TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => New Civic 07 (FK) => Konuyu başlatan: erolumtrolum - Nisan 03, 2011, 06:49:29 ÖS

Başlık: 2011 CİVİC SAĞA ÇEKME SORUNU
Gönderen: erolumtrolum - Nisan 03, 2011, 06:49:29 ÖS
 Aracım 2700 kmde Birkac gündür farkettiğim sağa çekme sorunu mevcut. Düz yolda giderken direksiyon sabit tutulurken 100 metrede şerit değiştirecek kadar sağa çekiyor. rot, balans, lastik basıncı normal. lastikler asimetrik desenli bu arada alakası var mı bilmiyorum.
Başlık: Ynt: 2011 CİVİC SAĞA ÇEKME SORUNU
Gönderen: focusn70 - Nisan 03, 2011, 07:54:29 ÖS
Servise götür baskınlar bidaha
Gönderen: UYEUYE - Nisan 03, 2011, 08:14:31 ÖS
Aracında problem yok. Araçlarımız elektrikli direksiyona sahip olduğundan dolayı en ufak yolun eğlimini hissettiriyor. Aynı yolda ger, dönüp git bu seferde sola çekecektir. En ufak eğim ne tarafa ise o tarafa çekme yapıyor. Genelde yollar sağa eğimli. Birde direksiyonlarımız çok yumuşak en ufak çukurda sağa yada sola doğru oynuyor. Buda eğimden kaynaklı farkına varacaksın. Sonuçları bekliyorum.
Gönderen: erolumtrolum - Nisan 04, 2011, 09:30:27 ÖÖ
Aynı yolda geri dönüp gittim gene sağa çekti, hatta sola meğilli yolda gene sağa çekti. Sağa sola çekse anlayacamda hep sağa çekiyor. Direksiyonu dümdüz elimle tutuyorum tatlı tatlı sağa kayıyor...
Gönderen: garabatak - Nisan 04, 2011, 09:52:40 ÖÖ
aynı sorun sanki bendede var abim farketi tekein havasımı eksik dedi niye deiğimde saga cekiyo dedi :(
Gönderen: aRas - Nisan 04, 2011, 10:25:20 ÖÖ
Bu sağa-sola çekme sorununu genelde balanstan falan yapar.Rot ayarını falan yaparlar.Jantta eğri varsa jant düzeltilir.Lastik havaları dengesizse her lastikteki basınç ayarı aynı olmalı.Benim bildiğim bunlar.Belkide ''UYEUYE'' nickli arkadaşın dediği doğrudur.Direksiyon elektrikli ve hassas oldugu içinde yapabilir.
Gönderen: pashatorunu - Nisan 04, 2011, 11:09:08 ÖÖ
servise değil işi bilen bi rot balans ustasına git baktır büyük ihtimal rot ayarlarından balans ayarı aracın titremesini engeller arka ayarlarada bi baktır için rahat olsun ;)
Gönderen: volkan_sahin - Nisan 04, 2011, 11:12:28 ÖÖ
diğer tarafada yzdığım gibi hocam sen istediğin kadar yok de ama aracının rot yada rot başında problem varrrrr başka bir açıklaması yok titreşimle çekmeyi karıştırmayın çekme rot , titreşim balansla ilgilidir.
Gönderen: volkan_sahin - Nisan 04, 2011, 11:20:38 ÖÖ
Bu sağa-sola çekme sorununu genelde balanstan falan yapar.Rot ayarını falan yaparlar.Jantta eğri varsa jant düzeltilir.Lastik havaları dengesizse her lastikteki basınç ayarı aynı olmalı.Benim bildiğim bunlar.Belkide ''UYEUYE'' nickli arkadaşın dediği doğrudur.Direksiyon elektrikli ve hassas oldugu içinde yapabilir.
balans çekme yapmaz 75 te başlayıp 100 km de kesilen bir titreşim yaratır sadece direksiyon zangır zangır titrer araç sağa sola çekme yapmaz. 100 km üstünde keser titremeyi. çekme rottan kaynaklanır hocam. yada rot başından kaynaklı bir durum.
Gönderen: volkan_sahin - Nisan 04, 2011, 11:28:40 ÖÖ
madem direksiyon elektrikli diye yapıyor bendeki neden yapmıyor ozaman arkadaşlar ? Lütfen çukur ve kasislere daha yavaş girin çıkın el freni dönüşleri felan asla yapmayın acayip derecede ön düzel ve arka düzen ayarlarınızı bozmuş oluyorsunuz. bide milletle katılımıcam diye paldır kküldür gitmeyin !!!
Gönderen: aRas - Nisan 04, 2011, 12:09:25 ÖS
balans çekme yapmaz 75 te başlayıp 100 km de kesilen bir titreşim yaratır sadece direksiyon zangır zangır titrer araç sağa sola çekme yapmaz. 100 km üstünde keser titremeyi. çekme rottan kaynaklanır hocam. yada rot başından kaynaklı bir durum.

Dediğinde olabilir baktırmak lazım.
Gönderen: canguder - Nisan 04, 2011, 12:54:18 ÖS
rot balans bozuk olduğunda direksiyon titrer , çekmeyi yolun eğimi yapar. benim iki aracımdada yolun eğimine göre direksiyon çekme yapıyor , elektrikli direksiyonlada ilgisi yok sadece tepkilere daha iyi yanıt verebilmesi için hassas direksiyonlar. Arkadaşlarında dediği gibi yolun eğimiyle ilgisi yoksa ön takımda sorun olabilir.Servise göstermekte yarar var.
Gönderen: Mustafa3602 - Nisan 04, 2011, 12:57:01 ÖS
rot balans bozuk olduğunda direksiyon titrer , çekmeyi yolun eğimi yapar. benim iki aracımdada yolun eğimine göre direksiyon çekme yapıyor , elektrikli direksiyonlada ilgisi yok sadece tepkilere daha iyi yanıt verebilmesi için hassas direksiyonlar. Arkadaşlarında dediği gibi yolun eğimiyle ilgisi yoksa ön takımda sorun olabilir.Servise göstermekte yarar var.
+++++
Gönderen: murat_ozbek - Nisan 04, 2011, 01:08:30 ÖS
ARABADAKİ JANT ÖLÇÜSÜ NEDİR?
Gönderen: murat_ozbek - Nisan 04, 2011, 01:10:24 ÖS
LASTİKLERİ DEĞİŞTİRİP DENE BENCE ARKADAŞLARINDAN FALAN.
Gönderen: UYEUYE - Nisan 04, 2011, 07:25:28 ÖS
İstanbuldaysan cevizlibağdaki gaziantepli rotbalansçıya götür. Daha iyi bir makine istanbulda kimsede yok bildiğim kadarıyla. Kesin çözüm. Ancak dediğim gibi direksiyonlar çok hasassas ben 1 sene bunu kafaya taktım başka bir civic kulllandım aynısı ondada var. 6 tane servis gezdim sorun yok dediler.
Gönderen: erolumtrolum - Nisan 05, 2011, 02:14:33 ÖS
Jantlarım 205/55 R16 aracın  5 kollu orjinal jantları, lastiklerim Continental mevsim lastikleri asimetik desenli, araç daha 2700 km de, tekrar söyliyim araç sola meğilli yolda ben direksiyonu dümdüz tutarken dahi eğimi aşıp sağa kayıyor,... Bu araçlara ilk rot ayarı üretimde fabrikada yapılıyor, ikincisi plazada tırdan indirildikten sonra, üçüncüsü ise araba teslim edilirken yapılıyor. Ben bunların üzerine bu çekme sorunu başlayınca bi de gittim bildiğim bi ustaya baktırdım, rot-jant eğriliği-balans-lastik basıncı-lastik kauçuk hatası?(lastik yerleri değiştirilip tekrar bakıldı) tamamı normal bulundu,problem yok dendi. Ama aracın sağa çekme olayı devam etmekte... 50 puanlık sınav sorusu arkadaşlar  <nohapy bütün bu saydıklarım normalse bir araç niye bi tarafa çeker??? Bu arada aracın kazası-belası-g.t veya spin atması-sert  şekilde çukura kasise hız tümseğine girilmesi, ve bunun gibi action durumları yoktur, gayet nezih bir şekilde sürülmektedir. Sağa çekme ne zaman başladı bilmiyorum, ama ben fark edeli 2 hafta oldu. Sadece Direksiyondan sağa sola 20 derece kadar döndürmelerde sürekli gelen bi tık (çıt) sesi var. Bunu zaten başka bir konu başlığında forumda sormuştum. Burda servis yok. İş dolayısıyla vakit ayırıp servise de gidemedim umarım gittiğimde halledebilirler...
Gönderen: volkan_sahin - Nisan 05, 2011, 02:50:26 ÖS
formda kaybettiğin süreye servise gider çoktan yaptırırdın abi yaa 15 gündür yenileyip duruyorsun konuyu :D
Gönderen: erolumtrolum - Nisan 05, 2011, 05:43:58 ÖS
gidemiyorum arkadaşım, doktorum yoğun çalışıyorum, inşallah bu hafta gideceğim işlerimi ayarlayıp... Erzincandayım burda servis yok,Sivasa gitmem lazım en yakın
Gönderen: volkan_sahin - Nisan 05, 2011, 11:55:21 ÖS
gidemiyorum arkadaşım, doktorum yoğun çalışıyorum, inşallah bu hafta gideceğim işlerimi ayarlayıp... Erzincandayım burda servis yok,Sivasa gitmem lazım en yakın

hocam siz bir ankara yada istanbul yapın bence
Gönderen: couragepapillon - Nisan 06, 2011, 09:42:46 ÖS

aynı sorun bende de çok uzun zamandır var. Aracımı aldığımda 2.000 km de ufak bi kaza yapmıştım, sol çamurluk değişmişti. O kazanın kalıcı sonucu olarak düşünüyodum sağ çekme problemini. Servise götürmüştüm bi çözüm bulamamışlardı,tüm yolların eyimli olduğundan bahsetmişlerdi ve 17" jantlarıma b.k atmışlardı . E bende birşey diyememiştim. Ne rotçulara balansçılara gittim, hiçbirinden sonra çözüme ulaşamadım.

Sorunu birde ben tarif edeyim;
Dümdüz yolda 90 100 km den sonra araçta %10 -15 lik bir sağa çekme eylimi başlıyor. Daha düşük hızlarda birşy söz konusu olmuyor. Ani frende de bazen sağ tarafa çektiği oluyor. Arabadan soğutan bir detay.

Yeri gelmişken söyleyim, hakikaten pişmanım honda aldığıma. Bu kadar sorunu olan bir başka araba görmedim...

Sorun Listesi:
-Fren Disklerinde yoğun fren sonrası titreme
-Boya inceliği
-Direksyonu çevirirken gırrr gırrrrr sesi
-Kontağı ilk çevirince çıkan anlamsız ses
-Arka pandizottan kesilemeyen pırr pırrr sesi
-Şehir içinde 440 km menzili
Gönderen: HONDAHAN - Nisan 07, 2011, 08:41:44 ÖÖ
Aynı sorun bende de var. Arabam 1 yaşında, 14.000 km de ve bu durum aldığımdan beri var. Kol dayamaya dirseğimi dayayarak kullanıyorum, direksiyonu yukarı itmekten baş parmağım ağrıyor, o derece yani. Hiçbiryere de gitmedim; yol eğimlidir dedim, rot-balans ayarlarım yanlıştır dedim, lastik havasındandır dedim, birtürlü konduramadım ki biyere gideyim :) Lakin buradan da görüyorum ki gitsem de nafayda :)
Gönderen: ay61n - Nisan 07, 2011, 12:12:49 ÖS
arac saga cekmiyodur bazi arkadaslarinda dedigi gibi direksiyon yoldan cok etkileniyo ve daha once kullandigim pejoya gore garip gelmisti bana direksiyonu hafif saga cekiyorum kendini toplamiyo oyle gidiyo sola cekincede sola gidiyo hemen toplamiyo kendini biraksam surekli sola gidiyo yani, yoldaki en ufak egimdede dogal olarak toplamiyo kendini raya girmis gibi gidiyo :)
Gönderen: garabatak - Nisan 07, 2011, 12:31:10 ÖS
bence yolla alakası yok bende baka bi marka araç var o neden aynı yolda düz giderken honda saga çekiyor. ?
Gönderen: ay61n - Nisan 07, 2011, 01:02:17 ÖS
sorunu tam anlatamadim galiba direksiyon kendini tam duz bi rotaya toplamiyo sorun ordan cikiyo zaten yoldaki bi egim varsa o egimde gidiyo
Gönderen: canguder - Nisan 07, 2011, 01:16:35 ÖS
benim araçta düz yolda sağa çekme yok direksiyonu bırak gitsin o şekilde. Ama yoldaki bozukluklar aracın gidişini bozuyor. sizdeki sorun farklı olabilir.
Gönderen: HONDAHAN - Nisan 07, 2011, 02:09:09 ÖS
Muhtemelen farklı çünkü 1 senedir buna da dikkat ediyorum, hertürlü yoldan geçtim ama sağa çekme var. Yoldan olsa sola eğimlide sola çeker. ;) Ama olloşuma konduramadığımdan gitmedim biryere. Dur 20.000 de servise söyleyeyim bakalım ne diyecekler. 
Gönderen: erolumtrolum - Nisan 10, 2011, 04:44:11 ÖS
Arkadaşlar bu sağa çekme olayı burda civic sahibi bir kaç arkadaşta daha çıktı. Çok problem etmemişler yoldan lastiktendir falan diye ben diyince söylediler, Forumda başka var mı arkadaşlar araçlara bi bakalım...
Gönderen: couragepapillon - Nisan 10, 2011, 08:59:45 ÖS
özellikle fren esnasında direksyona ellenemdiği takdirde belirgin bir sağa çekiş var bende ekstra olarak.
Gönderen: UYEUYE - Nisan 10, 2011, 10:27:43 ÖS
Arkadaşlar rüzgarlı havada ciddi bir çekme problemi oluşturuyor onada dikkat edin test ederken. Eğer baya bir kişi de varsa problem belli bir seride problem olabilir. Ciddi bir konu iyice araştırılmalı...
Gönderen: erolumtrolum - Nisan 13, 2011, 10:30:02 ÖÖ
Bugün arkadaşın 2011 elegance'ını kulandım, Birebir bendeki çekme onda da var, aynı yolda sonra başka marka bi araba ile gittik, o ip gibi gidiyor maşallah... Kafaya çok taktım bir köy yoluna girdim bariz sola meğilli orda da sola çekti bir miktar... Ya anlayamıyorum, Arabada bir sorun var mı yoksa hakkaten çok hassas bi direksiyon vs'si var da milim eğrilikte dahi çekme mi yapıyor????????????????????? Servise götürecem bi dünya yol gidip sonra diyecekler "bu arabada birşey yokki, honda direksiyonu falanca sistemle çalışıyor böyle çekmesi normal" diye beni deli edecekler orda...
Arkadaşlar haybeye kendimi yemiyeyim :şaşır Yolda giderken rica ediyorum arabalarınıza bi bakın; tutun direksiyonlarınızı düz bi şekilde, basın gaza, gidin 100-200 metre, aynı olay var mı ?????????
Gönderen: UYEUYE - Nisan 13, 2011, 12:32:59 ÖS
Evet dostum aracım 16.000 km de 6 ayrı servis gezdim. Direksiyon kutusu değişti, en son geçen gün Tekirdağa gittim geldim. Birde üstüne üstlük yolda rüzgar vardı anlıyacağın direksiyonu bariz bir şekilde sola tutarak devam ettim hem rüzgar hemde yolun sağa meilli olmasından dolayı. Servise git için rahatlasın. Alacağın cevap elektrikli direksiyon sistemi olmasından dolayı yolun tepkilerine diğer araca göre daha çabuk sonuç veriyor. 5 tane Civic kullandım hepsinde aynı sorun ne yaparsan yap önüne geçemiyeceksin. Ben bu forumda bu konu ile ilgili 3 kere konu açtım. Bazı arkadaşlar kızdı bile ancak araç bu tek yapman gerekn direksiyona çok bakmıyacaksın sağamı duruyor solamı duruyor diye....
Gönderen: volkan_sahin - Nisan 14, 2011, 11:15:51 ÖÖ
Evet dostum aracım 16.000 km de 6 ayrı servis gezdim. Direksiyon kutusu değişti, en son geçen gün Tekirdağa gittim geldim. Birde üstüne üstlük yolda rüzgar vardı anlıyacağın direksiyonu bariz bir şekilde sola tutarak devam ettim hem rüzgar hemde yolun sağa meilli olmasından dolayı. Servise git için rahatlasın. Alacağın cevap elektrikli direksiyon sistemi olmasından dolayı yolun tepkilerine diğer araca göre daha çabuk sonuç veriyor. 5 tane Civic kullandım hepsinde aynı sorun ne yaparsan yap önüne geçemiyeceksin. Ben bu forumda bu konu ile ilgili 3 kere konu açtım. Bazı arkadaşlar kızdı bile ancak araç bu tek yapman gerekn direksiyona çok bakmıyacaksın sağamı duruyor solamı duruyor diye....
ben boluya giderken otobanda denedim dediğiniz gibi bir problem benim aracımda yok. İp gibi gidiyor maşallah.
Gönderen: hkngzr - Nisan 14, 2011, 01:44:32 ÖS
2011 cıvıc benimkisi. Bende de aynı sorun var(dı). Bariz sola çekiyordu. Srviste uzun uzun baktılar herbir yerine lastik havaları dengesizmiş dediler, düzelttiler. Birlikte test ettik servis elemanıyla. Şimdi eskisine göre çok iyi. Ama yinede ip gibi değil. Yol koşuluna göre direksiyon ne tarafa yönlenirse o tarafa doğru gitmeye başlıyor araç.
Gönderen: dean1905 - Nisan 14, 2011, 02:47:22 ÖS
arkadaşlar aynı problemler bende de var ve bu olay beni fazlasıyla üzüyooo
Gönderen: cagatay16 - Nisan 14, 2011, 03:29:59 ÖS
o sorun bizim civictede var kronik herhalde 2011lerde
Gönderen: UYEUYE - Nisan 14, 2011, 06:24:38 ÖS
Arkadşalar hangi elektrikli  direksiyona sahip araca binerseniz binin hepsinde bu var...
Gönderen: cagatay54 - Nisan 21, 2011, 06:15:02 ÖS
benim 2009 32.000 km de premıum cıvıc ımde de var bu sorun.sağa çekiyor ve direksiyon çukurlu yollarda sağ sol yapıyo.sanki eski bmc kamyonlar gibi boşluk var.rot balansçıya gittim.adam bakmadı bile.çıktık yola.direksiyonun sağ sol yapması bir de gıcırtısı vardı.sağ amortisörün üst bilyalarından yapar dedi.bunları değiştir dedi.ön sağ lastikte atık var dedi.continental premum contact 2 var üzrinde.arabadan indim.eve geldim atığı buldum.sağ ön lastiğin yanağının tam ortasında balon gibi yapmış.ondan sağa çekiyor.o lastiği değiştirin sola alın bu sefer sola çekecektir.ön iki lastiği değişmek gerekli uyum sağlaması açısından.
Gönderen: UYEUYE - Eylül 02, 2011, 08:32:24 ÖÖ
Ne yazıkki problem giderilemiyor :S
Gönderen: focusn70 - Eylül 02, 2011, 10:31:10 ÖÖ
Ne yazıkki problem giderilemiyor :S
sağlık olsun bence dert etmeyin direksiyonun hıza duyarlı olmasından elektirkli olmaından kaynaklanan bir imalat hatası filan var herhalde az bir sağa çekme bendede mevcut ama başkası arabayı kullandığında anlamıyor bir kaç kişiye kullandırdım.
Gönderen: UYEUYE - Eylül 02, 2011, 11:51:53 ÖÖ
evet anlamıyor ama bileni malesef rahatsız ediyor. Aracım düz yolda düz gidiyor. Sola eğimli yolda sola gitmesi gerektiği gibi gidiyor. Ancak sağa meğilli yolda birden sağa geçiyor. Dediğim gibi sola meğilli yolda ve düz yolda hiç bir problem yok. Ancak bu konu ile ilgili İstanbulda gezmediğim hiç bir yetkili servis kalmadı. Bir çok sayıda rot balans yapıldı. Yetkili servislere göre araç normal arkadaşlar. Aracın direksiyonunu 60 ile 90 km arası hızda giderken bıraktığımda en ufak sağa meğilde hemen sağa doğru geçiyor.
Gönderen: Loss Minute - Eylül 02, 2011, 12:04:30 ÖS
Biraz araştırma yaptım internetten latik değişimi sonucu sorun çözülmüş. Mantık basit lastikleri değiştirdiğinde sorun çözülüyorsa lastikten hala devam ediyorsa mekanik. Bu sorundan bahseden ve çözüm arayan arkadaşlar lastiklerini aynı ölçülerde başka marka ve model lastiklerle değiştirip denemişler mi merak ettim. Ayrıca yönlü lastiklerde sağ sol ön arka veya çapraz değişimlerde çekme yönünün değişmediğinden bahsedilmiş internette böyle birşey mümkünmüdür?
Gönderen: UYEUYE - Eylül 02, 2011, 01:48:37 ÖS
loss Minute dediğin işlemleri denedik olmuyor. Ve honda servislerine göre bu durum normal sadece yoldan kaynaklanıyor diyorlar. Çok saçma sapan bir durum var ortada. Sendede aynı problem varmı aracın modeli ne?
Gönderen: ursus - Eylül 02, 2011, 02:23:48 ÖS
hemen her japon arabasının ortak sorunudur. kafaya takarsanız siz üzülürsünüz. hani "türkiye şartları" derler ya. işte bu "şartlar" burada ortaya çıkıyor. japon arabalarının ön düzenleri "türkiye şartları"na uygun düzenler değil.
Gönderen: focusn70 - Eylül 02, 2011, 03:50:33 ÖS
225 40 18 kumho ku 25 lastikle havası 32 iken çekme olmuyo gibi hava 30 ken biraz oluyodu ama dediğim gibi araca yabancı biri binip kullansın anlamıyor.

205 50 17 continental sport contact 3 le de az bişey çeker gibi oldu yani servis bile buna bişey yapamıyosa üstünde durmaya gerek yok.

şu an coilover önler 8cm basık kamber verilmiş durumda 225 40 18 lastikle çekme yok daha rot ayarı yaptırmadım ama çekme filan hiç maşallahı var
Gönderen: UYEUYE - Eylül 02, 2011, 03:57:59 ÖS
Peki diğer arkadaşlarda bu problemi yaşıyorlarmı???
Gönderen: tnrdnz - Eylül 02, 2011, 04:02:24 ÖS
arkdaşım bn snn sorununu anladım sen tamırciye git sağ taraftaki salıncagı bi kontrol etsin
büyük ihtimalle o gibi gelio bana
sag salıncagın üst kısmındaki baskı olan conta vida takımı war onlarda gevşeme veya zedelenme warsa oda yapıyor
iyi düşün çok sert çukura düşürdünmü arabayı veya çok mu sert giriosun çukurlara?
Gönderen: tnrdnz - Eylül 02, 2011, 04:03:02 ÖS
salıncakta çatlakta olabilir?
Gönderen: UYEUYE - Eylül 02, 2011, 06:05:22 ÖS
Yok dostum çukura düşmedim hiç öle çok hızlı girmedimde.
Gönderen: UYEUYE - Eylül 02, 2011, 06:06:09 ÖS
zaten 9-10 arkadaşda daha çıktı bu sorun önceki sayfalarda yazıyor. Acaba hepsi aynımı bellli bir seride mi birşey var?
Gönderen: alibaba75 - Eylül 02, 2011, 07:16:57 ÖS
bende de 2008 premium var aynı sorun ben de var dı 1 hafta önce direksiyon kutusu değişti değişim olduktan sonra rot ayarını yaptırırım dedim servis gerek olmadığını söyledi arabayı uzun yolda bir deneyim dedim ilginç sağa çekme gitmiş bu sefer sola çekme yapmaya başladı ayrıca arabanın sağ tarafından bozuk yola girince hafif ses geliyor diye gitiim direksiyon kutusuna bağladılar direksiyon kutusu değişti o ses derinlerden hala geliyor servise tekrar  gittim ses yok sorun yok dendi gayipten ses mi duyuyorum  <nohapy o zaman ben anlıyacağınız ön takım sistemleri bu hondaların hastalığı kanserli yanı  adamı gıcık ediyor kafaya takınca
Gönderen: UYEUYE - Eylül 02, 2011, 08:59:54 ÖS
Galiba alibaba dediğinn gibi tüm civiclerde kronik bu sağa çekme problemi. sen bir rot balansa sok aracını bizim araçlar sola çekiyorsa problem var sağa çekiyorsa problem yok gibi birşey çıkıyor =)))
Gönderen: tnrdnz - Eylül 03, 2011, 11:38:49 ÖÖ
bende de 2008 premium var aynı sorun ben de var dı 1 hafta önce direksiyon kutusu değişti değişim olduktan sonra rot ayarını yaptırırım dedim servis gerek olmadığını söyledi arabayı uzun yolda bir deneyim dedim ilginç sağa çekme gitmiş bu sefer sola çekme yapmaya başladı ayrıca arabanın sağ tarafından bozuk yola girince hafif ses geliyor diye gitiim direksiyon kutusuna bağladılar direksiyon kutusu değişti o ses derinlerden hala geliyor servise tekrar  gittim ses yok sorun yok dendi gayipten ses mi duyuyorum  <nohapy o zaman ben anlıyacağınız ön takım sistemleri bu hondaların hastalığı kanserli yanı  adamı gıcık ediyor kafaya takınca

arkdaşın haline hem üzüldüm hem güldüm
artık araba saga çekmiyor sola çekiyor :D
Gönderen: tnrdnz - Eylül 03, 2011, 11:39:14 ÖÖ
neyse değişiklik olmuş olur snn için :D
Gönderen: alibaba75 - Eylül 03, 2011, 12:30:35 ÖS
arada bir böyle değişiklikler iyidir iyi
Gönderen: cagatay54 - Eylül 03, 2011, 01:29:25 ÖS
benim aracımı 30 bn de aldım aynı sorun bende de var.sağa çekiyor ve çok acayip şekilde.rot balansçıya gittim adam bakmadı bile bin dedi indik sağ ön lastiğinde atık var değiştir lastiklerini dedi.baktım continental yazısının co olan yerinde tam üst köşeye doğru atık var.lastiklri değiştirecem sorun düzelir..
Gönderen: UYEUYE - Eylül 03, 2011, 06:05:22 ÖS
Yok kardeşim yok değişmiyor ama umarım inşallah seninki düzelir. Bu arabalarda artık kronik olabileceğini düşünüyorum. araba meğilli yolda sağa kayıyor. Sola meğilli yolda geçmesi gerektiği gibi sola geçiyor. Kafayı sıyırcam. Satıcam gidecek =))
Gönderen: Loss Minute - Eylül 04, 2011, 12:39:17 ÖÖ
loss Minute dediğin işlemleri denedik olmuyor. Ve honda servislerine göre bu durum normal sadece yoldan kaynaklanıyor diyorlar. Çok saçma sapan bir durum var ortada. Sendede aynı problem varmı aracın modeli ne?

Aracım 2011 Civic Elegance forumda bu konuyu okuyana kadar ne yalan söyleyeyim hiç dikkat etmemiştim. Bugün direksiyonu bırakarak test ettim hafif sağa çekme var fakat yol düz değildi yani bozuk bir yoldu. Direksiyonu hafif sola çevirip bırakınca sola doğru gitmeye başladı. Sağlıklı bir test değildi. Araç düz yolda çizgisini takip ediyorsa bence sorun yoktur. Sağa ve sola meyilli yollarda sağa ve sola çekmesi yol durumuna göre ve fren gaz durumuna göre değişir. Şöyle ki sağa virajlı yolda frene basarsak araç sağa yani viraj içine, gaza basarsak sola yani viraj dışına doğru gitme eğilimi gösterir. Viraj içinde spin atmanın veya savrulmanın sebebi budur herkesin bildiği gibi. Ayrıca Türkiyedeki yolların durumunu da göz önüne almak gerek. Otoban denilen, transit geçişlerin olduğu ve araçların diğer yollara göre daha süratli gittiği bir yollarda bile asfaltın delik deşik olduğu, sürüş güvenliğini tehlikeye atacak şekilde asfalta bilinçsizce yamaların yapıldığı bir ülkede diğer yolların halini hepimiz biliyoruz; içler acısı. Hal böyle iken sağlıklı bir test yapmak için asfaltı düzgün, viraj durumuna göre eğimi doğru verilmiş bir yolda ve rüzgarın çok sert olmadığı bir zamanda sabit hızlar ile virajlara girip aracı o şekilde test etmek daha mantıklı bana göre.
Ayrıca UYEUYE adlı arkadaşımız forumda takip ettiği üzere bu sorunun 9-10 kişide daha olduğunu belirtmiş. Araca mekanik hasar verecek veya yürüyen aksama ayarsızlık yapacak kadar çukura düşme kasislere sert girme gibi bir durumun olması ile böyle bir şeyin 9-10 kişide aynı şekilde meydana gelmesi olanaksız. Burada benim aklıma birkaç şey geliyor:
- Araçların yürüyen aksamında eğimli yollarda sağa çekme gibi bir sabit hata vardır.
- Araçlarda fabrika çıkışı kullanılan lastiklerde bir hata vardır.
Bence olaya bu açıdan bakılmalı. Bir de bu sorunu yaşayan kişilerin araçlarının fabrika çıkış tarihlerini incelemek gerek. Belirli tarihler arasında ise o tarihlerde üretimde kullanılan parçalarla alakalı bir sıkıntı olabilir. Aklıma bu ihtimaller geliyor.
Ayrıca bahsedilen sorunu yaşayan arkadaşların sorunu yaşadıkları yollarda araçlarını bir de VSA kapalı iken test etsinler. Belki onunla alakalı olabilir.
Gönderen: cagatay54 - Eylül 04, 2011, 09:24:47 ÖÖ
2009 ocak ayında alınmış benim araç.makyajlılardan önceki son kasa.
Gönderen: UYEUYE - Eylül 04, 2011, 11:15:34 ÖÖ
Loss Minute anllatıklarına katılıyorum. Ancak hep dediğim gibi araç en ufak bir meğilli yolda sağa gidiyor. Sola çok meğilli yolda bu seferde normal geçmesi gerektiği gibi geçiyor. Ve dün akşam başka bir civicde denedim aynı sıkıntı ondada var. Arkadaş aracı 2. el olarak almış ve rot balans dan zannediyormuş. Ancak malesef zannedersem araçlarımızın hepsinde bu sorun var. sadece buna dikkatli bakıldığında denendiğinde ortaya çıkıyor bu problem. Bu konu ile ilgili yapmadığım hiç bir şey kalmadı direksiyon kutusuna kadar değiştirdim malesef koskoca 0 bir netice...
Gönderen: demirozdemir - Eylül 04, 2011, 04:32:18 ÖS
Sağa çekme bende de var beyler
Gönderen: volkan_sahin - Eylül 04, 2011, 04:37:44 ÖS
evet anlamıyor ama bileni malesef rahatsız ediyor. Aracım düz yolda düz gidiyor. Sola eğimli yolda sola gitmesi gerektiği gibi gidiyor. Ancak sağa meğilli yolda birden sağa geçiyor. Dediğim gibi sola meğilli yolda ve düz yolda hiç bir problem yok. Ancak bu konu ile ilgili İstanbulda gezmediğim hiç bir yetkili servis kalmadı. Bir çok sayıda rot balans yapıldı. Yetkili servislere göre araç normal arkadaşlar. Aracın direksiyonunu 60 ile 90 km arası hızda giderken bıraktığımda en ufak sağa meğilde hemen sağa doğru geçiyor.
bu kaç kere tartışıldı arkadaşlar. Hondanın elektirikli direksiyonu çok hassas ve hisli kararına varıldı çok öncelerden. Bence honda civicin direksiyondan tamamen sınıfta bırakılmalı. Sizdede varmı sağa sola tam dönüşlerde direksiyonu çevirirken çıt çıt çıt diye bir şey sanki direksiyona sürtüyor gibi buda bir kronik honda hatası malesef.
Gönderen: volkan_sahin - Eylül 04, 2011, 04:38:55 ÖS
Sağa çekme bende de var beyler
çekme rot yada lastik havaları ayarsız , titreme balans yada lastikler değiştirilmeli.
Gönderen: UYEUYE - Eylül 04, 2011, 06:58:50 ÖS
Naparsanız yapın problem gitmiyor. ancak anlayamadığım neden sola değilde sağa?
Gönderen: ihsan_____ - Eylül 04, 2011, 08:12:11 ÖS
benim aracım 2000 kmde 2011 elegance. araç daha 10 km de iken sağa çekmesini ve camlar açıkken 40-50 km hızda dışarıdan çıt çıt sesi geldiğini farkettim, arabayı teslim alırkende boyası ince su bazlı çevreye duyarlılık falan filan tanzikli suya tutma demişlerdi o şoku atlamadan bunları farkettim servisi aradım forumda yazılanları söylediler sese getir bakalım dediler, direksiyona ve sese alıştım, arabayı kendim yıkıyorum, kaymak gibi asvaltta bazen sağa çekmediği hissine kapılıyorum tam karar veremedim aslında ama kesinlikle dişli asvaltta sağa çekiyor, takmayın kafaya bence
Gönderen: BHAAL - Eylül 04, 2011, 08:53:09 ÖS
aynı sorun bende de vardı, gittim servise rot mot bakın şuna diye, adam dedi ondan değil, üzerinde gelen continental lastiklerin profili bozulmuş ondan oluyomuş meğer... önce inanmadım, adam inandırmak için lastiklere yer değiştirdi, araç bu sefer öteki tarafa kaymaya başladı ben de inandım... rot mot değişmedi... gittim yeni turanzalar aldım... bi daha da böyle bi derdim kalmadı. direksiyon hassas da ondan oluyo da falan hikaye, gidip serviste adam gibi baktırın derim ben... herkesin arabasında farklı sorun da olabilir, onda var benden de olacak diye bişey de yok... ihtimal dahilinde olan herşeye bi baktırın... bende şuan hiçbi sorun yok... önceki civicimde de yoktu zaten, ki vteclerin direksiyonu daha hafiftir, civiclere özgü genel bişey olamaz o söylediğiniz
Gönderen: UYEUYE - Eylül 04, 2011, 09:14:41 ÖS
Bu elektrikli direksiyon mevzusuda hikaye. Başka elektrikli direksiyon araç kullanıyorum süper. Sağa çeken civic süper =)
Gönderen: yabacı - Eylül 04, 2011, 09:58:15 ÖS
arkadaşım benimde aynı sendeki gibi sağa doğru çekiyodu rot balasn konrol ettirirken direksiyon simiti 2mm sağa doğru eğri dedi yani çap duruyormuş nerden bildin dedim bilgisayar öle diyo dedi düzeltti altından ayarladı şimdi çok normal yol eğiminde falan yoldan pek çıkmıyor zaten belli bi hızdan sonra ellemessen kendini sabitliyor direksiyon
Gönderen: UYEUYE - Eylül 05, 2011, 10:02:17 ÖÖ
Ben hepsine baktırdım malesef sıkıntı gitmiyor arkadaşım.
Gönderen: Loss Minute - Eylül 05, 2011, 10:13:55 ÖÖ
Ben hepsine baktırdım malesef sıkıntı gitmiyor arkadaşım.

Eğer sıkıntın sürüş güvenliğini etkileyecek düzeyde ise ve aynı sorun ile alakalı servise gittiğine dair belgeleri ve yapabiliyorsan bu sorun ile alakalı servisin görüşünü belirten resmi bir evrak ile tüketici hakem heyetine gidip yasal süreç başlatabilirsin. Tam prosedürü bilmiyorum ama bu siteyi inceleyebilirsin...
http://www.ttkd.org.tr/
Gönderen: zafer_bolu - Ocak 01, 2013, 06:49:11 ÖS
Direksiyon kutuları problemli diye duymustum ondan olmasın ?
Gönderen: scb61 - Ocak 01, 2013, 09:05:13 ÖS
bu sorun bendede var malesef.rot balans yapmama rağmen çözülmedi rot balansçı amortisör üst bilyalarından olabileceğini söyledi fakan gidip onlara baktırma fırsatım olmadı.babamın 97 model doğanı bile yolda gidebiliyorken 2008 civicin düz yolda gidememesi sağa çekmesi zoruma gidiyor açıkçası :ağlaa..
Gönderen: zimlanga - Ocak 01, 2013, 09:54:42 ÖS
Aynı sıkıntı bende de var arkadaşım, sağa çekiyor araba. sık sık 500-600 km lik yolculuk yapıyorum, sanki direksiyona sürekli sola asılıyormuşum gibi. Servise sordum ''yoldaki eğimden'' dedi. Rize sahilde yeni yol yapılmış gidiş yönünü eski yola vermişler yani ters eğim var ve gerçekten ordan geçerken direksiyonu bıraktığımda araba sola çekiyor. belki aynı oranda değildir ama takmıyorum artık. hem daha iyi, uyanık oluyor insan, >=ok dalarsan karşı şeride geçmekten iyidir >=ok
Gönderen: karatuncay - Mayıs 15, 2013, 08:42:05 ÖS
Mrb arkadaşlar. Ben bugün sağa çekme sorunu için rot balansçıya gittim. Sorunumu halletti saolsun. Fakat bana sağ arka tekerin fazla içe yatık olduğunu söyledi. Araba arkadan kazalı mı diye sordu? Bir şasi ustasına götürmemi, arabanın lastiği dengesiz ve içten eriteceğini söyledi. Hem gözle hem de bilgisayar verileri ile ben de gördüm içe yatıklığı. daha önce dikkat etmemiştim. Bu sorunla karşılaşan ya da bu sorunun çözümü bilen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim. araba 2008 elegance oto civic
Gönderen: onur111 - Mayıs 20, 2013, 03:01:41 ÖS
Bundan 5 ay kadar once bendede ayni problem vardi . Bilen bilen Ankara-Eskisehir yolunu. O yolda giderkende gelirkende araba inanilmaz saga cekiyordu 130km yi gectigim andada inanilmaz bir titreme basliyordu aracda.Lastiklerim yeni sayilirdi, bir lastikciye gittigimde arka jantin catlamis oldugunu gorduk . jantlarimi verip uste makul bir fiyatla yeni bir set aldim.Titremede saga cekmede gitti. Ama diger arkadaslarinda dedigi gibi rot-balansda cozum oalbilir.
Not:Harfler icin kusura bakmayin, ingilizce klavye.
Gönderen: nick06 - Mayıs 21, 2013, 07:53:12 ÖÖ
arkadaşlar ben ıns.muhendısıyım.Yollar projelendirilirken sağdaki gidiş yoluna sağa doğru %2 soldaki geliş yoluna da sola doğru %2 eğim verilir su iletimi için.
Bu sağa çekmenin eğimden kaynaklandığını ben ispatladım.Uzun yolda sol şeritten gittim orda da sola çekti.Japonların tek suçu TR e göre fazla hassas bir araç üretmek.
Getirceklerdi kalas gibi megane clio gibi birşey millet de sorunsuz binecekti.. >%6rol
Gönderen: faruknamdar - Ekim 13, 2015, 11:32:37 ÖÖ
Arkadaşlar merhaba, KOnuyu tekrar hortlatıyorum ama ben 4 ay önce 2011 model honda civic HB uzay kasa aldım. Araçta lastikler fabrika lastiği dişleri iyi durumda ama kauçuk mukavemetini yitirmiş durumda. Servis değişmesi gerekiyor demişti. Maddi sıkışıklıktan dolayı değiştiremedim an itibari ile ama yakında değiştireceğim. Sorunum hepiniz ile aynı. Araç aldığımda sağa doğru tatlı tatlı çekiyordu yol eğimide yok tekirdağ yolu siz hesaplayın düm düz " misket koysan sağa sola kaymaz " tekirdağda bir rotçuya girdim adam birşey görünmüyor ufak bir ayar yaptım dedi geri dönerken baktım bu sefer tatlı tatlı sola kayıyor. bir arkadaşın dediği gibi direksiyonu sağa doğru dürtmekten parmağıma kramp girmeye başladı kaldı ki bu durum benim çok rahatsız ediyor. Servise durumu anlattım lastiklerden yapıyor diyor. Değiştirdiğimde yine aynısını yaparsa o lastiklerin parasını onlara kitleyeceğim. Kaldı ki lastikten olsa neden sağa çekerken rottan sonra sola çeksin. lastiklerin yeri değişmedi. Bence bunların direksiyon kutularında elektrikli olmasından kaynaklı sıkıntı var. Yakında çekmeyi videoya alıp youtube ye koyacağım. Honda genel merkezede bu durumu anlatacağım servislerini bu konuları çözemiyor. Geçici çözümler öneriyor. Dİreksiyon kutusunu rotları ve komple bir genel araştırma yapmıyorlar diyeceğim. Bundan bende sıkıldım. Aracımı seviyorum güzel ama bu durum beni çok fazla rahatsız ediyor.
Gönderen: myy - Kasım 21, 2017, 05:54:40 ÖÖ
straight off, coach outlet online (http://coach.euro-us.net/) Mo prada outlet (http://www.outlet-pradas.com/) and other replica watches (http://www.cheap-watches.in.net/) non-empty ralph lauren (http://www.poloralphlauren.com.de/) branches nike (http://www.nikeshoes.de/) Mochizuki. michael kors outlet (http://www.mk-com.com/) Willing fred perry (http://www.fred-perry.org.uk/) heart flowers ed hardy (http://www.ed-hardy.us.com/) normally open, grizzlies jersey (http://grizzlies.nba-jersey.com/) willing only pandora jewellery (http://www.pandorajewellery-au.com/) as cheap nhl jerseys (http://www.cheapnhljerseys.us.com/) shown longchamp outlet (http://www.long-champ.com.co/) signs of life. I'm christian louboutin outlet (http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/) in such coach outlet (http://www.coach-outletonline.ca/) a salomon (http://www.salomonshoes.com.de/) lotus swarovski canada (http://www.swarovski-canada.ca/) heart, coach factory outlet (http://www.coach-factoryoutlet.net.co/) through coach factory outlet (http://www.coach-factory.com.co/) the coach outlet (http://www.coach-outlets.net.co/) Reeds hermes birkin (http://www.hermes-birkinoutlet.com/) gray, burberry (http://www.burberrys-outletonline.in.net/) swept relojes (http://www.omegas-relojes.es/) over longchamp handbags (http://www.longchamps-bags.us.com/) past love, air max shoes (http://www.airmax-shoes.com/) and longchamp black friday (http://longchamp.black-friday.vip/) meet you burberry uk (http://www.burberryoutlet-inz.co.uk/) at the top nike shoes outlet (http://www.nikeshoes-outlet.com/) of burberry outlet online (http://www.outletburberrybags.com/) the beats by dr dre (http://www.beatsbydrdrephone.com/) mortal world, nets jerseys (http://nets.nba-jersey.com/) the nike store (http://www.nike-store.in.net/) idea ralph lauren outlet (http://www.outelt-ralphlauren.co.uk/) of giuseppe shoes (http://www.giuseppes-zanottishoes.com/) ??life Yilianyoumeng. dolphins nfl jersey (http://dolphins.nfl-jerseys.org/) I oakley vault (http://www.oakleys-outlets.net/) open a research pool barbour jackets (http://www.barbour-jackets.us.com/) of detroit pistons jerseys (http://pistons.nba-jersey.com/) the scent northface (http://www.north-face-jackets.co.uk/) of ink, michael kors (http://www.michaelkors.co.nl/) painted a atlanta hawks jersey (http://hawks.nba-jersey.com/) hold woolrich outlet (http://www.woolrich-jackets.com/) hands michael kors (http://www.michael-kors.com.es/) of michael kors outlet (http://www.michaelkors.so/) Dan, nike free run (http://www.nikefreeshoes-inc.co.uk/) and you adidas shoes (http://www.adidas-store.net/) wait hollister (http://www.hollisteronlineshop.com.de/) in pandora charms (http://www.pandora-charmscanada.ca/) the converse sneakers (http://www.converses-outlet.com/) Elixir new balance outlet (http://www.new-balanceoutlet.org/) of adidas (http://www.adidas-shoes.co.nl/) Love marc jacobs (http://www.marc-jacobs.us.com/) I nike free run (http://www.nike-free-runs.com/) like ralph lauren outlet (http://www.ralphlauren-polos.com.co/) you, jets nfl jersey (http://jets.nfl-jerseys.org/) maple strains Lake calvin klein (http://www.calvinkleinsoutlet.com/) Beautiful azaleas hugo boss online (http://www.hugo-boss.com.co/) and texans nfl jersey (http://texans.nfl-jerseys.org/) spring ralph lauren outlet online (http://www.outletonline-ralphlauren.com/) has swarovski jewelry (http://www.jewelrys-swarovski.com/) come. oakley sunglasses outlet (http://www.oakleysunglasses-lrc.com/) Qingming oakley (http://www.oakley-sbocco.it/) Festival, burberry handbags (http://www.burberrys-handbags.com.co/) with longchamp (http://www.long-champ.com.de/) flower jaguars nfl jersey (http://jaguars.nfl-jerseys.org/) appreciation nike factory (http://www.nike-factory.com.co/) and curiosity, rams nfl jersey (http://rams.nfl-jerseys.org/) his wife vans (http://www.vansschuhe.com.de/) and dsquared2 (http://www.dsquared2-outlet.com/) children michael kors uk (http://www.michael-kors-outlet.org.uk/) and I softball bats (http://www.softballbats-sale.com/) drove back barbour (http://www.barbours.us.com/) home instyler (http://www.instylers.us/) to north face (http://www.the-northface.com.de/) pay hollister clothing store (http://www.hollister-clothings-store.com/) homage mcm backpack (http://www.mcm-backpacks.com.co/) to the supra shoes (http://www.supra-footwear.net/) dead maple dansko shoes (http://www.danskoshoes.in.net/) strains philadelphia 76ers jersey (http://76ers.nba-jersey.com/) lakeside scarpe hogan (http://www.scarpe-hoganshoes.it/) parents air max (http://www.airmax.com.se/) and watched the jordan release dates (http://www.nike-shoes.com.co/) mountain michael kors outlet (http://www.michaels-korsoutlet.us.com/) azaleas, new balance (http://www.newbalanceschuhe.com.de/) feast cheap oakley sunglasses (http://www.oakleys-sunglasses.com.co/) for nike air max (http://www.nike-airmax.com.co/) the oakley sungalsses outlet (http://www.oakley-outletonline.com.co/) eyes, ralph lauren polo (http://www.ralphs-laurenspolos.com/) benefit, occhiali ray ban (http://www.raybansbocco.it/) emotionally, vivid and colorful.As panthers nfl jersey (http://panthers.nfl-jerseys.org/) we michael kors (http://www.michael-korsbags.com.co/) all levi's jeans (http://www.levis-jeansoutlet.com/) know, tn pas cher (http://www.nike-paschers.fr/) Black oakley sungalsses outlet (http://www.australia-oakleysunglasses.com/) Man azalea, five finger shoes (http://www.vibram--fivefingers.com/) mountain nike air max (http://www.nike-airmax.com.de/) azalea. new balance shoes (http://www.new-balanceshoes.com/) Also known lions nfl jersey (http://lions.nfl-jerseys.org/) as cleveland cavaliers jersey (http://cavaliers.nba-jersey.com/) azalea skechers shoes outlet (http://www.skechers-shoesoutlet.com/) azaleas, grace michael kors outlet (http://www.cheap-michaelkors.com.co/) it timberwolves jersey (http://timberwolves.nba-jersey.com/) change my life, Canruo oakley sunglasses (http://www.oakleys-sunglasses.mex.com/) brocade, nba jersey (http://www.nba-jersey.com/) dazzling michael kors outlet (http://www.michaels-korsoutlet.com/) with cheap oakley (http://www.oakleys-frames.com/) flowers beauty ray ban (http://www.raybans.org.es/) reputation. Folklore, was houston rockets jersey (http://rockets.nba-jersey.com/) originally a boy ray bans (http://www.ray-bans.net.co/) he denver nuggets jersey (http://nuggets.nba-jersey.com/) used under armour (http://www.under-armouroutlet.com/) to, because coach black friday (http://www.coachblackfriday.com/) his brother polo outlet online (http://www.polosoutlet-store.com/) was nike canada (http://www.nikeshoes-canada.ca/) away coach outlet (http://www.co-aol.com/) stepmother eyeglass frames (http://www.outlet-eyeglasses.com/) abused horloges (http://www.horlogesrolexs.co.nl/) acquaintance. Any years engaged flat iron (http://www.chiflatironhair.us.com/) in tommy hilfiger (http://www.tommyhilfigers.co.nl/) warfare, you are ravens nfl jersey (http://ravens.nfl-jerseys.org/) always omega watches (http://www.watches-omega.com/) in raiders nfl jersey (http://raiders.nfl-jerseys.org/) the hearts nike (http://www.nike-shoesoutlet.co.uk/) of the michael kors outlet online (http://www.outlet-michaelkors.com/) early retirement pandora (http://www.pulseraspandora.com.es/) night-blooming dallas mavericks jersey (http://mavericks.nba-jersey.com/) cereus. ray ban (http://www.raybans.com.de/) Hundred barbour jacket outlet (http://www.barboursjackets.com/) thousand ray ban (http://www.raybans-cher.fr/) turn back the idea, ray ban (http://www.ray-baneyewear.co.uk/) and ray ban wayfarer (http://www.raybans-outlet.net.co/) if cheap mlb jerseys (http://www.cheap-mlbjerseys.us.com/) you coachfactory.com/shop (http://www.coachfactory.shop/) can oakley sungalsses outlet (http://www.oakleysunglasses-canada.ca/) read nhl jerseys (http://www.nhl-jerseys.com/) the michael kors outlet online (http://www.michaelkorsoutlet.mex.com/) ripples true religion jeans (http://www.jeans-truereligion.com/) of soccer shoes outlet (http://www.soccershoes-outlet.com/) mind? christian louboutin (http://www.christian-louboutinshoesoutlet.com/) I may cheap jerseys (http://www.jerseys-store.com/) be willing timberland boots (http://www.timberlandboots-outlet.com/) to wizards jersey (http://wizards.nba-jersey.com/) cross hollister (http://www.hollister.com.se/) the versace outlet (http://www.versace-outletonline.com/) mountains timberland outlet (http://www.timberland-boots.com.co/) and nike shoes outlet (http://www.nike-shoesstore.com/) warm michael kors australia (http://www.australia-michaelkors.com/) and converse (http://www.converse-schuhe.com.de/) cool? browns nfl jersey (http://browns.nfl-jerseys.org/) I may ralph lauren (http://www.ralph-lauren-uk.co.uk/) be buccaneers nfl jersey (http://buccaneers.nfl-jerseys.org/) willing to hollister clothing (http://www.hollister-clothings.us.com/) meet tory burch sandals (http://www.outlet-toryburchshoes.com/) with michael kors (http://www.michaelkors.com.de/) interlocking fingers warm? vikings nfl jersey (http://vikings.nfl-jerseys.org/) Be watches (http://www.rolex-watchescanada.ca/) willing nike free 5.0 (http://www.nike-free5.com/) to finely fitflop (http://www.fitflop-outlet.com/) divided marching tommy hilfiger (http://www.tommy-hilfigers.com.co/) leisure oakley sunglasses outlet (http://www.oakleysoutlet.com.co/) time, Tori chiefs nfl jersey (http://chiefs.nfl-jerseys.org/) cooking giuseppe zanotti (http://www.giuseppezanotti.com.co/) wine, polo ralph lauren (http://www.polo-ralphlaurens.us.com/) warm jordan shoes (http://www.airjordanshoes.com.co/) aroma miami heat jerseys (http://heat.nba-jersey.com/) word? womens clothing (http://www.clothes-outlet-store.com/) Maybe swarovski (http://www.swarovskijewellery-au.com/) our ferragamo (http://www.ferragamo.net.co/) lives will jordan (http://www.jordan.com.de/) not true religion outlet store (http://www.truereligions.net/) be beautiful shots, tory burch outlet (http://www.outlet-toryburch.com/) but ferragamo uk (http://www.ferragamos.co.uk/) at polo ralph (http://www.ralph-laurens-outlet.com/) least ray ban sunglasses outlet (http://www.rayban-sunglasses.co/) we rolex watches (http://www.rolex-watches.us.com/) do not enjoy los angeles clippers jerseys (http://clippers.nba-jersey.com/) the same handbags outlet (http://www.designer-handbagsoutlet.us.com/) each morning and north face jackets (http://www.the-northfacejackets.net.co/) evening. air jordans (http://www.airjordans-shoes.com/) People sleep adidas yeezy shoes (http://www.air-yeezyshoes.com/) in bills nfl jersey (http://bills.nfl-jerseys.org/) romantic, bottega veneta (http://www.bottega-bags.com/) enjoy salvatore ferragamo (http://www.salvatore-ferragamos.com/) Chongrubujing packers nfl jersey (http://packers.nfl-jerseys.org/) indifferent. colts nfl jersey (http://colts.nfl-jerseys.org/) Although cheap nike shoes (http://www.cheap-nike-shoes.com/) we cheap ray ban (http://www.ray-bansoutlet.com.co/) can new balance (http://www.newbalance-canada.ca/) not pre-existence day charlotte hornets jersey (http://hornets.nba-jersey.com/) and asics outlet (http://www.asicsoutlet.com.co/) night, but baseball bats (http://www.cheap-baseballbats.us/) we nike roshe (http://www.nikerosherun.com.de/) can hold swarovski crystal (http://www.crystals-swarovskis.com/) hands, come a long ralph lauren uk (http://www.ralphs-laurenpolos.co.uk/) way coach factory outlet online (http://www.coachfactory.cc/) in michael kors uk (http://www.michael-korsukpurse.co.uk/) the christian louboutin shoes (http://www.christian-louboutins.com/) future, nike roshe run (http://www.nikerosherun.com.co/) even mlb jerseys (http://www.mlb-jerseys.org/) if the bcbg max (http://www.bcbg-canada.ca/) road has jimmy choo (http://www.jimmychoos-shoes.com/) numerous iphone case (http://www.iphone-cases.net/) difficult. birkenstock (http://www.birkenstockshoes.com.de/) Off puma shoes (http://www.outlet-pumashoes.com/) the sky oakley sunglasses outlet (http://www.oakley-sunglassessale.com.co/) and nfl jerseys (http://www.nfl-jerseys.org/) stars, dressed vans (http://www.vans-shoesoutlet.co.uk/) understand raptors jersey (http://raptors.nba-jersey.com/) my necklace. The mcm bags (http://www.mcmbackpacks.com.co/) morning dew hilfiger outlet (http://www.outlet-tommy-hilfiger.com/) and the north face (http://www.thenorth-face.com.co/) frost nike air (http://www.nike-airmaxsc.co.uk/) season bengals nfl jersey (http://bengals.nfl-jerseys.org/) thoughts, air force (http://www.nikeairforce.com.de/) pen trail blazers jersey (http://trailblazers.nba-jersey.com/) emergence nike mercurial (http://www.nike-mercurial.com/) into soccer shoes (http://www.soccers-shoes.us.com/) the wizard, north face (http://www.jackets-thenorthface.com/) jump on ralph lauren (http://www.ralphlauren-au.com/) the trip bcbg dresses (http://www.bcbg-dresses.net/) of huarache (http://www.nike-huarache.co.nl/) life. birkenstock (http://www.birkenstock.net.in/) In the air max 2015 (http://www.nike-airmaxs.fr/) falling flower, ralph lauren polos (http://www.ralph-laurenpolos.co.uk/) looking for rolex watches (http://www.rolexwatch-outlet.com/) a redskins nfl jersey (http://redskins.nfl-jerseys.org/) safe, the north face outlet (http://www.the-northface-online.com/) hear air max 2015 (http://www.airmax2015.net/) the steelers nfl jersey (http://steelers.nfl-jerseys.org/) wind jazz jersey (http://jazz.nba-jersey.com/) and rain, falcons nfl jersey (http://falcons.nfl-jerseys.org/) and versace outlet (http://www.versace-outlet.com/) take a cheap nfl jerseys (http://www.jerseys.net.in/) clear Huan. pandora (http://www.pandora-jewelry.com.de/) Geng valentino (http://www.valentino-shoesoutlet.us.com/) acre open michael kors outlet (http://www.outlet-michaelkors-online.com/) heart, ferragamo shoes (http://www.salvatoreferragamo.us.com/) let cicadas frog azcardinals nfl jersey (http://azcardinals.nfl-jerseys.org/) drum, celine handbags (http://www.celinefactory.com/) endless dsquared2 outlet (http://www.dsquared2s.com/) mountains and oakley outlet online (http://www.oakleys-online.com.co/) streams, the michael kors (http://www.canada-michaelkors.ca/) natural polo ralph lauren (http://www.polos-ralphlauren.com.co/) flow. The sexual swarovski (http://www.swarovskionlineshop.com.de/) gratification, adidas (http://www.adidasshoes.com.se/) poem the north face jackets (http://www.northfacejackets.fr/) written nba shoes (http://www.nba-shoes.com/) heart-warming, armani exchange (http://www.armani-outlet.com/) gazing burberry uk (http://www.burberrybags-inc.co.uk/) at warriors jersey (http://warriors.nba-jersey.com/) the patriots nfl jersey (http://patriots.nfl-jerseys.org/) tree red bottoms (http://www.christian-louboutin.jp.net/) that 49ers nfl jersey (http://49ers.nfl-jerseys.org/) flowers burberry outlet online (http://www.burberry-storevip.com/) are stone island (http://www.stone-islandestore.com/) met. true religion jeans outlet (http://www.outlet-true-religion.us.org/) Fingertips cheap jerseys (http://www.cheap-jerseys.mex.com/) hourglass, oakley black friday (http://oakley.black-friday.vip/) the north face backpacks (http://www.north-faceoutletjacket.com/) heart and bucks jersey (http://bucks.nba-jersey.com/) the heart adidas shoes (http://www.adidas-shoesoutlet.com/) to fulfill a timberland (http://www.timberlandspaschere.fr/) promise, soccer outlet (http://www.soccershoes.us.com/) rays and ray ban (http://www.raybans-outlet.com.co/) a long champ (http://www.longchamp-outlet.com.co/) lingering hermes (http://www.hermesbagsoutlet.com/) drizzle handbags outlet (http://www.handbagsoutlet.in.net/) watch mcm handbags (http://www.mcm-handbags.com.co/) the longchamp (http://www.lonchamp.us.com/) surging. omega watches (http://www.cheapomega-watches.com/) Years michael kors (http://www.michaelkorsoutlet.se/) long, air max (http://www.nike-maxshoes.fr/) when flower air huarache (http://www.air-huaracheshoes.co.uk/) worthy tommy hilfiger outlet (http://www.tommy-hilfigers.net.co/) to be his los angeles lakers jerseys (http://lakers.nba-jersey.com/) deep michael kors handbags (http://www.outletonline-michael-kors.co.uk/) grief, Tears of christian louboutin (http://www.christian-louboutin-shoes.com/) Blood into suns jersey (http://suns.nba-jersey.com/) azaleas. kings jersey (http://kings.nba-jersey.com/) Poem coach black friday (http://www.coachoutlet-online.com.co/) goes: lunette oakley (http://www.oakley-outlet.fr/) "cuckoo oklahoma city thunder jerseys (http://thunder.nba-jersey.com/) flowers ralph lauren (http://www.laurenralphs-outlet.co.uk/) and ray ban black friday (http://rayban.black-friday.vip/) birds, nike (http://www.nike-skos.com/) where cowboys nfl jersey (http://cowboys.nfl-jerseys.org/) two nike air max (http://www.air-maxschoenen.co.nl/) resentment thomas sabo (http://www.thomas-sabos.com.de/) Yan burberry (http://www.burberrybags.com.co/) credit, suspected roshe run (http://www.rosherun-shoes.co.uk/) blood the north face (http://www.the-northface.ca/) mouth, dropping designer handbags (http://www.designer-handbags.com.co/) flowers nike roshe (http://www.nike-rosherun.com.es/) into the louboutin (http://www.christianlouboutins-shoes.co.uk/) branches," burberry outlet (http://www.burberrys-bags.com.co/) called bears nfl jersey (http://bears.nfl-jerseys.org/) one of China's kate spade outlet (http://www.katespades.com.co/) top ten traditional prada shoes (http://www.prada-shoes.us.org/) flowers. Azaleas, marc jacobs (http://www.marcjacobs-outlet.com/) she lacoste outlet (http://www.lacosteoutlet.com.co/) plain mcm backpack outlet (http://www.mcm-bagsoutlet.com/) was skechers shoes (http://www.skechers-outlet.com/) not puma (http://www.puma-shoes.de/) peony wealth; barbour jackets outlet (http://www.barbour.in.net/) her nfl jerseys (http://www.nfljerseys-sale.com/) fresh roshe runs (http://www.rosherun-shoes.us/) no saints nfl jersey (http://saints.nfl-jerseys.org/) lotus replica handbags (http://www.replica-handbags.com.co/) delicate; hermes outlet (http://www.hermesoutlet.shop/) her usual hilfiger online shop (http://www.tommy-hilfigers.de/) no daisy ralph lauren online shop (http://www.ralphlaurens.com.de/) Jingui; coach purses outlet (http://www.coachoutletonlinemall.com/) she michael kors bags (http://www.outlet-michaelkors.us.org/) ordinary true religion outlet (http://www.outlet-true-religion.com/) no reebok shoes (http://www.reebok-shoes.co.uk/) plum cheap jordans (http://www.cheap-jordans.com.co/) dilute nike free (http://www.nike-free-runs.de/) expensive; air max (http://www.nikeair-max.es/) her cheap true religion (http://www.true-religions.com/) bloom like burberry canada (http://www.burberry-outlets.ca/) like a retro jordans (http://www.retrojordan-shoes.com/) burning fire, converse (http://www.converse-shoes-outlet.com/) a oakley sungalsses outlet (http://www.oakleys.org.es/) symbol of pure love chicago bulls jerseys (http://bulls.nba-jersey.com/) and beats by dre headphones (http://www.beatsbydre.com.co/) sincere prada sunglasses (http://www.outlet-pradahandbags.com/) friendship. longchamp handbags outlet (http://www.long-champ-outlet.com/) Silently watching the mont blanc pens (http://www.montblancpences.com/) azaleas that Emotion iphone cases (http://www.cheap-iphonecases.com/) branches, michael kors (http://michaelkors.black-friday.vip/) engraved mizuno running (http://www.mizuno-running.net/) with azaleas supra shoes (http://www.supra-footwears.com/) along the way converse shoes (http://www.converse-shoes.net/) wind beats by dre (http://www.beats-by-dre.com.co/) and air max 90 (http://www.airmax-90.com/) rain, coach outlet (http://www.coach-outlet.net.in/) that cheap shoes (http://www.cheapshoes.net.co/) dark green leaves, prada handbags (http://www.outlet-pradabags.com/) frost uhren (http://www.uhren-stores.de/) penetration vans shoes (http://www.vansshoes-outlet.com/) azaleas basketball shoes (http://www.basketballshoes.com.co/) stricken ray ban sunglasses outlet (http://www.raybans-sunglasses.net.co/) suffering, ray ban sunglasses (http://www.raybans-outlet.cc/) that soft petals, she coach outlet online (http://www.coachoutlet-usa.com/) played a polo outlet (http://www.outlets-polo.com/) successful ray ban (http://www.rayban-sunglasses.fr/) journey michael kors outlet (http://www.michaelkors-ins.com/) octyl coach outlet online (http://www.coachsoutletonline.in.net/) movement. chi flat iron (http://www.chiflatiron-hair.com/) Azaleas bloom philipp plein outlet (http://www.philipp-pleins.com/) once nike (http://www.nike-shoes.co.nl/) each, have shown juicy couture (http://www.cheap-juicycouture.com/) the burberry outlet (http://www.burberrys-outletstore.com/) miracle hollisterco (http://www.hollisterclothingcanada.ca/) of life. The nike store (http://www.nike-store.com.de/) home chargers nfl jersey (http://chargers.nfl-jerseys.org/) has acres timberland shoes (http://www.timberland-shoes.com.co/) of ray ban (http://www.raybans-outlet.co.nl/) azaleas tommy hilfiger (http://www.tommyhilfigers.de/) in bottega (http://www.bottega-venetasoutlet.com/) full bloom north face outlet (http://www.north-face.com.co/) mainly in coach outlet (http://coachoutlet.euro-us.net/) his hometown kate spade (http://www.kate-spades.net/) Maple reebok (http://www.reeboks.com.de/) Lake ecco shoes (http://www.eccoshoesoutlet.com/) Reservoir chrome hearts outlet (http://www.chrome-heartoutlet.com/) strains longchamp outlet (http://www.long-champhandbags.com/) surrounded adidas schuhe (http://www.adidas-schuheonline.de/) hills, each eyeglasses online (http://www.outlet-oakleys.com/) year barbour jackets (http://www.barbours-factory.com/) in hogan shoes (http://www.hoganshoes.org.uk/) early April pelicans jersey (http://pelicans.nba-jersey.com/) to jordan retro (http://www.jordan-retros.com/) early beats headphones (http://www.beatsheadphone.in.net/) May pandora jewelry (http://www.pandora-jewelry.top/) bloom ralph lauren (http://www.ralphlauren.mex.com/) season, hollister clothing store (http://www.hollister-store.com.co.co/) like natural rhododendron garden, oakley vault (http://www.sunglasses-oakleys.com.co/) mountains and oakley sunglasses outlet (http://www.ok-em.com/) plains, jimmy choo shoes (http://www.jimmychoo-shoes.com/) cenglinjinran, nike shoes outlet (http://www.nike-shoesoutlet.com/) seems babyliss (http://www.babylisspros.com/) to have new york knicks jerseys (http://knicks.nba-jersey.com/) become the cuckoo rolex montre (http://www.montrespaschers.fr/) flower roshe run (http://www.nike-rosherun.co.nl/) of the kate spade outlet (http://www.kate-spadebags.com/) world, a ray-ban sunglasses (http://www.outlet-rayban.co.uk/) sea of ??flowers. eagles nfl jersey (http://eagles.nfl-jerseys.org/) Azaleas have nike air (http://www.nikeairmax.com.de/) five petals, are purple, birkenstock outlet (http://www.birkenstocks.com.de/) there michael kors bags (http://www.michaelkors-bags.us.org/) is orlando magic jersey (http://magic.nba-jersey.com/) also some polo ralph lauren outlet (http://www.outlet-ralphlaurens.com/) speckled michael kors usa (http://michaelkors.euro-us.net/) pattern, ray ban (http://www.raybanoutlet.ca/) petals burberry (http://www.burberryoutletonline.com.de/) very smooth. adidas tracksuits (http://www.tracksuits.com.co/) A hollister (http://www.hollister-outlet.com/) total of 11 polo ralph lauren outlet online (http://www.outlet-ralphlaurenpolo.com/) of nike (http://www.nike-shoes.com.se/) its adidas (http://www.adidassuper-star.de/) flower, which pacers jersey (http://pacers.nba-jersey.com/) is fidget spinner (http://www.fidgetspinner.us.com/) the top boston celtics jerseys (http://celtics.nba-jersey.com/) of oakley outlet (http://www.outlet-oakley.com/) an ralph lauren (http://www.ralphlauren-canada.ca/) orange christian louboutin shoes (http://www.christianlouboutin-shoes.ca/) flower, nike (http://www.nikeshoes.org.es/) feels asics (http://www.asicsoutlet.net/) sticky, giants nfl jersey (http://giants.nfl-jerseys.org/) which mbt shoes (http://www.mbt-outlet.com/) is michaelkors.com (http://www.michael-kors.net.co/) the nike free (http://www.nikefreerun-shoes.co.uk/) pistil. ray ban outlet (http://www.cheap-raybansoutlet.com.co/) The coach outlet store (http://www.coach-outlet.store/) rest christian louboutin (http://www.louboutinshoes.jp.net/) of spurs jersey (http://spurs.nba-jersey.com/) the top adidas (http://www.adidas-shoes.es/) 10 fred perry outlet (http://www.fredperrypolos.co.uk/) is nike air max (http://www.nikeairmax-australia.com/) with a mk outlet online (http://www.outlet-mkors.com/) black michael kors outlet online sale (http://www.michael-korsoutletonline.com.co/) stamens. adidas (http://www.adidas-shoes.ca/) Rhododendron skechers (http://www.skechers-canada.ca/) leaves titans nfl jersey (http://titans.nfl-jerseys.org/) feeling pandora uk (http://www.cheappandora-charms.co.uk/) very swarovski (http://www.swarovskis-sale.co.uk/) rough, salvatore ferragamo (http://www.ferragamos.us.com/) but hoodies outlet (http://www.hoodies-factory.com/) also with fendi outlet (http://www.fendi-outlet.in.net/) some burberry outlet (http://www.burberryoutlet-sale.net.co/) beautiful lines, ray ban sunglasses (http://www.raybans-glasses.com.co/) old rolex watches for sale (http://www.rolexwatchesforsale.us.com/) leaves hogan (http://www.hogans.com.de/) are coach outlet usa (http://www.zcoachoutlet.com/) dark philipp plein (http://www.philipp-plein.com.co/) green, cheap jerseys (http://www.cheap-jerseys.com.co/) just hilfiger (http://www.tommyhilfigerca.ca/) come nike store (http://www.nike-shoesoutlet.us.org/) out michael kors outlet (http://www.michael-kors.cc/) of a new green new balance (http://www.new-balanceshoes.es/) leaf green, ralph lauren factory store (http://www.ralph-lauren-polos.us.org/) there air max (http://www.nikeair-max.ca/) are juicy couture outlet (http://www.juicy-coutureoutlet.com/) a nike huarache (http://www.air-huarache-shoes.co.uk/) lot broncos nfl jersey (http://broncos.nfl-jerseys.org/) of givenchy antigona (http://www.givenchy.com.co/) white oakley sungalsses outlet (http://www.oakleys.com.de/) hair, he looked oakley sunglasses cheap (http://www.oakleys-sunglass.com.co/) very burberry handbags outlet (http://www.outlet-burberry-bags.com/) uncomfortable. prada (http://www.pradas.com.de/) Sepals thomas sabo (http://www.thomassabos-jewelrys.co.uk/) is bright green, seahawks nfl jersey (http://seahawks.nfl-jerseys.org/) and rolex watches (http://www.watch-rolex.co.uk/) white true religion (http://www.true-religionsoutlet.com/)

mcm handbags (http://www.mcm-handbags.org/)