TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => Sohbet / Off Topic => Konuyu başlatan: deniz44 - Şubat 27, 2010, 01:37:41 ÖÖ

Başlık: Plaka Yönetmeliği
Gönderen: deniz44 - Şubat 27, 2010, 01:37:41 ÖÖ
Arkadaslar bugün noterden aracın satsını alırken plaka yönetmeliğiyle ilgili bir takım bilgilere ulastım.

Artık plaka alırken istediginiz adresi verip o sehrin plakasını alamayacaksınız. İsminizi verdikten sonra sistemden cıkan adres kaydınıza göre o sehrin plakası size tahsis edilecek. Ancak sıradaki mevcut plaka sırasını begenmiyorsanız o zaman bir takipciye gidip istediginiz plakayı belirtmeniz gerekiyor.
Başlık: Ynt: Plaka Yönetmeliği
Gönderen: FZG - Şubat 27, 2010, 07:17:45 ÖÖ
Tesekkurler paylasim icin.
Gönderen: yalçınn - Şubat 27, 2010, 09:55:31 ÖÖ
neredeyse 1,5 aydır böyle zaten özel plaka için takipçiye gerek yok trafiğe gidip onların söylediği miktarda parayı polis vakfına yatırın dekontu gösterin boş olan istediğiniz plakayı alın....
Gönderen: alp55 - Şubat 27, 2010, 09:56:46 ÖÖ
ikinci el araçları kapsıyormu yada şimdilik sıfır alırken mi geçerli
Gönderen: yalçınn - Şubat 27, 2010, 09:59:00 ÖÖ
ikinci el araçları kapsıyormu yada şimdilik sıfır alırken mi geçerli

noter satışı yapılan bütün araçlar için geçerli yani 2. eli sıfırı yok bu işin....
Gönderen: digalo - Şubat 27, 2010, 10:28:27 ÖÖ
bilgi için teşekkürler...
Gönderen: yalçınn - Şubat 27, 2010, 10:30:50 ÖÖ
bilgi için teşekkürler...

rica ederim...
Gönderen: karakusak - Şubat 27, 2010, 12:00:09 ÖS
neredeyse 1,5 aydır böyle zaten özel plaka için takipçiye gerek yok trafiğe gidip onların söylediği miktarda parayı polis vakfına yatırın dekontu gösterin boş olan istediğiniz plakayı alın....

Peki bunları istedigi para ne kadar bi para :D
Gönderen: mali - Şubat 28, 2010, 10:23:45 ÖÖ
birde üstündeki plakayı değiştirmek mümkünmü ?
sonuçta ömür boyu kullanıcaz
orjinal bişey bulmak lazım :)
Gönderen: deniz44 - Şubat 28, 2010, 10:27:44 ÖÖ
Eskiden noterden satış yaparken isteginiz bir adresi ikamet olarak gösterip o ilin plakasını alabiliyordunuz ama simdi isminizi sisteme girdiklerinde nüfus dairesi üzerinden ikametiniz neresi ise o plakayı almak zorundasınız. Sayet plakam baska bir şehre ait olsun diyorsanız nüfusunuzu o şehre aldırmanız gerekiyor.

Mayıs ayından ititbaren üzerindeki plakayı degiştirmek gibi bir şansımız olmayacak,plakasını degiştirmek isteyenler icin son 2 ay :)
Gönderen: deniz44 - Şubat 28, 2010, 10:30:03 ÖÖ

Dedigin dogru ama bazı illerde bu gecerli degil,ayrıca vakıf icin yaptıgın ödemenin sonucunda sadece eski plakalar sunuluyor. Ornegin burda sonu 444 olan plakalara ayrı bir ücret ödemek gerekiyor.
Gönderen: O6HONDA - Şubat 28, 2010, 11:25:40 ÖÖ
teşekkürler
Gönderen: mali - Şubat 28, 2010, 11:41:31 ÖÖ
peki üstündeki plakayı değiştirmek için ne yapmak gerekir ?
Gönderen: deniz44 - Şubat 28, 2010, 12:03:01 ÖS
Üzerindekiyi plakayı degiştirmen icin satıs yapıp geri alman gerekiyor. Aileden birine sat sonra tekrar kendi adına al devir masraflarından kacınmıyorsan yapılacak işlem bu.
Gönderen: mali - Şubat 28, 2010, 08:08:44 ÖS
bu elde bir olsun

başka bişey yapılabilirmi ?
Gönderen: insomniac - Mart 08, 2010, 04:30:37 ÖS
Üzerindekiyi plakayı degiştirmen icin satıs yapıp geri alman gerekiyor. Aileden birine sat sonra tekrar kendi adına al devir masraflarından kacınmıyorsan yapılacak işlem bu.
noter satışı aynı şehirde olursa 39 başka şehirde olursa 49 TL olarak ücretlendiriliyor artık...
Gönderen: piscocuk - Mart 08, 2010, 05:03:43 ÖS
ben şuanda EMR yada KRT yada FB aratıyorum.bağış adı altında 300-1000 TL arası bir para verip plakanızı alıyorsunuz arkadaşlar :D
Gönderen: mali - Mart 08, 2010, 05:08:44 ÖS
plakayımı değiştiryosun yoksa yeni plakamı?
Gönderen: piscocuk - Mart 08, 2010, 05:10:40 ÖS
FB için 500 TL isteniyor..EMR boşta yok evveett varmı plaka isteyeennn :)
Gönderen: kacaman - Mart 08, 2010, 05:22:56 ÖS
elimizi çabuk tutalım o zaman
Gönderen: serdarr - Mart 08, 2010, 05:32:56 ÖS
ben şuanda EMR yada KRT yada FB aratıyorum.bağış adı altında 300-1000 TL arası bir para verip plakanızı alıyorsunuz arkadaşlar :D
300 iyide 1000 fazla:)
Gönderen: kacaman - Mart 08, 2010, 05:33:50 ÖS
aslında para alınması bile yanlış.
Gönderen: kacaman - Mart 08, 2010, 05:35:59 ÖS
arabalarımız için dünya kadar vergiyi ödemiyormuyuz biz, eeee bu kadar verilen vergiler nereye gidiyo, kaymak gibi asfaltmı yapılyo, yoook, valla deli dumrul hesabı geç para ver, geçme iki katı para ver, yeteeeeer, bunların hepsine eğer hakkım geçiyorsa helal etmiyorum, zehir zıkkım olsun.
Gönderen: 06y2659 - Mart 08, 2010, 05:45:37 ÖS
bende duymuştum biraz dandik bi sistem olmuş alıcılar acısından tc numarasına göre düzenleniyor artık bu deişiklik takipçilere yaradı bence
Gönderen: insomniac - Mart 08, 2010, 10:10:33 ÖS
arabalarımız için dünya kadar vergiyi ödemiyormuyuz biz, eeee bu kadar verilen vergiler nereye gidiyo, kaymak gibi asfaltmı yapılyo, yoook, valla deli dumrul hesabı geç para ver, geçme iki katı para ver, yeteeeeer, bunların hepsine eğer hakkım geçiyorsa helal etmiyorum, zehir zıkkım olsun.
haklısın abi yurt dışındaki plakalara bakıyoruz adam isterse şiir yazıyor biz de ise devlet baba ne verirse o oluyo...
Gönderen: piscocuk - Mart 09, 2010, 08:20:49 ÖÖ
arkadaşlar verdiğimiz paralar BAĞIŞ adı altında toplanıyor ve belirlemesini plakanın bağlı olduğu ilçenin amirinin insafına kalıyor.yani adam iyi gününde 400 TL dedi yada canı sıkkın 780 TL dedi.asıl saçma olanbu.adı bağışsa gönlümden ne koparsa onu veririm.sen bir min tutar belirlersin olur biter.yada olmadı tek bir fiyat belirlersin onu istersin.adamnıa göremi muamele yani...yazık yazık
Gönderen: piscocuk - Mart 09, 2010, 08:23:40 ÖÖ
bu arada sayın seda sayan yeni bir araba ve plaka almış. 34 sda 60 yaptırmış. 14,000 TL :)

aramızda seda sayan varmı.yokmu???

oh oh verilmiş sadakamız varmış :D
Gönderen: insomniac - Mart 09, 2010, 12:59:11 ÖS
bak abi adı üstünde seda SAYAN. sayıyor sayıyor bitiremiyor demekki... bi plakaya 14.000 tl böyle bir zamanda müsrifliğin de bu kadarı git o parayla biraz fakir fukaranın karnını doyur bari el insaf...
Gönderen: piscocuk - Mart 09, 2010, 09:15:45 ÖS
EMR ye 1500 tl istediler yaaa :(

alamıcam sanırım
Gönderen: deniz44 - Mart 09, 2010, 09:20:00 ÖS

alamıcam sanırım

Yani o plaka boşta ve vermek icin o parayı mı istediler. Bunun fiyatını neye göre belirliyorlarmıs çok komik bir uygulama :)
Gönderen: piscocuk - Mart 10, 2010, 01:43:32 ÖÖ

alamıcam sanırım

Yani o plaka boşta ve vermek icin o parayı mı istediler. Bunun fiyatını neye göre belirliyorlarmıs çok komik bir uygulama :)

bağış arkadaşım bağış :D
Gönderen: bado - Mart 10, 2010, 01:47:30 ÖÖ
bilmeyenler var ise trafik şube int. sitesinden hangi plakaların boş olup olmadığını görebilirsiniz arkadaşlar...
Gönderen: bado - Mart 10, 2010, 01:50:45 ÖÖ
bir de 2 harf te 3 e göre daha az para alıyorlar.. bir de fiyatı belirleyen unsurlardan bir tanesi  de bildiğim kadarı ile ruhsat ilişkisi yani örneğin adınız soyadınız Volkan Aslan plakanız VA olunca 400 fln istiyolar VLK nebilim VAS fln olunca daha çok istiyorlar önerim arabayı anneniz babanız üzerine yapın,ruhsat onlar üzerine olsun kendi adınıza plaka çıkarın çok daha ucuza geliyor...
Gönderen: can3520 - Ağustos 18, 2013, 12:04:26 ÖS
Konuyu hortlatıyorum. Aracımın mevcut plakasını değiştirmek için şu anki güncel uygulama nedir ? Denizli'de 3 harfe geçildi de bir tane 20 CAN plaka alıyım diyorum bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim :)
Gönderen: HONDAHAN - Ağustos 19, 2013, 09:32:26 ÖÖ
Sözde muameleciler oluru yok diyor, işini bilen adam gibi muameleciler oluru var deyip yapıyor. Benim muameleci yaptı, oldu :)
İsmim Bilgehan U... Kendimden örnek vereyim : Eğer BU istersem adımın ve soyadımın baş harfleri olduğu için 1.500 TL , BLG istersem adımı çağrıştırdığı için 2.000 TL , HAN istersem hem adımın sonu ve hem de tek başına dahi ismi çağrıştırdığı için 4.500 TL istediler. Ben HAN aldım. Tabiki koca İstanbul 'da 99 seçenek içinde sadece 1 tane boşta olanı alabilecek olduğumdan :) o kadar parayı da vermedim. ;)

Sizin isminiz Can anladığım kadarıyla. İstanbul 'da olsanız tertemiz 4 - 5.000 TL si var. Tabi Sibel CAN 'dan fırsat bulursanız :D Denizli 'de 2-3.000 TL ye bitirirsiniz sanıyorum.
Ha konu eski ama önceki yorumları da okudum ; bunun bir standardı yok arkadaşlar. Siz trafiğin sırasından kendi keyfiniz için sapmak istiyorsanız biçtiği değere de eyvallah diyeceksiniz yapacak bişey yok.
Gönderen: can3520 - Ağustos 19, 2013, 10:16:52 ÖÖ
Sözde muameleciler oluru yok diyor, işini bilen adam gibi muameleciler oluru var deyip yapıyor. Benim muameleci yaptı, oldu :)
İsmim Bilgehan U... Kendimden örnek vereyim : Eğer BU istersem adımın ve soyadımın baş harfleri olduğu için 1.500 TL , BLG istersem adımı çağrıştırdığı için 2.000 TL , HAN istersem hem adımın sonu ve hem de tek başına dahi ismi çağrıştırdığı için 4.500 TL istediler. Ben HAN aldım. Tabiki koca İstanbul 'da 99 seçenek içinde sadece 1 tane boşta olanı alabilecek olduğumdan :) o kadar parayı da vermedim. ;)

Sizin isminiz Can anladığım kadarıyla. İstanbul 'da olsanız tertemiz 4 - 5.000 TL si var. Tabi Sibel CAN 'dan fırsat bulursanız :D Denizli 'de 2-3.000 TL ye bitirirsiniz sanıyorum.
Ha konu eski ama önceki yorumları da okudum ; bunun bir standardı yok arkadaşlar. Siz trafiğin sırasından kendi keyfiniz için sapmak istiyorsanız biçtiği değere de eyvallah diyeceksiniz yapacak bişey yok.
abi aslında sırayı çok saptırmıyorum şu an b'ler bitmek üzere c'ye geçiyor :) birkaç tanıdık falan bulabilirsek halledicez de asıl sorum şu: plaka değişikliği yapmak için illa ki satış vermek mi gerekiyor yoksa istediğin gibi değiştirebiliyor musun durduk yere. genelde tartışılan satış sırasında beyan edip değiştirmek veya sıfır alırken seçmek
Gönderen: teachers71 - Ağustos 19, 2013, 11:28:20 ÖÖ
Tanıdık polis yardımıyla soyadımın ilk 2 harfi ve boştaki rakamlrdan istediğimi seçtim.(ez345)150 tl bağışla çözdük. O bile bana çok gelmişti. Eski çalıştığım ilde bedavaya yapmıştık. :) burdaki rakamları duyunca 150 tl bedavaya yapmışız.
Gönderen: HONDAHAN - Ağustos 19, 2013, 01:51:39 ÖS
abi aslında sırayı çok saptırmıyorum şu an b'ler bitmek üzere c'ye geçiyor :) birkaç tanıdık falan bulabilirsek halledicez de asıl sorum şu: plaka değişikliği yapmak için illa ki satış vermek mi gerekiyor yoksa istediğin gibi değiştirebiliyor musun durduk yere. genelde tartışılan satış sırasında beyan edip değiştirmek veya sıfır alırken seçmek

Can hem saptırıyorsun hem de adın be abi :) işin hiç kolay değil. Saptırıyorsun çünkü düşünsene CA dan başlayacak CB , ( CC konsolos plakası diye biliyorum, vermiyorlar) CD, CE, CF.... diye gidecek. CAN a gelene kadaaaar ;) O yüzden CAN isteyince sıra dışına çıkıyorsun bir kere. Ama hepsini geçtim adın yaa :) hiç kolay vermeyecekler. Bana da satış dediler, il dışına satacan plakan 34 ten çıkacak, sonra tekrar 34 ten alım yapacan anca öyle dediler ama dediğim gibi iyi bir muameleci işi çözdü, satış matış yapmadan hallettik çok şükür. Satış vermek faslan şart değil anlayacağın. Haa ama bu dediklerim İstanbul için ve 3 sene öncesinin kural-kaidelerine göreydi. Şimdi birşeyler değiştiyse bilmem.
Gönderen: can3520 - Ağustos 19, 2013, 02:00:35 ÖS

Can hem saptırıyorsun hem de adın be abi :) işin hiç kolay değil. Saptırıyorsun çünkü düşünsene CA dan başlayacak CB , ( CC konsolos plakası diye biliyorum, vermiyorlar) CD, CE, CF.... diye gidecek. CAN a gelene kadaaaar ;) O yüzden CAN isteyince sıra dışına çıkıyorsun bir kere. Ama hepsini geçtim adın yaa :) hiç kolay vermeyecekler. Bana da satış dediler, il dışına satacan plakan 34 ten çıkacak, sonra tekrar 34 ten alım yapacan anca öyle dediler ama dediğim gibi iyi bir muameleci işi çözdü, satış matış yapmadan hallettik çok şükür. Satış vermek faslan şart değil anlayacağın. Haa ama bu dediklerim İstanbul için ve 3 sene öncesinin kural-kaidelerine göreydi. Şimdi birşeyler değiştiyse bilmem.
burda 3 harflideyiz abi ikililer bitti de yine sapacak her türlü :D neyse sağlık olsun :D
Gönderen: HONDAHAN - Ağustos 19, 2013, 03:09:43 ÖS
Olur inşallah olur ;)