TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: 06FAT68 - Mart 11, 2010, 11:11:32 ÖS

Başlık: civic si yardım
Gönderen: 06FAT68 - Mart 11, 2010, 11:11:32 ÖS
arkadaşlar aracımı alalı 1 hafta oldu yere çok yakın tamponlar falan özel yapım.marşpiyel ve 17 jant 40 yanak lastik var.şuanda arabanın altına kısa sigara paketi bile girmiyor.yaylar kesikmiş aldığım arkadaş öyle söyledi.zaten kesik yaylada kullanmak istemiyorum.ben ağrıda yaşıyorum burda öyle setler varki aklınız durur ve çukurlar.çok yavaş seyrediyorum zaten ve 1 hafta içinde hiç altını vurmadım. en küçük setleri olan yol güzergahı kullanıyorum.araç resimdeki aracım.
şimdi ben bu aracı biraz olsun kaldırmak istiyorum bi 5cm kaldırsam işimi görür.ama nasıl olucak karar veremedik. coilover springs mi yoksa yay mı arasında kaldım kaldım gittim.ustalar bu işi bilirler sedan aracım.yazında düğünüm olucak kalabalık binicez çoğu zaman ve altının sürtmesi veya tamponlara majpiyele bişi olsun istemiyorum ama bu halinide çok seviyorum
lütfen yardımlarınızı esirgemeyin
Başlık: Ynt: civic si yardım
Gönderen: bado - Mart 11, 2010, 11:58:03 ÖS
Valla hocam coil over daha kaliteli daha iyi birşey ama tuzlu tabi öyle bir kötülüğü var... kanaatimce spor yay takımı işini görecektir...
Gönderen: yalçınn - Mart 11, 2010, 11:59:19 ÖS
Allah sabır versin kardeşim ben Ağrı da ies e bindim 9 ay hende benim arabam tamamen orjinal haldeydi ne yay nede maşpiyel hiçbirşey yoktu ona rağmen 5 kişi olunca arabada korkuyordum şimdi egzozzu bırakacağız diye...
Gönderen: chevasil - Mart 12, 2010, 11:26:30 ÖÖ
coilover pahalıya gelır bence yaydan sasma kardes. coilover ucuzları işe yaramaz sonra altından kacmasın..! >%Sakin
Gönderen: 06FAT68 - Mart 12, 2010, 11:36:32 ÖÖ
kaç cmlik yay takmamı önerirsiniz?
Gönderen: hondamaniac - Mart 12, 2010, 03:58:37 ÖS
Madem yollar çok kötü durumda orjinal yaylarını alman en hesaplısı olacaktır ,tabi bu senin açından sorun yaratmazsa( aracın yüksek kalması gibi). Biz istanbul'un orta yerinde bile spor yaylarla eziyet çekerken sana spor yay konusunda biraz daha düşünmeni öneririm.
Gönderen: 06FAT68 - Mart 12, 2010, 04:11:14 ÖS
ojinal yay alsam 17 jantla sorun yaşar mıyım? aracım kaç cm yükselir 5 cm yükselmesine razıyım ben
Gönderen: zedrix - Mart 12, 2010, 04:21:13 ÖS
ojinal yay alsam 17 jantla sorun yaşar mıyım? aracım kaç cm yükselir 5 cm yükselmesine razıyım ben

bendede 17 jant var dırek orjınal yay tak gıtsın ıkıncı elını 100 150 gıbı satıyorlar sıtede satanlarda vardı...
Gönderen: 06FAT68 - Mart 12, 2010, 04:25:14 ÖS
peki zedrix kardeşim aracım 5 cm yükselir mi?
Gönderen: zedrix - Mart 12, 2010, 04:27:53 ÖS
peki zedrix kardeşim aracım 5 cm yükselir mi?

daha onceden yayı keserken ne kadar kestıklerını bılmedıgım ıcın bu sıruna cevap veremem.
ama 17 jant ve 40 yanak lastıkle ıken lastık camurluk ıcerısınde gomulu kalıyorsa 5 cm me yaklasır yukselme mıktarı
Gönderen: 06FAT68 - Mart 12, 2010, 04:32:15 ÖS
önler çok hafif gömülü kalıyo am arkaların arasında açıklık 1 parmaktan biraz fazla var
Gönderen: zedrix - Mart 12, 2010, 04:38:23 ÖS
önler çok hafif gömülü kalıyo am arkaların arasında açıklık 1 parmaktan biraz fazla var

genel uygulama da onler daha fazla basılır zaten
arkalar orjınaldede 1 cm veya yukarısı kadar yukarıdadır.
17 jantla davlumbazlarda surtme sorunu yasamıyormusun?
Gönderen: 06FAT68 - Mart 12, 2010, 04:41:56 ÖS
uzun yolda yolun çökerya hafif o zaman bi iki kez değildi onun haricinde setler geçerken bile değme yaşamadım en fazla 4 kişi biniyoruz arabaya oda 3ü bayan toplasan 110kg :) bende 60 kg başka kimseyi bindirmiyorum.ama bi 5 cm yükseklemesine ihtiyacım var yazın düğünüm olucak kayseri amasya iki yerde ve böyle olursa çok sorun yaşıcam o zamanda kimse binmesin  diyemiyeceğim orjinallerle 5 cm yükselir mi dersiniz?
Gönderen: zedrix - Mart 12, 2010, 04:44:09 ÖS
ılla kesın sonuc ıstıyorsan coıl over spring tak bu sayede orjınal yayın yukseklıgınede cıkabılırsın ve ıstedıgın zaman aracını gerı basarsın. su an kullandıgın yaya gore basıkken daha sert bır tavır serkıler coıl over yay ama yuksekken pek sorun olmaz...
Gönderen: 06FAT68 - Mart 12, 2010, 04:47:13 ÖS
ok dostum o zaman 220ye sıfır coilover buldum ondan alıp taktırayım ben.burdayken yüksek gezeyim biraz batıya gidince indiririm.çok saolasın verdiğin bilgiler için