TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => İstekler Öneriler ve Sorularınız => Konuyu başlatan: sogulcan - Nisan 06, 2010, 12:01:06 ÖÖ

Başlık: Lastik ebatı
Gönderen: sogulcan - Nisan 06, 2010, 12:01:06 ÖÖ
2006 Vtec II aracımda orjinal sac 14'' jant ile 185/70/14 ebatında lastik kullanmaktayım.Sadece önlere 185/65/14 ebatında başka bi marka lastik taksam aracın ön tarafının birazcık alçalması dışında başka bir problem olurmu?Yol tutuşu vb durumları etkilermi?Tavsiye edermisiniz?
(niye böyle bişey yapıyosun derseniz: siteden bir arkadaş 2 adet lastik satıyor onun için.)
Yanıtlayanlara şimdiden teşekkürler!
Başlık: Ynt: Lastik ebatı
Gönderen: ilkeronat - Nisan 06, 2010, 06:30:25 ÖÖ
on araf alcalsa neye yarar ki. lastik ve camiurluk arasi bosluk da acilacak dengesiz bir goruntu ve surus olusacak. arabayi alcaltacaksan spor yay + jant+lastik dusunmelisin bence. bunun disinda yay kestirme' isitma ya da orjinal lastik cevresinden farkli lastik takmak uygun  degil. aracina takacagin lastik ve jant olcegini cesitli sitelerin hesaplama modullerinden yapabilirsin. 185/70/14= 195/60/15 = 205/45/17 gibi ebatlar uygun aracin icin.
Gönderen: sogulcan - Nisan 06, 2010, 10:06:12 ÖÖ
on araf alcalsa neye yarar ki. lastik ve camiurluk arasi bosluk da acilacak dengesiz bir goruntu ve surus olusacak. arabayi alcaltacaksan spor yay + jant+lastik dusunmelisin bence. bunun disinda yay kestirme' isitma ya da orjinal lastik cevresinden farkli lastik takmak uygun  degil. aracina takacagin lastik ve jant olcegini cesitli sitelerin hesaplama modullerinden yapabilirsin. 185/70/14= 195/60/15 = 205/45/17 gibi ebatlar uygun aracin icin.
Amacım aracı alçaltmak değil.Ben benimkilerden daha iyi durumdaysa lastik alacam.Bi sorun çıkarırmı diyorum.Ewet görüntü hakkındaki dedikleriniz doğru ama yukarıda da dediğim gibi  görüntü haricinde bir sıkıntı olurmu diye sordum.Teknik konularda yani. Bilgiler için teşekkürler.
Gönderen: civic46 - Nisan 06, 2010, 10:44:24 ÖÖ
kardeş o ebattaki lastiklerin sıfırları zaten çok uygun 80-90 liraya sıfırını al 2. el lastik işine hiç girme bence
Gönderen: fsunnetci - Nisan 06, 2010, 11:18:43 ÖÖ
Aracına takabilirsin bir sıkıntı olmaz ama aracın önüde alçalmaz çünkü 70 yanak ile 65 yanak arasında fazla bir fark yok ne amaçla taktığını tam anlayamadım ama eğer amacın lastiklerini yenilemek bağlamında ise takabilirsin sorun olmaz..
Gönderen: sogulcan - Nisan 06, 2010, 12:52:31 ÖS
Aracına takabilirsin bir sıkıntı olmaz ama aracın önüde alçalmaz çünkü 70 yanak ile 65 yanak arasında fazla bir fark yok ne amaçla taktığını tam anlayamadım ama eğer amacın lastiklerini yenilemek bağlamında ise takabilirsin sorun olmaz..
Evet aynen öyle.Tek amacım lastikleri yenilemek.Başka bi amacım yok.Aslında çok ihtiyacım yok şuanda  ama satan arkadaş lastiklerin yeni olduğunu söyledi.Fiyatı da çok uygun.Bu sitedeki bir ilan.2 adet Fulda lastiği 50 liraya verecek.Belki sizlerde görmüşsünüzdür.
Gönderen: ilkeronat - Nisan 06, 2010, 03:02:37 ÖS
Evet aynen öyle.Tek amacım lastikleri yenilemek.Başka bi amacım yok.Aslında çok ihtiyacım yok şuanda  ama satan arkadaş lastiklerin yeni olduğunu söyledi.Fiyatı da çok uygun.Bu sitedeki bir ilan.2 adet Fulda lastiği 50 liraya verecek.Belki sizlerde görmüşsünüzdür.
lastikler kac kilometre yapmis hangi sartlarla kullanilmis ne zaman uretilmis bir suru sey var onemli olan. ikinci el baska araba parcasi alinabilir ama lastik konusunda ikinci el dusunmezdim. tabii ki bu benim sahsi fikrim senin ya da baskalarinin fikrine de saygim var.
Gönderen: sogulcan - Nisan 06, 2010, 11:22:51 ÖS
Valla arkadaşın dediğine göre lastikleri geçen haziran ayında almış.Biraz kullandıktan sonra (Kış gelince) kış lastiklerini takıp bunları çıkarmış.Bidaha da kullanmamış.En fazla 8-9 bin km yaptım diyor.Üretim tarihini bidahaki görüşmemizde öğrenecem ama şuan da zaten vazgeçmek üzereyim.Hem sitedekiler hemde  kendi arkadaşlarım, kimse olumlu konuşmuyor bu iş için.neyse bakalım  hayırlısı.İlgilenenlere çok teşekkürler.