TeamHondaTurkey.Com

HONDA => I.C.E-Güvenlik & Müzik Sistemleri => Konuyu başlatan: ercelebi27 - Şubat 25, 2010, 04:32:16 ÖS

Başlık: navıgasyonlu araçlarda radar tesbit ediliyormu?
Gönderen: ercelebi27 - Şubat 25, 2010, 04:32:16 ÖS
arkadaşlar bir forum sitesinde okudum.gps olan araçlarda radar noktaları tespit ediliyormuş.benim araçta navımaster navıgasyon var.radar tespiti mümkünmü.bilgi verebilirmisiniz.
Başlık: Ynt: navıgasyonlu araçlarda radar tesbit ediliyormu?
Gönderen: Kifanhom - Şubat 25, 2010, 04:35:40 ÖS
radar detector tarzında diyorsan hayır
ama bende route66 var navigasyon , yollardaki hız limiti değişikliklerini uyarı olarak veriyor
uyarsan radar cezası yemezsin :)
Gönderen: FZG - Şubat 25, 2010, 07:22:29 ÖS
Oyle olsaydi navigasyonlu araclarda radardan ceza yemezdiki. :)
Gönderen: deniz44 - Şubat 25, 2010, 07:34:39 ÖS
Bazı navigasyonlarda hız kamerasının oldugu yerler kayıtlı oldugu icin uyarı verebiliyor. Yoksa radarı haber verdigi filan yok. Ama illa radarı tespit ediyim diyosan COBRA radar cihazını tavsiye ederim,ben kullanıyorum oldukca verimli :)
Gönderen: FZG - Şubat 25, 2010, 08:09:47 ÖS
Bazı navigasyonlarda hız kamerasının oldugu yerler kayıtlı oldugu icin uyarı verebiliyor. Yoksa radarı haber verdigi filan yok. Ama illa radarı tespit ediyim diyosan COBRA radar cihazını tavsiye ederim,ben kullanıyorum oldukca verimli :)

Ama yakalandiginda cezasi cok fazla biliyorsundur sanirim, peki aracinin neresine monte ettin? nasil sinyal aliyorsun?
Gönderen: deniz44 - Şubat 25, 2010, 08:14:34 ÖS
Araca monte ettirmemi sölediler ama ben yaptırmadım sirket aracı oldugu icin, zaten sigara paketinden daha kücük oldugu icin torpidonun üzerine koyuyorum ordan cok rahatca alabiliyo sinyali, polisin gözüne sokmadıgın sürece görmeleri oldukca zor,kontrollerde alıp gömlegimin cebine koyuyorum,güc aldıgı sarj cihazı da zaten telefon sarjı gibi göründügü icin problem olmuyo :)
Gönderen: FZG - Şubat 25, 2010, 08:16:23 ÖS
Araca monte ettirmemi sölediler ama ben yaptırmadım sirket aracı oldugu icin, zaten sigara paketinden daha kücük oldugu icin torpidonun üzerine koyuyorum ordan cok rahatca alabiliyo sinyali, polisin gözüne sokmadıgın sürece görmeleri oldukca zor,kontrollerde alıp gömlegimin cebine koyuyorum,güc aldıgı sarj cihazı da zaten telefon sarjı gibi göründügü icin problem olmuyo :)

Oww cok iyimis, fiyati nedir peki?
Gönderen: yalçınn - Şubat 25, 2010, 08:27:57 ÖS

fiyatı nedir....

Oww cok iyimis, fiyati nedir peki?
Gönderen: deniz44 - Şubat 25, 2010, 08:29:38 ÖS
Valla amerikaya giden arkadaslar 100-150 usd arası bişey diyolar ama bende 2 adet var isteyene uygun bırakırım,konu nerden nereye geldi. Meger nelere ihtiyac varmıs da haberimiz yokmus :)
Gönderen: FZG - Şubat 25, 2010, 08:30:02 ÖS
Valla amerikaya giden arkadaslar 100-150 usd arası bişey diyolar ama bende 2 adet var isteyene uygun bırakırım,konu nerden nereye geldi. Meger nelere ihtiyac varmıs da haberimiz yokmus :)

Msn verir misin ozelden kardesm
Gönderen: deniz44 - Şubat 25, 2010, 09:20:43 ÖS
ok
Gönderen: Kifanhom - Şubat 25, 2010, 10:50:25 ÖS
cobra nın uygun modelini bulursanız radar detector - detector  modu da var ve invisible şeklinde
yani polisteki cihaz sizin detectoru farkedemiyor
ebay de 80 - 120 usd civarında
Gönderen: kacaman - Şubat 25, 2010, 10:54:07 ÖS
iyi fikir aslında
Gönderen: Kifanhom - Şubat 25, 2010, 10:57:33 ÖS
cobra nın uygun modelini bulursanız radar detector - detector  modu da var ve invisible şeklinde
yani polisteki cihaz sizin detectoru farkedemiyor
ebay de 80 - 120 usd civarında

örnek ;

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350318969967&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Gönderen: deniz44 - Şubat 25, 2010, 11:00:20 ÖS
Paylaşım icin tesekkürler aynen bu model
Gönderen: Kifanhom - Şubat 25, 2010, 11:02:42 ÖS
düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim
bir cezadan kurtarsa zaten amorti ediyor kendisini :)
daha sonra para basmayan para makinesi diyebiliriz :) :)
Gönderen: deniz44 - Şubat 25, 2010, 11:11:16 ÖS
Bende en son radar cezamı yedikten sonra almıstım radar cezasının parasına
Cezayıda henüz ödemedim bi sürü borcum olmustur simdi ama olsun cobrayla mutlulugu yakaladım :)
Gönderen: couragepapillon - Şubat 26, 2010, 12:28:34 ÖÖ
bu cihazları tesbit eden cihazlar var...
Gönderen: Kifanhom - Şubat 26, 2010, 09:27:21 ÖÖ
bu cihazları tesbit eden cihazlar var...
bu cihazları tespit eden cihazlara görünmez modda çalışan cihazlardan haberin yok sanırım arkadaşım.
radar detector - detector diyorlar kestirme ifade ile
yukarıdaki ebay ilanın detaylarında ayrıntıyı bulabilirsin
ama polis birşekilde yakaladı mı 5000 küsür tl cezası ve trafikten men gibi cezaları da unutmaması gerek kullananların..
Gönderen: ercelebi27 - Şubat 26, 2010, 10:38:16 ÖÖ
cobra nedir kaçadır acaba
Gönderen: Tekos - Şubat 26, 2010, 10:54:10 ÖÖ
Peki bu e-bay linkindeki model yakalanmayan yani kendini gizleyebilen modelmi ?
Gönderen: Kifanhom - Şubat 26, 2010, 02:44:55 ÖS

evet, detector- detector tarayıcı sinyali yakalayınca uyarı da veriyor
Gönderen: Tekos - Şubat 26, 2010, 07:34:43 ÖS
eee.. İyimiş :D Kusura bakmayın arkadaşlar radar mantıgından pek anlamam.Bir sorum daha var dedektor yakalayıcı sinyal verdigi zaman dedektoru saklıyormuyuz.Yani bize yakalayıcının sinyali geldiği zaman karşı tarafdaki radarlarda bu arabada detector var diyip kontrolmu ediyorlar...

evet, detector- detector tarayıcı sinyali yakalayınca uyarı da veriyor
Gönderen: Speedy_touch - Mart 31, 2010, 09:43:17 ÖS
benm arabadaki navigasyon cihazi radarlari mobeseleri gösteriyo walla cok rahatim :D
Gönderen: Kifanhom - Nisan 01, 2010, 09:22:51 ÖÖ
mobese kameralarının yerleri sabit , bunlar navigasyon programına yüklendiğinde kameraya kaç metre kala uyarı vermesi gerektiğini söylüyorsun sadece
radarları tespit eden navigasyon cihazı yok TR de yasal yoldan satılan
Gönderen: koluman - Nisan 01, 2010, 01:28:09 ÖS
benim çinden getirttiğim multimediada navigasyon sistemi olarak igo yüklü. daha önceden radar tespit edilmiş noktaları giriyolarmış sisteme o civara yaklaşınca sesli ikaz veriyo. aksaraydan vatan caddesine ne zaman bağlansam ötmeye başlıyo ama hiç radara denk gelmedim :)
Gönderen: Kifanhom - Nisan 02, 2010, 09:44:33 ÖÖ
evet bu dediğin farklı
bende route66 var, şehirler arası yollarda hız değişim tabelalarının hepsinde sesli uyarı veriyor
ama orada radar var demek olmuyor tabiki bu uyarı
bir de radar detectorum var , o radarı tespit edince bıtbıtbırt uyarıyor
Gönderen: 23korg23 - Nisan 24, 2010, 11:03:41 ÖÖ
arkadaslar bi arkadas anlatmış ama yinede anlatayım navigasyondaki uyarı sisteminin mantığı şudur.. daha önce bilinen bir radar (igo8 de hız kamerası diye geçer) cihaza kaydedilir ve ayarlardan da hız kamerası uyarı seceneği açıksa yine ayara göre önceden sizi uyarır ama bu bilgi bizim girdiğimiz bilgi olduğu yanıltıyor olabilir. mesela daha önce kaydettik radar var diye ama o gün radar o noktada değil ise baska bir noktada ise cihaz bizi uyarır ama bakarız ki radar yok sonra biraz ilerde hoooppp radara düşebiliriz.. yukarıda arkadasların bahsettiği uyarı baska bişey o zaten yolların hız sınırlarının daha önceden cihaz yazılımına yüklenmesi ile ilgili onlar zaten genel hız kuralları yerleşim yerinde 50 yi gecince hız sınırını aştınız diye uyarır bununda cihazda ayarı vardır isterseniz hız sınırı 50 iken uyarı 55 te gelir isterseniz 60 ta gelir bu ayayr sizin elinizde yani
Gönderen: couragepapillon - Nisan 25, 2010, 10:43:22 ÖS
bi işe yaramaz o zmn
Gönderen: 23korg23 - Nisan 26, 2010, 05:35:16 ÖS
navigasyon cihazını radar tespit cihazı olarak kullnamak niyetindeyseniz evet işe yaramaz. ancak navigasyon cihazı olarak kullanıp aynı zamanda daha önce bilinen radarları da öğrenmek ve dalmış olsanız bile uyarılmak isterseniz faydalı bir özellik. ayrıca benim cihaz next ve nette sürekli bu radar yerleri güncelleniyor yanlış olabilir mi evet olabilir.. ama sunu unutmayalım ben bir gün radar olduğundan emin olduğum bir yerde yanımdaki kişi ile konuşmaya dalmıştım ve 104 ile radara girdim bi anlık dalgınlık sonucu eğer navigasyon olsaydı ve uyarı alsaydım muhtemelen ceza yemeyecektim
Gönderen: Kifanhom - Nisan 28, 2010, 08:11:19 ÖÖ
o zaman cobra xrs 9930 alacaksınız
yolunuz açık olacak
:)
Gönderen: hibo - Mayıs 09, 2010, 04:56:47 ÖS
arkadaşlar,en güncel radar mevzusu burada diye burada sormak istedim...az evvel yoldan geldim...afyon çıkışında başımailginç bir olay geldi,sormak istedim...hız sınırının 90 olduğu bi yerde,radar arabasını farkettim...ancak zaten hızım 88 filan idi,tabi ben yinede görünce 70 e kadar düştüm nolur noolmaz diye...sonra geçtim tabi arabanın önünden...ilerde polis çevirmesi filan görürüm diyordum ama hiçkimse yoktu...sonra aynadan bi baktım radar aracı gri siena tam arkamda,10 metre geriden geliyor...bi on saniy eböyle gitti...sonra arkamda hafif sağa geçti
,bi on saniyede böyle gitti,sonra yol boş olduğu için yavaşladı ver i geri dönüp muhtemlen beklediği yere geri gitti!!!neden beni takip edip geri yerine döndü anlamadım,bilen varmıdır acep?saygılar:)...
Gönderen: couragepapillon - Mayıs 11, 2010, 01:26:51 ÖÖ
hareketli radar olmasın ?
Gönderen: hibo - Mayıs 11, 2010, 10:04:26 ÖÖ
hareketli radar olmasın ?

benim gidiş yönüme ters şekilde bekliyordu yolun sağında,klasik radar aracı gibi...birkaç dakika sonrada arkamdan geldiğini farkettim,ama neyseki hala 78 e sabitlemiş hızımı gidiyordum,yani hareketli bir radar olmuş olsa bile sıkıntı olacağını zannetmiyorum ama ilk defa radar tarafından takip edildim:)hala anlamlandıramıyorum tabi o ayrı...
Gönderen: ProCyoN - Mayıs 11, 2010, 10:31:28 ÖÖ
arkadaşlar konuyu komple okudum ve biraz nette araştırma yaptım bir paylaşım forumunda şu şekilde bir yazı gördüm ve paylaşmak istedim bilgilendirmek için.

Geçen sene doktor bir arkadaşım anlatmıştı...

Bursa yakınlarında giderken polis radarı olduğuna dair sinyal alıyor... Bu arada cihaz USA' dan gelmiş...
Poliste de bu cihazı fark etmeye yarayan cihaz olabileceğini düşünerek sinyalı aldığı gibi yavaşlamış ve cihazı fişten çekerek koltuğun altına atıvermiş...

2-3 km. sonra polis cevirmesinde durdurulmuş... 4-5 arabayı birden durdurmuşlar...
Polis sormuş... Bizim radarı tesbit eden cihaz kimde var?
Bizim doktor! kızarmamaya çalışarak cevap vermemiş... Ama 4-5 arabanın birisinde bu cihaz var!!!!
Polis demiş ki cihazı bana verin sadece hız cezası keserim... Yok arar bulursam mahkeme falan derken 500-600 Milyonu bulur demiş...

Bizim doktor tam cihazı arabadan gidip almaya karar verdiği sırada vatandaşın biri kendi arabasına gidip kendi cihazını getirmiş...

Bizim doktor YIRTMIŞ tabiii...

Anlayacağınız bu cihazları polisimiz fark ediyor...

Siz bizim polisimizi hafife mi aldınız... İstese neler yapar ama kanunlar elvermiyor işte...
Alıntı...

bu şekilde bir yazı ile karşılaştım düşünsenize tek araçsınız ve fark edildiniz polislerde iyi niyetli değil neler olur.