TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: power - Haziran 21, 2010, 03:22:05 ÖS

Başlık: 2000 model 1,6 ies civic ies lpg montajı
Gönderen: power - Haziran 21, 2010, 03:22:05 ÖS
2000 model 1,6 ies civic ies lpg montajı  yaptırmayı düşünüyorum.sizce bu kasa lpg ye uyumlumu.uyumlu ise hangi lpg kitini tercih etmeliyim.BRC,ZAVOLLİ,ATİKER mi? lpg taktırdıgıma daha sonra pişman olmak istemiyorum yorumlarınızı bekliyorum...
bu arada manifold delinmeden bu kasaya PİPO yöntemiyle montaj yapılıyormu? tavsiyeniz nelerdir?
tşekrler...
Başlık: Ynt: 2000 model 1,6 ies civic ies lpg montajı
Gönderen: kacaman - Haziran 21, 2010, 08:52:18 ÖS
dostum öncelikle işçilik ve montaj kalitesi iyi bir yer bul ve benim tavsiyem zavoli tercih etmenden yana fakat karar senin.
Gönderen: ysf55 - Haziran 21, 2010, 09:06:32 ÖS
tartarinide olabilir aklında olsun
Gönderen: power - Haziran 21, 2010, 09:34:12 ÖS
arkadaşlar cok tşkr edrim
brc 1300-atiker 800-zavoli 1250-simit tanklı montaj fiyatı korkuyorum uyum saglamz araba diye..
bu arada pipolu montaj için ne diyorsunuz bu kasaya oluyormu?
Gönderen: kacaman - Haziran 21, 2010, 09:39:10 ÖS
dostum senin araba satılık değilmiydi neden lpg taktırtıyorsun
Gönderen: power - Haziran 21, 2010, 09:45:09 ÖS
satmazsam takacam önümüzdeki ay muayeneye girerken aradn cıkartim diyorum.lpg konusuna gelince yakıtından memnunum aslında fakat ben samsunda mühendisim lpg istasyonlarında lpg egitimi veriyorumm.egitim verip kullanmamk biraz tepki alıyorum :)) o yüzden hem muayeneyede temmuzda girerken ardan cıksın istiorum lpg montajı ..
Gönderen: kacaman - Haziran 21, 2010, 09:46:20 ÖS
dostum zavoli montajı yaptırt bin arabana hem temizmiş araban...
Gönderen: power - Haziran 21, 2010, 09:51:37 ÖS
gecen hafta ankaraya gidip geldim bir depoyu 140 ytl ye doldurdum 620km yaptımm.arabamda cok titizim.gecen pirinc takılı bi hondanın ilk calışmasını duydum içim gittii..o marsa basınca cıkan güzel ses gitmişş benim arbamda da böle olurnmu diye korkuyorum.üstelik forumuda lpg kunusuda sıkı takip ettimm silkelenme yok arza ışıgı yakması falan korkuttu benii... bazıları ise cok memnun.kücük orjinal işletme bile aldım siyaha bile boyattım :) fakat  hala karasızımmm...
Gönderen: fzthgosm - Haziran 21, 2010, 11:06:18 ÖS
arabandan hiç korkma git montajı iyi olan bir yere ne varsa taktır.ben olsam o arabaya atiker taktırırdım ama ithal olsun 3 kuruş fazla olsun daha iyidir dersen brc ve zavolinin fiyatları birbirine yakınmış ikisinden birisini taktır
Gönderen: IGDIR - Haziran 22, 2010, 10:24:33 ÖÖ
slm dostum bende 2001 1,6 ies var atiker takılı 1 aydır kulanıyorum şu anda bir sorun çıkarmadı ustanı iyi bul sistem hep aynı boşuna fazla para verme
Gönderen: patagon - Haziran 22, 2010, 11:30:08 ÖÖ
bende 2000 1.6ies var tartarini sistem takılı hiç problem yaşamadım çok memnunum... ondan öncede eg kasa civic vardı araçlarımız lpg konusunda problemsizdir dostum yeterki işinin ehli bir ustaya kaliteli bir montaj yaptır... iyi bir montaj sonrası ne arıza ışığı sorunun olur nede çekişte problem yaşarsın rahat ol...
Gönderen: integtant_83 - Haziran 22, 2010, 11:45:49 ÖÖ
yaptığın kilometreye göre maliyet hesabı yap. ona göre taktır. çok km yapıyosan bekleme. ayda 1000 km'yi zor buluyosan gerek yok. bu iş maliyet hesabı
Gönderen: power - Haziran 22, 2010, 01:53:04 ÖS
bu kasaya pipolu montaj oluyormu? manifoltu deldirmek istemiyorum.forumda yorumları sıkı takip ettim hışırtılı calışma titreme gibi şikayetler var  korkutıyor beni
Gönderen: asvtec - Haziran 22, 2010, 02:00:14 ÖS
pipolu montaj mumkun değil.

bu kasaya pipolu montaj oluyormu? manifoltu deldirmek istemiyorum.forumda yorumları sıkı takip ettim hışırtılı calışma titreme gibi şikayetler var  korkutıyor beni
Gönderen: poseidon999 - Haziran 22, 2010, 02:53:08 ÖS
Piyasadaki tüm italyan markaları 3 aşağı 5 yukarı aynıdır.
Fiyat farkları nereden geliyor dersen kimisinin servisi her köşede var
ve servis çalışanları müşteriyle ilgili, kimisi de koca istanbulda 4-5 servisi var.
Onun dışında kalite farkı neredeyse yok.

Bu arada ben de Brc öneriyorum.
Nedeni ise:
En çok kullanılan buna karşın en az problem çıkartan marka.
Müşteri memnuniyeti üst seviyede.
Honda ile uyumu son derece iyi.

fakat pipo 96-01 kasalara uygulanmıyormuş ben de dün brc servisinden öğrendim.
Gönderen: asvtec - Haziran 22, 2010, 07:39:54 ÖS
+1

Piyasadaki tüm italyan markaları 3 aşağı 5 yukarı aynıdır.
Fiyat farkları nereden geliyor dersen kimisinin servisi her köşede var
ve servis çalışanları müşteriyle ilgili, kimisi de koca istanbulda 4-5 servisi var.
Onun dışında kalite farkı neredeyse yok.

Bu arada ben de Brc öneriyorum.
Nedeni ise:
En çok kullanılan buna karşın en az problem çıkartan marka.
Müşteri memnuniyeti üst seviyede.
Honda ile uyumu son derece iyi.

fakat pipo 96-01 kasalara uygulanmıyormuş ben de dün brc servisinden öğrendim.

Gönderen: power - Haziran 27, 2010, 08:05:44 ÖS
kafaya koydum brc taktırcam önümüzdeki ay..
bu arada arkadaşın biri cok km yapmıosan takma demişş. ayda 500 km anca yapıyorum sizce deger mi...
Gönderen: integtant_83 - Haziran 27, 2010, 09:56:58 ÖS
her ay aşağı yukarı ortalama 500 km yaptığını düşün. Bu kilometreye yaklaşık ayda 150 TL benzin yakmış ol. Lpg takınca bu paradan yüzde 35-40 tasarruf yaparak  aylık yakıt harcaman 90 TL ye iner. Bu hesapla 12ay* 60 Tl = 720 Tl yılda kazanç sağlarsın. (Kışın motor soğukken ki yakacağın benzini hesaplamadım). 2 yılda 1300-1400 Tl civarı karda olursun ki takacağın kitin parasına göre kara geçme süren 2-2buçuk yılı bulur.
Gönderen: asvtec - Haziran 28, 2010, 08:55:44 ÖÖ
LPG Dönüşümü sonrası özgürce seyehat edip yapacağın km lerin artacağını da göz önunde bulundurursak taktırman mantıklı.Genelde insanlarımız birikimi ile bir araba alıp pazar günleri yıkayıp evin önüne çekmek zorunda kalıyor ,sen en azından doya doya aracınla gezebilirsin.Selamlar...

bu arada arkadaşın biri cok km yapmıosan takma demişş. ayda 500 km anca yapıyorum sizce deger mi...
Gönderen: fzthgosm - Haziran 28, 2010, 09:03:28 ÖÖ

yazında öyle degildir.en azından şunu düşün uzak bir yere gideceksin uçakla veya otobüsler aynı paraya arabanla gitmek varken neden uçaga daha fazla veresin veya otobüsün dur dedigi yerde durup kalk dedigi yerde kalkasın ki.dün konyaya gittim 2 kişi otobüsle gitsek 150 tl verecektim benim araba lpg ile 130 yaktı ve dura kalka geldim istedigim yerde.
Gönderen: power - Haziran 29, 2010, 06:51:59 ÖS
ARKADAŞLAR DEGERLİ YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKÜR EDERİM ARABAMI SATTIM :(
COK İİ Bİ ARKADAŞA GİTTİ HAYRINI GÖRÜRR İNŞALLAH..
Gönderen: adrenalin_066 - Haziran 29, 2010, 11:54:11 ÖS
atiker dizel gibi ses yapıyor ona gore
Gönderen: deha83 - Temmuz 05, 2010, 12:09:19 ÖS
power arkadaşım bende de 1.6 civic var yeni aldım tüp için araştırma yapıyordum senin başlığı görünce buraya yazayım dedim.
Adana Ceyhan'dayım burada bana dynamic (adını tam hatırlamıyorum sanırım dynmic ti) adlı bir sıralı sistem önerdi fiyat olarakta 1400tl dedi. 10 taksit. ama nette araştırdım böyle bir marka bulamadım. Ama bana atiker zavoli ve brcden iyi olduğunu hondaya en iyi uyumu sağlayacağını söyledi. 2 yıl garantili dedi. Türkiye'nin her yerinde servisi varmış. yarın ya da öbür gün götürüp taktıracağım.
Aklımda bir kaç soru var. Batmanın ilçesinde öğretmenlik yapıyorum. o yüzden servis önemli her yerde yoksa bir sorun olduğunda zorda kalmayayım. Ayrıca çalışma zamanlarımız belli. yaz aylarında adana ve İstanbul'a gidiyorum. öyle arabayla çok gezen biri de değilim ama benzin pahalı 150 tl benzin beni batmandan Ceyhan'a getiremedi (yaklaşık 600 km) araba kullanırken zevk almak önemli ama eve dönünce harcadığın parayı düşününce yanmamak elde değil. o yüzden önce ekonomi, artık sürüş zevkini emekliliğe bırakalım:)
Tüm bu yazdıklarımdan sonra bu adam ne diyor diyenlere : dynamic (ya da buna benzer) duyan gören var mı?
                                                                              1300 tl ye kadar (taksitli) Honda'ya uyumlu lpg kiti (servis ve kalite önemli)
                                                                               var mı?

son sorum power arkadaşa arabayı kaça sattın?
Gönderen: asvtec - Temmuz 05, 2010, 01:39:09 ÖS
İsmini dahi bilmediğiniz bir ürünün servis ağı olacağını düşünmüyorum .Hatta böyle ürünlerin bir kaç yıl sonra piyasada kalacağı da şüphelidir.BRC zavolli prins bu sektörün üst sınıf ürünleridir ,ustanın bahsettiği ürünün bu ürünlerden daha ıyı olma ıhtimali yok.Ama bu üründen daha çok para kazandığı kesin.Tavsiyem BRC taktırmanız yönündedir.Hem servis ağı hem kaliteli bir üründür.Bilgilerinize...
Gönderen: deha83 - Temmuz 05, 2010, 01:44:31 ÖS
valla yarın taktırmadan önce bir daha araştırayım iyice ama BRC sordum aynı ustaya 1600 tl dedi.

bu arada bir soru daha eklemek istiyorum vaktinizi alarak: Bu ruhsata işleme konusunda ne kadar sürede işlenmesi gerekir ve ne kadar tutar?
Gönderen: asvtec - Temmuz 05, 2010, 02:18:40 ÖS
Fatura tarıhınden ıtıbaren 1 ay. Ruhsatınız yenı tıpse 225 eskı tıpse 275 tl.hangı ıldekı hangı bayı bu?
Gönderen: deha83 - Temmuz 05, 2010, 02:29:28 ÖS
adana ceyhanda kayınpederin götürdüğü adını sanını bilmediğim bir yer kardeşler oto mu ne. bayi falan değil anlayacağınız. hangi marka istiyorsunuz diye sordu bende marka araştırmadım dedim. o da aracın marka modelinden sonra en iyisinin dynamic olduğunu söyledi. bende brc ve atikeri sordum o brc 1600 atiker 900 dedi.
Gönderen: asvtec - Temmuz 05, 2010, 04:25:50 ÖS
Yetkısız servıse kesınlıkle donusum yaptırma hocam,sonra gercekten magdur olursun.adana polat otogaz ıle gorus,brc yetkılı bayıı
Gönderen: fzthgosm - Temmuz 05, 2010, 04:37:19 ÖS
adana ceyhanda kayınpederin götürdüğü adını sanını bilmediğim bir yer kardeşler oto mu ne. bayi falan değil anlayacağınız. hangi marka istiyorsunuz diye sordu bende marka araştırmadım dedim. o da aracın marka modelinden sonra en iyisinin dynamic olduğunu söyledi. bende brc ve atikeri sordum o brc 1600 atiker 900 dedi.

kardeş öyle yerler yetkili servis olmuyor taktıkları kitin markası ne olursa olsun garantisi bitiyor.mutlaka yetkili servis olması lazım.anlayacagın bayilik ve yeterlilik belgesi olması lazım.ismini tam olarak bilmedigin markayı bende ilk defa duyuyorum.bana kalırsa bayi agı yaygın olan bir kit taktırman daha iyi
Gönderen: fzthgosm - Temmuz 05, 2010, 04:38:45 ÖS
Yetkısız servıse kesınlıkle donusum yaptırma hocam,sonra gercekten magdur olursun.adana polat otogaz ıle gorus,brc yetkılı bayıı

osmaniye bayisi kim brc nin
Gönderen: asvtec - Temmuz 05, 2010, 04:59:54 ÖS
www.2a-lpg.com adresınden bakabılırsın
Gönderen: deha83 - Temmuz 05, 2010, 06:02:52 ÖS
ceyhanda önerebileceğiniz bir yer var mı?
Gönderen: asvtec - Temmuz 05, 2010, 07:31:17 ÖS
Adana'da polat otogaz ıyı dıye bılıyorum.brc bolge bayı
Gönderen: deha83 - Temmuz 07, 2010, 01:53:47 ÖS
iyi mi yaptım kötümü bilmem ama tüpü dün taktırdım. Markası da dymco... Sanırım yeni çıkan bir ürün taktırdığım yer ise Ceyhan'da Zavoli yetkili bayi. Dükkan tadilatta olduğundan hiç tabela falan yokmuş. Neyse artık tüplü bir araç sahibiyim. taktıktan sonra kısa bir tur attık ustayla. Kalkışta ve çekişte herhangi bir sorun görmedim.
dymco ile ilgi biraz baktım İnternet, sitesi fazla bilgi vermiyor. ASKA otogaz sistemlerinin ithal ettiği bir ürünmüş. Bakalım. Şimdi seste kokuda titremede hissetmedim. Kullandıkça forumda yazarım görüşlerimi.
Gönderen: asvtec - Temmuz 07, 2010, 02:48:44 ÖS
Hayırlı olsun ,inşallah sorun yaşamazsınız!!!
Gönderen: accord55 - Temmuz 07, 2010, 03:37:01 ÖS
asvtec arkadaşım, teknik bilginize güvenerek size bir soru sormak istiyorum...

aracımda brc kit var, şimdiye kadar hiç olmayan bir şey oldu. tüp gösterge ışığı hiç yanmıyor, istanbuldan dönerken benzinle dönmek zorun kaldım...yolun katılımında ışık yandı, yalnız araç gaza geçtiğinde inleme gibi ses geliyor, son olarak gaz olduğu halde arabayı sıkıştırdığımda otomatik olarak benzine geçiyor, önceden ne zorlasamda benzine geçmezdi...acaba ne sorunu olabilir.

aracımda en üst versiyon brc kit var.
Gönderen: asvtec - Temmuz 07, 2010, 04:01:29 ÖS
Şuan lpg sisteminiz devre dışı;muhtemelen sistemin sigortası atmış ya da sigorta yuvasında gevşeklik var.Hemen akünün yanında bir yerde siyah bir plastiğin içinde 10 ya da 15 amperlik bir sigorta vardır.Kontrol ettırın sorun düzelecektir.

asvtec arkadaşım, teknik bilginize güvenerek size bir soru sormak istiyorum...

aracımda brc kit var, şimdiye kadar hiç olmayan bir şey oldu. tüp gösterge ışığı hiç yanmıyor, istanbuldan dönerken benzinle dönmek zorun kaldım...yolun katılımında ışık yandı, yalnız araç gaza geçtiğinde inleme gibi ses geliyor, son olarak gaz olduğu halde arabayı sıkıştırdığımda otomatik olarak benzine geçiyor, önceden ne zorlasamda benzine geçmezdi...acaba ne sorunu olabilir.

aracımda en üst versiyon brc kit var.
Gönderen: accord55 - Temmuz 07, 2010, 04:07:48 ÖS
şuan çalışıyor...arabanın aküsü değiştikten sonra olmaya başladı, demekki aküyü söküp takarken sigorta gevşedi.

aracın kendiğinden benzine geçmesin ve geçerken ses çıkarması da mı bu yüzden?

çok teşekkür ederim, yarın öğleden sonra berlin otoya götürecem aracımı...
Gönderen: asvtec - Temmuz 07, 2010, 04:57:20 ÖS
Elektrık sorunu sıgorta ıle alakalı,benzıne gecıp ses cıkarması basıncın dusmesı ya da ayar ıle alakalıdır.yarın kolayca hallettırırsınız.
Gönderen: olcaysahin - Temmuz 07, 2010, 05:46:48 ÖS
Arkadaslar merhaba bende 2004 honda civic LS aldim yilda 15.000-20.000 km yapiyorum. daha once 1999 focus vardi brc de zaman zaman sıkıntı yasadim ama genel olarak memnundum brc iyi bir marka ama ustalik onemli brc taktirip sorun yasamayan arkadaslar montaj yaptirdigi yerin bilgisini verirse bende taktiracagim. LPG=EKONOMİ
Gönderen: asvtec - Temmuz 07, 2010, 06:22:32 ÖS
Brc dogru tercıh ,bulundugunuz ılı soylersenız referans olabılırım.
Gönderen: deniz44 - Temmuz 07, 2010, 06:24:34 ÖS
Ben olsam taktırmazdım,taktırırsanız güle güle kullanın
Gönderen: fzthgosm - Temmuz 08, 2010, 09:54:17 ÖÖ
Arkadaslar merhaba bende 2004 honda civic LS aldim yilda 15.000-20.000 km yapiyorum. daha once 1999 focus vardi brc de zaman zaman sıkıntı yasadim ama genel olarak memnundum brc iyi bir marka ama ustalik onemli brc taktirip sorun yasamayan arkadaslar montaj yaptirdigi yerin bilgisini verirse bende taktiracagim. LPG=EKONOMİ

senin kasalar biraz hassas lpg konusunda haberin olsun.montajı iyi olan bir yer bul ve yaptıgı işin arkasında duracak bir esnaf olsun.
Gönderen: power - Temmuz 10, 2010, 12:11:37 ÖS
hala ne konuşuyorsun cok bilmişş  arabayı sattalı burdada akıl veriyor bana  yaaa...
Gönderen: power - Temmuz 11, 2010, 06:31:05 ÖÖ
bu arada arkadaşlar ben bu konu üzerinde  cok araştırma yaptım.brc yi iyi bi pazarlıkla nakit paraya 1300 tl ye taktıra bilirsiniz.brc konusunda  bu zaman kadar hiç olumsuz bir duyum almadım.yanlızca bu işin montajını  yapan bazı arkadaşlar bana BRC nin artık yerli üretim ve taklit oldugunu.LANDİRENZO ve  ZAVOLİNİN gercek  italyan üretimi olduklarını duydum.ben otogaz istasyonlarında lpg mesul müdürlügü yaptıgım için ve kendi arabama da takmayı düşündügüm için cok arştırdım.fakat kısmet olmadı.arabamı sattım.sizlere son tavsiyem
1-zavoli
2-brc
3-landirenzo
bulundugnuz il ve fiyatlara göre degerlendirin.ben cok araştırdım.kafamı yordum.
UMARIM ACTIGIM BU KONU BENİM GİBİ KARAMSARLIK YAŞAYANLARA FAYDALI OLUR...
Gönderen: power - Temmuz 11, 2010, 06:33:58 ÖÖ
BU ARADA KÜÇÜK BİR REKLAM :))
 İHTİYACI OLAN HONDACI Bİ ARKADAŞIMA FİYATTA YARDIMCI OLURUM ...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-ve-lastik-jant-ve-lastik-takimlari-2000-model-civic-1-6-ies-orjinal-stepne/detay
Gönderen: poseidon999 - Temmuz 11, 2010, 07:09:27 ÖS
Brc konusunda  bu zaman kadar hiç olumsuz bir duyum almadım.yanlızca bu işin montajını  yapan bazı arkadaşlar bana BRC nin artık yerli üretim ve taklit oldugunu.LANDİRENZO ve  ZAVOLİNİN gercek  italyan üretimi olduklarını duydum.ben otogaz istasyonlarında lpg mesul müdürlügü yaptıgım için ve kendi arabama da takmayı düşündügüm için cok arştırdım.fakat kısmet olmadı.arabamı sattım.sizlere son tavsiyem
1-zavoli
2-brc
3-landirenzo
bulundugnuz il ve fiyatlara göre degerlendirin.ben cok araştırdım.kafamı yordum.
UMARIM ACTIGIM BU KONU BENİM GİBİ KARAMSARLIK YAŞAYANLARA FAYDALI OLUR...

Benim takılalı 2 hafta oldu ve montaj aşamasında en ince ayrıntısına kadar incledim ve
takılan en ufak civataya veya boruya kadar parçaların üstünde Brc kabartması veya made in italy yazısı var.
O yüzden yerli mi yabancı mı konusunda kimsenin aklında soru işareti kalmasın.
Gönderen: asvtec - Temmuz 12, 2010, 05:30:21 ÖÖ
brc orjinal italyan bir üründür.Ustalar sektörde daha fazla para kazanmak için yanlış değil! yalan söylüyor.

www.brc.it