TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: osman_cevahir - Şubat 23, 2011, 10:41:53 ÖS

Başlık: lpg ve muayne
Gönderen: osman_cevahir - Şubat 23, 2011, 10:41:53 ÖS
arkadaşlar aracımıza lpg taktırık diyelim  muayneye sadece lpg den mi giriyor yoksa genel muayne mi  taktıran arkadaşlar dan biraz  yorum almak istiyorum saygıalr...
Başlık: Ynt: lpg ve muayne
Gönderen: tenten_cc - Şubat 23, 2011, 10:49:30 ÖS
bildiğim kadarıyla, önce sızdırmazlık raporu alıyosunuz (ek 1 diye bir belge onu unutmayın) sonra egzoz muayenesini yenilemek gerekiyor ve sonra da normal muayeneye giriyosunuz. ben aracımı aldım ve lpg taktırdıktan sonra bu işlemleri yaptım. saygılar
Gönderen: osman_cevahir - Şubat 23, 2011, 10:58:16 ÖS
sağol arkadaşım yorumun için  saygılar...
Gönderen: ozN - Şubat 24, 2011, 06:17:56 ÖÖ
büün muayene yeniden yapılıor arkadağım
Gönderen: carousal - Şubat 24, 2011, 07:13:19 ÖS
LPG kitini taktırdıktan sonra proje/fatura ile birlikte Makina Mühendisleri Odası'na gidilir ve sızdırmazlık raporu ile LPG/CNG ruhsatı alınır.

Sonrasında Tuvtürk'te muayeneye girilir, sızdırmazlık raporu- LPG/CNG ruhsatı - motorlu taşıt ruhsatı verilir. Çıkarken bu belgeler geri alınır.

Sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü'nden alınan EK-1 belgesi alınıp doldurulur araç trafik belgesi alınarak LPG ruhsata işletilir.
Gönderen: 23korg23 - Şubat 24, 2011, 07:38:12 ÖS
arkadaslar 4 yıl önce lpg takılmış ruhsata işlenmişti.. 2 yıl önce yani 2009 da sızdırmazlık raporunu alarak muayenden gectim ancak gecen gün bir lpg servisi baktı ve dediki yönetmelik değişti bu şekilde muayeneden gecemezsin... değişen bişey varmı bulamadım ancak lpg boruları başka bir borudan gececekmiş falan gibi bişeyler söyledi.. suanda benim bakır lpg boruları plastik birbaşka borunun içerisinden gitmekte ve silindir depo kullanmaktayım bu konuda bilgisi olan arkadasların yardımına ihtiyacım var...