TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => Sohbet / Off Topic => Konuyu başlatan: sürüngen - Temmuz 12, 2006, 09:37:07 ÖÖ

Başlık: BENZİN FİYATLARINA PROTESTO
Gönderen: sürüngen - Temmuz 12, 2006, 09:37:07 ÖÖ
Arabası olanlara duyurulur..

Benzin...

DEMOKRASİ, dört yılda bir ortaya sandık koymakla olmuyor.

Sandık yeterli olsaydı, en çok sandığın bulunduğu toptancı hali,
demokrasinin beşiği olurdu.

Adam gibi demokrasilerde toplum her an negatif ve pozitif tepkilerle
ülkeyi
yönetenleri yönlendirir.

Benzin 3 YTL'yi aştı.

Bu dünyanın en pahalı benzinidir.

Yeryüzünde benzini Türkiye'den daha pahalı olan bir başka ülke yok.

Türkiye'den sonra İngiltere geliyor; 1.48 dolar. Türkiye'de ise benzin
1.88 dolar. Bir İngiliz'in aylık geliri ise aynı işi yapan Türk'ün tam
11
katıdır.)

Demokratik tavrınız olmayacak mı?

Bir ses, bir seda?..

Elbette olmayacak.

Siyasi iktidarlar da zaten bu sessizliği biliyor ve bundan yararlanıp
bildiklerini yapıyorlar.

En iyisi siz sesinizi çıkartmayın.

Gerçi benzin alırken surat asmak, arabaya oturunca "Bu kadar da olmaz
yani..." demek de bir tepkidir.

Yeterlidir.

Maaşı götürüp bir depo benzine yatırdığınızda, tepki olarak parmağınızı
arabanın çakmak deliğine de sokabilirsiniz.

Birkaç sene önce Mısır'da ekmeğe yapılan zammı protesto etmişti
Araplar,
bir günde yarı yarıya inmişti ekmeğin fiyatı.

Mısırlı Araplar kadar olmayın.

Benzin fiyatının yüzde 61.1'i vergidir.

Bu; imam genel müdür kadroları için, dinci şirketlere verilen ihaleler
için, evlere makarna-pirinç dağıtıp oy almak için, Ali Dibo'lar için
iktidara lazımdır.

Yani litre başı verdiğiniz her 3 YTL'nin yaklaşık 1.8 YTL'si...

Siz bilmiyormuş gibi yapın.

Tam 50 yıldır yaptığınız gibi...

Öyle sessiz...

Öyle tepkisiz...

Öyle sinmiş...

Öyle suskun...

Arabasının deposundaki benzine sahip çıkamayan halkın, ülkesinin
geleceğine
sahip çıkması olası mıdır?..

Tepkileri her sabah saat tam 8.00'da araçlarımızın kornasına basarak
veriyoruz.
Bu protesto 3 hafta oldu başlayalı.
Yavaş yavaş tepkiler artıyor ve haber değeri olarak TV'lerde çıkıyor.
İstanbul sabah 8 de ana arterler de sessiz değil artık.
Tepkinizi gösterin çünkü sustukça çok olumsuz şeyler yapacaklar bu
ülkede.
Daha ucuz yakıt için bu eyleme devam
Bol şans
Ülkene sahip çık uyuma uyan ve kornaya bas.

Başlık: Ynt: BENZİN FİYATLARINA PROTESTO
Gönderen: stlegal - Temmuz 12, 2006, 09:40:16 ÖÖ
UYANMAMIZIN ZAMAN GELDİDE GEÇİYOR HEP BERABER...
Gönderen: ottoboy - Temmuz 12, 2006, 10:28:01 ÖÖ
eskişehirde kimse kornaya basmıyo yaw. şimdi ben tek başıma bassam sabahın köründe döverler beni. başka bir yöntemle tepkimizi belirtsek
Gönderen: stlegal - Temmuz 12, 2006, 10:32:51 ÖÖ
eskişehirde kimse kornaya basmıyo yaw. şimdi ben tek başıma bassam sabahın köründe döverler beni. başka bir yöntemle tepkimizi belirtsek
istanbula gel ....:)
Gönderen: ottoboy - Temmuz 12, 2006, 04:49:33 ÖS
istanbula gel ....:)

okadar benzine vercek param olsa neden protesto ediyim  :lol:

Gönderen: EMİR_VTI - Temmuz 12, 2006, 05:14:50 ÖS
sonunda dünya 1. si olduk arkadaşlar bunla övünmemiz lazım yaa  ](*,) YAZIK DİİLMİ BİZİM CEP HARÇLIKLARIMIZA KAZANDIKLARIMIZA EMEİMİZE (sabah sabah kornaya basarsam babam dedem we amcalarım bni mermi manyaı yapar  ;D )
Gönderen: VTEC - Temmuz 12, 2006, 05:33:01 ÖS
En iyi Protesto oy vermemek sanırım onunda cezası var  8)
Gönderen: EMİR_VTI - Temmuz 12, 2006, 05:34:38 ÖS
biz oy atmadık dielim dier cahil insanları naapçaz ??? en iisi en iyi olduunu düşündüümüz kişiye oy atmak
Gönderen: hondaci_mert - Temmuz 12, 2006, 07:21:34 ÖS
dahada zarara gireriz honda team olarak  ;D
Gönderen: aSil - Temmuz 12, 2006, 10:01:24 ÖS
Bir protesto şart! Ama biz pahalı olan herşeyi seviyoruz. Açıkcası gösterişi, havayı çok seven bir millet olduğumuzu düşünüyorum. Yani bizim ülkemizde pahalı olan herşeye rağbet var. Benzin fiyatımız gerçekten komik bir rakam. Yani insan bi fiyatı çok bulur şaşırır falan ama artık bizimki komik duruma geldi... Bizim dışımızdaki gelişmiş ülkelerde "nerden geldiği belli olmayan" paralar pek olmadığından, vergiler düzenli bir şekilde toplandığından işler rayında gidebiliyor. Fakat ne yazık ki Türkiye'de işler böyle yürümüyor. Üsttekiler sürekli alttakilere yükleniyor. Bu böyle olmamalıydı. Bütün olumlu konularda son sıralarda yer alırken, olumsuz durumlarda (örneğin petrol fiyatı) hep birinciliğe oynuyoruz. Bu kafalar değişmeli! Başka türlü olmayacak bu iş...   
Gönderen: GU - Temmuz 17, 2006, 08:29:12 ÖÖ
Ya bu protestonun başka türlü olanı yok mu?Ben tek başıma deli gibi yollarda kornaya basmaya utanırım sanırım  :oops:  :oops:
Gönderen: EROLL - Temmuz 17, 2006, 10:32:11 ÖÖ
Ya bu protestonun başka türlü olanı yok mu?Ben tek başıma deli gibi yollarda kornaya basmaya utanırım sanırım  :oops:  :oops:

:lol: :lol:  cok iyi yaa
Gönderen: Maverick - Temmuz 18, 2006, 02:59:51 ÖS
kanka çalıştıralım saksıları buluruz birşeyler muhakkak.siyah kurdela olayı çok gündemdeydi ama bence daha sağlam birşeyler lazım artık
Gönderen: GU - Temmuz 19, 2006, 07:47:49 ÖÖ
bence herkes kaputunun üstüne benzin fiyatlarına protesto stickerı yapıştırsın :P
Gönderen: Maverick - Temmuz 19, 2006, 05:21:18 ÖS
Akaryakıt zammına karşı kampanya
Ankara (AA)- Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Başkanı Ali Çetin, akaryakıt ürünlerine yapılan zamları eleştirirken, ''10 Eylülde hükümete ihtar vereceğiz. Tüketiciler o gün, akaryakıt istasynlarına gitmeyecek'' dedi.

Çetin, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin akaryakıt zamları konusunda dünya lideri olduğunu savunarak, ülkeyi, Norveç, İngiltere ve Almanya'nın izlediğini, ancak ücret gelirine bakıldığında Türkiye'nin bu ülkelerin ''tozuna bile yetişemediğini'' söyledi. Önceki hükümet döneminde litresi 1,56 YTL'ye alınan 95 oktan
benzinin bugün 3,080 YTL'ye ulaştığını belirten Çetin, ''Bu zamlar, Ortadoğu'daki olaylar ve benzerleriyle izah edilemeyecek kadar fahiş zamlar. Zamların tek sebebi ise kayıt dışılığa göz yumulması sonucu dolmayan Hazinenin tüketiciler soyularak doldurulmasıdır. Kayıt dışılığa bilerek göz yumulmakta, kaçırılmasına olanak sağlanan
vergiler ise tüketiciler soyularak telafi edilmektedir. Akaryakıt fiyatlarının üçte ikisi ÖTV, KDV ve EPDK payıdır. Yani dolaylı vergidir''diye konuştu.

Bugünden itibaren akaryakıt zamlarına karşı savaş açtıklarını bildiren Çetin, 10 Eylül'e kadar her yerde bu zamları anlatacaklarını, 10 Eylül'de ise akaryakıt almayacaklarını ifade etti.
Gönderen: sürüngen - Temmuz 19, 2006, 05:39:35 ÖS
ya ben ümitliyim bugün olmazsa yarın  düzelecek. böle gidecek hali yok ya kaç para olcak sanaya bu zamanlar 7.50 ytl mi olcak litre fiyatı,kredi mi çekices depoyu fullemek için
Gönderen: EROLL - Temmuz 19, 2006, 05:55:01 ÖS
şuna bak yaa iki katı olmuş 95 aman allahım  :wow
Gönderen: ALG - Temmuz 19, 2006, 07:19:16 ÖS
benzin işiyle uğraşan bir arkadaşımız yılsonuna kadar 4 ytl yi bulacakmış dedi..kabus gibi yaw :evil:
Gönderen: eIgHt - Temmuz 20, 2006, 09:02:39 ÖÖ
yuh arabaya binilmez o zaman valla.kapının önünde bakarız arabaya sadece bu gidişle.
Gönderen: sürüngen - Temmuz 20, 2006, 09:23:08 ÖÖ
benim çalışmalarım devam ediyo..idrarla çalışan araba yapıcam ;D ;D ;D başka çare kalmadı :evil:
Gönderen: EROLL - Temmuz 20, 2006, 09:28:19 ÖÖ
puhahaha :lol:  diyosun umut
Gönderen: SPoRTeXHauST - Temmuz 20, 2006, 10:19:43 ÖÖ
trafik bu şekilde rahatlatılmaya çalışılıyo olabilir :)

Protesto falan olamayacağı kesin, herkes kendi takımı içinde protesto eylemi başlatmaya çalışıyo. başlatmaya çalışanlar böyle bişey olabileceğine inanıyomu acaba. Gerçekten büyük bi kitle gerekiyo. en azından diğer otomobil forumlarıyla konuşup, maillist birleştirilip, toplu bi protesto çağrısı yapılabilir. ulaşılan binlerce kişinin 1/4 ü katılsa gerçekten ses getiren bi eylem olur.

Ulaşılabilecek Kişi Sayısı : 60.000 (TeamHondaTurkey, DragTurk, Modifiyem, Hondam, AutoClubTurkey) birlikte yapılacak protesto büyük olacağı için + otomobil dergileri + Gazeteler + Televizyonlar = Hedef ...

yapılacaksa böyle bişey olur. her 100 kişi, arasında protesto diye başlık açarsa, o başlık diğer konuların arasında kaybolur gider.

Böyle bişeyde zor gibi .. :)
Gönderen: ALG - Temmuz 20, 2006, 11:35:57 ÖÖ
protesto etmeye meyilli bir toplum değiliz zaten..ama bu konu ciddi derecede problem olma yolunda, sadece işe gitmek için ayda 300 ytl cebimden cıkıyor su anda, beni ciddi etkiliyor..bir seyler yapmak lazım, en azından ses duyurmak lazım, hiç bir zaman bu derecede olmamıştı..şaşırdım kaldım, işin boyutları şaka gibi oldu..
bazı gazete, dergi ve televizyonlara mailler atalım, bu kuruluşların mail adresleri burada bu başlık altında yayınlanırsa sevinirim, bilen arkadaşlarım yazsın bence buraya..böyle beklemek çok daha kötü arkadaşlar..

diğer sitelere üye olanlarda bu konuları gundeme getirsin derim, THT olarak birşeylere ön ayak olalım, yazık gerçekten, dunyanın hiç bir ulkesinde dolaylı olarak kazancının 65% ini devlete vergi olarak veren bir toplum yok..
hortumcuların açığını kapatmak hemde bunca yıldır ha babam de babam kapatmak olacak iş değil..
Gönderen: VTEC - Temmuz 20, 2006, 04:30:42 ÖS
 =d> Çok doğru bir açıklama hortumcuların açığına kapatıyoruz...
Gönderen: Emes - Temmuz 20, 2006, 05:12:51 ÖS
Söylenecekler soylenmiş ama burası SANAL ALEM
Söylenen uygulanmadıktan sonra ister binlerce sayfa açılmın yorum yapılmın nafile ki bakırkoyden eve gelırken gordugum kımsenın bunu sallamadıgı ayrıca bızım yer hafiften yazlıkcıların geldıgı yerler gece 10dan sonra gazlayan benzinin hesabını tutmayanlarla dolu maksat karizma 3-5 defolu kıza hava atmak neyse.Biz burda bi tyarafımızıda yırtsak protesto konusunda başarı olmayız yurt dışında bi fiyat değişikliği bi sey oluyo hurra millet dısarda protesto hop geri cekıyolar.

Hadi bakalım 1-2 gün kimse araba kullanmasın desem   bundan buyuk protesto olamaz heralde kım sallar kımse yok ısım surda ben oraya arabasız gıdemem falan felan otobus mınubus toplu tasıma kullanacan.Hadi %10 luk kesim boyle olsa gerisi geriside bahane araıyım Dunyanın en pahalı yakıtıyla bir yerden diger yere ulaşmaya çalışacak.

Buyrun bakalım kacımız yapabılırız bunu bu benzincilere en buyuk darbe olur.
Gönderen: ALG - Temmuz 20, 2006, 05:57:22 ÖS
benzincilerin bu işte hiç kabahati yok..hatta onlar kan ağlıyor..çünkü eskisi gibi benzin satamıyorlar..kar marjları aynı, devlet yakın geçmişte stoktaki benzinininde kar oranını baltalamaya kalktı ama benzinciler durdurdular..
bizim yapacağımız iş basit, mümkün olduğunca az araba kullanmak..
ayrıca basın yayın organizasyonlarını mail yağmuruna tutmak..
ben bir çok gazetenin yazarlarının mail adreslerini buraya yazabilirim, yeterki birşeyler yapalım..
Gönderen: deeperblack - Temmuz 20, 2006, 06:51:24 ÖS
bu işle ilgilenen başka kişilerde var bildiğim kadarıyla çünkü özel sticker için benden fiyat alan üç beş yer daha oldu. Konsept genelde yolunmuş kaz gibi bişeyler ama bakalım. Birileri birşeyler başlatıcak tahminimce.
Gönderen: Maverick - Temmuz 20, 2006, 09:50:37 ÖS
Akaryakıt zammına karşı kampanya
Ankara (AA)- Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Başkanı Ali Çetin, akaryakıt ürünlerine yapılan zamları eleştirirken, ''10 Eylülde hükümete ihtar vereceğiz. Tüketiciler o gün, akaryakıt istasynlarına gitmeyecek'' dedi.

Çetin, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin akaryakıt zamları konusunda dünya lideri olduğunu savunarak, ülkeyi, Norveç, İngiltere ve Almanya'nın izlediğini, ancak ücret gelirine bakıldığında Türkiye'nin bu ülkelerin ''tozuna bile yetişemediğini'' söyledi. Önceki hükümet döneminde litresi 1,56 YTL'ye alınan 95 oktan
benzinin bugün 3,080 YTL'ye ulaştığını belirten Çetin, ''Bu zamlar, Ortadoğu'daki olaylar ve benzerleriyle izah edilemeyecek kadar fahiş zamlar. Zamların tek sebebi ise kayıt dışılığa göz yumulması sonucu dolmayan Hazinenin tüketiciler soyularak doldurulmasıdır. Kayıt dışılığa bilerek göz yumulmakta, kaçırılmasına olanak sağlanan
vergiler ise tüketiciler soyularak telafi edilmektedir. Akaryakıt fiyatlarının üçte ikisi ÖTV, KDV ve EPDK payıdır. Yani dolaylı vergidir''diye konuştu.

Bugünden itibaren akaryakıt zamlarına karşı savaş açtıklarını bildiren Çetin, 10 Eylül'e kadar her yerde bu zamları anlatacaklarını, 10 Eylül'de ise akaryakıt almayacaklarını ifade etti.

Bana gelen maili aynen buraya 2. kez kopyalıyorum.Sizlerde listenizdeki arkadaşlarınıza forwardlıyabılırsınız.10 Eylül yaklaştıkçada bulabildiğimiz her foruma bu yazıyı yazıp konualrımızı açarız.
Gönderen: Emes - Temmuz 21, 2006, 12:55:47 ÖÖ
Alıntı
bu işle ilgilenen başka kişilerde var bildiğim kadarıyla çünkü özel sticker için benden fiyat alan üç beş yer daha oldu. Konsept genelde yolunmuş kaz gibi bişeyler ama bakalım. Birileri birşeyler başlatıcak tahminimce.

En iyi sticker "Bu Araç Dünyanın En pahalı Yakıtını Kullanıyor" arka cam üstüne .

Benzinci kan aglıyormus buna gulerim iste hem sattıgından hemde hava bastıgından ayrı ayrı para kazanıyor.Komsu jenaratore benzin aldı olculu kapla gıttı 4 lt koy hocam dedi kaba 4lt bastı ve kapta eksik vardı !!! 0.3 lt yok buda ayda gercekten ciddi para yapar.Bunlar mı kazanmıyor.

Biz kaybediyoruz.10 Eylulde bakalım ne olacak 11 eylulde konusuruz ne mi olacak aynı

Nooldu benzin ile dolar aynı olacaktı nerde kaldı hatırlayan yok di mi !!!

Gönderen: ALG - Temmuz 21, 2006, 03:35:24 ÖS
Alıntı

En iyi sticker "Bu Araç Dünyanın En pahalı Yakıtını Kullanıyor" arka cam üstüne .

Benzinci kan aglıyormus buna gulerim iste hem sattıgından hemde hava bastıgından ayrı ayrı para kazanıyor.Komsu jenaratore benzin aldı olculu kapla gıttı 4 lt koy hocam dedi kaba 4lt bastı ve kapta eksik vardı !!! 0.3 lt yok buda ayda gercekten ciddi para yapar.Bunlar mı kazanmıyor.

Biz kaybediyoruz.10 Eylulde bakalım ne olacak 11 eylulde konusuruz ne mi olacak aynı

Nooldu benzin ile dolar aynı olacaktı nerde kaldı hatırlayan yok di mi !!!

Bu farklı bir olay arkadaşım..çalıp çırpmak başka şey, benim bahsettiğim kar marjıyla zammın paralel olmaması, yani benzinciye getirisi olmaması, sen ben benzin almasak benzinci nereden çalacak..bu yönde düşün birde..
Gönderen: Emes - Temmuz 22, 2006, 12:02:37 ÖÖ
çift kazanıyorlar hem zamlardan hemde katakulliden

almayacan bitecek aldıkça bindiriyorlar

Her forumda yazıyorum yazıyorum bakıyorum sonuç aynı boşa kürek çekiyoruz burda yada baska forumlarda yazmaya zaman ayırmaya değmez . Malesef şöyle bir kural var "Burası Türkiye" ve "Sanalla gercek birbirini tutmaz"

Onun için Bunlar boş işler . . .
Gönderen: Maverick - Temmuz 22, 2006, 12:27:06 ÖS

Onun için Bunlar boş işler . . .

sana göre boş işler arkadaşım bence bunlar arabası olupta her benzinciye gittiğinde kendini soyuluyormuş gibi hisseden insanlar için hiçte boş işler değil bunlar
Gönderen: Emes - Temmuz 23, 2006, 01:32:53 ÖÖ
Sanki ben soyulmuyorum .

Demek istediğim olmuyor beraberlik yok yok yok o yüzden boş işler oluyor benim tabirimle

Büyük araba forumlarının hepsinde aynı konu var bir kısım benzini protesto ederken diger kısım abi 0-100 boyle ıyı oldu gel kalkalım deneyelım hatta x , y yi cagıralım yok olmadı topic acalım (bu konu bi yerde var ciddi olarak) işte bu yuzden boş işler.

Gönderen: Maverick - Temmuz 23, 2006, 01:46:28 ÖÖ
sen boyle dusunmeye devam et o zaman arkadasım ne dıyımkı yanı
Gönderen: Emes - Temmuz 23, 2006, 02:03:34 ÖS
Sende oyle dusun bakalım kim haklı  GERCEKTE 
Gönderen: Maverick - Temmuz 23, 2006, 11:31:28 ÖS
Sende oyle dusun bakalım kim haklı  GERCEKTE 

tamam arkadaşım seen haklısın ama cebindeki bütün parayla deponu dolduramadığın zamanlar olduğunda sakın ağlama sonra oldumu.
Gönderen: EMİR_VTI - Temmuz 24, 2006, 03:16:08 ÖÖ
arkadaşlar bu işler kornaya başmakla olmıcak gibi bence 20 30 tane dodge kamyonet alalım hep beraber tbmm nin içine dalıp benzin döküp yakalım arada sewmediiniz politikacılar warsa onlarıda yakalım hem fiyatlar düşer hemde türkiyeyi dengesiz politikalardan kurtarırız  ;D gece gece senaryoya bak  :dissiz ayak üstü yzdım walla  ;D (bunlar dewlet tarafından okunuyomu  :roll: )  ;D ;D ;D
Gönderen: ottoboy - Temmuz 24, 2006, 09:42:47 ÖÖ
buyur vatandaş ben devlet. seni duydum sağır değilim ama banane. benim özel araçlarım var benzin bedava bana. sen kaça alırsan al beni enterese etmez. ben hergün bi depo benzin harcar hiçde parapul vermem. sanada dokunuyosa sende bakan ol. vekil ol. belediyebaşkanı ol. vali ol. resmi bi dairede müdür ol. sana bu hakları verdik. oku çalış sınava gir. yada çok paran ve çevren varsa vekil seçil, gerçi çok paran varsa sanane benzinin litre fiyatından.  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

eminim bööle düşünüyolardır. bişiyler yapılması şart. birlik olup akaryakıt fiyatlarını daha iyi yöntemlerle proteste etmek lazım. sesimiz duyulmuyo
Gönderen: Emes - Temmuz 30, 2006, 06:54:48 ÖS
Yazsam mı yazmasam mı diyorum ama yazsamda aynı 2 aydır hep aynı mkonular nereye baksam degısen bısey yok konuun farkında herkes ama yapılan bısey olmadıgından ben buna bozuluyorum.

SAnırım dahada bı cvp falan yazmam uzayıp gıdıyor sonuçsuzca.