TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: fearless.32 - Haziran 29, 2010, 09:17:52 ÖÖ

Başlık: LPG tercihiniz?
Gönderen: fearless.32 - Haziran 29, 2010, 09:17:52 ÖÖ
   Arkadaşlar LPG tercihiniz hangisi? hangi istasyonun yakıtını kullanıyosunuz?
Başlık: Ynt: LPG tercihiniz?
Gönderen: cello_firarda - Temmuz 01, 2010, 08:15:40 ÖS
Aracımda BRC var usta shell tavsiye etti. katkılı gazlar yağlı olduğundan filtrelerde tortu yapıyormuş. Ben shell in gazını kullanıyorum aradada opet.
Gönderen: kacaman - Temmuz 01, 2010, 08:20:04 ÖS
zavoli kullanıyorum, çokta memnunum, katkısız otogaz tavsiye ettiler benim tercihim ipragaz
Gönderen: kayipbalik - Temmuz 01, 2010, 09:20:46 ÖS
milangaz litresi 1.59 tl
Gönderen: fearless.32 - Temmuz 02, 2010, 06:54:42 ÖÖ
O biriken tortu filtreyi tıkamaya başlayınca araba gaz yemiyo belli bir devire varınca. arabada sanki tüp bitiyomuş gibi otomatik olarak benzine geçiyodu. Ben sürekli opet'den alıyorum onlarınki de katkısız mı? bu zamana kadar neden sormadın derseniz valla bu katkılı katkısız meselesinin tortu olayıyla ilgisi olduğunu bilmiyordum açıkçası. Paylaşım için teşekkürler.
Gönderen: cello_firarda - Temmuz 02, 2010, 10:48:35 ÖÖ
O biriken tortu filtreyi tıkamaya başlayınca araba gaz yemiyo belli bir devire varınca. arabada sanki tüp bitiyomuş gibi otomatik olarak benzine geçiyodu. Ben sürekli opet'den alıyorum onlarınki de katkısız mı? bu zamana kadar neden sormadın derseniz valla bu katkılı katkısız meselesinin tortu olayıyla ilgisi olduğunu bilmiyordum açıkçası. Paylaşım için teşekkürler.
dostum opette katkılı. Ama bu ara bende opetten alıyorum chip para vs için :D:D
shell ve bi firma daha (adını hatırlayamadım) katkısız satıyor.
Gönderen: fearless.32 - Temmuz 03, 2010, 03:07:22 ÖS
Valla aslına
dostum opette katkılı. Ama bu ara bende opetten alıyorum chip para vs için :D:D
shell ve bi firma daha (adını hatırlayamadım) katkısız satıyor.
Valla aslına bakarsan bende de paro kart var ben de o yüzden opetten alıyom ama shell'in kartı varsa onuda alırız artık :D
Gönderen: honda2002 - Temmuz 03, 2010, 03:34:02 ÖS
Bu katkili LPG tavsiye edilmeyen filitreyi vs tikayan Bir seyde neden opet aygaz vs katkili LPG ye gecis yapiyolar buradaki mantik nedir biliyor musunuz ?
Gönderen: kacaman - Temmuz 03, 2010, 06:36:38 ÖS
arkadaşlar katkılı olayının mantığı nedir hemen kendimce bulduğum açıklamayı aktarıyorum :
bence piyasadaki lpg li olan araçların büyük kısmı karbratörlü olduğu için sıralı sistemin mazisi henüz çok yakın tarihe dayanmakta, sebebi bu olabilir yani lpg pazarının büyük kısmını oluşturduğu için. karbratörlüler bu kadar hassas değiller.
Gönderen: eroser - Temmuz 14, 2010, 12:36:15 ÖS
birde bizim halkımız katkılıysa bu iyidir diyor.. bende sizin yazdıklarınızı okuyana kadar iyi sanıyordum..
Gönderen: kayipbalik - Temmuz 15, 2010, 03:55:13 ÖÖ
arkadaşlar katkılı olayının mantığı nedir hemen kendimce bulduğum açıklamayı aktarıyorum :
bence piyasadaki lpg li olan araçların büyük kısmı karbratörlü olduğu için sıralı sistemin mazisi henüz çok yakın tarihe dayanmakta, sebebi bu olabilir yani lpg pazarının büyük kısmını oluşturduğu için. karbratörlüler bu kadar hassas değiller.

ben de artık katkısız alacağım. teşekkürler
Gönderen: 34GB4525 - Temmuz 15, 2010, 01:54:16 ÖS
Katkılı katkısız bilmem ama ben genelde opetten ara sırada shell den alıyorum sanıyorum biri katkılı biri katkısızmış ben bi fark göremedim 17 bin oldu filtre de değişmedim...
Gönderen: kacaman - Temmuz 15, 2010, 07:21:52 ÖS
ipragazı tercih ediyorum
bir sebebi yok
Gönderen: poseidon999 - Temmuz 15, 2010, 07:31:19 ÖS
Benim de kafam karıştı.
ilk 2-3 depoda belli olmaz ama ben de 2 depomu opetten katkılı aldım.
1 depo ise shell den aldım. Yakıtta ve gidişte hiçbir farkını göremedim
ama ilerde ne olur bilmem.
Gönderen: bywarm - Ağustos 21, 2010, 06:31:18 ÖS
bende atiker var sıralı ve benim gittiğim shell in kendi lpg sini satıyordu shell lpg yi pahalılaştırınca  havaş ın lpg sini satmaya başladı +şuan itibarı 1.89 tl ye litresini satıyor bende oradan kullanıyorum ve havaş ın lpg si diğerlerine göre 1 depoda ortalama 8 veya 9 km fazla götürüyor hem ucuz hem kaliteli tavsiye ederim filitre değişti ne tortu ne pislik  >=ok
Gönderen: fdtenten - Ağustos 23, 2010, 06:48:50 ÖÖ
arkadaşlar ben sürekli opetten alıyordum, filtre ve enjektörlerim tıkandı!!! opete durumu bildirdim, istasyondan örnek alıp incelediler temiz çıktı, yani opetin gazı katkılı olduğu için sistemin hassas parçalarında balmumu gibi bir madde oluşuyor!!! bende cep telefonu, su ısıtıcı filan muhabbetine opetten alıyordum ama artık katkılı otogaz almıyorum, çevremdeki herkesi de bu konuda uyarıyorum!!!filtreyi ustayla beraber söktük, açık sarı filtre 10 bin km de siyaha yakın gri renkteydi!!!bu 10 bin km nin tamamında opetten almıştım!!
Gönderen: mehmet1971 - Ağustos 23, 2010, 04:03:38 ÖS
Zavolli,  katkılı olmadığı sürece heryerden alıyorum. 5000 km oldu. Allah a şükür  sıfır problem.
Gönderen: mggul - Eylül 16, 2010, 09:41:05 ÖÖ
hangisi katkılı hangisi katkısız peki ve nadıl anlaşılıyor.
Başlık: Teleflex
Gönderen: Honda_YHBBG - Eylül 18, 2010, 12:57:11 ÖÖ
Ben aracıma teleflex taktırdım. yakıtı shell'den alıyorum usta onu tavsiye etti.
Gönderen: honda2002 - Eylül 18, 2010, 07:05:01 ÖS
ipragazı tercih ediyorum
bir sebebi yok

reklami etkilemis olmasin ;)
harbiden guzel reklam ama hakkini teslim etmek lazim :)
Gönderen: fearless.32 - Eylül 20, 2010, 09:26:13 ÖÖ
-Niye durduk.
-Gaz alıcaz galiba.
-E bu pompa tanıdık değil.
- KİMSİİN :D

Kopuyom bu reklama yaav :D Hele kimsin deyişi yok mu
Gönderen: Hamdi TOPAL - Ekim 29, 2010, 06:17:29 ÖS
daha önceden de aygaz alıyordum şimdi de devam ediyorum ama kafam karıştı kesin bilgi varsa katkılı katkısız olanlar şeklinde liste yapılırsa iyi olmaz mı.? bilen arkadaşlar el atıverse..
Gönderen: poseidon999 - Ekim 31, 2010, 08:06:57 ÖÖ
daha önceden de aygaz alıyordum şimdi de devam ediyorum ama kafam karıştı kesin bilgi varsa katkılı katkısız olanlar şeklinde liste yapılırsa iyi olmaz mı.? bilen arkadaşlar el atıverse..

Deneyimlerime dayanarak Katkılı gazın daha uzun menzili olduğunu gördüm ama buna karşın
içindeki katkıdan dolayı filtreleri daha çabuk tıkıyor.

Diğer yandan katkısız gazın ise diğerine göre abartılı değile ama biraz daha kısa bir menzili var ama filtreler daha temiz.

Ben şöyle yapıyorum; 2-3 depo katkısız Shell
1 depo katkılı opet alyorum.
Gönderen: fearless.32 - Kasım 07, 2010, 02:01:42 ÖÖ
Eyvallah arkadaşlar.
Gönderen: aargh - Kasım 07, 2010, 02:22:32 ÖÖ
LPG'de tercihim Shell'dir. Birisi bana bu marka gaz kullanmanın avantajlarını falan ispatlamadı. Sadece Shell markası bana daha güvenilir geldiği için tercih ediyorum. Henüz bugün aldığım Civic arabamın üzerinde ALDESA marka LPG var. Umarım gelecekte ciddi bir problem yaşamam ne kitle ne de yakıt ile. :)
Gönderen: ertunc_93modelci - Kasım 14, 2010, 06:39:07 ÖS
uspetten almayında nerden alırsanız alın aga
:D
Gönderen: driftci57 - Kasım 22, 2010, 06:00:54 ÖS
hangisi katkılı hangisi katkısız peki ve nadıl anlaşılıyor.
aynen nasıl anlıcas
Gönderen: fearless.32 - Kasım 25, 2010, 10:24:14 ÖÖ
Arkadaşlar. Şu an Petrol ofisinin lpg'sini kullanıyorum. Bi sıkıntı yok çok şükür.
Petrol ofisi olmazsa Shell o da olmadı akpet'in lpgsi de katkısızmış onu öğrendim.
Petrol ofisi, Shell, Akpet. Benim bildiğim katkısız olanlar bunlar.
Gönderen: poseidon999 - Kasım 25, 2010, 10:34:47 ÖÖ
Arkadaşlar. Şu an Petrol ofisinin lpg'sini kullanıyorum. Bi sıkıntı yok çok şükür.
Petrol ofisi olmazsa Shell o da olmadı akpet'in lpgsi de katkısızmış onu öğrendim.
Petrol ofisi, Shell, Akpet. Benim bildiğim katkısız olanlar bunlar.

Ben de katkısız yakıtı savunuyordum ve alıyordum yakın zamana kadar ama sonra düşündüm ki
katkılı yakıt içinde yağlı katkı maddesi bulunuyor ve katkısıza göre motoru daha az aşındırır. Filtreler falan tıkanır diyorsunuz ama motor yıpranacağına
her 10.000 km de 30-40 tl lik filtreyi değiştiririm daha iyi.

Hem opet katkılı lpg si ile daha çok km yapıyorum.
ve araç daha atak.
Gönderen: 23korg23 - Kasım 25, 2010, 10:59:26 ÖÖ
konu yanlış yere açılmış... yöneticiler taşırlar sanırım.. katkılı lpg nin katkı maddesi filtrede kalıyor zaten sorun bu yani motora faydası olduğu söylenen madde motora ulaşmıyor  yada cok az bi kısmı ulaşabiliyor ve filtreler ile enjektörleri kirletiyor ve bu kirlilik kışın sorun yaşatıyor çünki katkı maddesi kışın donuyor. katkılı gazı kaldırdıklarını duydum ama ne kadar doğru bilemiyorum
Gönderen: carousal - Kasım 29, 2010, 08:03:48 ÖS
LPG enjektörleri kullanılamaz hale geliyor katkılı yakıt ile. AYGAZ şu an katkı oranlarını değiştirdi sanırım, ancak yine de katkı var. Katkı denilen de bildiğimiz yağ, internette kirli filtre fotoğrafları mevcut, üzerleri birikip donan kirli bir yağ tabakası ile kaplanmış.

Ben katkısız yakıt kullanıyorum, halimden gayet memnunum, AYGAZ gibi katkılı yakıtlardan da mümkün olduğunca uzak duruyorum.

Lukoil'deki Akpet'in gazı katkısız ben onu kullanıyorum 5 tam depodur, herhangi bir sorun ile karşılaşmadım şimdilik.

Önemli olan katkısız gaz ve güvenilir bir istasyon gerisi çok da önemli değil.

Otogazı Lukoil'den, benzini (az da olsa :D) Shell'den alıyorum.