TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => İstekler Öneriler ve Sorularınız => Konuyu başlatan: LovableTolga - Haziran 24, 2010, 11:41:39 ÖÖ

Başlık: Drag hakkında taktik
Gönderen: LovableTolga - Haziran 24, 2010, 11:41:39 ÖÖ
merhaba arkadaşlar kalkışta merak ettiklerim var fikrinizi alımak istiyorum...

kalkışta vites değişikliğinde ayağınızı gazdan çekiyormusunuz ?? bazıları çekmeden değiştiriyorum diyorlar sizce bi fark varmı ?? iyimi kötümü
Başlık: Ynt: Drag hakkında taktik
Gönderen: web_luck - Haziran 24, 2010, 11:52:57 ÖÖ
Dragda aracını 4500 rpm de sabit tut 4500 de kaldır vites atarken okadar hızlı olmalısınki ayagını gazdan cekmeyeceksın anında debrıyaja basıp vıtesı atıcaksın nekadar hızlı atarsan okadar iyi ama dikkat et senkromençleri yeme :D
Gönderen: Co Black - Haziran 24, 2010, 12:10:14 ÖS
benimde merak ettiğim bi konu bu
açıklamaları bende bekliyorum
Gönderen: ysf55 - Haziran 24, 2010, 12:15:40 ÖS
vites değişimlerini 7binde yapanda var 5-6bin arası yapanda var. 7bin devirde mantik olarak daha performanslı olacağını düşünsemde bir makalede okumuştum 5.500 devirde draglarda vites değistirmek daha etkili diye.

gerce en iyi yol deneme yanılmadır her arabanın motoru aynı derecede acılmış olamıyacağı için kronometre tutup demek lazım dragdan önce ondan sonra draga hazır gitmek lazım diye düşünüyorum :)
Gönderen: canguder - Haziran 24, 2010, 12:31:22 ÖS
Ayağını gazdan çekmen gerekli. Gazdan çekmezsen üst devirlerde vites değiştirirken vuruntu yapar. Draglarda fazla sarmayacak devirlerde kalkış yapman önemli. Bu devirler araçtan araca değişir.Mesela bir vti veya type-r araçla dip gaz kalkmaya çalış 1-2 saniye sarmaktan kaybedersin.
Gönderen: LovableTolga - Haziran 24, 2010, 05:14:13 ÖS
bende yeni civic var 2010 model :)

genelde tam 7binde değiştiririm ama merak ettim gazdan çekmek yada çekmemek neyi değiştirir