TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: serkan ss - Şubat 13, 2011, 11:45:48 ÖÖ

Başlık: mimgas çakma lpg den kurtulup BRC kiti taktırmaya karar verdim
Gönderen: serkan ss - Şubat 13, 2011, 11:45:48 ÖÖ
aracı aldığımda ismim cismi belli olmayan yerli üretim çakma mimgas lpg kiti vardı ne ayarı tutuyor nede kalibrasyonu servisleri bile yok zar zor bulsanızda arabayı gösterdiğinizde pişkince eee mimgas bu arıza lambasını söndüremessin normaldir diyorlar adiliğini ana bayileri bile kabullenmiş araca ne faydası var nede yararı ki bu adi kitler ilerde araca ciddi zararlar veriyormuş, artık benzinle geziyorum arıza lambasıda yanmıyor içimde rahat yaktığı benzin helal olsun bu araca resmen işkence çektirmişim sevgililer gününde araca BRC kiti taktırmaya karar verdim arıza lambası yakmama garantiside veriyorlar siz siz olun yerli üretim elektronik aksam yada mekanik hiç bir şey almayın biz bu olayı aşamadık hala adi mal üretmekte üstümüze yok forumda da incelediğim kadarıyla BRC den herkes memnun şikayet yok denecek yok diyim bakalım hayırlısı.
Başlık: Ynt: mimgas çakma lpg den kurtulup BRC kiti taktırmaya karar verdim
Gönderen: serkan ss - Şubat 13, 2011, 10:00:40 ÖS
arkadaşlar 2 günden beri benzinle geziyordum arıza lambam sönmüştü benzinde bugün benzinde kullanmama rahmen tekrar yanmaya başladı nedeni nedir arkadaşlar bu sefer ciddi bi sorunmu var acaba?
Gönderen: ASVTEC19 - Şubat 14, 2011, 08:08:30 ÖÖ
Arıza kodunu öğrenir misin? Buna göre yardımcı olmaya çalışalım.

arkadaşlar 2 günden beri benzinle geziyordum arıza lambam sönmüştü benzinde bugün benzinde kullanmama rahmen tekrar yanmaya başladı nedeni nedir arkadaşlar bu sefer ciddi bi sorunmu var acaba?
Gönderen: serkan ss - Şubat 15, 2011, 05:30:58 ÖS
arıza lambası sigortasını söktüm tekrar taktım bugün benzinle gezdim bayadır lamba yanmadı umarım bir daha görmem o ikaz lambasını insanın sinirini bozuyor
Gönderen: gezgin5552 - Mayıs 20, 2011, 10:15:42 ÖÖ
mimgas'a çakma diğen arkadaş sen hiç mimgas ın fabrikasını görüp araştırdınmı? burada ileri geri konuşuyorsun en azından elindeki garanti belgesine bakarak fabrikadan yardım isteyebilirdin eğer garanti belgesi yoksa  internetten araştırma yapmasını biliyorsunus neden mimgasın fabrikasını arayıpta sorununu anlatmadınız şimdi taktırdığınız markadada arıza lambası yanıyor bu cihazdamı adi yoksa montajı yapan ustanın işçiliğimi zayıf cevabını bana siz verin lütfen
Gönderen: serkan ss - Mayıs 20, 2011, 10:28:42 ÖS
mimgas'a çakma diğen arkadaş sen hiç mimgas ın fabrikasını görüp araştırdınmı? burada ileri geri konuşuyorsun en azından elindeki garanti belgesine bakarak fabrikadan yardım isteyebilirdin eğer garanti belgesi yoksa  internetten araştırma yapmasını biliyorsunus neden mimgasın fabrikasını arayıpta sorununu anlatmadınız şimdi taktırdığınız markadada arıza lambası yanıyor bu cihazdamı adi yoksa montajı yapan ustanın işçiliğimi zayıf cevabını bana siz verin lütfen
bu konu kapanalı bayağı oldu madem düşünceni yazdın bende bi iki eklim bişi çakma derken bu işin ehli 2 3 markanın yanında kaliteli bi kit değil ki ben kullanarak edindiğim deneyimlerim hondaya tamamen uyumsuz 2000 model den düşük araçlara tavsiye edilir ona bişi diyemem fiyatıda gayet makul servisini bulmak çok zor her yerde yaygın bi servisi yok artı o markayı takan ustalar diyor mimgassa yapacak bişi yok diye yeni araçlara kesinlikle tavsiye etmem konuyu uzatmaya gerek yok bu sadece kendi fikirlerim çok memnun olan vardır saygı duyarım ama ben memnun değilim ben derken aracım memnun diil uyumsuz yani sistemi kaldıramıyor çok zayıf. saygılarımı sunuyorum.
Gönderen: serkan ss - Mayıs 20, 2011, 10:31:24 ÖS
bu arada bedavadan mimgasa reklam yaptık duyulmamış bi marka olarak en azından böyle bi markadan bi haber oldular arkadaşlarda.
Gönderen: gezgin5552 - Mayıs 27, 2011, 04:56:18 ÖS
mimgas sistemi marka ayırt etmez her marka raca uyum sağlar bunu aksinme itta eden varsa benimle konuşsun ustalara gelince yapamadıkları zaman suçu markaya atar dilin kemiği yoktur herşeyi söyler mimgasın sistemi ise mekanik kısmı yerli elektironik kısmı ithaldir yani anlayacağın çakma değil ve bunu sadece mimgas değil bütün markalar aynıdır kendisi mekanik yapar elektironi başka yerde yaptırıllar size tavsiyem bir marka yı kötülüyecekseniz iyi araştırın ondan sonra kötüleyin.
Gönderen: serkan ss - Mayıs 29, 2011, 03:14:21 ÖS
mimgası kötülemek değil amacım, kullandım tecrübe edindim arkadaşlarla paylaşıyorum bana göre diyorum; mimgas sistem itibariyle eski araçlar için daha ideal eski derken hurda araçlardan bahsetmiyorum yerli araçlara uyar mesela, yeterki türkiye kazansın insanlarımız kazansın ama yeni araçlar için yetersiz hem hizmet hemde servis itibariyle yok kardeşim servisi yok kolay kolay bulunmuyor diğer lpg cilerde de programı yok artı ismini bilem duymamış çoğu ne saçmalıyon dercesine yüzüme bakıyorlar geniş bi ağı yatırımı yok sonuçta araçlara servet ödüyoruz hizmet hakkımız tabi ki kalitede
Başlık: mimgas markası çakma değildir
Gönderen: gezgin5552 - Mayıs 30, 2011, 08:53:35 ÖÖ
mimgas şuan dünyanın 20 ülkesine ihracat türkiyedede 150 bayii alanı var eğer müşteriye hizmet edilmediği taktirde bayii uyarılır mimgas sistemi sadece eski araçlara değil eski yeni bütün araçlara uyum sağlar sizce enjeksionlu yerli araç ne marka var bana söyler misiniz birde servis yetersiz demişsiniz siz hangi servise gittinizde hizmet görmediniz servisin ismini buraya yazarmısın hizmet herkesin hakkıdır onda hem fikiriz yalnız biz nerden bilelim sizin hizmet görmediğinizi fabrikayı arayıpta şikayetinizi bildirdinizmi de biz size yardımcı olmadık artı ben markayı kötülemiyorum diyorsunuz ama mimgasa çakma diyorsun merak ettiğim bir olay var dünyanın 20 ülkesine ihracat yapan bir marka nasıl çakma olur bunu bana açıklarmısınız.