TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: kadirin06 - Mart 19, 2011, 10:34:06 ÖS

Başlık: araç lpg'ye geçtiğinde enjektörden gelen yüksek ses!!
Gönderen: kadirin06 - Mart 19, 2011, 10:34:06 ÖS
aracım 99 1.6 ies ..lpg yeni takıldı..araba gaza geçtiğinde motordan tıkır tıkır içerden bayaa bi şekilde duyulcak şekilde ses geliyor...1 2 yere gösterdim enjektörden geliyor,lpg de normal diyorlar..dizel araba gibi ses çıkarıyor lpg de..benzindeyken problem yok..sizlerin arabalarında da aynı şekilde mi öğrenmek istedim...
birde ek olarak 100 km'de yaklaşık 12 lt (km de 0,24 kr) yakıyor normalmi ?
Başlık: Ynt: araç lpg'ye geçtiğinde enjektörden gelen yüksek ses!!
Gönderen: ahmet290 - Mart 21, 2011, 12:26:36 ÖÖ
hangi kit takıldı?
brc ise brc sesli çalışıyor diye duydum..
yakıt kullanıma göre degişir şehir içi,ş. dışı,devirli kullanıma göre..
12 lt ise ş içine göre normal sayılabilir..
Gönderen: drmoz - Mart 21, 2011, 10:14:24 ÖÖ
normaldir hocam, ses de, yakıt da normaldir. Hayırlı olsun.
Gönderen: serkan ss - Mart 22, 2011, 01:59:30 ÖS
enjektörlerinin iyi olduğunu ve iyi çalıştığını gösterir usta sölemişti asıl ses çıkarmayanlardan kork dostum
Gönderen: kadirin06 - Mart 22, 2011, 07:15:31 ÖS
hangi kit takıldı?
brc ise brc sesli çalışıyor diye duydum..
yakıt kullanıma göre degişir şehir içi,ş. dışı,devirli kullanıma göre..
12 lt ise ş içine göre normal sayılabilir..
  ramses diye bi marka takılmış.. yakıt değerleri de şehir içi normal kullanım da ölçtüm..teşekkürler ..
Gönderen: kadirin06 - Mart 22, 2011, 07:17:36 ÖS
yakıt , ses , normalse , enjektörlerinin iyi olduğunu gösteriyosa  problem yoktur demektir..saolunn.
Gönderen: 23korg23 - Mart 29, 2011, 04:30:11 ÖS
enjektörlerinin iyi olduğunu ve iyi çalıştığını gösterir usta sölemişti asıl ses çıkarmayanlardan kork dostum
:) her ustanın her dediğine inanmayın... valtek tipi enjektörler genellikle sesli çalışır çünki bu tip enjektörler aslında enjektör bile değildir aynı tip enjektör benim aracta da var ancak tartarini nin orjinal enjektörü olduğundan gayet sessiz ama dediğim gibi sessizde olsa kötü bi sistem zaten çoğu firma enjektörlerini değiştirdi geliştirdi ve matrix yada evo yada daha gelişmiş enjektörlere geçtiler hatta ve hatta prins yeni çıkardığı kit ile enjektör bil kullanmadığını ve sadece aracın benzin enjektörünün kullanıldığını acıkladı... kafaya takma dostum enjektör modeli iyi değil ancak iyi enjekör pahalı onuda bil.. örnek vereyim bendeki enjektörler yaklaşık 50-60 bin km oldu ben değiştireyim diye düşündüm usta 150 liraya valtek enjektör taktı sesinden rahatsız oldum bikaç gün sonra söktürdüm ve tartarini orjinal olsun dediğimde 280 lira fiyat verdi cünki artık valtek tipi değil evo enjektöre gecilmiş dolayısıyla pahalı olduğu için eskilerini taktırdım. sorun cıkarsa orjinali ile değiştricem
Gönderen: kadirin06 - Nisan 01, 2011, 01:01:14 ÖÖ
anladım hocam eyvallah..ama işte ses hiç hoş olmuyo..bu lpg işi sıkıntılı oldu ya..araba  düşük devirdeyken gaza bastığımda önce hafif tekliyo sonra düzeliyo.(örneğin 4. viteste 2000 devir veya biraz altında giderken gaza bastığımda  önce tekliyo,sonra düzeliyo..)2 ay oldu lpgyi takalı,garantiye götürdüm 1 kere bakıldı hafif düzelir gibi oldu,sonra tekrar başladı...şeytan diyo komple söktür yeni bir sistem taktır...
Gönderen: dinjer - Nisan 01, 2011, 01:50:42 ÖÖ
Bosch marka enjektörlerde de ses vardır. Atiker safe var aracımda sübap şıkırtısı gibi geliyor. gaza belirli miktar basıldığında frekans sıklığından ses kayboluyor.Kaliteli enjektörlerin ses yaptığı söylenir. Bende rölantide bayağı bir ses var fakat bu bence hondanın emme manifoldunun arkada olmasından kaynaklanıyor konsola yakın olduğu için enjektörler ses içeri geliyor. Clio aracımda emme ön taraftayı ses sadece dısardan duyuluyordu. Kafanıza takmayın
Gönderen: Şampiyon - Nisan 02, 2011, 02:30:24 ÖS
1990 Honda Accord aracımda Lovato kit var.
Enjektör sesi mi? şaka gibi
Çalıştığını hissetmiyorsunuz bile elle dokununca ancak çalıştıklarını anlşayabiliyorsunuz.
Gönderen: seferad - Nisan 02, 2011, 03:30:58 ÖS
zavoli takılı ses yok
Gönderen: alibaba75 - Nisan 28, 2011, 11:58:42 ÖÖ
landi taktırdım bir süre önce yeni tip enjektörmüş eski sistem biraz sesliydi çünkü kaput açıkken lpg de mi benzinde mi anlaşılmıyor inanın bu arada  lavotoyuda almış  landi firması sistemleri birbirlerine çok benziyor bilginize
Gönderen: volkan_sahin - Nisan 28, 2011, 12:16:19 ÖS
lpg işte. sadece sesse sıkıntı duyma gitsin. işallah başka şeyler açılmaz başına Güle güle kullan hayırlı olsun abi.
Gönderen: kadirin06 - Nisan 30, 2011, 05:23:18 ÖS
eyvallah kardeşim saolasın,,yakıt tüketimi biraz düşsün sıkıntı etmicem :) inş..
Gönderen: firtinavadisi - Mayıs 14, 2011, 09:49:23 ÖS
kardeş bende lovato taktırdım 2009 premiuma aynı rölantide dizel gibi ses geliyor içeri tık tık  die
Gönderen: volkan_sahin - Mayıs 28, 2011, 02:15:54 ÖS
kardeş bende lovato taktırdım 2009 premiuma aynı rölantide dizel gibi ses geliyor içeri tık tık  die
servisin bana söylediği kesinlikle taktırma lpg çünki çok kısa zamanda enjektörlerin bozulacak ve daha kötüsüde motorun içinde 2 adet sensör varmış banko arıza veriyormuş kısa sürede yeni model civiclerde. herkese avazım çıktığınca bağırdım sitede taktırmayın diye ama nafile napalım gerçektende asarruf etmek lazım bazen ama çok gezmeyene gereksiz bence
Gönderen: volkan_sahin - Mayıs 28, 2011, 02:20:31 ÖS
anladım hocam eyvallah..ama işte ses hiç hoş olmuyo..bu lpg işi sıkıntılı oldu ya..araba  düşük devirdeyken gaza bastığımda önce hafif tekliyo sonra düzeliyo.(örneğin 4. viteste 2000 devir veya biraz altında giderken gaza bastığımda  önce tekliyo,sonra düzeliyo..)2 ay oldu lpgyi takalı,garantiye götürdüm 1 kere bakıldı hafif düzelir gibi oldu,sonra tekrar başladı...şeytan diyo komple söktür yeni bir sistem taktır...
ne değişicekki abi yaptırmışsın kullan bence. LPG nin en iyiside böyle kimse savunmasın. Savunanlar sadece kendilerini teselli ediyorlar. Mİlyarlık arabaları maffediyoruz işte tasarruf diye. Arabanın motoru yüzlerce mühendis tarafından ne zorluklarla ne birikimlerle buluyor keşfediliyor. binlerce testte tabi tutuluyor.Bizler gidip çalışma prensibini değiştiriyoruz. Olmaz abi hem performans kalite hemde ekonomi bu üç isim yanyana anca dizelde gelir. LPG de asla !
Gönderen: carousal - Mayıs 28, 2011, 08:22:45 ÖS
Tamam LPG'ye karşısınız, ancak maşallah bütün LPG başlıklarında sizin mesajlarınız mevcut. Bırakın isteyen istediği yakıtı kullansın, bu durumu siz niye dert ediyorsunuz, benzin istasyonunuz mu var?

Bu arada çok iddialı bir cümle söylemişsiniz, LPG'nin en iyiside böyle kimse savunmasın demişsiniz, gerçekten komik duruma düşmüşsünüz.

Alıntı
LPG otogazda tüketim artarken, daha yüksek vergi uygulamalarına maruz kalan benzinde ise tüketim geriledi.
011 yılının ilk çeyreğinde otogaz LPG tüketiminin yüzde 3. 1 oranında artarak 550 bin tona yükselirken, toplam LPG tüketiminin ise yüzde 1. 6 oranında arttığı hesaplandı. Toplam benzin tüketimi 2011 yılı ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 oranında azalarak yaklaşık 550 bin metreküp oldu.

Türkiye'deki araçlarda tüketilen LPG ve benzin miktarı bile sizin bu söylediğinizin ne kadar gerçek dışı olduğunu gösteriyor.

LPG problemli olsa herkes bir bir LPG'den kaçardı, ancak aksine LPG tüketimi her geçen yıl daha da artıyor.
Gönderen: volkan_sahin - Mayıs 29, 2011, 04:15:35 ÖS
Tamam LPG'ye karşısınız, ancak maşallah bütün LPG başlıklarında sizin mesajlarınız mevcut. Bırakın isteyen istediği yakıtı kullansın, bu durumu siz niye dert ediyorsunuz, benzin istasyonunuz mu var?

Bu arada çok iddialı bir cümle söylemişsiniz, LPG'nin en iyiside böyle kimse savunmasın demişsiniz, gerçekten komik duruma düşmüşsünüz.

Alıntı
LPG otogazda tüketim artarken, daha yüksek vergi uygulamalarına maruz kalan benzinde ise tüketim geriledi.
011 yılının ilk çeyreğinde otogaz LPG tüketiminin yüzde 3. 1 oranında artarak 550 bin tona yükselirken, toplam LPG tüketiminin ise yüzde 1. 6 oranında arttığı hesaplandı. Toplam benzin tüketimi 2011 yılı ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 oranında azalarak yaklaşık 550 bin metreküp oldu.

Türkiye'deki araçlarda tüketilen LPG ve benzin miktarı bile sizin bu söylediğinizin ne kadar gerçek dışı olduğunu gösteriyor.

LPG problemli olsa herkes bir bir LPG'den kaçardı, ancak aksine LPG tüketimi her geçen yıl daha da artıyor.
sizede maşallah valla heryere yetişebiliyorsunuz. Ben size bişey demedim siz ne kullanıyorsanız kullanın ister lpg taktır ister Nos. diğer taraftada yazdığınız gibi ben ilkokul mezunu mantığındayım. Bence bana cevap bile vermemelisiniz benim kadar düşmeyin bence. ben komik durumdayım sen geç katıla katıla gül bana. motoru eline aldığında da umarım buralara yazarsınız! sen hiç enjektörlerinden gelen şakırtıları duymuyormusun yaa normalmi sence bi benzinde dinle bir lpg de. sadece bunu yap yaa başka bişey yapmana gerek bile kalmayacak. birde bişey dolanıyor ortalıkta amorte etmek. 3-5 milyarlık arabaları amorte edebilirsin etsene sıfır honda civic sedanı görelim. Fakat amorte ederkende 6 yıllık garantinin bittiğinide unutmayalım. Ve doğacak herhangi bir srounu cebimizden yaptırmamız gerektiğinide katalım lütfen.
Arkadaşlar ben 2000 modele kadar razı , gerisine lpg de sonuna kadar karşıyım. Ya al bitane sıradan tak lpg yi gez dolaş çarp vur kır parçala istanbul trafiği ya ne olacak. ben öyle yaptım. Şuan 2011 civic sedanım var elegance. Birde brodwayim var. Şehir içinde işe geliş gidişlerde brodway gezilerimde tatillerimde hafta sonlarımda civic.
Bir gün gece zamcıları lpg yide görecekler merak etmeyin. Biz uyurken uyanık olanlar lpg yide hatırlayacaklar. Dilerim öyle bir şey olmaz çünki kaç tane taksici var ailelerine ekmek götürmeye çalışan. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Gönderen: volkan_sahin - Mayıs 29, 2011, 04:19:13 ÖS
bu yazdıklarım benim fikirlerim doğru yada yanlış benim düşüncelerim arkadaaşlar. yanlışım her insan gibi benimde mutlak vardır yanlışlarım affola.
İyi günler diliyorum
Gönderen: carousal - Mayıs 29, 2011, 04:24:05 ÖS
benzinde ve LPG'de farklı enjektörler çalıştığı için o şakırdama sesi geliyor olmasın.

100 binlerce kilometre LPG ile dolaşan taksi örnekleri varken, kusura bakmayın ama ben kuru söz yerine, önümdeki gerçeklere bakarım. Siz umutla LPG ile benzinin fiyatlarının eşit olacağı günü beklemeye devam edin, ne diyeyim ki.

Bu arada herşeyi yazmışsınız, ancak artan LPG tüketimi hakkında hiçbir şey yazmamışsınız.

Ayrıca LPG'nin en iyisi de böyle kimse savunmasın demişsiniz, ben Prins kullanıcılarını bu sayfaya davet etmek istiyorum, forumumuzda Prins marka takılı Accord sahipleri, yeni Civic sahipleri var. Buyursunlar en iyisi nasılmış, anlatsınlar. Yine forumumuzda BRC ile sorunsuz bir şekilde gazlayan arkadaşlarımız mevcut, bunların hepsi yalan mı?

Bu arada amorti olayını ben gündeme taşıdım, sizinle olan bir başka tartışmamızda. Ben size 15-20 bin liralık arabaların nasıl amorti edildiğini ispatladım, ancak siz o ispatı görünce birden, hadi Mercedes'i BMW'yi amorti et diyerek lafı hemen çevirmiştiniz. Neyse ki bu sefer bu kadar iddialı konuşmayıp, sıfır km Civic'i amorti edebilir misiniz diye sormuşsunuz. Doğru yolda gidiyoruz, sizi de ikna edeceğiz inşallah. :D

Benim size karşı 2 adet tepkim mevcut:

1. Çok iddialı konuşuyorsunuz, ancak ortada belge döküman video vs hiçbir şey yok.

2. Padişah gibi insanlara emirler yağdırıyorsunuz. ( LPG takmayın, arabalara az ve öz binin, dizel alın vs )

Benim tek tepkim budur, yoksa kimseyle kişisel bir problemim yok, saygılar.
Gönderen: partpol - Mayıs 30, 2011, 01:59:34 ÖS
Bende yeni taktırdım LPG'yi, BRC MY11, sistem sesli çalışıyor anladığım kadarıyla enjektörlere dağıtım yapan valfin montajlandığı yerdende kaynaklanıyor. Ben montajı honda servisinde yaptırdım, aynı zamanda clio'yada aynı kiti taktılar, clio'dan gelen ses arabama (2000 model civiv 1.4is) göre yarı yarıyaydı.
Dikkatimi çeken bir konu araç LPG'de benzinden 1.5 kat daha performanslı çalışıyor. Sebebi ne olsa gerek?
Gönderen: roche - Mayıs 30, 2011, 05:50:00 ÖS
Fakat amorte ederkende 6 yıllık garantinin bittiğinide unutmayalım. Ve doğacak herhangi bir srounu cebimizden yaptırmamız gerektiğinide katalım lütfen.

arkadaşım artık LPG takıldı diye 6 yıl garanti bozulmuyor.
http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri/mujde_honda_motor_garantisi_bozulmadan_lpg-t51934.0.html
Gönderen: MerT01__civic - Mayıs 30, 2011, 06:11:46 ÖS
çok km yapmıyorsan lpg'nin bencede hiçbir gereği yok :) boşa baş ağrısı :) ve artık lpg'yede el atıyorlar :) 2.40'a dayandı :) yakında onunda bir espirisi kalmicak gibi görünüyor..
Gönderen: volkan_sahin - Mayıs 30, 2011, 08:31:51 ÖS
çok km yapmıyorsan lpg'nin bencede hiçbir gereği yok :) boşa baş ağrısı :) ve artık lpg'yede el atıyorlar :) 2.40'a dayandı :) yakında onunda bir espirisi kalmicak gibi görünüyor..
Allaha şükür arkadaş iyi ki geldin. Bende aynısını sölüyorum vallahi benden kötüsü yok sitede. Millet düşman oldu padişah bile yapan oldu beni emir veriyormuşum. Az binene gerek yok çok binende biraz daha toplu taşımaya gönelirlerse hem tüketim azalır hemde trafik yalanmı allah aşkına bu lafla padişah oldum işte. :D
Gönderen: volkan_sahin - Mayıs 30, 2011, 08:33:51 ÖS
Bende yeni taktırdım LPG'yi, BRC MY11, sistem sesli çalışıyor anladığım kadarıyla enjektörlere dağıtım yapan valfin montajlandığı yerdende kaynaklanıyor. Ben montajı honda servisinde yaptırdım, aynı zamanda clio'yada aynı kiti taktılar, clio'dan gelen ses arabama (2000 model civiv 1.4is) göre yarı yarıyaydı.
Dikkatimi çeken bir konu araç LPG'de benzinden 1.5 kat daha performanslı çalışıyor. Sebebi ne olsa gerek?
bence böyle bir sebep olamaz çünki lpg benzin kadar performans vermediği gibi 1.5 katına felanda çıkaramaz performansı bi yanlışlık olmasın hocam bu işte ?
Gönderen: carousal - Mayıs 30, 2011, 09:37:11 ÖS
Alıntı
Millet düşman oldu
Niye düşman olalım, Honda çatısı altında düşmanlık mı olur, şurada fikirlerimizi paylaşıyoruz, siz ortaya çok ciddi bir iddia attınız, en iyi LPG markaları bile çok kötü dediniz, ancak iddiayı ortaya bırakıp kaçtınız. Ben sizden mesajlarımda sorduğum sorulara yanıt istiyorum, neden yanıt istiyorum, çünkü her mesajınızda da belirttiğiniz gibi motor öğretmeniymişsiniz, buyurun burada bilginizi paylaşın diyorum, ama hiç cevap gelmiyor.

İddialara karşı hiç cevap gelmiyor, hodri meydan buyurun açın bir başlık LPG'nin kötü yanlarını gözler önüne serin.

Ama kaçış devam ediyor, motor öğretmeninden iddialı açıklamalar beklerken, açıklamaların kaynağı Honda yetkili servisinin ustasından geldi.

Ancak şöyle bir durum var, İstanbul'da yetkili bir Honda servisi dahi LPG işine el attı, bu konuda ne düşünüyorsunuz, eğer LPG çok zararlı ise, servis kendi topuğuna kurşun sıkar mı? Tabi ki sıkmaz.

Gönderen: volkan_sahin - Mayıs 30, 2011, 10:59:50 ÖS
Alıntı
Millet düşman oldu
Niye düşman olalım, Honda çatısı altında düşmanlık mı olur, şurada fikirlerimizi paylaşıyoruz, siz ortaya çok ciddi bir iddia attınız, en iyi LPG markaları bile çok kötü dediniz, ancak iddiayı ortaya bırakıp kaçtınız. Ben sizden mesajlarımda sorduğum sorulara yanıt istiyorum, neden yanıt istiyorum, çünkü her mesajınızda da belirttiğiniz gibi motor öğretmeniymişsiniz, buyurun burada bilginizi paylaşın diyorum, ama hiç cevap gelmiyor.

İddialara karşı hiç cevap gelmiyor, hodri meydan buyurun açın bir başlık LPG'nin kötü yanlarını gözler önüne serin.

Ama kaçış devam ediyor, motor öğretmeninden iddialı açıklamalar beklerken, açıklamaların kaynağı Honda yetkili servisinin ustasından geldi.

Ancak şöyle bir durum var, İstanbul'da yetkili bir Honda servisi dahi LPG işine el attı, bu konuda ne düşünüyorsunuz, eğer LPG çok zararlı ise, servis kendi topuğuna kurşun sıkar mı? Tabi ki sıkmaz.

bana inanmadığından servisin sölediklerini anlatıyorum sana. Bu arada meclise girsene sen bayağı bir başarılısın seçime 12 gün kala şehir şehir dolaşan parti başkanlarını hiç aratmıyorsun. Neyin hodri meydanı kardeş sen daha arka stop lambanı değiştiremezken ben motoru söküp takıyordum. Neyin açıklamasını yapayım sana sen hala anlamamakta zorluyorsun kendini. fabrika çıkışı benzinli olarak üretilen motorlara daha sonradan lpg bağlattığında tüm sistemi karıştırmış oluyorsun. O araç üstünde binlerce test yapılıyor. Bugün servisler bile onaylamıyor uyumsuz diyor. Honda mutl.uhanda taktırılan lpg kitine dikkatini çekerim honda değil brc garanti veriyor. Eğer böyle bir anlaşma olsa tüm hondalar buna dahil edilirdi. Bu gün ne ay.ışığında ne çift.kurtlarda nede dam.lada böyle bir garanti yokkkk. Anladınmı. Servis bağlamıştır kabul montaj hatalarını felan kabul edebilir ama pistonlara yada yakıt sistemine ateşleme sistemine gelecek hiç bir hasarı eminimki karşşılamayacaktır. Karşılasa karşılasa garantiyi veren .BRC karşılayacaktır. Umarın anlamışsındır. Günümüz motorları son dere titizlik ve argelerle üretiliyor. milimetrik hesaplar yapılyor. Yakıttan sağladığı verime göre tork belirleniyor. Torka göre hız belirleniyor. Beygir gücü bwelirleniyor. sen benzinden alınan verimle lpg den alınan verime eğer bir diyorsan eğer söyle ozaman o ışık neden yanıyor ( motor ikaz ışığı) ? Çünki motor yanma odasına yeterli oksijeni alamıyor. Buda çekiş düşüşleri yokuşlarda kasmalar yüksek devirlerde silkelemelere yol açıyor. insanlar bile biraz koştuktan sonra derin derin solumaya başlıyorlar motorlarda öyledir. Nekadar benzin akışı okadar hava girişi doğru orantılı. her nekadar ince ayarlar yapılmaya çalışılsada o makinanın bir çalışma prensibi var ve onu değiştirdiğinde kabullenmediği içinde motor ikaz ışığını yakıyor. bişeyler yetmiyor yani anlatabildimmi.
Gönderen: volkan_sahin - Mayıs 30, 2011, 11:01:19 ÖS
Alıntı
Millet düşman oldu

bana inanmadığından servisin sölediklerini anlatıyorum sana. Bu arada meclise girsene sen bayağı bir başarılısın seçime 12 gün kala şehir şehir dolaşan parti başkanlarını hiç aratmıyorsun. Neyin hodri meydanı kardeş sen daha arka stop lambanı değiştiremezken ben motoru söküp takıyordum. Neyin açıklamasını yapayım sana sen hala anlamamakta zorluyorsun kendini. fabrika çıkışı benzinli olarak üretilen motorlara daha sonradan lpg bağlattığında tüm sistemi karıştırmış oluyorsun. O araç üstünde binlerce test yapılıyor. Bugün servisler bile onaylamıyor uyumsuz diyor. Honda mutl.uhanda taktırılan lpg kitine dikkatini çekerim honda değil brc garanti veriyor. Eğer böyle bir anlaşma olsa tüm hondalar buna dahil edilirdi. Bu gün ne ay.ışığında ne çift.kurtlarda nede dam.lada böyle bir garanti yokkkk. Anladınmı. Servis bağlamıştır kabul montaj hatalarını felan kabul edebilir ama pistonlara yada yakıt sistemine ateşleme sistemine gelecek hiç bir hasarı eminimki karşşılamayacaktır. Karşılasa karşılasa garantiyi veren .BRC karşılayacaktır. Umarın anlamışsındır. Günümüz motorları son dere titizlik ve argelerle üretiliyor. milimetrik hesaplar yapılyor. Yakıttan sağladığı verime göre tork belirleniyor. Torka göre hız belirleniyor. Beygir gücü bwelirleniyor. sen benzinden alınan verimle lpg den alınan verime eğer bir diyorsan eğer söyle ozaman o ışık neden yanıyor ( motor ikaz ışığı) ? Çünki motor yanma odasına yeterli oksijeni alamıyor. Buda çekiş düşüşleri yokuşlarda kasmalar yüksek devirlerde silkelemelere yol açıyor. insanlar bile biraz koştuktan sonra derin derin solumaya başlıyorlar motorlarda öyledir. Nekadar benzin akışı okadar hava girişi doğru orantılı. her nekadar ince ayarlar yapılmaya çalışılsada o makinanın bir çalışma prensibi var ve onu değiştirdiğinde kabullenmediği içinde motor ikaz ışığını yakıyor. bişeyler yetmiyor yani anlatabildimmi.
bu arada ben motorun genel yapısını biliyorum. Şuan her markanın kendi motoru var hangisi takip edebilirim sence doktarlar hasta olmuyorlarmı ? artık saçmalama bence
Gönderen: carousal - Mayıs 31, 2011, 07:57:41 ÖS
Alıntı
bu arada ben motorun genel yapısını biliyorum. Şuan her markanın kendi motoru var hangisi takip edebilirim sence doktarlar hasta olmuyorlarmı ? artık saçmalama bence

Hocam şu an hangi sitedeyiz, Honda forumundayız çoğunlukta da ya VTEC II, ya da I-VTEC mevcut, ikisinden birini anlat.

Motordan anlayan insan böyle cevaplar vermez, neyse sizinle daha fazla konuşmanın bir mantığı yok, bilen insan kendini her türlü anlatır, ancak sizde böyle birşeyi bırakın, en ufak bir çaba dahi yok, keşke boşuna ben motor öğretmeniyim demeseydiniz. Fazla uzatmanın mantığı yok, bu arada saçmalama lafını size aynen iade ediyorum. Biraz öğrenin de gelin. :D

Köşeye sıkışan kişi psikolojisi tabi. Elde avuçta LPG'yi kötüleyecek birşey kalmadı tabi. Neyse LPG anket başlığından memnuniyeti takip edebilirsiniz.  :dil
Gönderen: partpol - Haziran 01, 2011, 09:58:26 ÖÖ
bence böyle bir sebep olamaz çünki lpg benzin kadar performans vermediği gibi 1.5 katına felanda çıkaramaz performansı bi yanlışlık olmasın hocam bu işte ?

Muhakkak benzin ile lpg'nin kalorileri arasında da fark var, kesinlikle karşılaştırmamı yaparken bunu gözönünde bulundurdum. Muhtemelen lpg'yi benzine göre daha fazla gönderiyor olmasından kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. LPG tüketimide şuan için çok fazla birinci depoyu bitirdikten sonra net rakamıda paylaşırım, daha iyi fikir verir.
Gönderen: tnrdnz - Haziran 01, 2011, 12:48:39 ÖS
arkadaşlar herşey ile güzelde ben size kendimden örnek vereyim ben organizasyon işi yapıorum ve emlak ofisinde çalışıyorum yeri geliyo
antalya yeri gelio bursaya gidiyorum otobusle gidemem çünkü otobus bnm kamera ekipmanlarımı çok yer kapladıgı için almıyor
aynı şekilde istanbuldada bi oraya bi buraya gidiyorum dediklerinize katılıyorum arabaya az binsem gerçekten taktırmam ama çok bindiğim için benzin fiyatları da belli ben dayanamam o yüzden ne kadar zararlıda onsa benim için en uygunu lpg
Gönderen: tnrdnz - Haziran 01, 2011, 12:49:42 ÖS
bide arkadaşlar forum içindeki yorumları kişiselleştirip tartışmaya gerek yok
Gönderen: 23korg23 - Haziran 02, 2011, 05:37:19 ÖS
Alıntı
Millet düşman oldu

arkadasım herseye tamam densede şu arabanın oksijen alamamasından arıza ışığını nasıl izah edeceksniz? hangi lpg kitinde hava filtresine yada girişine mudahale var ? monifolda delinen küçük deliği demessiniiz sanırım
Gönderen: carousal - Haziran 02, 2011, 07:12:35 ÖS
Alıntı
Neyin hodri meydanı kardeş

Allah Allah, anlaşmakta zorlanıyoruz sizinle, siz LPG'de aracın motoru ağlıyor demiyor musunuz, peki LPG'li araçlar yüzbinlerce kilometreyi nasıl yapıyor o zaman.

Bütün LPG başlıklarına mesaj atıyorsunuz, her fırsatta LPG kötü diyorsunuz, çıkın ispatlayın o zaman diyorum size sadece, motor öğretmeni 2 cümle kurmaktan aciz olmamalı. Siz daha hiçbir şey anlatmadınız ki, anlattıklarıma inanmıyorsunuz demişsiniz. Sizin şu ana kadar anlattığınız tek şey, LPG motora zarar veriyor cümlesi, başka bir açıklama yok. Ha bir de motor ustasının dedikleri.

Ben bunları size niye soruyorum, siz forumdaki her 5 mesajınızdan birinde motor öğretmeniyim diyorsunuz da ondan. Size sormayacaksak kime soracağız, açın bir başlık bildiklerinizi, dökümanlarınızı paylaşın diyorum. Olay bu kadar basit.

LPG'li araçların motoru daha erken bitiyor bunu zaten LPG takan firmalar da söylüyor, ancak yakıttan edilen karın yanında 2-3 bin liralık motor yenilemenin kıyası bile söz konusu değil.

Bu arada Honda'ya LPG takan yetkili servisin kendi imtiyazı ile LPG taktığını forumda herkes biliyor, ilgili başlıkları okursan sen de öğrenirsin, bizlere bu konuyu bilmiyormuşuz gibi tekrar tekrar anlatmana gerek olduğunu düşünmüyorum.

Size en iyi cevap, LPG ANKET başlığı oldu sanırım. İddialı iddialı naralar atmakla olmuyor bu işler, LPG'nin en iyisi bile kötü diyorsunuz, sonra gerçekler ortaya çıkınca sus pus oluyorsunuz.

LPG sizin dediğiniz kadar zararlı olsa bırakın yüzbinlerce kilometreyi araçlar, daha 5-10 bin kilometre sonra hareket edemez konuma gelmeliydi, gereğinden fazla abartıyorsunuz.

LPG tabiki de aracın orjinal yapısı benzin kadar sağlıklı değil, ben bunu zaten taktırmadan önce kabul ettim, ancak LPG taktırdıktan sonra, LPG'yi kötüleyenlerin söyledikleri pek çok şeyin gerçek dışı olduğunu da gördüm. Arıza ışığı yanar dediler, yanmıyor. Yüksek devirlerde benzine atar dediler, öyle bir olay da yok. Araçta vuruntu olur dediler, öyle birşeyle de karşılaşmadım. Araba çatır çatır gidiyor, ama ben de bakımlarını hiç aksatmıyorum.

Neyse daha fazla tartışmanın bir anlamı yok, herkes neyin ne olduğunu biliyor. Bilmek için illa 3-5 tane üniversite bitirmek gerekmiyor, LPG ile yüzbinlerce kilometre devirenler olduğu müddetçe LPG kullanılabilir bir yakıt olduğunu herkese gösteriyor. Her LPG başlığında ileri geri konuşmayın yeter, benzinle araca binip de LPG'ye bu kadar düşman olan birisini ilk kez görüyorum.

Zaten kendiniz de itiraf ettiniz keşke LPG fiyatları bir gecede benzin seviyesine çıksa diye, bu da sizin iç yüzünüzü herkese gösteriyor. Ben sizin söylemiş olduğunuz bu cümlenin üstüne daha da birşey söylemiyorum, takdiri bu yorumlarınızı okuyanlara bırakıyorum.
Gönderen: recepotogaz - Haziran 03, 2011, 12:02:47 ÖS

Lovato dünyanın en sessiz gaz enjektörü sahipdir montajda yanlışlık vardır

LPG MONTAJINI YAPARKEN enjektörü BAGLANTISINI YANLIŞ YAPIYORLAR Easy Fast LOVATO'nun

NORMAL CALIŞMA PRENSİPLERİ TİK OLRAK ACIP KAPATIR AMA BURDA MONTAJLAR YATAY OLRAK YAPDIKLARI İÇİN ENJEKTÖRLER BALAS YAPARAK RAHATSIZ EDİCİ SES YAPIYOR.

LPG MONTAJ EN ÖNEMLİ KONULAR SİSTEMİ MONTAJ YAPAN USTANIN LPG MARKASINI & ÇALIŞMA ŞEKİLLERİNİ İYİ BİLMESİ LAZIMDIR TABİ  MONTAJ YAPDIGI ARACI İYİ BİLMESİ ŞARTDIR ??

SAYGILAR İYİ GÜNLER EFENDİM

Gönderen: ultrakif - Şubat 23, 2013, 09:13:46 ÖS
ATİKER takıldı enjektör sesi bendede var fakat araç soğukken enjektörler şakırdıyor ısınınca bu ses kayboluyor
Gönderen: legolas - Şubat 27, 2013, 12:34:00 ÖS

Alıntı

sizede maşallah valla heryere yetişebiliyorsunuz. Ben size bişey demedim siz ne kullanıyorsanız kullanın ister lpg taktır ister Nos. diğer taraftada yazdığınız gibi ben ilkokul mezunu mantığındayım. Bence bana cevap bile vermemelisiniz benim kadar düşmeyin bence. ben komik durumdayım sen geç katıla katıla gül bana. motoru eline aldığında da umarım buralara yazarsınız! sen hiç enjektörlerinden gelen şakırtıları duymuyormusun yaa normalmi sence bi benzinde dinle bir lpg de. sadece bunu yap yaa başka bişey yapmana gerek bile kalmayacak. birde bişey dolanıyor ortalıkta amorte etmek. 3-5 milyarlık arabaları amorte edebilirsin etsene sıfır honda civic sedanı görelim. Fakat amorte ederkende 6 yıllık garantinin bittiğinide unutmayalım. Ve doğacak herhangi bir srounu cebimizden yaptırmamız gerektiğinide katalım lütfen.
Arkadaşlar ben 2000 modele kadar razı , gerisine lpg de sonuna kadar karşıyım. Ya al bitane sıradan tak lpg yi gez dolaş çarp vur kır parçala istanbul trafiği ya ne olacak. ben öyle yaptım. Şuan 2011 civic sedanım var elegance. Birde brodwayim var. Şehir içinde işe geliş gidişlerde brodway gezilerimde tatillerimde hafta sonlarımda civic.
Bir gün gece zamcıları lpg yide görecekler merak etmeyin. Biz uyurken uyanık olanlar lpg yide hatırlayacaklar. Dilerim öyle bir şey olmaz çünki kaç tane taksici var ailelerine ekmek götürmeye çalışan. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

1. 2009 dan beri lpli araç kullanıyorum en küçük bir sıkıntı bile yaşamadım.

2. 8000 km de aldığım aracıma 10.000 km da lpg taktırdım, 6 yıllık garanti 3 yıla düştü.. ben brc servisinde taktırdım, honda servisi çok ısrar etti biz takalım diye :D, ancak onlara taktırtmadım.

3. evet lpg de çalışırken motordan enjektör sesi gelir, ancak bu lpg enjetörünün sesidir, benzine geçince ses gelmez, çünkü lpg enjetörü susar, çalışmaz, devreden çıkar...

4. lpg nin motor ömrüne etkisi ancak %10 kadardır.

5. son olarak size servis taktırmayın diyor, ancak honda garanti bozmaksızın lpgli eco civic çıkarıyor, sizce bu bir çelişki değil midir? honda mühendislerinin gecesini gündüzüne katarak yaptığı motorunun canına okur mu sizce?
Gönderen: legolas - Şubat 27, 2013, 12:40:00 ÖS
Alıntı
Millet düşman oldu

benim bu güne kadar hiç ikaz ışığım yanmadı bilginize... yukarıda da belirttiğim gibi honda türkiye resmi garanti vererek civiclerine lpg takıyor, buna ne diyeceksiniz?
Gönderen: alperd - Şubat 27, 2013, 02:02:18 ÖS
2011 konusu hortlamış mı ne? :)
Gönderen: legolas - Şubat 27, 2013, 08:15:46 ÖS
güncellemedir o.. :D lpg ve civic her zaman gündem konusu olmuştur, olmaya da devam edecektir.
Gönderen: 20171026yuanyuan - Ocak 03, 2018, 08:03:10 ÖÖ
clb0103
pandora charms (http://www.pandora-jewelryoutlet.us.com)
coach outlet store (http://www.coach-outlets.us.com)
uggs outlet (http://www.uggsbootsaustralia.us.com)
pandora charms (http://www.pandoracharmssaleclearance.uk)
michael kors outlet store (http://www.michaelkorsoutlets.us.com)
adidas nmd r1 (http://www.adidas-nmd.us.com)
tory burch shoes (http://www.toryburchoutletonline.com.co)
polo ralph lauren (http://www.ralph-laurenuk.org.uk)
mbt shoes sale (http://www.mbtshoessale.us.com)
ugg boots women (http://www.ugg-boots.net.co)
coach outlet online (http://www.coachoutletmalls.us.com)
coach factory outlet online (http://www.coach-outletonline.us.org)
salvatore ferragamo outlet (http://www.ferragamo-outlet.us.com)
air max (http://www.2017nikeairmax.us)
ralph lauren (http://www.ralphlauren.me.uk)
yeezy shoes (http://www.yeezyboost.us.com)
coach factory outlet online (http://www.coach-factory-outlet.us.org)
red bottom (http://www.red-bottoms.us.com)
michael kors bags (http://www.michael-kors-handbags.us.org)
mlb jerseys (http://www.cheapmlbjerseyschina.us.com)
ralph lauren uk (http://www.ralph-laurenuk.org.uk)
the north face outlet (http://www.thenorthface.us.com)
air jordan shoes (http://www.air-jordans.us.com)
polo outlet online (http://www.polooutlets.us.org)
ray bans (http://www.cheapraybans.com.co)
adidas outlet online (http://www.adidas-outlet.us.com)
discount ray ban sunglasses (http://www.raybansunglassessalecheap.us.com)
hermes handbags (http://www.hermes.us.org)
michael kors outlet online (http://www.michael-korsoutlets.us.com)
coach factory outlet (http://www.coachoutletsonlines.us.com)
mlb jerseys cheap (http://www.cheapmlbjerseyschina.us.com)
louis vuitton factory outlet (http://www.outletlouisvuitton.us.com)
ralph lauren uk (http://www.ralph-laurenoutlet.org.uk)
kate spade outlet online (http://www.katespadeoutletstoreonline.us.com)
ugg outlet store (http://www.uggsoutletus.us.com)
ugg outlet (http://www.ugg-outletstores.us.com)
louis vuitton outlet (http://www.vuittonlouis.us.com)
kate spade handbags (http://www.katespadeoutletstoreonline.us.com)
adidas nmd r1 (http://www.adidasnmdr1.us.com)
michael kors (http://www.michael-korshandbags.me.uk)
canada goose outlet online (http://www.canadagooseoutletonlines.us)
ray ban sunglasses discount (http://www.rayban-sunglasseoutlet.us.com)
moncler jackets (http://www.monclerjacketsoutlet.in.net)
canada goose coats (http://www.jacketscanadagoose.org.uk)
michael kors handbags outlet (http://www.michael-kors-handbags.us.org)
adidas store (http://www.adidas-shoes.us.com)
coach outlet online (http://www.coach-outlets.us.com)
michael kors outlet store (http://www.michaelkorsoutletclearance.in.net)
canada goose parka (http://www.canadagooseoutletus.us.com)
adidas yeezy (http://www.adidasyeezyboost-350.us.com)
longchamps (http://www.longchamphandbagsuk.org.uk)
coach outlet online (http://www.coachoutlet-online.us.org)
uggs on sale (http://www.uggbootsoutletstores.us.com)
michael kors outlet store (http://www.korsmichaeloutlet.us.com)
nike outlet (http://www.nike-store.us.com)
air jordan retro (http://www.jordanretro.name)
mbt (http://www.mbtshoessale.us.com)
ray ban sunglasses sale (http://www.raybansunglassessalecheap.us.com)
adidas yeezy boost (http://www.yeezyboost.us.com)
canada goose (http://www.canadagoosesaleoutlet.us.com)
christian louboutin shoes (http://www.louboutinshoes.in.net)
nike sneakers (http://www.nikeshoes.us.com)
adidas ultra boost (http://www.ultraboost.us)
ugg outlet (http://ugg.bootsoutlet.us.com)
nike air max 97 (http://www.airmax-97.us)
uggs outlet (http://www.uggsoutlets.name)
harden vol 1 (http://www.harden-vol1.com)
canada goose jackets (http://www.canadagooseoutlet-jackets.us)
timberland boots (http://www.timberlandbootsoutlet.us.com)
moncler coats (http://www.monclerjacketsuk.org.uk)
adidas yeezy (http://www.adidas-yeezyboost.us.com)
coach outlet online (http://www.coachfactory-outletonline.us.org)
yeezy boost 350 (http://www.yeezyboost.org.uk)
fitflop shoes (http://www.fitflopssale-clearance.us.org)
longchamp outlet (http://www.longchampoutletus.us.com)
pandora charms sale (http://www.pandoracharms.com.co)
ugg (http://www.uggbootsoutletsale.us.com)
canada goose sale (http://www.canadagoosejacketssale.com.co)
ray ban sunglasses outlet (http://www.raybanssunglassesoutlet.us.com)
kate spade outlet (http://www.katespade.in.net)
canada goose jacket (http://www.canadagoosejacketsofficial.us.com)
longchamp outlet store (http://www.longchampoutletus.us.com)
hermes bags (http://www.hermes-handbags.us)
nike outlet online (http://www.nikeoutletonline.us.com)
canada goose jackets (http://www.canadagoosesoutlet.ca)
uggs outlet (http://www.uggoutlet-clearance.us.com)
ugg boots (http://www.uggsboots.name)
ugg sale (http://www.uggbootssales.us.com)
nike air max 97 (http://www.airmax-97.us.com)
longchamp bags (http://www.longchamphandbagsuk.org.uk)
ugg boots outlet (http://ugg.bootsoutlet.us.com)
coach outlet online (http://www.coachoutlets.us.org)
nike outlet store (http://www.nike-store.us.com)
nike air max 2018 (http://www.airmax-2018.com)
yeezy boost (http://www.yeezyboost-350.us.com)
kate spade outlet online (http://www.kate-spade.us.com)
adidas outlet store (http://www.adidas-outlet.us.com)
canada goose jackets (http://www.canadagoosesalejackets.us.com)
canada goose outlet (http://www.canadagooseoutlets.us)
adidas sneakers (http://www.adidas-shoes.us.com)
clb0103