TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: statik - Ocak 13, 2011, 06:39:52 ÖÖ

Başlık: Sıvı Lpg Sistemi - Vialle hakkında bilgisi olan?
Gönderen: statik - Ocak 13, 2011, 06:39:52 ÖÖ
Arkadaşlar merhaba. Çok sevdiğim bir abim yeni sıfır km cıvıc aldı. Aracı 14-15 lerden aşağı düşmüyor şehir içinde. LPG sistemine geçiş yapmak istiyor. http://www.vialle.com.tr/ şu sitede göründüğü gibi bir sistem hakkında bana danıştı, bilmediğim için yorum yapamadım. Sizin bilgilerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var :) Nedir bu sıvı lpg tam olarak?
Başlık: Ynt: Sıvı Lpg Sistemi - Vialle hakkında bilgisi olan?
Gönderen: haluk 23 - Ocak 28, 2011, 09:24:01 ÖS
Arkadaşım merhaba,

Alttaki alıntılar Vialle montajı yapan yetkili bir servis temsilcisiyle yaptığım yazışmalardan oluşmakta. Yazışmalar başka bir forumda gerçekleşti ama buraya da yarayacaktır.

Alıntı

1. BU BENİM SORUM:

quote: Orijinalden alıntı: haluk 23

Erdal Bey merhaba,

Önceki aracımda Teleflex kiti kullandım Tunalı Motorlu araçlar montajıyla ve de 45.000 km boyunca hiç bir sıkıntı, arıza ışığı, fazla tüketim, beklenmedik servis ziyareti vb yaşamadan (3500 km kadar katkılı Aygaz Euro lpg acı tecrübesi yaşadım sadece. Ama bu gazla ilgili, kitle değil.) aracımı sattım.

Yakın çevreme aynı kitten 6 adet montaj daha yaptırttım ve de herkes performans ve de sorunsuzluktan çok memnun şu ana kadar.

Sadece her 10.000 de bir lpg filtre değişimi yapılıyor (eskiden her 15.000 de idi) ve de tek servis ziyareti bu.

Şimdi dizel bir aracım var ama bir tane de 2008 yeni kasa Accord alma planım var.

Benzinli Honda araçlarda normalde 40.000 km de bir sübap ayarı yapılıyor (Subarularda da bu yapılıyor).

LPG sistemi takılınca bu süre bazı kaliteli Honda özel servislerinde her 20.000 de bir, bir Honda özel servisinde de her 10.000 de bir sübap ayarı yapmaya kadar düşüyor.

Yazdıklarınızdan anladığım ise Vİalle sistemi takılınca araçlar benzinde nasıl servis görüyorsa bu sistemde de aynı şekilde olacağı yönünde.

Viallenin lpg yi sıvı olarak püskürttüğünü biliyorum.

Ancak lpg nin yanma ısısı benzinden bile yüksek yanılmıyorsam.

Bu durumda benzin için tasarlanmış araçlarda motora bir hasar vermemesinin sihri nedir?

Ayrıca bu sistemin sübap erimesine sebep olmadığına dair ifadenizle ilgili daha fazla teknik açıklama alabilir miyim?

Benim Teleflex deneyimim çok olumlu oldu. Vialle de aradaki fiyat farkını açıklayacak fazladan ne beklemeliyim?

Teşekkürler.

2. BU DA GELEN CEVAP (başka sorulara da cevap vermiş görünüyor):

quote:
Orijinalden alıntı: erdalmar

chevrolet cruze araçlarda sibop erimesi sorunu kesinlikle vardır.sıralı lpg sistemleri motordan alınan sıcak su ile buhar gaz haline dönüşüm sağlıyor.bundan dolayıda siboplara akışı sağlanan lpg yakıt sıcak olduğundan dolayı içerdeki ısıyı daha fazla artırıyor bu nedenlede sibop erimesi yaşanıyor.mıtsubıshı lancer,honda,mazda3.cruze vs araçlar bunlardan bazıları.bu nedenle araç üreticisi garanti vermiyor lpg dönüşümüne.

temsa global vialle lpı ve teleflex sistemini belirli klometre test edip en iyi performans ve uzun ömür alınacağına şahsımda dahil olup karar verdikten sonra vialle lpı sistemde karar verildi ve ithalat yapıldı gerekli eğitimler verildi ve yaklaşık 2,5 yıldır montajı devam ediyor.şuana kadarda herhangi bir geri dönüş şikayet anlamında olmamıştır.bir kaç araçta sabahları geç çalışma problemi dışında buda zaten lpfı sistemde ortadan kalkmıştır.

yukarda bahsi geçen araçlardan mıtsubıshı lancer 1.5,1.6,1.8 mazda3,honda accord 2.4, opel insıgnıa 1.6 turbo vs hepsine montaj yapıldı sorunsuz kullanılmakta.

chevrolet cruze aracada şahsım montajını yapmak çok istedim ve halende yönetimimize bu konuda baskı elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum çünkü beklentimden fazla talep var ve faydalı olacağınıda düşündüğüm için istedim bunu.

maroto olarak opel,chevrolet,mıtsubıshı yetkili servisi olduğumuz için chevrolet cruzede lpg,den sibop erimesi bobin arızası ve garanti olmaması sorunu yaşanmasından dolayı kesinlikle lpg dönüşümü yapılmaması kararı alınmıştı zaten her durumda garanti kapsamı dışına çıkıyor.ancak yaptığımız testlerde ve müşterilerden gelen memnuniyetler doğrultusunda tekrar görüştük ve gelecek ay itibari ile chevrolet cruze araçlara vialle lpfı dönüşümü yapmaya başlayacağız.

bahsi geçen araçlarda genel izlenimde kullanıcılar zaten lpg dönüşümü yaptırmak istiyorlar ozaman siboplara ben %100 demiyorum tabiki hiçbir zaman hiç birşeyde %100 sonuç alınmaz ama zarar vermeyen vialle lpfı sistemi taktırmaları yönünde tavsiyede bulunmak isterim buna + olarak hiçbir zaman ayar yada bakım yapılmaması,zamanla su kaçırdı,filtre tıkandı sorunları olmamasıda büyük avantaj.

başka bir arkadaşımızın sorduğu soruya gelecek olursam.

vialle lpı sistem araca özel yazılım olduğu için kısıtlı idi araç sayısı.fakat lpfı yazılım üniversal olduğu için 3,4,5,6 silindir ve 330 bg araçların lpg takılabilen sıralı sistem olarak montajı yapılabiliyor.

geçiş ısısı ise (sayın sinir küpü )tekrar teşekkür ederim katkılarından dolayı.motor ısısı sıcak su olmadığı için kaput altındaki sıcaklıkla alakalıdır.eğer araç geceden sabaha beklemişse 1 dakika gün içersinde 2 saat sürede 5 saniye,3 saat bekleme 10 saniye, 4 saat ve yukarsında ise 15 saniyedir.hiçbir araçtada çekiş performans kaybı yaşanmamaktadır.

3. BENİM SONRAKİ SORUM:

quote: Orijinalden alıntı: haluk 23

Accord 2.4 lere takılabildiğine göre yeni kasa Accord 2.0 lara da sorunsuz takılabilmektedir diye anlıyorum ben bunu.

Ayrıca Volvo 2.0 Turbo araçlarla ilgili bir tecrübeniz oldu mu? Bu araçların turbolu oluşu bir sıkıntı yaratır mı?

4. BU SORUMA GELEN CEVAP:

quote:

Orijinalden alıntı: erdalmar

honda 2.0 aracada uygulama yapılabilir tabiki.

volvo c70 t5 aracada uygulama yapılabilir sorunsuz şekilde turbo olması sadece sistemimizde pompa ve enjektör seçimini etkiler ancak uygulamada ve araçta her hangi bir sorun yaratmaz.kısmet olursa daha önce crhysler 300m aracına montajını yaptığımız bir müşterimizin yeni almış olduğu volvo s80 t5 aracınada bu hafta montaj yapacağız resimlerinide buradan sizlerle paylaşırım.

daha önce ankara bayimiz volvo s80 çift turbo araca uygulama yaptılar resmi ekliyorum size fikir olması için.

bizde firma olarak subaru 2.0 turbo,mıtsubıshı outlander 2.0 turbo,opel insıgnıa 1.6 turbo,audı A6 Quatro çift turbo vs gibi araçlardada uygulama yaptık ve sorunsuz kullanılmaktadır.
...

Benzinli araç kullanıp ta aracını zarar ederek satıp dizel araç alıp kullanmak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

Benim Bravoyu veya eşimin Jazzı satınca Accord almayı planlıyorum ve de bu fiyatlarla artık benzinli araca binilmeyeceğinden bu lpfi sistemli Vialle benim aklıma yattı.

Haluk
Gönderen: carousal - Ocak 28, 2011, 10:53:58 ÖS
Vialle sistemi lpg'de kesinlikle son nokta. sanırım forumdonanım'da vialle kullanan bir mitsubishi lancer sürücüsü deneyimlerini paylaşıyordu, biraz derin araştırma yaparsanız bu sistemi kullanan kişilere ulaşabilirsiniz, çok yaygın değil, fiyatı pahalı ve ülkemizde yeni kullanılan bir sistem.

Vialle'yi ülkemizde Temsa grubu vasıtası ile SABANCI grubu pazarlıyor.

Civic gibi araçlara bu kadar teknolojik ve pahalı lpg sistemi takmaya gerek yok diye düşünüyorum, Prins-teleflex-brc-zavoli gibi markalar pek çok kişi tarafından sorunsuz bir şekilde kullanılıyor.

ancak illa vialle deniyorsa, geleneksel sistemlerden çok daha üstün olduğu tartışmasız bir gerçek.
Gönderen: kayaci26 - Ocak 28, 2011, 11:16:54 ÖS
Vialle sistemi lpg'de kesinlikle son nokta. sanırım forumdonanım'da vialle kullanan bir mitsubishi lancer sürücüsü deneyimlerini paylaşıyordu, biraz derin araştırma yaparsanız bu sistemi kullanan kişilere ulaşabilirsiniz, çok yaygın değil, fiyatı pahalı ve ülkemizde yeni kullanılan bir sistem.

Vialle'yi ülkemizde Temsa grubu vasıtası ile SABANCI grubu pazarlıyor.

Civic gibi araçlara bu kadar teknolojik ve pahalı lpg sistemi takmaya gerek yok diye düşünüyorum, Prins-teleflex-brc-zavoli gibi markalar pek çok kişi tarafından sorunsuz bir şekilde kullanılıyor.

ancak illa vialle deniyorsa, geleneksel sistemlerden çok daha üstün olduğu tartışmasız bir gerçek.

+
ADANA, ANKARA, ERZURUM, GAZİANTEP, İSTANBUL/EYÜP, İZMİR, SAMSUN, TRABZON . . .

Geriye kaldı 73 il . . .

+++ Fiyat ?
Gönderen: haluk 23 - Ocak 28, 2011, 11:29:59 ÖS
Diğer başlıkta da yazdığım gibi;

3000 TL (cik).

Haluk
Gönderen: mehmetcan494 - Ocak 29, 2011, 12:28:28 ÖÖ
BRC kullnıyorum ve memnunum bence hiç gerek yok 3000 tl yazık 1450 tl ye taktırdım tıkır tıkır çalışıyo sorun yok...
Gönderen: demiray - Ocak 29, 2011, 01:41:24 ÖÖ
bu kadar parayı sen bana ver ben benzine devam edeyim  çok fazla uçuk bi fiyat  3000 lira  bi şahin alınır  ben en iyisi o paraya ikinci bir araç alayım  hemde lpg li şahin  :)
Gönderen: kayaci26 - Ocak 29, 2011, 09:55:46 ÖÖ
bu kadar parayı sen bana ver ben benzine devam edeyim  çok fazla uçuk bi fiyat  3000 lira  bi şahin alınır  ben en iyisi o paraya ikinci bir araç alayım  hemde lpg li şahin  :)

++++1
evet tercih meselesi...
Gönderen: honda2002 - Kasım 04, 2011, 09:49:28 ÖÖ
Arkadaslar

Burada bahsi gecen vialle kitini bir arkdasim da tavsiye etti aracina uygulamis ve su an icin mutlu mesut :)

Ben de su anda Aracima ( accord 2.4) teleflex gfi taktirma arefesindeydim ancak vialle yi tekrar gundeme aldim.

Teleflex icin zaten 2750 tl istiyorlar. 250tl farki, filitre degisimi gerektirmeyen, aracta cok tadilata gerek duymayan, manifoltu deldirmeyecek bir sisteme vermek benim icin mantikli olabilir.

Vialle deneyimi olan kullanan var midir?
Gorus bildirebilirseniz cok sevinirim.
Gönderen: hangover - Kasım 05, 2011, 10:36:36 ÖÖ
Arkadaslar

Burada bahsi gecen vialle kitini bir arkdasim da tavsiye etti aracina uygulamis ve su an icin mutlu mesut :)

Ben de su anda Aracima ( accord 2.4) teleflex gfi taktirma arefesindeydim ancak vialle yi tekrar gundeme aldim.

Teleflex icin zaten 2750 tl istiyorlar. 250tl farki, filitre degisimi gerektirmeyen, aracta cok tadilata gerek duymayan, manifoltu deldirmeyecek bir sisteme vermek benim icin mantikli olabilir.

Vialle deneyimi olan kullanan var midir?
Gorus bildirebilirseniz cok sevinirim.

bencede aradaki 250 tl lik fark gözardı edilebilir
Gönderen: honda2002 - Kasım 05, 2011, 01:58:44 ÖS
Beyler
Isler biraz karisti.
Vialle benim aracim icin 1250 eur+kdv istiyor
Rakam 3500tl oldu. :(
Hemen karar vermeyip biraz daha arastirip oyle karar verecegim

Klasik buhar puskurten sirali sistemlerde (teleflex, prins, landirenzo vs) motor isisi (arac ozellikle ust devirlerde fazla kullanildiginda) bu buhardan dolayi daha da arttigindan subaplar daha fazla isinip erime olusabilir diyorlar.
Vialle de buharlastirma olmaksizin sivi puskurtme oldugunda isinma cok daha az ve supap eritme ihtimali o derece az imis. Avantaj biraz da burada.

Bu arada uzun sure (60-70 bin km kadar) teleflex, prins ve diger sistemleri kullanip ta supap eriten Honda kullanicisi var mi? Bilgisi ilan varsa paylasirsa cok sevinirim. Erime ozellikle ust devirlerde ve uzun kullanimlarda ortaya cikmaktaymis.

Cunku bu supap eritme ozellikle Honda araclarda gozlenmekteymis.

Bu nedenle ki Tr de sifir Hondalara garanti kapsaminda takilan BRC marka kite ozel subap yaglama unitesi ve ayrica ust devirlerde silindire az miktarda olsa buhar lpg den dogan  asiri isinmayi azaltmak icin benzin de puskurtulmekteymis. Yani sifir Hondalara garanti kapsaminda takilan BRC kitler standartlardan farkli imis. Bu bilgileri Vialle bayisindeki yetkiliden aldim. Mantikli geldi

Gönderen: hangover - Kasım 05, 2011, 02:06:43 ÖS
hocam zaten üst devirlerde otomatik kendini benzine almakta sistemler,yeterki depoda benzin olsun, belki subap erimesi olayını önlemek içinde düşünülmüş bişi olabilir bu benzine geçme olayı
Gönderen: honda2002 - Kasım 05, 2011, 02:56:19 ÖS
hocam zaten üst devirlerde otomatik kendini benzine almakta sistemler,yeterki depoda benzin olsun, belki subap erimesi olayını önlemek içinde düşünülmüş bişi olabilir bu benzine geçme olayı

Belirttiginiz olay lpg ayari veya besleme sorunuyla ilgili degil mi?
Keske sistemler ust devirlerde benzine gecse, orta ve alt devirlerde ise lpg ye donse.
Bunu yaPan kit var mi ??
Gönderen: carousal - Kasım 05, 2011, 02:57:26 ÖS

-Vialle LPI gibi(LPDi değil) manifolda kadar sıvı LPG gönderilen kitler tercih edilmeli mi?

- Bunun kaydadeğer bir etki oluşturmayacağı aşikar. Çünkü LPG'nin regülatörde veya manifoldda buharlaşması birşeyi değiştirmez. Manifolddan içeriye LPG'yi sıvı da püskürtseniz daha subap açılmadan buharlaşacak ve yanma odasına buhar olarak girecektir. Çünkü bu sistemde de enjektörler benzin enjektörleri gibi manifolda gömülü değil manifolddan en az 15cm uzaklıkta konumlandırılır. Sıvı LPG sisteminin Vialle LPDi'da olduğu gibi benzin enjektörü kullanılmadığı sürece bir esprisi yok.
Gönderen: honda2002 - Kasım 05, 2011, 03:08:36 ÖS

-Vialle LPI gibi(LPDi değil) manifolda kadar sıvı LPG gönderilen kitler tercih edilmeli mi?

- Bunun kaydadeğer bir etki oluşturmayacağı aşikar. Çünkü LPG'nin regülatörde veya manifoldda buharlaşması birşeyi değiştirmez. Manifolddan içeriye LPG'yi sıvı da püskürtseniz daha subap açılmadan buharlaşacak ve yanma odasına buhar olarak girecektir. Çünkü bu sistemde de enjektörler benzin enjektörleri gibi manifolda gömülü değil manifolddan en az 15cm uzaklıkta konumlandırılır. Sıvı LPG sisteminin Vialle LPDi'da olduğu gibi benzin enjektörü kullanılmadığı sürece bir esprisi yok.

Bana konuyu aciklayan Vialle etkilisi aracin mevcut benzin enjektorlerinin kullanildigini soyledi
Yani bu durumda silindire buhar mi yoksa sivi lpg mi ulasmis oluyor ?
Aracin mevcut benzin enjektorleri kullanilsa bilse bu enjektorler de direkt olarak silindire puskurtme yapmadigindan silindire gene buhar ulasmis olmayacak mi ?
Yani her durumda avantajli olmayacak Vialle, degil mi?
Ne dersiniz ?
Gönderen: honda2002 - Kasım 05, 2011, 03:12:47 ÖS

Bana konuyu aciklayan Vialle etkilisi aracin mevcut benzin enjektorlerinin kullanildigini soyledi
Yani bu durumda silindire buhar mi yoksa sivi lpg mi ulasmis oluyor ?
Aracin mevcut benzin enjektorleri kullanilsa bilse bu enjektorler de direkt olarak silindire puskurtme yapmadigindan silindire gene buhar ulasmis olmayacak mi ?
Yani her durumda avantajli olmayacak Vialle, degil mi?
Ne dersiniz ?

Belki silindirden iceri cekildigi esnada sivi lpg soguk oldugundan uzerinden gectigi subabi buhar lpg de oldugu gibi isitmiyordur. Ne dersiniz ?
Gönderen: carousal - Kasım 05, 2011, 03:37:18 ÖS
İyi araştırmak lazım, benim yapmış olduğum temel seviyedeki forum araştırmalarına bakarak şunu söyleyebilirim, Vialle sistemi daha oturmuş bir sistem değil, sıkıntı yaşayan kişiler mevcut. Prins ya da Teleflex gibi piyasada daha uzun süredir uygulanmakta olan sistemler ile daha kesin sonuç alabilirsiniz.

Özellikle yüksek hacimli araçlarda, çift regülatör konulduğu zaman performansta herhangi bir sıkıntı yaşanmadığı söyleniyor. Bence diğer markaları da araştırın. İnternette fazlasıyla döküman mevcut, kullanıcı yorumu ustaların yaptığı yorumdan çok daha önemli bana kalırsa.

Vialle'de yaşanan sıkıntının temelinde yaşanan montaj hataları geliyor, sistem iyi bir sistem aslında. Ancak takanların pek bir bilgisi yok, tecrübe de az.

Prins ya da Teleflex kitine ilaveten sübap modifikasyonu yaparsanız en sağlam kombinasyonu yapmış olursunuz diye düşünüyorum.
Gönderen: honda2002 - Kasım 05, 2011, 03:59:57 ÖS
İyi araştırmak lazım, benim yapmış olduğum temel seviyedeki forum araştırmalarına bakarak şunu söyleyebilirim, Vialle sistemi daha oturmuş bir sistem değil, sıkıntı yaşayan kişiler mevcut. Prins ya da Teleflex gibi piyasada daha uzun süredir uygulanmakta olan sistemler ile daha kesin sonuç alabilirsiniz.

Özellikle yüksek hacimli araçlarda, çift regülatör konulduğu zaman performansta herhangi bir sıkıntı yaşanmadığı söyleniyor. Bence diğer markaları da araştırın. İnternette fazlasıyla döküman mevcut, kullanıcı yorumu ustaların yaptığı yorumdan çok daha önemli bana kalırsa.

Vialle'de yaşanan sıkıntının temelinde yaşanan montaj hataları geliyor, sistem iyi bir sistem aslında. Ancak takanların pek bir bilgisi yok, tecrübe de az.

Prins ya da Teleflex kitine ilaveten sübap modifikasyonu yaparsanız en sağlam kombinasyonu yapmış olursunuz diye düşünüyorum.

Vialle İstanbul servisi Hondalara subap erime nedeniyle kit takmiyormus su anda zaten.
Sebep Hondalarin subap hassasiyeti ve viallede subap yaglama sistemi olmayisi olabilir.

Tavsiyenize katiliyorum. Yaglama sistemi sunan manifolda entegre mevcut Teleflex sistemi iyi bir secenek olabilir.

Performans tan ziyade benim kaygin subap hasari olusmamasi.
Yoksa teleflex in 5 garantisinden biri de performans kaybi olusmamasi taahudu.
Gönderen: carousal - Kasım 05, 2011, 04:14:51 ÖS
Yağlama sistemlerinin kurum yaptığını iddia eden pek çok kişi var, motor içinde yağlanmasına ihtiyaç duyulan her parçanın yağlanması halloluyormuş. İlaveten sübap girişlerine yağ püskürtülmesi o bölgede kurum yapıyor diyorlar.

Sübapları oluşacak hasarlardan korumanın en etkili yolu, fakir karışımın önüne geçmek. Eğer araç fakir karışımda çalışıyorsa, arıza lambası yakıyorsa sübaplar o zaman tehlike ile karşı karşıya.

Uzun lafın kısası yağlama sistemleri için yapılan en yaygın yorum: PARA TUZAĞI olduğunu İDDİA eden bazı kişiler mevcut. Bu İDDİA'ları ne derece doğrudur, ortada somut bir veri yok maalesef.

Motorda sübap modifikasyonu sanırım daha net bir çözüm.
Gönderen: honda2002 - Kasım 05, 2011, 04:28:05 ÖS
Dediginiz gibi iyi arastirmak lazim
Teleflex le bire bir konusmakta fayda var. Tunalinin muhendisi de istanbul da zaten. Mercedes Mergerlerde hizmet veriyor.

Acikcasi digerlerine pek bakmak istemiyorum.
Sonucta teleflex kendini ispatlamis ariza isigi yakmayacagi taahudu de veren bir sistem.
Vialle desen zaten Hondalara kit satmiyor, bir sekilde taktirsam kit garantisi de vermeyecek halihazirda.
Gönderen: carousal - Kasım 05, 2011, 04:35:22 ÖS
Evet, Teleflex ustasının İstanbul'a gitmiş olması sizin için büyük avantaj oldu. Teleflex'in sitesindeki plaka arama kısmını boş bırakıp ara tuşuna bastığınızda yapmış oldukları tüm montajların listesi çıkıyor, bu listedeki Honda sayısı bile insana güven veriyor.

Bu arada verdikleri taahhütler de birebir tutuyor, tabi montajda bir sorun çıkmazsa. Benim aracımda arıza ışığı hiç yanmadı, bir de taktırdıktan sonra gaz ayarına hiç gitmedim. Gaz ayarına gerek kalmaz diye bir taahhütleri de mevcut.

İşin sırrı dediğim gibi montajdan geçiyor, marka 2. planda bile düşünülebilir. Tunalı'nın mühendisini İstanbul'da bulmuşken değerlendirin bence.

Vialle sisteminde yaşanan sıkıntının temelinde de markadan ziyade, montajın tam randumanlı yapılamaması. Ortada tam manasıyla usta mevcut değil, çünkü dönüşüm yapılan araç sayısı az. Araç sayısı az olunca tecrübe de haliyle az. Zaten Honda'ya da takmıyorlarmış sizin dediğinize göre.

Gönderen: hangover - Kasım 05, 2011, 04:54:06 ÖS

Belirttiginiz olay lpg ayari veya besleme sorunuyla ilgili degil mi?
Keske sistemler ust devirlerde benzine gecse, orta ve alt devirlerde ise lpg ye donse.
Bunu yaPan kit var mi ??

bence besleme sistemiyle alakalı ama sonuçta benzine geçiyor buda bir korumadır hani şu yüksek devirlerde subap erimesi olayına karşı öyle değilmi? benim sistem atiker tam hatırlamıyorum ama 5000de sanırım benzine alıyor kendini
Gönderen: honda2002 - Kasım 05, 2011, 05:01:26 ÖS
Evet, Teleflex ustasının İstanbul'a gitmiş olması sizin için büyük avantaj oldu. Teleflex'in sitesindeki plaka arama kısmını boş bırakıp ara tuşuna bastığınızda yapmış oldukları tüm montajların listesi çıkıyor, bu listedeki Honda sayısı bile insana güven veriyor.

Bu arada verdikleri taahhütler de birebir tutuyor, tabi montajda bir sorun çıkmazsa. Benim aracımda arıza ışığı hiç yanmadı, bir de taktırdıktan sonra gaz ayarına hiç gitmedim. Gaz ayarına gerek kalmaz diye bir taahhütleri de mevcut.

İşin sırrı dediğim gibi montajdan geçiyor, marka 2. planda bile düşünülebilir. Tunalı'nın mühendisini İstanbul'da bulmuşken değerlendirin bence.

Vialle sisteminde yaşanan sıkıntının temelinde de markadan ziyade, montajın tam randumanlı yapılamaması. Ortada tam manasıyla usta mevcut değil, çünkü dönüşüm yapılan araç sayısı az. Araç sayısı az olunca tecrübe de haliyle az. Zaten Honda'ya da takmıyorlarmış sizin dediğinize göre.

Subap eritme problemi yasayan lpg li Honda sahibi var mi bildiginiz ?
Gönderen: carousal - Kasım 05, 2011, 05:04:01 ÖS
Benim bildiğim yok, ancak forumda var mıdır bilmiyorum. Sübap eritmeden ziyade, sübap ayarı ihtiyacı ile ilgili bolca bilgi mevcut, sübap eritme meselesi 100 küsür binin üzerinde oluyor diye biliyordum ben önceden. Ancak sübap erimesi gibi bir problemle karşılaşan var mı forumda?

Honda motoru LPG'ye uyumlu diye bir genel görüş var aslıda, kimse sübaplardan bahsetmiyor.
Gönderen: asil grup - Haziran 23, 2015, 01:39:46 ÖS
  VİALLE FİRMASINDAN YAPILAN RESMİ AÇIKLAMANIN TÜRKÇESİ

08.06.2015 tarihi itibariyle VIALLE AUTOGAS SYSTEMS B.V. yeniden yapılandırılmıştır. VIALLE pazarda ki SIVI LPG SİSTEMLERİ'ndeki öncü ve lider konumunu daha rekabetçi bir şekilde yansıtacaktır.
    VIALLE uluslararası gelişen ve değişen Pazar taleplerine odaklanarak çevre dostu otogaz sistem ve teknolojilerinin lider tedarikçisi olarak yeni yüzüyle sislerin çözüm ortağı olacaktır.

BART VAN BERGEN
   AREA SALES MANAGER
   VIALLE AUTOGAS SYSTEMS BV.
Gönderen: alperd - Haziran 23, 2015, 02:08:04 ÖS
Hadi inşallah dediği gibi olur.