TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => Sohbet / Off Topic => Konuyu başlatan: umutec - Haziran 15, 2006, 10:52:28 ÖÖ

Başlık: arkadaşlar nereyee boleeee......
Gönderen: umutec - Haziran 15, 2006, 10:52:28 ÖÖ
her gecen gun tuning ve modifiye sektorunu sanki geriletmeye calışan bi guc var gibi medyada bunu olebi yere getirdiki antalya opet dragarındaki kaza ondan soora sokak katılımçılarının yaptığı kaza bunları medya hiç olmadığı kadar abartıyor ve bu yuzden herkes ve aileler bu işe kotu gozle bakar oldular oysaki daha dikkatli olunabilir butun arkadaşlarımsizlere sesleniyorum SOKAKLARDA DEĞİL PİSTLERDE katılımALIM.......pls
Başlık: Ynt: arkadaşlar nereyee boleeee......
Gönderen: TEAMHONDATURKEY - Haziran 15, 2006, 01:08:52 ÖS
Hangi pistlerde?  :lol:
Gönderen: ePHe - Haziran 15, 2006, 01:11:36 ÖS
Hangi pistlerde?  :lol:
;D  =d> gercekten hangi pistlerde???? sanki elini kolunu sallayarak canımız piste cıkmak gazlamak istedimizde hemen piste cıkabilcekmisiz gibi konusuluor
Gönderen: TEAMHONDATURKEY - Haziran 15, 2006, 01:15:52 ÖS
Sadece bu değilki problem...

Halkımız odun gibi hiçbirşeyden haberi yok.

Antalyadaki kötü drag kazasında ölen gençlerin haberi gazete manşetlerinden şöyle verilmişti...

"Antalya'da yapılan Ralli katılımlarında 2 genç öldü!!!"  #-o

Bu insanlara konuşarak birşeyleri anlatamazsın.

Zaten F1 Türkiye'ye nasıl geldi onu bile hala anlayabilmiş değilim.

Gönderen: ePHe - Haziran 15, 2006, 01:22:17 ÖS
draglarda olan kaza sadece sponsor firmanın sucudur... kalkılan alanın o kadar yakınında seyirci olması yeterli guvenlik olmaması ve daha bi suru faktor wardır burda ama artık halkımız ole bi duruma geldiki egsoz sesinden biras motor devrinden igrenir ve bu arabaları kullananlara beddua eder duruma geldi halkımız...
Gönderen: umutec - Haziran 15, 2006, 01:24:22 ÖS
arkadaşlar haklısınız ama benim demek istediğim şu medya cok abartıyor gercekten artık hiç bişi eskisi gibi değil biraz daha dikkatli olmamız gerekli polisler bile uyandı cok dikkatli olmalıyız ozellikle medyaya malzeme olmamalıyız
Gönderen: TEAMHONDATURKEY - Haziran 15, 2006, 01:32:17 ÖS
Sadece bu değilki problem...

Halkımız odun gibi hiçbirşeyden haberi yok.

Antalyadaki kötü drag kazasında ölen gençlerin haberi gazete manşetlerinden şöyle verilmişti...

"Antalya'da yapılan Ralli katılımlarında 2 genç öldü!!!"  #-o

Bu insanlara konuşarak birşeyleri anlatamazsın.

Zaten F1 Türkiye'ye nasıl geldi onu bile hala anlayabilmiş değilim.

Bunu tekrar okuyun...  8-[

Apaçi kadro Türkiye'de çoğunluğa hakim. Belki sayı olarak çoğunluk ama mide bulanmış bir kere.
Benim yazımda bahsettiğim üzere bu kaskafalılara bunu anlatmak oldukça zor.
Eğitimini almış bu işe yürek vermiş bir dönem bu işin içinde yeralmış biri olarak bunu söylemem çok da
hoş değil belki ama yapacak birşey yok.
Belki çocuklarımızın çocukları zamanında birşeyler oturur bu ülkede.
F1 katılımını damda ayran içerek izleyenler, damper kaldırıp tepesine çıkıp izleyenler.
Drag katılımlarını Ralli zannedenler. Go-Kart'a ufak bisiklet araba diyenler.
Söylenecek o kadar çok şey varki bu konuyu açtığın iyimi oldu kötümü bilmiyorum umutec ama ben başladım konuşmaya.  ;)

Gönderen: umutec - Haziran 15, 2006, 01:37:41 ÖS
ok kardeşlerim buna siz karar verin bunlar sadece kısa bir bolumu dediğin gibi o kadar cok şey varki bunlar hiç kalıo
Gönderen: VTEC - Haziran 15, 2006, 01:44:40 ÖS
Gerçekten bizde hızı seviyoruz ama E-5 ortasındada ÖYLE apaçilik yapmıyoruz...
Herkezin Gazlama Şekli farklı E-5 de gazlamak Makasdan kaçınmak ilk yapmamız gerekenler arasında olmalı diye düşünüyorum.
Saygılarımla
Gönderen: umutec - Haziran 15, 2006, 01:52:02 ÖS
haklısınız arkadaşlar bu makas olayından hepimiz kacınmamız gerekli.....makinalarımızı duz yolda denemeliyiz makaslarda değil...
Gönderen: ePHe - Haziran 15, 2006, 01:53:02 ÖS
en cok o sirket arabaları zaten yolda oynuor bilincsiz makasa girior...  ulkemizde cok cahil bilincsiz insan warken medyada bu insanları kullanmaya bu kadar meraklı iken bizim gelismemiz ancak bi 100 yıla dayanır...
Gönderen: ePHe - Haziran 15, 2006, 01:54:46 ÖS
haklısınız arkadaşlar bu makas olayından hepimiz kacınmamız gerekli.....makinalarımızı duz yolda denemeliyiz makaslarda değil...
florya ortamında olanlar bilir araba ne olursa olsun guclleri ne olursa olsun denk iki araba buluruz eglenmek icin roll veya kalkıs yaparız asıl eglence zevk bu yolda gereksiz makas atmak deil...
Gönderen: umutec - Haziran 15, 2006, 01:56:06 ÖS
ewet arkadaşım cok haklısın bole olmalı yoksa dediğin gibi değil 100 yıl 1000 yılı bulur =d>
Gönderen: TEAMHONDATURKEY - Haziran 15, 2006, 02:36:21 ÖS
Evet arkadaşlar yorumlar bu kadar mı biraz daha detaylı inceleyelim konuyu katılım gösterin biraz.
Güncel
Gönderen: ALG - Haziran 15, 2006, 03:30:50 ÖS
Apaçi kat sayısının yuksekliği, cehalet ve bilinçsiz medya..
Ben önce medyaya yüklenmek istiyorum, haber yaptığını zannederek saçma sapan alakasız şeyler yazıyorlar..hiç unutmuyorum bu antalayadaki olaylardan sonra bir televizyon kanalının yayını şöyleydi,

- işteeee..olayyy..kazanın sırrı çözüldüüü..az sonraa..
bende merakla bekliyorum acaba ne oldu diye..sonra ne dediler biliyomusunuz, Nos kullanılmış ve bunlar Nos oldugunu farketmişler bu yuzden olmuş kaza..walla brovoo, buyuk başarı..nasılda farketmişler Nos olduğunu, yaw haber yapıosun adam bir araştırı bee...ne kadar ucuz, ne kadar kolay ortalığı birbirine katmak...

sektör zaten güdük kaldı, muallakta bence, universal eksozların satıldıgı, çogunlukla uygulandığı nadir ülkelerden biriyiz mesela..daha 2-3 sene öncesine kadar kağıt borularla hava filtresi takılıyordu..

Bilinçli firmalar, bilinçli organizasyonlar, bilinçli web siteleri ve apaçi ayıklanması şart..

Hiç bir apaçi memleketimizdeki kadar tehlikeli değil..kartalla corvette kovalayıp önünde makas atan tiplermi dersiniz artık saymak bitmez..

Ephe haklısın, makasa bende karşıyım arabayı deniyceksen, çıkarsın tehlikesiz seyrek bir yolda yaparsın rollingini, ötesi zaten apaçilik..
Gönderen: WildCat_H22A - Haziran 15, 2006, 05:40:15 ÖS
Otodroma çıkış ne kadar? her haftasonu çıkalım oraya körfeze felan  ;D