TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: Aranel Elendil - Mayıs 03, 2010, 10:46:52 ÖS

Başlık: "C" Sınıfı?
Gönderen: Aranel Elendil - Mayıs 03, 2010, 10:46:52 ÖS
Aklıma gelen tüm araçları yazdım arkadaşlar. Oylarınızı bekliyorum.
Başlık: Ynt: "C" Sınıfı?
Gönderen: Utku Ataç - Mayıs 04, 2010, 07:59:14 ÖÖ
SUbaru ile honda arasında gidip geldim.daha sonra civici seçtim :)
Gönderen: emre16 - Mayıs 04, 2010, 02:06:51 ÖS
tartışmasız civic dün akşam sürdüm araba budur dedim yeni kasa civic hb-sedan fark etmez alayına rest çeker....
Gönderen: delimanyak - Mayıs 06, 2010, 11:03:14 ÖÖ
SUbaru ile honda arasında gidip geldim.daha sonra civici seçtim :)

aynen bende iki japon arasında kaldım ama :D honda aşkı agır bastı
Gönderen: Aranel Elendil - Mayıs 06, 2010, 10:58:53 ÖS
benim de oyum(gönlüm) civic hb den yana >=ok
Gönderen: poseidon999 - Mayıs 07, 2010, 12:17:25 ÖÖ
Civic Hb - Subaru Impreza - Opel Astra - Focus Hb

Bunların dışındakilere para verilmez.
Citroenmiş megane'mış, brava'ymış geçin arkadaşlar bunları.
Yukarıdaki grupla aralarında dağlar tepeler var.
Gönderen: kurnaz1903 - Mayıs 07, 2010, 12:53:06 ÖÖ
Aynen arkadaşın dediği gibi 1- Japan (HONDA), sonra Almanlar gelir, gerisi benim için hikaye...
Gönderen: Aranel Elendil - Mayıs 09, 2010, 02:20:51 ÖS
tamam bize göre belki böyle ancak satış rakamları tam tersini gösteriyor. sokaklarda civic hb çok az görüyorum. ama megane hb olsun c4, auris, golf ve hatta 308 i bile daha fazla görüyorum.

Aynen arkadaşın dediği gibi 1- Japan (HONDA), sonra Almanlar gelir, gerisi benim için hikaye...
Gönderen: poseidon999 - Mayıs 09, 2010, 08:39:03 ÖS
tamam bize göre belki böyle ancak satış rakamları tam tersini gösteriyor. sokaklarda civic hb çok az görüyorum. ama megane hb olsun c4, auris, golf ve hatta 308 i bile daha fazla görüyorum.

Yoldaki araç sayısıyla araç kalitesi bir olamaz ki....
Mesela renault clio,
her köşe başında bir tane var ama allaha emanet giden bir araba.

Türk insanı araba almayı bilmiyor, kasasına sevdalanıp araba alıyoruz maalesef.
Gönderen: alican_07 - Mayıs 09, 2010, 08:44:10 ÖS

Yoldaki araç sayısıyla araç kalitesi bir olamaz ki....
Mesela renault clio,
her köşe başında bir tane var ama allaha emanet giden bir araba.

Türk insanı araba almayı bilmiyor, kasasına sevdalanıp araba alıyoruz maalesef.
poseidon999 haklısın fakat yoldan giden 1000 kişiye sorsan golfmü yoksa civic hb mi diye 900 ü golf der bunun nedeni ne peki şimdi golfle c4 ü clioyu bir tutma.
Gönderen: poseidon999 - Mayıs 09, 2010, 08:49:26 ÖS
1000'de 900 olsa Vw bu ülkeye fabrika açar. Çok ciddi bir oran verdin.
Golf de fena bir araba değil yakıtı biraz fazla ama Almanın en kötüsü diyebiliriz.

Bunun yanında herhangi bir yolun kenarında dur ve geçen Hondaları özellikle Civic'leri say.
Tabi şehirden şehire de değişiklik gösteriyor.
Gönderen: alican_07 - Mayıs 10, 2010, 09:58:02 ÖÖ
1000'de 900 olsa Vw bu ülkeye fabrika açar. Çok ciddi bir oran verdin.
Golf de fena bir araba değil yakıtı biraz fazla ama Almanın en kötüsü diyebiliriz.

Bunun yanında herhangi bir yolun kenarında dur ve geçen Hondaları özellikle Civic'leri say.
Tabi şehirden şehire de değişiklik gösteriyor.

bak civic sedan demiyorum buraya dikkat civic hb diyorum
Gönderen: a-r-m - Mayıs 10, 2010, 10:01:13 ÖÖ
1.4 tsi leon çok qzl bi araç. mod a çok yatkın. fiyatıda fena deil!..
Gönderen: civic46 - Mayıs 10, 2010, 10:35:47 ÖÖ
hyundai fiat ve kia bence bu ankette olmamalı,bazılarınız katılmayabilir ama civic Hb sedana göre satış ve begeni anlamında epey geride kaldı gönlüm Honda'dan yana fakat en iyi derken ölçüt nedir iyilik kavramı çok geniş ; Hız-saglamlık-kalite-az yakıt-görsellik vs.vs.
Gönderen: yusufaltintepe - Mayıs 10, 2010, 12:10:19 ÖS
civic hb'in sedandan geri kalması arasındaki fiyat farkından dolayı olabilirmi ;) çünkü öyle bir devirdeyizki artık 3 kuruşun hesabını 40 kere yapıp hareket ediyoruz yoksa hb cıvıc yukarıdaki listedeki araçlardan gerçekten çok farklı bir araç üstelik her yönü ile
Gönderen: civic46 - Mayıs 10, 2010, 12:23:20 ÖS
evet haklısın fiyatı tuzlu biraz
Gönderen: canguder - Mayıs 10, 2010, 12:58:45 ÖS
buraya audi a3, bmw 116i , mercedes b serisi ve  volvo c30 konmalıydı. civic hb listede olan tüm araçları ezer geçer. civicin asıl rakipleri 1.16,a3 ve volvo c30 olmalı. bana göre parasına göre civic hb başarılı.
Gönderen: alican_07 - Mayıs 10, 2010, 02:26:57 ÖS
buraya audi a3, bmw 116i , mercedes b serisi ve  volvo c30 konmalıydı. civic hb listede olan tüm araçları ezer geçer. civicin asıl rakipleri 1.16,a3 ve volvo c30 olmalı. bana göre parasına göre civic hb başarılı.
eğerki dediğiniz gibi başarılı bi araç olsaydı civic hb yollarda golften c4 ten hatta kia ceed den daha fazla görürdük
Gönderen: alican_07 - Mayıs 10, 2010, 02:40:54 ÖS
bide bu listede bulunan golf veleonu hafife almayın heleki golfü asla

golf(1.4 lt 160hp manual fiyatı: 54bin 700lira )

Hızlanmalar   

0-100 km/s sn 8,0

Maksimum hız, km/s 220

Yakıt tüketimi, lt/100 km (80/1268/EEC)   

Şehir içi 8,1-7,5(dsg auto)

Şehir dışı 5,2-5,2(dsg auto)

civic hb(1.8lt 140hp manual fiyatı: 54bin 100lira )

0-100 km/s sn 8,9

Maksimum hız, km/s 205

Yakıt tüketimi, lt/100 km   

Şehir içi 8,8-10(auto)

Şehir dışı 5,5-5,8(auto)

gerek son hız gerek 0-100 gerek yakıt tüketimi gerekse donanım olarak civic hb den önde

not:yukarıdaki bilgiler honda ve vw in resmi sitesinden alınmıştır.
Gönderen: alican_07 - Mayıs 10, 2010, 02:54:06 ÖS
he birde bu yukarda yazdıklarıma ek olarak golfün 2. eli civic hb(dikkat sedan demiyorum) e göre çok çok daha iyi hem 2. el değeri olarak hemde elden çıkarma kolaylığı olarak
Gönderen: canguder - Mayıs 10, 2010, 03:26:40 ÖS
ne güzelde söylemişsin alican arkadaşım. bende motor dışında donanımlarını karşılaştırdım ve büyük şaşkınlığa uğradım. highline donanımlı golfün standart donanımlı civic hb ile arasındaki farklar:

civic 17 inç jant , golf 16 inç
civic vsa standart , golf opsiyon
civic hill holder var , golf yok
civic aux/usb var , golf yok
civic hıza duyarlı müzik sistem , golf yok
civic aluminyum pedal seti ve direksiyondan değiştirme butonları , golf pedal yok direksiyondan vites opsiyon
civic arka koltukları 2 şekilde katlanabilir , golf sadece öne yatar
civic anahtarsız çalıştırma var , golf yok
civic yağmur sensörü var , golf yok
civic yıllarca sorun yaratmaz , golf 2-3 yıl sonra turbo veya şanzıman arızası verip en azından 5-6 bin lira masraf açar
civic tasarımı konforu motoru mükemmeldir , golf kendini geliştiremeyen bir modeldir

Sonuç olarak aradaki 0.9 saniyeye bunları değişeceksen gidip golf alırsın. ayrıca leonun donanımı bundanda berbat. bu listenin galibi açık ara hondadır.
Gönderen: yusufaltintepe - Mayıs 10, 2010, 03:52:59 ÖS
canguder gerçekten güzel karşılaştırma yapmışın ayrıca dsg şanzumandan sıkıntılı kaç arkadaş var vw forumlarına bir bakın bence alican arkadaşım dsg şanzumanlardan herkez şikayetçi hatta 0 alıpta ilk 2000 kmde bile problem çıkartanlar var heleki dsg şanzumanın arıza maliyetlerini buraya yazmaya bile gerek yok hele birde garantin bittiyse yandınki ne yandın :D ayrıca cıvıc in diğer markalara göre bir artısıda garanti kapsamı bugün bu karşılaştırılan markaların hangisi 6 yıl garanti verebildi ;)
Gönderen: poseidon999 - Mayıs 10, 2010, 03:58:49 ÖS
Çelik Jant Takımı : 2,000 tl
Body Kit: 1,500 tl
Navigasyon sistemi: 1,900 tl

Civic kullanmanın zevki ve hazzı para ile ifade edilemez.
Gönderen: alican_07 - Mayıs 10, 2010, 04:07:02 ÖS
evet 0.9 saniye bunları kapatmaz fakat vw in 100 km de 2,5 litre az yakması(HER 10BİN KM DE 1000 LİRA CEBİNDE KALIYOR) 1.4 motorun vergi avantajı 6 lı cd changer ı direksiyondan kontrol edilebilen 7 ileri dsg şanzımanı 6,5 inç dokunmatik navigasyon ve dvd player i son süratinin 15 km daha yüksek oluşu elektrikli katlanmalı ve ısıtmalı aynaları ışık sensörü cruise controlü hill holder ı yağmur sensörü Elektronik Diferansiyel Kilidi (EDL) Elektronik Fren Güç Dağılımı (EBD)
Elektronik MotorÇekiş Kontrolü (MSR)  Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)  
Elektronik Stabilizasyon Programı (ESP) Hıza duyarlı elektro-mekanik servo direksiyon ve 10 adet hava yastığı ile ''O SENİN BAHSETTİĞİN ARAYI FAZLASI İLE KAPAR'' eğerki golf kendini geliştirmeyen bi araç olsaydı 1998 yılında ürettiği 1.6lt 102 hp lik model in yerinde cc hacmi azalmış fakat beygir gücü ve torku artmış 1.4 lt lik turbo charger lı 160 hp lik motor bulunmazdı fakat civic de 1998 yılında ürettiği araç 120 hp 2010 yılında ürettiği araç 125 hp (1.6lt için) he bu arada ''HİLL HOLDER  CİVİC HB 1.8 LT DE YOK GOLF DE VAR SEN TAM TERSİNİ YAZMIŞSIN DA İSTERSEN HER 2 MARKANINDA RESMİ SİTELERİNİN ZİYARET ET''

Gönderen: alican_07 - Mayıs 10, 2010, 04:14:41 ÖS
ya arkadaşlar nedir sizin bu turbolu araç korkunuz ben anlamıyorum 2004 yılından beri turbolu araç kullanıyorum hala sıkıntı çıkarmadı.
Gönderen: canguder - Mayıs 10, 2010, 04:27:07 ÖS
6 lı cd changer ı direksiyondan kontrol edilebilen  elektrikli katlanmalı ve ısıtmalı aynaları ışık sensörü cruise controlü hill holder ı yağmur sensörü Elektronik Diferansiyel Kilidi (EDL) Elektronik Fren Güç Dağılımı (EBD)

alican kusura bakma ama hiç bilmeden konuşuyorsun. bu saydıklarının hepsi civic hb'te var. senin aracın ne marka ? hiç yeni hondalara bindinmi ? hillholder civiclerde var niye olmasın ? biraz araştırıp gelseydin ne güzel olurdu.
Gönderen: yusufaltintepe - Mayıs 10, 2010, 04:30:21 ÖS
valla ne yalan söyliyeyim cıvıc hb de 6lı cd değiştirici yok :D sedanda var ama hb de es geçmişler nedense :D
Gönderen: alican_07 - Mayıs 10, 2010, 04:35:22 ÖS
6 lı cd changer ı direksiyondan kontrol edilebilen  elektrikli katlanmalı ve ısıtmalı aynaları ışık sensörü cruise controlü hill holder ı yağmur sensörü Elektronik Diferansiyel Kilidi (EDL) Elektronik Fren Güç Dağılımı (EBD)

alican kusura bakma ama hiç bilmeden konuşuyorsun. bu saydıklarının hepsi civic hb'te var. senin aracın ne marka ? hiç yeni hondalara bindinmi ? hillholder civiclerde var niye olmasın ? biraz araştırıp gelseydin ne güzel olurdu.
ya git honda resmi sitesini gez kim bilmeden konuşuyor öğrenirsin o zaman.civic sedanın özelliklerinden bahsetmedim ben hb den bahsettim ayrıca 2.5 ay yeni civic kullandım zaten vtec2 ile büyüdük desek yeridir en az ies kullandım 1.4 is hiç kullanmadım golf jetta ve passat transporter(babam sayesinde tanıştım vw ile) hyundai accent era starex bmw 318is 320ci bu arabaların hepsini  kullandım bana bu arabaların hiç birini anlatmanıza gerek yok zaten hepsini biliyorum ayrıca yeni golf ile civic hb in karşılaştırmasında size resmi siteleri örnek vermedende her özelliği söylerim fakat illaki kanıt istiyorsanız gidin bakın resmi sitelere hill holder veya ayrıca vsa golfte yok demişsin zaten vw vsa yerine esp kullanıyor ki bu özellikte golfte var+ olarak asr de var.
Gönderen: alican_07 - Mayıs 10, 2010, 04:37:39 ÖS

canım kardeşim bi önceki yazında yağmur sensörü golfte yok demişsin  halbuki var msr hondada var demişsin halbulki yok yani hangimiz bilmeden ve araştırmadan konuşuyor bilmiyorum işin açıkçası???
Gönderen: alican_07 - Mayıs 10, 2010, 04:38:15 ÖS
6 cd changer zaten ayrı bi olay karıştırmıyorum bile
Gönderen: canguder - Mayıs 10, 2010, 04:41:58 ÖS
S* olanlar standart değil opsiyondur. ESP'de yoktur. burasıda honda sitesidir ve herkesin kendince araç bilgisi vardır. civic hb özel bir araçtır yani golf leon jetta ile karşılaştırmamanı öneririm. ben 3 yıl mini cooper kullandım. vw bora,passat,polo kullandım. mercedes c 180 kullandım , era broadway şahin doğan ne kadar araç istiyorsan say piyasadaki araçların 80%lik kısmını kullandım ama herşey uygulamayla olmaz . bu konuda bilgide çok önemlidir kaç tane araba kullandığımız değil.hondanın resmi sitesinde zaten bu söylediklerim yazıyor. sedandan bahsetmiyorum hb olan modeli cd changer dışında hepsi var.
Gönderen: alican_07 - Mayıs 10, 2010, 04:53:00 ÖS
ben arabaların tüm donanımını sayarak karşılaştırma yaparım burası honda sitesi diye sürekli her karşılaştırmada honda 1 adım önde demem kusura bakma ben objektif olarak  yaklaşırım konuya burda senle karşılıklı yazışmamızı kesinlikle bir atışma olarak algılamanıda istemem sadece her 2 arabanında + ve - lerini karşılaştırdık okadar ama şu anda sen alıcak olsan civic hb alırsın ben golf tsi alırım bu 2 arabadan zevk mevzusudur
Gönderen: canguder - Mayıs 10, 2010, 04:56:52 ÖS
alican ben kesinlikle zaten polemiğe girmeden birbirimizi doğru bilgilendirmek adına burda konuşuyorum. hondanın eksi yönlerinin yazıldığı bir çok konu açıldı. fren olsun plastikten gelen ses olsun ben hepsini eleştirerek yanıtladım. eğer bunları üstüne gide gide söylüyorsak artılarınıda bir zahmet söylemek isterim. burda herkes birbiriyle dosttur. bilgi paylaşımı için burdayız.
Gönderen: alican_07 - Mayıs 10, 2010, 04:58:49 ÖS
alican ben kesinlikle zaten polemiğe girmeden birbirimizi doğru bilgilendirmek adına burda konuşuyorum. hondanın eksi yönlerinin yazıldığı bir çok konu açıldı. fren olsun plastikten gelen ses olsun ben hepsini eleştirerek yanıtladım. eğer bunları üstüne gide gide söylüyorsak artılarınıda bir zahmet söylemek isterim. burda herkes birbiriyle dosttur. bilgi paylaşımı için burdayız.
yok zaten konuşma biraz polemik gibi anlaşılacak diye ben bunu belirttim
Gönderen: alican_07 - Mayıs 10, 2010, 05:03:03 ÖS
yalnız canguder varya bu 2 arabanın herşeyini yazdık millete yazcak bişey bırakmadık giren ne istiiyorsa bulup çıkar :D
Gönderen: a-r-m - Mayıs 10, 2010, 08:51:58 ÖS
atmosferik qüçlü bi motor her zaman turbolu qüçlü bi motordan iidir!.. atmosferik motorda honda hala en önde. golfle  civic birbirine yakın arabalar belki donanım olarak hondayı qeçenlerde var ama motor olarak deil!..
Gönderen: kurnaz1903 - Mayıs 11, 2010, 12:25:00 ÖÖ
şöyle bir şey yazarak, konuyu kendimce kapatmak istiyorum :)

HONDA = MOTOR
Gönderen: Aranel Elendil - Mayıs 11, 2010, 01:07:45 ÖS
civic hb 1.8 lerde hill holder yoktur. doğru. ancak unuttuğunuz şey 1.8 de i-shift yok artık tam otomatik şanzıman var. bu yüzdendir ki hill holder A gerek yoktur. çünkü tam otomatik şanzıman yokuşta kolay kolay kaydırmaz.

evet 0.9 saniye bunları kapatmaz fakat vw in 100 km de 2,5 litre az yakması(HER 10BİN KM DE 1000 LİRA CEBİNDE KALIYOR) 1.4 motorun vergi avantajı 6 lı cd changer ı direksiyondan kontrol edilebilen 7 ileri dsg şanzımanı 6,5 inç dokunmatik navigasyon ve dvd player i son süratinin 15 km daha yüksek oluşu elektrikli katlanmalı ve ısıtmalı aynaları ışık sensörü cruise controlü hill holder ı yağmur sensörü Elektronik Diferansiyel Kilidi (EDL) Elektronik Fren Güç Dağılımı (EBD)
Elektronik Stabilizasyon Programı (ESP) Hıza duyarlı elektro-mekanik servo direksiyon ve 10 adet hava yastığı ile ''O SENİN BAHSETTİĞİN ARAYI FAZLASI İLE KAPAR'' eğerki golf kendini geliştirmeyen bi araç olsaydı 1998 yılında ürettiği 1.6lt 102 hp lik model in yerinde cc hacmi azalmış fakat beygir gücü ve torku artmış 1.4 lt lik turbo charger lı 160 hp lik motor bulunmazdı fakat civic de 1998 yılında ürettiği araç 120 hp 2010 yılında ürettiği araç 125 hp (1.6lt için) he bu arada ''HİLL HOLDER  CİVİC HB 1.8 LT DE YOK GOLF DE VAR SEN TAM TERSİNİ YAZMIŞSIN DA İSTERSEN HER 2 MARKANINDA RESMİ SİTELERİNİN ZİYARET ET''

Gönderen: Aranel Elendil - Mayıs 11, 2010, 01:11:33 ÖS

haklısın aslında ancak anketi yaparken özellikle mercedes bmw volvo audi tarzı daha kaliteli markalara yer vermek istemedim.
Gönderen: emre16 - Mayıs 11, 2010, 11:32:14 ÖS
bencede safkan güç atmosferik emişli motorlardır ki HONDA bu işte dünyada rekorlar kırmıştır ve bana görede liderdir.Ayrıca hondanın otomatik şanzımaların grade logic system(akıllı eğim sistemi)vardır.VSA da esp+asr yi içine alan bi güvenlik sistemidir esp nin en gelişmişi diyebiliriz ama ne yazıkki vw deki esp daha çok dikkat çekiyor çünkü o vw malzeme ve teknolojide 1.dir.Müşterilerini kaz gibi yolmadada ve sorun çıkarmadada 1.dir.DSG nin değişmesi gibi 18.000tl bizzat vwturk.te okudum herkes bakabilir hatta sitemizdede paylaşıldı....
Gönderen: doan - Mayıs 12, 2010, 11:54:53 ÖÖ
bencede safkan güç atmosferik emişli motorlardır ki HONDA bu işte dünyada rekorlar kırmıştır ve bana görede liderdir.Ayrıca hondanın otomatik şanzımaların grade logic system(akıllı eğim sistemi)vardır.VSA da esp+asr yi içine alan bi güvenlik sistemidir esp nin en gelişmişi diyebiliriz ama ne yazıkki vw deki esp daha çok dikkat çekiyor çünkü o vw malzeme ve teknolojide 1.dir.Müşterilerini kaz gibi yolmadada ve sorun çıkarmadada 1.dir.DSG nin değişmesi gibi 18.000tl bizzat vwturk.te okudum herkes bakabilir hatta sitemizdede paylaşıldı....

öncelikle grade logic system hill holder tarzı bi olay deildir. onu söyleyeyim. karşılaştırmaya gelince;

ben civic hb derdim çünkü golfe göre çok daha orjinal ve özgün bir tasarımı var. sorunsuzluk açısından daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz. donanımda bana göre yeterli. performans açısından da tatminkar. hepsi bir yana dediğim gibi sırf tasarımı yüzünden civic hb seçilebilir. trafikte golften daha fazla dikkat çektiğini söyleyebilirim.
Gönderen: qwertylion - Mayıs 12, 2010, 12:43:32 ÖS
trafikte olan araç sayısı aracın kaliteli olduğunu göstermez doğrudur ama golf  civic hb ten daha fazla satılan bir model.mart ayında 497 adet golf satılmış. en çok satan c sınıf arabalar içinde 9 uncu. (kaynak e-otodergi mayıs 2010 sayısı sayfa 14) Şimdi kalkıp bu arabayı alanlar hiç bir şeyden anlamıyor mu diyeceğiz. Bence anket sonucu subjectif olmuş.
Gönderen: emre16 - Mayıs 12, 2010, 03:49:36 ÖS
kesinlikle civic hb iç mekan ve görüntüsü yeter....
Gönderen: alican_07 - Mayıs 17, 2010, 01:33:07 ÖS
benim bu karşılaştımada 1. tercihim golf 2. tercihim leon 3. tercihim civic hb olurdu.
Gönderen: canguder - Mayıs 17, 2010, 02:09:35 ÖS
millet çünkü civic hb diyince o ne diyor aracı bilmiyor. golf uzun süredir türkiyede satıldığı için nerdeyse herkes ismini duymuştur. honda civic denince insanların aklına ilk önce civic sedan geliyor. emin olun civic hb golften kat kat kaliteli bir araç. içine binmeyen sürmeyen anlayamaz. ayrıca civic hb malzeme kalitesi olarakta çok tatmin edici. verdiği sürüş zevkini golf asla vermiyor.
Gönderen: mehmet1971 - Mayıs 17, 2010, 11:18:09 ÖS
Sana katılıyorum. Sedanlardan malzeme ve donanım kalitesi olarak çok üstün bir araç. sedandaki 125 lik motor hb lerde olsa kesin hb civic alırdım.
millet çünkü civic hb diyince o ne diyor aracı bilmiyor. golf uzun süredir türkiyede satıldığı için nerdeyse herkes ismini duymuştur. honda civic denince insanların aklına ilk önce civic sedan geliyor. emin olun civic hb golften kat kat kaliteli bir araç. içine binmeyen sürmeyen anlayamaz. ayrıca civic hb malzeme kalitesi olarakta çok tatmin edici. verdiği sürüş zevkini golf asla vermiyor.
Gönderen: alican_07 - Mayıs 18, 2010, 05:20:36 ÖS
ben golf4 ve 5 çok kullandım golf 5 değilde golf4 1.8 di mükemmel bi arabaydı ondan aldığım zevki kullandığım bi çok arabadan alamadım civic in her modelini kullandım son kasa hb harici golfün tsi ını kullanmadım fakat eğerki golf 4 125 hp okadar zevk veriyorsa tsi katlar diye düşünüyorum bi kere araba virajda sana aşırı bi güven veriyor salma yok nerdeyse esnemeyecek bile araba bunlardan dolayı ben golf derim.
Gönderen: dt kaya - Mayıs 19, 2010, 03:35:05 ÖS
golf ü
ne güzelde söylemişsin alican arkadaşım. bende motor dışında donanımlarını karşılaştırdım ve büyük şaşkınlığa uğradım. highline donanımlı golfün standart donanımlı civic hb ile arasındaki farklar:

civic aluminyum pedal seti ve direksiyondan değiştirme butonları , golf pedal yok direksiyondan vites opsiyon
civic yıllarca sorun yaratmaz , golf 2-3 yıl sonra turbo veya şanzıman arızası verip en azından 5-6 bin lira masraf açar
civic tasarımı konforu motoru mükemmeldir , golf kendini geliştiremeyen bir modeldir

Sonuç olarak aradaki 0.9 saniyeye bunları değişeceksen gidip golf alırsın. ayrıca leonun donanımı bundanda berbat. bu listenin galibi açık ara hondadır.

golf ün highline donanımından haberiniz yok galiba..Honda civic hb in önde olduğu iki durum var:birisi sorunsuzluğu diğeri de tasarımıyla dikkat çekmesidir.Altını çiziyorum tasarımıyla dikkat çekmesi..yanlış anlamayın hondayı çok seviyorum 10 yıl civic kullandım ama golf gerçekten farklı bi araç..bence bu anket fazla subjektif..
Gönderen: poseidon999 - Mayıs 19, 2010, 09:02:34 ÖS
Ankette ne çıkmasını bekliyordunuz. Golf mü???
Forumdaki üyeler Golf seviyor olsaydı Honda değil golf satın alırdı ve burası
honda forumu değil teamgolfturkey olurdu.

Markaları neden birbirinize kabul ettirmeye çalışıyorsunuz ki...

Mesela Golf duvara çarpınca çizilmeyen araba yapsın ben yine almam.
Neden dersen keyfe keder sevmiyorum yahu
benim için hem işçilik hem tasarım olarak kaba bir araba....
Kim bu fikrimi değiştirebilir. Kimse...
Onun için herkes memnun olduğu arabayı kullansın.
Ben 1.6 ies imle mutluyum. Sen golf'ünle.
ve bu sınıf araçlar arasında ne getirirsen getir ben yine Civic'i işaretleyeceğim.
Oldukça objektif olarak çoğunluk da yine Honda diyecek.
Gönderen: statik - Mayıs 19, 2010, 09:11:15 ÖS
Hiç kimse mazda 3 binmemiş burda galiba :)
Gönderen: canguder - Mayıs 19, 2010, 10:48:20 ÖS
golf ü

golf ün highline donanımından haberiniz yok galiba..Honda civic hb in önde olduğu iki durum var:birisi sorunsuzluğu diğeri de tasarımıyla dikkat çekmesidir.Altını çiziyorum tasarımıyla dikkat çekmesi..yanlış anlamayın hondayı çok seviyorum 10 yıl civic kullandım ama golf gerçekten farklı bi araç..bence bu anket fazla subjektif..

benim yazdıklarımdan farklı herhangi birşey varsa yazmanı bizi bilgilendirmeni bekleriz arkadaşım. bunları ben kafadan atmıyorum vw ve honda resmi sitelerinden aldığım bilgiler neticesinde yazıyorum. zaten bilgim olmasa konuya yorum bile yazmam. nedir highline donanımın bilinmeyenleri ?
Gönderen: dt kaya - Mayıs 20, 2010, 05:07:05 ÖS
en basiti yağmur sensörü ve aux golf high ta mevcut..hıza duyarlı müzik sistemi comfort aracımda bile var..direksiyondan vites derken otomatik şanzımanı mı kastettiniz dsg aldığınızda zaten direksiyondan değiştirebiliyorsunuz high ta..sadece trend de yok bildiğim kadarıyla..zaten dsg aldığınızda esp de standart geliyor kaldı ki high ta standart..hill hold ta geliyor aynı pakette..civic in farlı alüminyum pedallar 17 lik jantlar anahtarsız çalıştırma olabilir onun haricinde sorunsuzluğuna da katılıyorum..
Gönderen: dt kaya - Mayıs 20, 2010, 05:15:41 ÖS
Ankette ne çıkmasını bekliyordunuz. Golf mü???
Forumdaki üyeler Golf seviyor olsaydı Honda değil golf satın alırdı ve burası
honda forumu değil teamgolfturkey olurdu.

Markaları neden birbirinize kabul ettirmeye çalışıyorsunuz

Mesela Golf duvara çarpınca çizilmeyen araba yapsın ben yine almam.
Neden dersen keyfe keder sevmiyorum yahu
benim için hem işçilik hem tasarım olarak kaba bir araba....
Kim bu fikrimi değiştirebilir. Kimse...
Onun için herkes memnun olduğu arabayı kullansın.
Ben 1.6 ies imle mutluyum. Sen golf'ünle.
ve bu sınıf araçlar arasında ne getirirsen getir ben yine Civic'i işaretleyeceğim.
Oldukça objektif olarak çoğunluk da yine Honda diyecek.
:)arkadaşım kimseye zorla golf satmıyorum ki..tabi ki herkes mutlu olacağı aracı kullanacak buna diyeceğim bişey yok hatta bu bi tercih meselesi..civic te kullandım biraz da sorunsuzluk tan ziyade araçta konfor bekleyerek aldım ve de Alman merakından dolayı aldım..babamda passat tdi var 130 000 km dir gayet memnunduk buna dayanarak aldım..civic hb i de ben hiç sevmedim altın olsa yine para vermem 1.8 in vergisi çok 1.4 te çok yetersiz..Aradığım tasarım da sade ve şık olması civic kadar dikkat çekici olması değil..sadece fikrimi söylüyorum kimseye bişey kabul ettirmek değil amacım..neden ettireyim ki ne faydası var bana..
Gönderen: byberkay000 - Mayıs 20, 2010, 05:33:50 ÖS
benim tercihim 1.golf 2.civic hb 3.mazda 3
golf ün tasarımı civic kadar dikkat çekici olmasada civic kadar sürüş zevki vermesede iç mekan sessizliği rahatlığı kalitesi golfü tercih etmeme yeter. zaten satış rakamlarındanda golfün daha fazla tercih edildiği anlaşılıyor.
Gönderen: canguder - Mayıs 20, 2010, 08:48:15 ÖS
Arkadaşlar burdaki herkes doğru konuşuyor . Niçin derseniz herkesin bir araçtan beklentisi farklıdır. Bazı kişilerin beklentilerini alman otomobilleri karşılar bazılarının isteklerini japon araçları karşılar. Alman araçları çok dikkat çekici olmayabilir sade tasarımı olabilir ama sessizliği konforu ön plandadır. Japon araçları performans ve güvenilirlik uzun ömürlü olmaları ön plandadır.Bu forumda honda forumu olduğu için tabiki insanlar öncelikle tasarımına ve performansına bakacaktır. Bunların haricinde  bir arabayı sadece işimi görsün diye alanlarda vardırki zaten bu forumda bu tip kişilerin olduğunu düşünmüyorum , o kişiler öncelikle aracın fiyatının ve parçasının ucuz olması ve az yakmasını isterler. Onlar için performans konfor güvenilirlik ve tasarım önemli değildir. Benim çevremde işimi görsün mantığıyla alınmış o kadar çok araç varki anlatamam. Benim için otomobil bir hobidir bir zevktir.Bu yüzden benim japon araçlarına karşı bir sempatim var.Bu arada bundan önceki aracım almandı.Alman araçları gerçekten işçilik , malzeme olarak kaliteli ve sağlamdır.Buna kimse birşey diyemez.
Gönderen: dt kaya - Mayıs 20, 2010, 10:10:54 ÖS
Arkadaşlar burdaki herkes doğru konuşuyor . Niçin derseniz herkesin bir araçtan beklentisi farklıdır. Bazı kişilerin beklentilerini alman otomobilleri karşılar bazılarının isteklerini japon araçları karşılar. Alman araçları çok dikkat çekici olmayabilir sade tasarımı olabilir ama sessizliği konforu ön plandadır. Japon araçları performans ve güvenilirlik uzun ömürlü olmaları ön plandadır.Bu forumda honda forumu olduğu için tabiki insanlar öncelikle tasarımına ve performansına bakacaktır. Bunların haricinde  bir arabayı sadece işimi görsün diye alanlarda vardırki zaten bu forumda bu tip kişilerin olduğunu düşünmüyorum , o kişiler öncelikle aracın fiyatının ve parçasının ucuz olması ve az yakmasını isterler. Onlar için performans konfor güvenilirlik ve tasarım önemli değildir. Benim çevremde işimi görsün mantığıyla alınmış o kadar çok araç varki anlatamam. Benim için otomobil bir hobidir bir zevktir.Bu yüzden benim japon araçlarına karşı bir sempatim var.Bu arada bundan önceki aracım almandı.Alman araçları gerçekten işçilik , malzeme olarak kaliteli ve sağlamdır.Buna kimse birşey diyemez.
  +1