TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: vtec_2005 - Ağustos 30, 2010, 02:13:30 ÖS

Başlık: 2005 civic vtec ES için tavsiye edilen hava filtresi ses mümkünse
Gönderen: vtec_2005 - Ağustos 30, 2010, 02:13:30 ÖS
Selam arkadaşlar bir süre önce THT ailesi arasına karıştım. forumda yazılan hava filtreleri ile ilgili görüşleri soruları ve uygulamaları takip ediyorum..
Aracımı alalı 15 gün oldu (2005 model civic vtec ES) hava filtresi taktırmayı düşünüyodum motor sesi açısından geçtigimiz hafta sonu bi arkadasın tavsiyesi üzerine plush marka bi açık hava filtresi taktırdım filtrenin fiyatı 50 lira. Devirlenmeye başladıgında hoş bi ses çıkıyor fakat biras derme çatma yapılmış gibi olması içime pek sinmedi..
    Motorun üzerinden yaklaşık 30 cm lik bir hortumu kıvırarak ucuna filtreyi takıp  motorun hemen yan tarafına monte ettiler.. biras aceleye geldi aslında ama sizin bana tavsiyeleriniz neler bunları öğrenmek istiyorum.. tabi öncelikle bikaç sorum olacak
  -Öncelikle Motora yakın monte ettiğim bu hava filtresi fazla soğuk havayı çekemeyeceği için motorda ileriye dönük bi hasar arıza çıkarma riski
  -Kullandığım borunun kalitesi yada bi marka olup olmaması
  -Bana tavsiye ediceğiniz bi hava filtresi yada kit olarak nası bi uygulama yapacağım
Amacım ses performansı  bana şu anlık yetiyor
  Forumlarda okudugum kadarıyla Simota ve AEM marka filtre kitleri şu an tavsiye edilenler
Eğer elinde çıkma temiz  ve uygun simota marka kit olan arkadaslar var ise öyle bi takım almayı düşünüyorum benimle irtibata geçebilirlerse sevinirim mail adresim ozangirgin_4@hotmail.com
Şimdiden ilgilenen arkadaslara teşekkürler...