TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Honda Hakkında => Konuyu başlatan: karapilot - Kasım 03, 2010, 03:44:21 ÖS

Başlık: Hondanın kronik arızası va mıdır?
Gönderen: karapilot - Kasım 03, 2010, 03:44:21 ÖS
Evet arkadaşlar herkes Hondasinda gördüğü en çok sorunu yazarsa sevinirim.
Başlık: Ynt: Hondanın kronik arızası va mıdır?
Gönderen: PearL GreY MoNsteR - Kasım 03, 2010, 06:24:25 ÖS
kapı çıtırdamaLarı

fakat yeni aldıqım aracımda fazla belli olmuyor 2001 otomatik

bunun dışındı hertürLü sorunsuzca :D
Gönderen: KADiFE - Kasım 03, 2010, 06:30:12 ÖS
benim yasadigim sorun arizami denir bilmiyorum ama 2009 olmasina ragmen arac aku hemen bitiyor,
gittim yeni aku taktilar deyisen bisey yok. suan akuden baska bi sorunum yok.
Gönderen: carousal - Kasım 03, 2010, 07:16:33 ÖS
Kabin içine çok ses alıyor araçlar, sanırım en büyük sorun bu. Geçtiğimiz günlerde oto sanayide bir Ford Focus'un kapı içi söküldü, söküm esnasında değişik süngerler, köpükler falan çıktı, ancak Honda'da (benim araç), kapı içerisinde yalnızca bir plastik naylon var o da sanırım cam açma-kapama mekanızmasına toz girmesin diye, yani kapının içi bildiğin tam takır kuru bakır. Kapı içlerine biraz yalıtım yapılsa yol sesi rahatlıkla önlenebilir,

Oradaki Ford'un sahibi de yanındakilere bak Honda'nın kapı içleri nasıl, bizimki nasıl görüyor musun diye anlatıyordu, tabi ben de sesimi çıkartmadım. Ancak motor ve yürüyen aksam konusunda Honda, Ford'dan daha iyidir diye düşünüyorum.

Gönderen: honda2002 - Kasım 03, 2010, 07:30:34 ÖS
Kesinlikle Katliyorum ama Buna ariza denmez bence
Zayiflik demek daha dogru
Yani kronik ariza yok ;)
Gönderen: carousal - Kasım 03, 2010, 07:46:07 ÖS
honda2002 dediğinizde çok haklısınız, buna kronik sorun demek çok yanlış, benim belirttiğim sadece zayıflık, daha iyisi olabilirdi. Honda aracımı yeni aldım ve honda almamdaki en büyük etken çevremden duyduğum sorunsuzluk kelimesi oldu. Alman Opel'in sorunları bitmek bilmiyordu, umarız Honda periyodik bakım dışında bizlere arıza yaşatmaz.

Zaten dikkat edildiyse forumda şikayet edilen konular ses ya da bagaja veya kabin içerisine su girmesi gibi çok basit konularda, motor, klima, yürüyen aksam, vites kutusu hakkında pek bir şikayet yok. Bakımları tam ve zamanında yapılan araçlar saat gibi çalışıyor, üzerinden yıllar geçse de (hor kullanmamak şartıyla)
Gönderen: mehmet1971 - Kasım 03, 2010, 10:27:26 ÖS
Honndanın motor ve elektronik aksamlarında sorun olmaz. Kapısından penceresinden ufak tefek sesler gelir o kadar.
Gönderen: karapilot - Kasım 14, 2010, 01:18:25 ÖÖ
aslında mekanik olmasa da var gibi duruyor... motoruna bişi diyenin alnını karışlarım...
:)
Gönderen: sogulcan - Kasım 15, 2010, 09:55:35 ÖS
tabiki de var.Herkesin de bildiği gibi direksiyondan gelen ses veya gıcırtı.
Gönderen: karapilot - Kasım 16, 2010, 12:01:58 ÖS

kime belirtmemiş burada...
Gönderen: honda2002 - Kasım 16, 2010, 07:40:20 ÖS

Hafif bozuk yolda on takimdan ses geliyordu
Rotlar rotiller saglam cikti sorun direksiyon kutusuymus
Servis bununla yasaman lazim kronik sorun dedi

Gönderen: Yamazaki - Kasım 16, 2010, 11:48:31 ÖS
96 -2000 arası hb ve sedanlarda arka salıncak burçları götürün her hangi bir honda servise yada özel serviste olabilir liftle kaldırıldıgında görüceksiniz
Gönderen: mcolgecen - Kasım 17, 2010, 12:03:06 ÖÖ

Hafif bozuk yolda on takimdan ses geliyordu
Rotlar rotiller saglam cikti sorun direksiyon kutusuymus
Servis bununla yasaman lazim kronik sorun dedi

kesinlikle katılıyorum ayrıca sorunmudur bilmiyorum fakat çoğu hondanın yeni kasalarda dahil olmak üzere  benzin göstergelerinde sıkıntı var oda basit şeyler nihayetinde alışıyosun km yi takip ediyosun vs..
Gönderen: haki - Kasım 17, 2010, 12:11:40 ÖÖ
Kabin içine çok ses alıyor araçlar, sanırım en büyük sorun bu. Geçtiğimiz günlerde oto sanayide bir Ford Focus'un kapı içi söküldü, söküm esnasında değişik süngerler, köpükler falan çıktı, ancak Honda'da (benim araç), kapı içerisinde yalnızca bir plastik naylon var o da sanırım cam açma-kapama mekanızmasına toz girmesin diye, yani kapının içi bildiğin tam takır kuru bakır. Kapı içlerine biraz yalıtım yapılsa yol sesi rahatlıkla önlenebilir,

Oradaki Ford'un sahibi de yanındakilere bak Honda'nın kapı içleri nasıl, bizimki nasıl görüyor musun diye anlatıyordu, tabi ben de sesimi çıkartmadım. Ancak motor ve yürüyen aksam konusunda Honda, Ford'dan daha iyidir diye düşünüyorum.

hocam bırde fort un parca fıyatlarını sorsaydın sahıbıne nasıl dıye bak ıkı saat nasıl dert yanıyodu bende 92 si var bırde 2000 focus hacback chıa var bagaz kılıdı arızalı bır yıldır degıstıremıyorum 380 mılyon bagaj kılıdı kapagın tamamı degıl kılıdın kendısı sadece yalanda ıkı kapı kecesıyle ovunmesınler
Gönderen: karapilot - Kasım 18, 2010, 09:27:03 ÖS

hocam bırde fort un parca fıyatlarını sorsaydın sahıbıne nasıl dıye bak ıkı saat nasıl dert yanıyodu bende 92 si var bırde 2000 focus hacback chıa var bagaz kılıdı arızalı bır yıldır degıstıremıyorum 380 mılyon bagaj kılıdı kapagın tamamı degıl kılıdın kendısı sadece yalanda ıkı kapı kecesıyle ovunmesınler
keçeyle özvünmesinlerr...
:D
Gönderen: celal3 - Kasım 18, 2010, 09:42:33 ÖS
direksıyon kutusu
Gönderen: karapilot - Kasım 18, 2010, 09:44:11 ÖS
direksıyon kutusu

ses mi geliyor?
Gönderen: celal3 - Kasım 18, 2010, 10:14:55 ÖS
AYNEN SES gelıo yarın goturcem servıseee
Gönderen: karapilot - Kasım 18, 2010, 10:23:48 ÖS
tarif edebilir misiN?
Gönderen: celal3 - Kasım 18, 2010, 10:25:00 ÖS
rolantide sag sol yapnca tık tık edıo bıde gıderken rotlardan ses gelıo gıbı
Gönderen: sogulcan - Kasım 19, 2010, 10:26:28 ÖS

Siteyi detaylı incelerseniz önceki konularda sık sık bu sorundan bahsedildiğini göreceksiniz.Zaten bu konuya da çok az yorum yapılmış.Katılım artarsa o zaman daha objektif bir sonuç çıkar.
Ama bu kronik honda sorununu bilen çok iyi bilir.
Gönderen: murdogan - Kasım 20, 2010, 03:33:33 ÖS
97-98 sedan civiclerde benzin ışığı yanmıyo.küçük bir sorun ama kronik.birde lifte kaldırılmıştı bi keresinde arkadan ses geliyo demiştim ben usta bu araçlarda kronik salıncakların değişmesi gerek falan demişti.
Gönderen: mali - Kasım 20, 2010, 03:53:27 ÖS
kapı açarken gelen çat çat ses
birde bazılarında yanmayan benzin lambası
Gönderen: karapilot - Kasım 21, 2010, 07:43:29 ÖS
kronik dedik konu başlığına ama hep farklı farklı sorunlar yazılıyor?!
Gönderen: mali - Kasım 22, 2010, 04:05:48 ÖÖ
o zaman kronik sorun yok demektir
herkeste farklı sorunların olması iyi bişey :D
Gönderen: sogulcan - Kasım 22, 2010, 09:52:26 ÖÖ
Ewet çoğu kişinin farklı sorunu var ve bunlar kronik sayılmaz.Ama direksiyon kutusunun kronikliği tartışılmaz heralde.
Gönderen: serkansobe - Kasım 22, 2010, 12:05:48 ÖS
hondaların tek kronik sorunu stock olarak değilde modlu olarak binme isteği sanırım. stock hondayı pek sevmiyolar
Gönderen: karapilot - Kasım 22, 2010, 01:41:10 ÖS
dirksiyon kutusundan ses mi geliyor? Sorunun teşhisini bulan var mı neden yapıyor bunu?
Gönderen: sogulcan - Kasım 22, 2010, 02:06:35 ÖS
http://www.teamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/ynt_tekerlekten_gelen_tikirtinin_sebebi_direksiyon_kutusuymus-t42454.0.html

siteyi araştırırsanız buna benzer birsürü konu var.Çok konuşulmuştu zamanında bu direksiyon kutusu meselesi sitede.Hondanın en kronik problemi budur.
Gönderen: canguder - Kasım 22, 2010, 02:09:58 ÖS
kronik sorun yeni civiclerde arkada ağırlık olduğunda küt küt ses yapması. tüm araçlarda bu var. direksiyon kutusu problemi kronik değil ortalama forumdaki takip ettiğim kadarıyla 10 araçtan 3 tanesinde sorun oluyor. bunlar dışında emniyet kemerinden gelen ses 10da 9 oranında var kronik sayılabilir. bunlar dışında yeni civicte bir soruna rastlamadım.
Gönderen: sogulcan - Kasım 22, 2010, 02:11:35 ÖS
http://www.teamhondaturkey.com/forum/problemler_ve_cozumleri/ynt_direksiyonun_oradan_gelen_gacirti_sesiyardimmm-t32775.0.html
Gönderen: sogulcan - Kasım 22, 2010, 02:14:59 ÖS
kronik sorun yeni civiclerde arkada ağırlık olduğunda küt küt ses yapması. tüm araçlarda bu var. direksiyon kutusu problemi kronik değil ortalama forumdaki takip ettiğim kadarıyla 10 araçtan 3 tanesinde sorun oluyor. bunlar dışında emniyet kemerinden gelen ses 10da 9 oranında var kronik sayılabilir. bunlar dışında yeni civicte bir soruna rastlamadım.

Konu başlığımız yeni honda değil.Genel olarak Honda demiş arkadaş.Direksiyon sesleri genel olarak çoğu honda modelinde var.Bu da kronik honda problemi oluyor işte.Bende 2006 VtecII var,onda da bu sorun var, yeni civiclerde de bu sorun mevcut,Vtec kullanıcılarından da bu konuda şikayetler duyuyorum.Tabiki bütün hondalar değil ama en genel sorun bu.
Gönderen: karapilot - Kasım 22, 2010, 02:20:08 ÖS
EVET DİREKSİYON KUTUSU KRONİK...tht ailesi olarak buna karar verilmiştirrr....
Gönderen: sogulcan - Kasım 22, 2010, 02:23:37 ÖS
Eyvallah...
Gönderen: canguder - Kasım 22, 2010, 02:29:21 ÖS

Konu başlığımız yeni honda değil.Genel olarak Honda demiş arkadaş.Direksiyon sesleri genel olarak çoğu honda modelinde var.Bu da kronik honda problemi oluyor işte.Bende 2006 VtecII var,onda da bu sorun var, yeni civiclerde de bu sorun mevcut,Vtec kullanıcılarından da bu konuda şikayetler duyuyorum.Tabiki bütün hondalar değil ama en genel sorun bu.

evet sizin araçlarınızdada varsa tabiki problemdir bende sadece yeni civic olduğu için diğer hondalar hakkında yorum yapmak istemedim :)
Gönderen: karapilot - Kasım 26, 2010, 01:53:25 ÖÖ

evet sizin araçlarınızdada varsa tabiki problemdir bende sadece yeni civic olduğu için diğer hondalar hakkında yorum yapmak istemedim :)

evet genel olarak kast etmiştim...
Gönderen: Erdur - Aralık 15, 2010, 09:13:43 ÖÖ
En Kronik sorunu çok güzel olması >=ok
Gönderen: ersinguzen - Aralık 15, 2010, 09:17:15 ÖÖ
Akü cok cabuk bitiyor en az 5 kere yasadım bu sorunu arıza demesek daha iyi olur ama :)
Gönderen: onuraltan - Şubat 24, 2011, 06:17:05 ÖS
direksiyondan gelen gıcırtı
Gönderen: maribal - Şubat 24, 2011, 10:28:02 ÖS
2001 vtec
1-direksiyondan gelen tıkırtılar
2-debriyaj pedalından gelen gıcırtı
3-kapılardan gelen tıkırtı sesi
4-yolda sana hyundai  peugeot vs. ile kafa tutanlara dayanamayıp topuklaman onlara hadlerini bildirirken ceza alman
5-etraftan abi nasıl memnunmusun benim arkadaş çok memnun önerirmisin diye sorup durmaları
6-abi honda az yakıyomuş doğrumu gibi sorularla karşılaşman
7-az basacağım diye otobana çıktığında 120 ile giderken gaz pedalında bi karış boşluk daha olması dayanamayıp basman
8-aracını çok sevdiğinden parana kıyıp full bakımlı tutmak için  fazla masraflar
9-aracına kıyamadığın için emanet istiyenleri terslediğinde sana kırılmaları
10- özellikle eşinin ne zaman vereceksin bana arabayı bak herkes karısına veriyor arabasını sen neden bana kullandırmıyorsun diye sürekli dır dır etmesi
bunlar sizin için sorun teşkil ediyorsa hondadan uzak durun:)))))))))

Gönderen: zaferdemirci - Şubat 24, 2011, 11:01:33 ÖS
 >=ok he he  cok güzeldi begendim bunu....
Gönderen: jackal6961 - Mayıs 23, 2011, 12:47:38 ÖS
 >%Sakin 2004 model honda civic ls var bende şu ana kadar tık demedi.Sadece bakımını yaptırıyorum o kadar :)) Ve şunu da söyliyim izmirde yolda kalmış honda görmedim!!!
Gönderen: ykavcioglu - Mayıs 23, 2011, 12:53:15 ÖS
Fren sistemi
Gönderen: Brawe - Mayıs 25, 2011, 04:00:15 ÖS
arza denemez ama
rüzgar ve yol sesi benim için ( - ) puan
Gönderen: luke skywalker - Mayıs 25, 2011, 04:38:14 ÖS
Arıza ne demek önce bunun tanımını yapmak lazım.
Mesela yol sesi arıza değildir.
Geçmiş senelerde Opel Astra'larda EGR valf arızası bir çok seri üretimde kronikti çok davalar açıldı mahkemelerde.
Kronik hiç geçmeyen,artık yapışmış  anlamına gelmez mi?
Kronik arızayı bulmak için 1972 ile 2011 arası civic arıza istatistiği gibi şeylere bakmak gerek. 
Gönderen: karapilot - Mayıs 26, 2011, 07:54:29 ÖS
mesela bütün cıvıclerdeki herhangi,i bir problemi kast etmiştim.
Gönderen: luke skywalker - Mayıs 26, 2011, 10:50:25 ÖS
Eğer kalitesiz ve ucuz yedek parça kullanılırsa Honda'lar ciddi problem çıkarmaya aday araçlardır bence.
Başlık: Set up an Animation Studio in India
Gönderen: RiyaButler - Mayıs 26, 2011, 11:12:11 ÖS
Hello there,   
I am an American. I wish to Set up an Animation Studio in India. Now i'm hunting for animators. I chose India mainly because it is less expensive as compared with U.S. I intend to know the methods for setting up a small business in India, particularly an animation studio.   

Could you guys please guide me out?
Gönderen: gokhandan - Mayıs 26, 2011, 11:46:22 ÖS
2005 vtec Ls
1. ön cam direklerinden gelen ses
2. emniyet kemerinden gelen ses
3. VE en önemlisi Motorundan gelen ses :))
Gönderen: İsmail - Mayıs 27, 2011, 12:42:03 ÖÖ
Boyası ince , frenlerde problem ( daha hiç hissetmedim ) , yol sesisi içeri alıyor benim duyduklarım bunlar
Gönderen: luke skywalker - Mayıs 27, 2011, 07:52:19 ÖS
Hello there,  
I am an American. I wish to Set up an Animation Studio in India. Now i'm hunting for animators. I chose India mainly because it is less expensive as compared with U.S. I intend to know the methods for setting up a small business in India, particularly an animation studio.  

Could you guys please guide me out?
Write in Turkish please.(Türkçe yazın lütfen).
Gönderen: hsncck26 - Mayıs 27, 2011, 08:16:20 ÖS
2001 vtec
4-yolda sana hyundai  peugeot vs. ile kafa tutanlara dayanamayıp topuklaman onlara hadlerini bildirirken ceza alman
5-etraftan abi nasıl memnunmusun benim arkadaş çok memnun önerirmisin diye sorup durmaları
7-az basacağım diye otobana çıktığında 120 ile giderken gaz pedalında bi karış boşluk daha olması dayanamayıp basman
8-aracını çok sevdiğinden parana kıyıp full bakımlı tutmak için  fazla masraflar
10- özellikle eşinin ne zaman vereceksin bana arabayı bak herkes karısına veriyor arabasını sen neden bana kullandırmıyorsun diye sürekli dır dır etmesi
  of ne cok kronik sorunlar var :D
Gönderen: luke skywalker - Mayıs 27, 2011, 08:19:00 ÖS
2001 vtec
  of ne cok kronik sorunlar var :D
İşte ben kronik sorun diye buna derim.Özellikle son sıradakiler...
Gönderen: aRas - Mayıs 27, 2011, 08:38:34 ÖS
FD kasa Cıvıc'ler de fren sıkıntısı var.
ES-LS kasa Cıvıc'ler de debriyaj pedalında gıcırtı oluyor bazılarında
EK 1.6 İes'lerinde sağ cam diğer cama göre daha çok dışarı çıkıyor.Lastiği aşıyormuş.Garantiden değişiyor.
Gönderen: nisay - Mayıs 31, 2011, 01:39:23 ÖS
LS 2005 civic aracımı 3 ylıdır kullanıyorum.
Kronik sorun olarak debriyaj gıcırtısı ve direksiyon kutusundan özellikle bozuk satıhlarda gelen tıkıtrı sesini söyleyebilirim.
Gönderen: galantus - Haziran 03, 2011, 09:13:52 ÖÖ
2005 vtec2 es. sağ taraftan ön cam ile konsolun birleştiği bölgede bi yerlerden gelen cok hafif gıcırtı gibi bişey. Aynısı arkadaşımın 2006 sındada olduğunu görünce artık kafaya takmamaya başladım.
Gönderen: HLKSLR - Haziran 03, 2011, 09:33:52 ÖÖ
Debriyaj gıcırtısı giderilebiliyor,direksiyon kutusundan gelen ses giderilebiliyor,ön cam direklerinden gelen ses giderilebiliyor,ama emniyet kemeri sesi malesef kronik..Ayrıca ben aracımı alıp bu sesleri kısa süre sonra farkettiğimde fabrikayı aradım. Görüştüğüm temsilci kaymak asfaltta bu sesler varmı dedi,hayır dedim. O zaman bozuk yolda kullanıyorsunuz ve normal dedi. Bende TR de ne mümkün kaymak safalt bulamak dedim. O da bana Japonya da ne mümkün mıcır asfalt bulmak dedi.. Şaka gibi bir görüşmeydi:))) En sonunda bende evet Honda mükemmel araçlar üretiyor,biz kullanıcılar kalitesiziz dedim:)))
Gönderen: civic2011 - Haziran 03, 2011, 09:37:47 ÖÖ
bu emniyet kemerinden gelen ses benim araçta yok çok bozuk yollarda da kullanıyorum araç içinde yol sesi ve rüzgar sesinden başka bir ses yok araç daha yeni oldugundan mı yoksa fark edip düzelttiler mi acaba diğer 2011 civic kullanıcılarıda yorum yaparlarsa daha net bilği elde etmiş oluruz.Bu arada en büyük problem frenlerde onuda başka marka kullanarak çözen arkadaşlarımız var
Gönderen: luke skywalker - Haziran 03, 2011, 04:35:42 ÖS
Debriyaj gıcırtısı giderilebiliyor,direksiyon kutusundan gelen ses giderilebiliyor,ön cam direklerinden gelen ses giderilebiliyor,ama emniyet kemeri sesi malesef kronik..Ayrıca ben aracımı alıp bu sesleri kısa süre sonra farkettiğimde fabrikayı aradım. Görüştüğüm temsilci kaymak asfaltta bu sesler varmı dedi,hayır dedim. O zaman bozuk yolda kullanıyorsunuz ve normal dedi. Bende TR de ne mümkün kaymak safalt bulamak dedim. O da bana Japonya da ne mümkün mıcır asfalt bulmak dedi.. Şaka gibi bir görüşmeydi:))) En sonunda bende evet Honda mükemmel araçlar üretiyor,biz kullanıcılar kalitesiziz dedim:)))
Siz gerçi gerekli cevabı vermişsiniz ama,o küstaha söyleyin bu civic'ler Japon'yadan gelmiyor.Türkiye'de yapılıyor.Yerli araç.Yani bu ne demek ;bizim yollarımıza göre yapacaklar demek.
Başlık: Purchase Backlinks
Gönderen: PilkyDulk - Haziran 04, 2011, 05:46:55 ÖÖ
Voted Most Successful Source to Buy Backlinks
Buy Backlinks (http://usa-pkz.org/forums/index.php?topic=520.0/)
Gönderen: hsncck26 - Haziran 04, 2011, 02:34:03 ÖS
2005 vtec2 es. sağ taraftan ön cam ile konsolun birleştiği bölgede bi yerlerden gelen cok hafif gıcırtı gibi bişey. Aynısı arkadaşımın 2006 sındada olduğunu görünce artık kafaya takmamaya başladım.
bozuk yollarda bende de o ses geliyor acaba nasıl düzeltilcek ?
birde benım bagaj kısmındanda ses gelıyor çıtırtı gibi :)
Gönderen: hakan880 - Haziran 04, 2011, 02:57:34 ÖS
bence tek kronik arızası model farketmez sahibinde hastalık yapması :D
Gönderen: musclemurat - Haziran 04, 2011, 10:11:06 ÖS
Bu ikinci civic im.
İlki 08 premium
şimdi 05 vtec ls

Koltuk ve debriyaj gıcırtısı sabit!!!

Yapacak bişey yok
Koltuk debriyaj yerinden de kopsa ben kopamıyorum :gitar 
Gönderen: emrahbozoglu - Temmuz 23, 2011, 03:36:25 ÖS
Son 2007 sonrası serisinde debriyaj sorunu
Gönderen: vtec05 - Temmuz 25, 2011, 09:08:57 ÖÖ
05 Vtec II
1-debriyaj gıcırtısı başka birşey yok bende :D
Gönderen: replay20 - Temmuz 25, 2011, 09:14:52 ÖÖ
bozuk yollarda bende de o ses geliyor acaba nasıl düzeltilcek ?
birde benım bagaj kısmındanda ses gelıyor çıtırtı gibi :)
arkadaşım bu dediğin sesten daha önce de bahsedilmişti camla konsolun arasına peçete veya inca yumuşak plastik sıkıştırmayı dene titreşimi alacağından ses kesilecektir.ben denedim işe yaradı.
Gönderen: sysysy - Ağustos 01, 2011, 02:21:06 ÖÖ
Direksiyon kutusu. Ses geliyor.Hafif bozukyolda alttakim ses yapiyor. illet oldum daaha 60 binde araba. Baktirdim alt takim sapasaglam dedi usta. Sonra biraz sorusturdum maalesef kronik bir sorunmus.
Gönderen: BHAAL - Ağustos 01, 2011, 09:40:20 ÖÖ
2002 ve 2008 civic sahibi biri olarak bu forumda bahsedilen arızalardan sadece frenden gelen ses kısmına katılıyorum, o da her zaman olmuyor, diskler bakıma girmemişse ve araç çok yüklüyse oluyor. onun dışında ne emniyet kemeri ne direksiyon kutusu ne bagaj gıcırtısı vs yaşamadım. üstelik aracımı çok hor kullandığım söylenir, acımam çok yol yaparım, ek olarak yoldan hızdan korkmam frene basmam yani o araç bana dayanıyosa her sorunla başa çıkar diyorum başka da bişey demiyorum. o açıdan kronik tabir edilen sıkıntılardan nasibimi almadım diyebilirim, aracımla gayet mutluyum... bağımlılık yaptığı da kesin, bu fiyatta bu sınıfta bir araçta görülen bir özellik değildir neticede.
Gönderen: independent - Ağustos 01, 2011, 10:06:32 ÖÖ
1.6 iesleri zorlayınca vites kutusu, el freni gibi yerler fazla ısınıyor sadece bu sorun bende olamaz herhalde
Gönderen: ateşbey - Ağustos 05, 2011, 10:56:37 ÖS
2011 elegance aldım.daha 1 hafta oldu.bundan önce 2007 seat altea vardı.türkiyede tutulmamasına rağmen seatın malzeme kalitesi hondaya göre çok çok iyi.herşey oturaklı ve sağlamlık hissi veriyor.hondanın yürüyeni motoru şu an için iyi görünüyor ama en basitinden iç kapı kolları kapıyı tutup çekerken bile oynuyor.adamın elinde kalacak hissi veriyor.
Gönderen: jackal6961 - Ağustos 06, 2011, 04:07:16 ÖS
valla o dediğin gı
EK 1.6 İes'lerinde sağ cam diğer cama göre daha çok dışarı çıkıyor.Lastiği aşıyormuş.Garantiden değişiyor.
cırtı
senin dediğin o gıcırtı ayakkabı tabanın kauçuğundan oluyo.tabanın ıslak olsun gıcırtı yapıyo.Bizdeki gıcırtı o. sen başka birşey kastediyosan bilemem tabi :D
Gönderen: ekuzdere - Ağustos 06, 2011, 04:54:52 ÖS
tabi kardeşim zaten forumdaki bütün 01-05 civic kullanıcıları aynı tür ayakkabı giyiyor. tövbe tövbe..
Kronik bir arıza olarak ele alınabilirmi bilmiyorum ama 5 6 yaşını geçen hiç bir japon emniyet kemerini toplamıyor :D :D ve hiç bir japonun şamandrası tam olarak doğru göstermiyor :D :D
Gönderen: mhmtdnr - Ağustos 06, 2011, 05:15:34 ÖS
1- Direksiyon gıcırtısı
2-sağ-sol camların konsolla birleştiği yerden gelen gıcırtı
3-debriyaj gıcırtısı
4-koltuk gıcırtısı
sağ-sol camlarla konsolun birleştiği yerden gelen gıcırtıyı bir türlü çözdüremedim, konsolu tamamen söktürdüm yine olmadı
birde benim sağ önde lastik çukura düşünce arbaya takozla vurulmuş gibi bi ses geliyor bunun sebebi nedir acaba??? bilen varmı???
Gönderen: hsncck26 - Ağustos 06, 2011, 06:48:07 ÖS
1- Direksiyon gıcırtısı
2-sağ-sol camların konsolla birleştiği yerden gelen gıcırtı
3-debriyaj gıcırtısı
4-koltuk gıcırtısı
sağ-sol camlarla konsolun birleştiği yerden gelen gıcırtıyı bir türlü çözdüremedim, konsolu tamamen söktürdüm yine olmadı
birde benim sağ önde lastik çukura düşünce arbaya takozla vurulmuş gibi bi ses geliyor bunun sebebi nedir acaba??? bilen varmı???
2 numara bende sağ tarafta bozuk yollarda yapıyor. bir arkadas cam la konsol arasına kagıt mendıl sıkıstırarak bu sorunu çözmüş
Gönderen: ateşbey - Ağustos 07, 2011, 12:26:33 ÖÖ
aracım daha 1 haftalık bile değil.2011 civic.sağ arka tekerden geldiğini düsündüğüm özellikle kalkısta ve yavas seyrederken gelen uğultu vardı 2 gündür.bu gün o uğultu disk sürtünmesi sesine çevirdi.sanırım fren disklerinde bir sorun var.kronikmidir bilmem ama 1 ağustosta o km  alınan arabada böyle bir sorun olması çok can sıkıcı...... >%Sakin
Gönderen: maribal - Ağustos 10, 2011, 09:02:01 ÖS
bu bir arıza değil ön fren disklerin bitmiş bir an önce değiştir
Gönderen: serkanto - Ağustos 10, 2011, 11:56:52 ÖS
99 model 1.6 euro civic aracımı alalı birkaç hafta oldu. Henüz benzin uyarı ışığının yandığını görmedim. Öğrendiğim kadarıyla kronik bir sorunmuş. Bir de kronik bir sorun olarak adlandırılabilir mi bilmiyorum ama tümseklerde pandizot (bagaj açıldığında bagajla birlikte açılan parça) tıkırtı yapıyor. İnternet'de araştırdım, bazıları ancak parçayı silikonla bagaja sabitleyerek kurtulabilmiş bu tıkırtıdan.
Gönderen: Ghan - Ağustos 11, 2011, 02:02:55 ÖS
#Bozuk yolda tak tuk ses yapar.Teyibin Sesini Açarak bunu halledebiliyorum.
#Bagajdan arada gelen iki tane plastigi birbirine sürtme sesi.
#Debriyajın gırç sesi.
#En komiği de Yola çıkıyorum benzin lambası en dibe inmiş lamba yanıyor benzinlikte 3 km felan.Yükleniyorum arabaya lamba sönüyor,ibre yükseliyor.Nasıl bi gösterge ve sistem yapmışlarsa artık.Lamba yanmasa bile arabaya yüklenince benzin göstergesi yükseliyor şaka gibi :).
Araç 2004 Vtec2.
Gönderen: ateşbey - Ağustos 11, 2011, 09:53:26 ÖS
bu bir arıza değil ön fren disklerin bitmiş bir an önce değiştir
benim aracımınmı diski bitmiş...0 km aracın 1 haftalık aracın....
Gönderen: ersel_035 - Ağustos 11, 2011, 10:08:10 ÖS
07-11 arası yeni moda.. MOTOR TAKOZU (ustaların tabiriyle motor kulağı) .. aldığımda kopuktu yenisini taktırdım 6 ay sonra tekrar koptu..servisi aradığımda sordum benden başka kimsenin başına geliyo mu diye..cevap 100 kişide 3 kişi.. bir hafta sonra tekrar aradım parça olup olmadığını sordum ellerinde.. sipariş vericeklerini söylediler..kalmamış ellerinde çoğu arabada görülüyomuş :S 1 haftada 2 farklı cevap..
Gönderen: jackal6961 - Ağustos 12, 2011, 11:15:53 ÖÖ
tabi kardeşim zaten forumdaki bütün 01-05 civic kullanıcıları aynı tür ayakkabı giyiyor. tövbe tövbe..
Kronik bir arıza olarak ele alınabilirmi bilmiyorum ama 5 6 yaşını geçen hiç bir japon emniyet kemerini toplamıyor :D :D ve hiç bir japonun şamandrası tam olarak doğru göstermiyor :D :D
o toplamama bizde de vardı servise hallettirdik.Şimdi sıkıntı yok.O şamandıra takılıyo ona katılıyorum ama bu debriyaj sesi meselesi kafamı karıştırdı volandan falan mı gelıo sizin ses veya baskı balatasıyla mı ilgili?Benim ayakkabıdan oluyo onun dışında mekanik bir ses yok bende ya :S
Gönderen: hsncck26 - Ağustos 12, 2011, 11:25:25 ÖÖ
o toplamama bizde de vardı servise hallettirdik.Şimdi sıkıntı yok.O şamandıra takılıyo ona katılıyorum ama bu debriyaj sesi meselesi kafamı karıştırdı volandan falan mı gelıo sizin ses veya baskı balatasıyla mı ilgili?Benim ayakkabıdan oluyo onun dışında mekanik bir ses yok bende ya :S
kardeşim o emniyet kemerini nasıl hallettin açıklarmısın?
debriyaj sesi ilk aldığımda bendede yoktu ama sende de olacak :D (eğer otomatık değilse aracın) o sesde debrıyaj pedalının ordan gelıyor
Gönderen: galantus - Ağustos 12, 2011, 01:24:10 ÖS
arkadaşlar o debriyaj gıcırtısı tamamiyle pedalla ilgili basit bişey. Aracınızın orasını burasını sökmeyin sakın. Bundan önceki aracımda yaptırmıştım ordan biliyorum. O pedalı komple söküp bişeyler yapmışlardı ama şimdi tam hatırlamıyorum ve geçmişti. Ama 1  saat kadar sürüyor biraz uzun. Şu anki aracımda da var yine götüreceğim o ustaya. Bu sefer detaylıca izler sorar burda anlatırım. Yalnız beni şu sürücü koltuğunun yay sesi uyuz ediyor. Eğer müzik dinlemiyorsam kasisli bir yola girince aynı yataktaki yay sesi gibi koltuktan ses geliyor. ( zaten ikiside yay sesi aynı yani :) )
Gönderen: erkan5217 - Ağustos 13, 2011, 02:08:53 ÖÖ
Honda civic 2007/2012 en kronik sorunları şunlardır.
- Debriyaj seti sürekli ses ve gıcırtı yapar
- Direksiyondan ses gelir
- İçeri çok ses alır.
- Aküsü çabuk biter.
- Kapı lastikleri çabuk sökülür.
- Boyası bir opel bir volkswagen gibi değilidir çabuk çizilir.
Gönderen: CioBassWorLd - Ağustos 13, 2011, 02:53:53 ÖÖ
arkadaşlar o debriyaj gıcırtısı tamamiyle pedalla ilgili basit bişey. Aracınızın orasını burasını sökmeyin sakın. Bundan önceki aracımda yaptırmıştım ordan biliyorum. O pedalı komple söküp bişeyler yapmışlardı ama şimdi tam hatırlamıyorum ve geçmişti. Ama 1  saat kadar sürüyor biraz uzun. Şu anki aracımda da var yine götüreceğim o ustaya. Bu sefer detaylıca izler sorar burda anlatırım. Yalnız beni şu sürücü koltuğunun yay sesi uyuz ediyor. Eğer müzik dinlemiyorsam kasisli bir yola girince aynı yataktaki yay sesi gibi koltuktan ses geliyor. ( zaten ikiside yay sesi aynı yani :) )

o yayın bir debriyajın iki ztn ..... .....   ....   ...  yım  ben  :)
Gönderen: nos61 - Ağustos 13, 2011, 03:16:34 ÖÖ
en büyük kronik arızası bence ... bizim gibi sahipleri olması :D :D
Gönderen: YUNUS MERİÇ - Ağustos 13, 2011, 09:41:39 ÖÖ
en büyük kronik arızası bence ... bizim gibi sahipleri olması :D :D

+5500 :):)
Gönderen: Serhat__85 - Ağustos 13, 2011, 11:16:10 ÖÖ
ek olarak gaz telinin sert olması...
Gönderen: CioBassWorLd - Ağustos 13, 2011, 12:29:29 ÖS

aynen sanki f1 aracı =)
Gönderen: BraTo - Ağustos 13, 2011, 12:54:48 ÖS
01-05 vtec 2 lerin gaz teli 50000 - 60000 km sonunda sertleşir, kronik arıza budur. 2,5m gaz teli mi olur? Bütün motorun çevresini dolaşıyor, haliyle zamanla da aşınıyor içindeki plastik. Ön direklerden gelen gıcırtı bende de vardı, kapıyı açın, çamurluğu tutan cıvatayı sıkın, gıcırtı namına bir şey kalmaz.

Bir de aynen nos61'in de dediği gibi bizim gibi sahiplerinin olması en büyük kronik arıza.
Ne karıştırıp duruyorsun aracı?
Bas git gideceğin yere :)
Gönderen: hsncck26 - Ağustos 13, 2011, 12:56:15 ÖS

aynen sanki f1 aracı =)

dip gaz gittimiz çin sorun olmuyor :d
Gönderen: CioBassWorLd - Ağustos 13, 2011, 01:01:30 ÖS

aynen sanki f1 aracı =)

helall sanaa :)
Gönderen: hsncck26 - Ağustos 13, 2011, 01:02:44 ÖS

aynen sanki f1 aracı =)

boşuna mı tenekelerle dolaşıyoruz :D
Gönderen: CioBassWorLd - Ağustos 13, 2011, 01:04:29 ÖS

aynen sanki f1 aracı =)

hem ne teneke =)
Gönderen: Serhat__85 - Ağustos 16, 2011, 11:45:40 ÖÖ

aynen sanki f1 aracı =)

hem ne teneke =)
2 haftada bir telin içine 10/40 yağ damlatıorum güzelleşio ya tavsiye ederim  >=ok
Gönderen: hsncck26 - Ağustos 16, 2011, 12:51:26 ÖS

aynen sanki f1 aracı =)

hem ne teneke =)
2 haftada bir telin içine 10/40 yağ damlatıorum güzelleşio ya tavsiye ederim  >=ok
hocam neresinden damlatıyorsun ?
Gönderen: CioBassWorLd - Ağustos 16, 2011, 02:27:22 ÖS

aynen sanki f1 aracı =)

hem ne teneke =)
hocam neresinden damlatıyorsun ?
heryerinden damlatmak gerekiyo nalet şeyin ama 2 haftaya kalmıyo b.k olması :)
Gönderen: Serhat__85 - Ağustos 16, 2011, 09:55:27 ÖS
motor kısmından, 12 anahtarla çıkar hocam hortumunu içine damlat gitsin çok basit ;)
yazın iide kışın taaaş taaş oluo namussuz :D