TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: chevasil - Şubat 03, 2011, 09:43:45 ÖS

Başlık: 1.4 is yardım
Gönderen: chevasil - Şubat 03, 2011, 09:43:45 ÖS
arabama acık hava filtresi arastırıyorum 1.4 is sedan lpg kullanmıyorum. bana tok bir ses verecek performansa azda olsa katkısının olmasını istediğim bir filtre kiti önerirmisiniz. bir filtre takıp arabamın sesinden biraz daha tatmin olmak istegim.yardımcı olacak olan arkadaşlar şimdiden teşekürler.

(http://img14.imageshack.us/img14/5172/arabaj.jpg)
Başlık: Ynt: 1.4 is yardım
Gönderen: mcolgecen - Şubat 03, 2011, 09:59:51 ÖS
s.a hocam simota big tube carbon filitre kiti kullanan herkezin yorumları olumlu zaten simota kalitesi tartışılmaz ama 1.4 araçta hacim ufak olduğundan ses konusunda bence yetersiz ses istiyorsan egsoz öneririm..
Gönderen: chevasil - Şubat 03, 2011, 10:25:26 ÖS
eksoz var hocam  >=ok fitre düşünüyorum sadece.

(http://img690.imageshack.us/img690/4122/araba3l.jpg)
Gönderen: mcolgecen - Şubat 03, 2011, 10:32:32 ÖS
ozaman dediğim gibi simota big tube carbon alacaksınız sesi ve performansı en iyi filitre kiti ..
Gönderen: chevasil - Şubat 04, 2011, 01:17:34 ÖS
eyvallah*ustam
Gönderen: poseidon999 - Şubat 04, 2011, 02:26:31 ÖS
Kardeşim duyudğum kadarıyla lpg sisteminde
hava filtresi arıza ışığı yakıyormuş. Takıldıktan sonra
lpg ayarı yaptırmanı öneririm.

Sonuçta 90-120 hp olan araçlarda performans olarak çok fazla şey bekleme
millet filtre ile 6 hp aldım 8 hp aldım diye atıp tutuyor ama 90 hp bir motorla filtre ile 3 hp al öp de başına koy.

Onun için aldığın flitrenin sadece sesine bak. Marka ve performans çok da önemli değil.

Bir de unutma filte takınca alt devirlerin eskisi gibi olmayacak.
Gönderen: Mahir TÜRKMEN - Şubat 04, 2011, 02:50:42 ÖS
Filtre ile hp olarak kazanc sağlayacağını bile düşünüyorum sadece motor rahatlayacaktır diyebiliyorum değişim olur tepkilerde ..
Gönderen: onur1980 - Şubat 04, 2011, 02:57:23 ÖS
kesinlikle simota al. 2 aracımdada kullandım. 1.6 ies ve 1.4 is.  1.4 ün motoru ufak diye az ses cıkacagı soylenmıs. tam tersine 1.4 te cok daha guzel ses cıkıyor. güç artısı bekleme eskıden neyse fılıtre taktıktan sonrada aynı olacak. sadece onemlı olan fılıtrenın fazla sıcak hava almaması.
Gönderen: chevasil - Şubat 04, 2011, 03:59:38 ÖS
Kardeşim duyudğum kadarıyla lpg sisteminde
hava filtresi arıza ışığı yakıyormuş. Takıldıktan sonra
lpg ayarı yaptırmanı öneririm.

Sonuçta 90-120 hp olan araçlarda performans olarak çok fazla şey bekleme
millet filtre ile 6 hp aldım 8 hp aldım diye atıp tutuyor ama 90 hp bir motorla filtre ile 3 hp al öp de başına koy.

Onun için aldığın flitrenin sadece sesine bak. Marka ve performans çok da önemli değil.

Bir de unutma filte takınca alt devirlerin eskisi gibi olmayacak.
alt devirler ölü zaten filtre taktımı dahamı azalacak :(

kesinlikle simota al. 2 aracımdada kullandım. 1.6 ies ve 1.4 is.  1.4 ün motoru ufak diye az ses cıkacagı soylenmıs. tam tersine 1.4 te cok daha guzel ses cıkıyor. güç artısı bekleme eskıden neyse fılıtre taktıktan sonrada aynı olacak. sadece onemlı olan fılıtrenın fazla sıcak hava almaması.

bana mümkünse simotanın bir modelini tavsiye edermisin fiyatı uygun olan.
Gönderen: gokhan_syn - Şubat 04, 2011, 11:25:20 ÖS
dostum orda bi çok arkadaş yazmışta bnde 99 1.4 is kullancsym lpg de var bız çok denedik 1.4 te daha tok ses (çok) alıyorsun alt devr ust değir yanı aracın tamamı canlanıyo beygır olarak pek bşy dıyemeyeceğim fakat ses olarak 30 tl lik bi filtre bı le çok ii sekilde işini gorur dostum
Gönderen: onur1980 - Şubat 05, 2011, 02:13:19 ÖÖ
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-simota-carbon-acik-hava-filitresi-41162524/detay?

bende bundan vardı sanırım dısındakı karbon kaplama sayesinde cok iyi ses veriyor. bi kac model var bu sekılde karbon olan. kit olarakta satılıyor. biraz pahalı ama alacagın sese değer. bide alt devirler ölü demişsin. bende 99 hb vardı 1.4. arabayı ilk aldıgımda alt devırleri cok kötüydü. aracı servise götürdüğümde ustada fark etti bunu. gaz kelebegını falan temizledi bide avans ayarı yaptı. alt devirleri cok canladı arabanın hatta arkadaslar naptın buna diye soruyordu. bi baktır istersen faydası olur belki.
Gönderen: chevasil - Şubat 05, 2011, 10:16:26 ÖS
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-simota-carbon-acik-hava-filitresi-41162524/detay?

bende bundan vardı sanırım dısındakı karbon kaplama sayesinde cok iyi ses veriyor. bi kac model var bu sekılde karbon olan. kit olarakta satılıyor. biraz pahalı ama alacagın sese değer. bide alt devirler ölü demişsin. bende 99 hb vardı 1.4. arabayı ilk aldıgımda alt devırleri cok kötüydü. aracı servise götürdüğümde ustada fark etti bunu. gaz kelebegını falan temizledi bide avans ayarı yaptı. alt devirleri cok canladı arabanın hatta arkadaslar naptın buna diye soruyordu. bi baktır istersen faydası olur belki.

yorumun için cok sagol kardeşim o ayara bir ara baktırcam gıtmek nasıp olmadı bi