TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: mcanery - Mart 02, 2011, 05:03:59 ÖS

Başlık: !!!! ARACINIZIN YANMASINI İSTEMİYORSANIZ OKUYUN. ÖNEMLİ !!!!
Gönderen: mcanery - Mart 02, 2011, 05:03:59 ÖS
Merhaba,

2005 Model Honda Civic sahibiyim. Bu gün başıma gelen bir olaydan bahsedeceğim.
Aracımla seyir halinde iken birden silecekler çalışmaya başladı. Hemen sağa çekip silecek kolunu kontrol ettim. bir anormallik yoktu. ters bişeylerin olduğunu düşünerek hemen aracı stop ederek motor kaputunu açıp akü kutup başını söktüm. Kasko yol yardımı ile aracı servise çektik. Sorunun LPG mikserinin hatalı montajından kaynaklandığı tespit edildi. LPG mikseri Araç içerisine giden elektrik tesisatı üzerine monte edilmiş. Sarsıntı ile kablo izolasyonları hasar görerek kısa devre olmuş. akü kutup başını sökmeseydim muhtemelen aracım alev alacakmış.

LPG takılmış araçların kontrol edilmesinde fayda var. Antalya ADA HONDA kendisinde kayıtlı LPG li araçları kontrol için çağıracak.
Başlık: Ynt: !!!! ARACINIZIN YANMASINI İSTEMİYORSANIZ OKUYUN. ÖNEMLİ !!!!
Gönderen: NusretA - Mart 02, 2011, 05:17:56 ÖS
Geçmiş olsunn
İyi farketmişsin arabanın yanmasını bırak sende yanabilirdinn..
Gönderen: 23korg23 - Mart 02, 2011, 06:13:19 ÖS
arkadasım gecmiş olsun ancak durum lpg ile ilgili değil!!! montaj yapan ustanın dikkatsizliği ve ihmali olaya neden olmuş.. benzer bir durum xenon far monte ederken yada baska bişey taktırıkende olabilirdi tabi dikkatsiz bir ustaya yaptırısan
Gönderen: mcanery - Mart 02, 2011, 08:12:09 ÖS
arkadasım gecmiş olsun ancak durum lpg ile ilgili değil!!! montaj yapan ustanın dikkatsizliği ve ihmali olaya neden olmuş.. benzer bir durum xenon far monte ederken yada baska bişey taktırıkende olabilirdi tabi dikkatsiz bir ustaya yaptırısan

doğru usta hatası. fakat buradan aynı hatayı yapacak ustalar vardır. çünkü LPG mikserini genelde aynı yere takıyorlar. bu nedenle kullanıcıları uyarmak istedim. Ayrıca LPG montajını antalyanın seçkin firmalarından birisi 2 sene önce yapmıştı. buradan isim vermeyeceğim. Firma hatasını kabul edip masrafları karşıladı.
Gönderen: aviator35 - Mart 02, 2011, 10:40:49 ÖS
firmanın hatasını kabul etmesi bence onlar adına iyi bir reklam olacaktır antalyalı forumdaşlarımız da böyle sözüne güvenilir işinin arkasında duran firmalar açıklamak lazım bence.. geçmiş olsun diyorum ayrıca
Gönderen: 23korg23 - Mart 02, 2011, 10:54:40 ÖS
gercekten iyi bir firmaymış 2 yıl önce yaptığı işin arkasında durduğuna göre... sanırım sizin lpg mikseri dediğiniz regülatör olmalı cünki sizin aracınızda sıralı lpg olduğunu varsayarsak mikser olmaz..
Gönderen: piscocuk - Mart 03, 2011, 07:48:42 ÖÖ
benim aracımın silicekleri kendi kendine çalışsa yada dörtlüler sanırım sanayiye kadar giderdim çok rahatsız olursam sigortasını çıkarır yine sanayiye giderdim..

tebrik ederim böyle bir durumda akü kutup başlarını çıkarttığın için..benim hiç yapmayacağım birşey...sanırım 100 kişiden 80 i yapmaz senin yaptığını

geçmiş olsun
Gönderen: oguzhanbekar - Mayıs 05, 2011, 09:06:01 ÖÖ
benim aracımın silicekleri kendi kendine çalışsa yada dörtlüler sanırım sanayiye kadar giderdim çok rahatsız olursam sigortasını çıkarır yine sanayiye giderdim..

tebrik ederim böyle bir durumda akü kutup başlarını çıkarttığın için..benim hiç yapmayacağım birşey...sanırım 100 kişiden 80 i yapmaz senin yaptığını

geçmiş olsun

kesinlikle katılıyorum :D
Gönderen: Optimums - Mayıs 05, 2011, 10:37:22 ÖÖ
Çok Geçmiş Olsun Hocam Fakat Bir Sorum Olacak Bizim Araçlar Elektrik Beyinli Olduğundan Akü Başlıklıklarını Rasgele Çıkarmamızı Söylüyorlar.İki Başlığı Birden mi Çıkartınız Yoksa Tek mi ?.Bilgi Verirseniz Sevinirim.
Gönderen: AL-BAYRAK - Mayıs 05, 2011, 10:56:18 ÖÖ
 geçmiş olsun
Gönderen: kavuncu - Mayıs 09, 2011, 02:16:06 ÖS
Allah korusun , sadaka verin hemen dostum
Gönderen: yucelerarslan_ - Mayıs 09, 2011, 02:58:16 ÖS
Geçmiş olsun tekrardan aslında lpg hep sorun hep.....
Ben lpg den cok ama cok çektim
Gönderen: TURQAZ - Mayıs 09, 2011, 04:09:25 ÖS

ben bu ülkede benzinden daha büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum :)
Gönderen: recepotogaz - Mayıs 09, 2011, 04:56:38 ÖS
Mrb Sizin Aracda Karbörtörlü Sistem Takılı Haliba ????  (mikser)
Gönderen: mcanery - Mayıs 22, 2011, 02:13:09 ÖS
Çok Geçmiş Olsun Hocam Fakat Bir Sorum Olacak Bizim Araçlar Elektrik Beyinli Olduğundan Akü Başlıklıklarını Rasgele Çıkarmamızı Söylüyorlar.İki Başlığı Birden mi Çıkartınız Yoksa Tek mi ?.Bilgi Verirseniz Sevinirim.
tek kutup başı. tek veya ikisi birden farketmez sistemden elektrik akımını kesmeniz önemli olan. kutup başları çabuk çıkarılabilmeleri için konik şekilde yapılırlar ve asılınca hemen çıkar. sadece teyip kodunuz yoksa problem olabilir başka problem olmaz.
Gönderen: mcanery - Mayıs 22, 2011, 02:15:27 ÖS
Mrb Sizin Aracda Karbörtörlü Sistem Takılı Haliba ????  (mikser)
LPG yi motor suyu ile ısıtılarak basınç altındaki sıvı halinden gaz haline dönüştüren aletin adını mikser olarak biliyorum. yanlış biliyor olabilirim fakat bu her türlü lpg li araçta olması gereken bir alet.
Gönderen: mcanery - Mayıs 22, 2011, 02:18:00 ÖS
Aslında LPG sistemleri üreten firmaların uygulama talimatlarına uygun olarak düzgün bir montaj yapılırsa problem olmaz.
Gönderen: fzthgosm - Mayıs 24, 2011, 11:28:49 ÖÖ
geçmiş olsun allah korumuş.her önüne gelen montaj yapıyor aslında buna bir denetim gelmeli
Gönderen: karapilot - Mayıs 24, 2011, 01:12:20 ÖS
LPG nin zaraları saymakla bitmeezzz...!