TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: seymansaraç - Eylül 22, 2010, 07:27:20 ÖS

Başlık: 1.6ies motoru eg civic si' ye swaplamak???
Gönderen: seymansaraç - Eylül 22, 2010, 07:27:20 ÖS
iyi akşamlar..

arkadaşlar aracım 1993 hb eg civic si;
aracım kol kırdı ve epey bir masrafı var.ben komple motor yaptırmaktansa 2000 model uygun fiyata bulduğum 1.6ies motoru koymak istiyorum.
fakat sormak istediğim şey si'nin beyni 1.6ies'e uyarmı? ben yalnızca motoru satın alıcam şanzuman,beyin tesisat,egsoz manifoldu,enjektörler,distrübütör vs.. yok. sadece dolu üst kapak+dolu blok+karter olarak.

illaki değiştirmem gereken parçalar nelerdir?

bu konuda bilgili kişilerden yardım istiyorum. şimdiden teşekkürler..
Başlık: Ynt: 1.6ies motoru eg civic si' ye swaplamak???
Gönderen: Erhan-R - Ekim 02, 2010, 03:33:16 ÖS
uygulumada çok problem yaşayabilirsin arkadaşım. mesela motor kulakları uyum göstermeye bilir enjektörler muhakkak sorun çıkartıcaktır eksoz monifolt uyabilir ama yinede iyice araştırmak bakmak görmek hatta milim milim kontrol etmek gerekir.. beyin dersen si beyni bir vtec motor zzamanlamasına göre dizayn edilmiş olduğundan dolayı ies in motorunda çalışmayabilir..
Gönderen: tarantino - Ekim 02, 2010, 07:06:18 ÖS
iyi akşamlar..

arkadaşlar aracım 1993 hb eg civic si;
aracım kol kırdı ve epey bir masrafı var.ben komple motor yaptırmaktansa 2000 model uygun fiyata bulduğum 1.6ies motoru koymak istiyorum.
fakat sormak istediğim şey si'nin beyni 1.6ies'e uyarmı? ben yalnızca motoru satın alıcam şanzuman,beyin tesisat,egsoz manifoldu,enjektörler,distrübütör vs.. yok. sadece dolu üst kapak+dolu blok+karter olarak.

illaki değiştirmem gereken parçalar nelerdir?

bu konuda bilgili kişilerden yardım istiyorum. şimdiden teşekkürler..
hiç bir sıkıntı olmaz şanzuman akslar ve diğer almadığın arabanda olan parçalar cuk diye oturur ve ruhsatta da işleme sıkıntısı olmaz böyle yapılan bir swap bile var
ben bile kendi aracımda yani 1.6 ies motorum da si şanzuman kullanıyorum
Gönderen: Rekreb - Ekim 31, 2010, 11:33:14 ÖS
93 civic si da D16A9 lu motorunmu var acaba?birde 2000 model alacagin 1.6 civic motor kodunun ne oldugunu soylersen yardimci olmak isterm
Gönderen: seymansaraç - Kasım 01, 2010, 06:32:18 ÖS
çok teşekkürler sorunu hallettik.