 2011, 03:54:31 ÖS
konu farklı yerlere kayıyo gibi ama şunu itiraf edelim hepimiz kimi zaman ülkemizin bu çarpıklığı işimize gelmiyo değil. sadece zarar gördüğümüzde bas bas bağırıyoruz işimize geldiğinde kimse ses cıkarmıyo.

kesinlikle sonuna kadar haklısın.
işimize gelince olabilir gelmeyince  bas bas bağırırız.
Gönderen: karapilot - Nisan 18, 2011, 03:55:09 ÖS
bu arada konuya gösterilen ilgiye teşekkür ederim.
Gönderen: gokhannj060 - Nisan 18, 2011, 04:13:54 ÖS
rica ederiz güzel bi paylaşım oldu özellikle benim için :)