TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: firett - Mart 25, 2010, 05:25:24 ÖS

Başlık: 96-2000 civic ön far sökümü
Gönderen: firett - Mart 25, 2010, 05:25:24 ÖS
arkadaşlar merhaba,

arabamın ön farındaki lamba düşmüş içerisinde duruyor. far camını söküp lambayı tekrar yerine takmayı istiyorum.. sökmek için dikkat edilmesi noktavar mı? tamponla vya başka bir parçayla bağlantısı var mı.

aydınlatırsanız sevinirim...

Başlık: Ynt: 96-2000 civic ön far sökümü
Gönderen: 34 FVC 96 - Mart 25, 2010, 05:30:29 ÖS
arkadaşım bu kadar detaylı sorduğuna göre daha önce böyle birşeye kalkışmamış olduğunu varsayıyorum ve yanında az çok bu işlerden anlayan daha, önce bu uygulamayı yapmamış biri olmadan kalkışma derim...
far camını çok sağlıklı bir şekilde yapıştıramayacak olursan çok başın ağrır... su alır, düşebilir....
ampulun duyunu cıkartarak uzun dereceli karga burunlar vardır onlarla duy deliğinden almayı dene öncelikli zor olacaktır ama yaparsan çok rahat edersin...
illa yapıcam dersen tamponu sökeceksin öncelikle çünkü farın tampon altına gelen montaj civataları var. gerisine ben yorum yapmıyacam camı kırarsan benden bilme... :)
Gönderen: can_gnr - Mart 25, 2010, 06:23:25 ÖS
usta bı yerden uzun mıknatıs al motorcular kullanır genelde vıda dustuğu zmn vıdayı almak için o ısını gorur far camı sokmek uzun hıkaye rısklı işi bilen söker
Gönderen: firett - Mart 25, 2010, 08:35:24 ÖS
arkadaşlar,
çok teşekkür ederim...ben kalkışmayayım bu işe : )

iyi günler
Gönderen: 34 FVC 96 - Mart 26, 2010, 08:39:44 ÖÖ
usta bı yerden uzun mıknatıs al motorcular kullanır genelde vıda dustuğu zmn vıdayı almak için o ısını gorur far camı sokmek uzun hıkaye rısklı işi bilen söker
anladığım kadarıyla duy sabit yerinde kalmış öndeki ampulun cam uzantısı düşmüş, eğer doğru anladım ise onu mıknatısla alamaz...
Gönderen: firett - Mart 27, 2010, 12:23:48 ÖS
evet mıknatısla alınacak gibi durmuyor.. bu arada kısa far ampulünün arkadan çıkarılması için bir detay var mı? normalde parklar ve sinyaller sağa sola çevirince geliyor. ama kısa/uzun far ampulunü biraz çevirm eye çalıştım olmadı??
Gönderen: 34 FVC 96 - Mart 27, 2010, 12:29:34 ÖS
evet mıknatısla alınacak gibi durmuyor.. bu arada kısa far ampulünün arkadan çıkarılması için bir detay var mı? normalde parklar ve sinyaller sağa sola çevirince geliyor. ama kısa/uzun far ampulunü biraz çevirm eye çalıştım olmadı??
:) evet parklar ve sinyaller çevirmelidir. ama kısa ampul arkasında ince bir telden kilit vardır biraz dikkatli bakarsan farkedersin. ampulu o telı kilit yerınden kurtardıktan sonra çıkartabilirisn... ama ne şekilde çıktığın adikkat et yoksa yeni ampulu taktığında yuvasına oturtamazsan kilidi takamazsın...
Gönderen: firett - Mart 27, 2010, 12:36:09 ÖS
teşekkürler,

evet bir tel gördüm, tahmin etmiştim, ama ne şekilde çıkacağını kestiremedim... üst kısımlarından biraz bastrıdım filan ama olmadı, yamulur filan diye bıraktım... burdan destek almam lazım, bilgilerinizi bekliyorum...
Gönderen: 34 FVC 96 - Mart 27, 2010, 12:40:41 ÖS
teşekkürler,

evet bir tel gördüm, tahmin etmiştim, ama ne şekilde çıkacağını kestiremedim... üst kısımlarından biraz bastrıdım filan ama olmadı, yamulur filan diye bıraktım... burdan destek almam lazım, bilgilerinizi bekliyorum...
hani onu buradan şöyle çıkartabilirsin diye tarifini yapamam hani onu kelimeler dökmek zor bilenler anlar şuan ne demek istediğimi... biraz uğraş mutlaka sökeceksin. ama ufak bir tırnak var ve o teli ileri doğru yani ampulun baktığı yönde iterek kurtarabilirsin. uzun süre açılmadıysa tozdan kirden yapışmışta olabilir biraz zorlaman gerekebilir.. ama sana kalmış durumda şuan açamıyorsanda herhangi bir galerinin önünde dur rica et mutlaka yardımcı olurlar çok kısa ve basit bir işlem...
Gönderen: firett - Mart 27, 2010, 01:28:35 ÖS
cevaplar için teşekkür ederim... anlattığın gibi deneyince olur sanırım... bu arada öncelikle philips h4 beyaz ampul almak istiyorum... piyasada çifti 75 lira.. nette filan daha ucuza bulabileceğim bildiğiniz biryer var mı?
Gönderen: 34 FVC 96 - Mart 27, 2010, 01:42:37 ÖS
cevaplar için teşekkür ederim... anlattığın gibi deneyince olur sanırım... bu arada öncelikle philips h4 beyaz ampul almak istiyorum... piyasada çifti 75 lira.. nette filan daha ucuza bulabileceğim bildiğiniz biryer var mı?
ben xenon kullandıgım ıcın bılgım yok o ampullerın rakamı ıle ılgılı
sahıbınde den bakabılırsın...