TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Prelude-Accord (BA/BB,CE) => Konuyu başlatan: eagle1975 - Şubat 03, 2010, 05:03:57 ÖS

Başlık: ACCORD 2.4
Gönderen: eagle1975 - Şubat 03, 2010, 05:03:57 ÖS
Merhaba arkadaslar, Honda Accord 2.4 u sitede ararken bu motor icin ozel bir sayfa olmadıgının eksikligini farkettim, hayırlı ugurlu olsun, katılımlarınızı bekliyorum.
Başlık: Ynt: ACCORD 2.4
Gönderen: eagle1975 - Şubat 03, 2010, 05:06:16 ÖS
Bende 2004 model 2.4. Accord var hem LPG taktırdım hemde damlamalı bor! su anda kıs mevsiminde 4 adet kıs lastigiyle beraber lpg yi 1.95 tl den alarak ortalama 230-250 kurus arası yakıyor,performansına diyecek yok, zaten accord u bilen bilir. LPG markası atiker su ana kadar hic bir sıkıntı yasamadım sadece arıza lambası yanıyor onun icinde enjeksiyon meme uclarının buyutulmesi gerekiyormus ayrıca cok ince bir ayar yapılmalı dediler ugrasmadım, ugrasırsak onuda hallederiz gibi geliyor.
Gönderen: arit - Şubat 05, 2010, 11:49:42 ÖS
Slm eagle 1975,,  araç olarak iyi bir tercih yaptıgın kesin. Bendede şu anda 2004 2.4 accord var ve bu aracım 3. kullandıgım accord.  sık kullandıgımdan dolayı ve meslegim geregi accordun teknik anlamda birçok sıkıntısını ve çözümünüde biliyorum. Şimdi,, aracındaki lpg sistemi bence biraz sıkıntılı gibi görünüyor, accord 2.4 ve 190 hplik motora prins veya telefleks tercih etmeliydin. çünkü  bu marka sistemler 180 hp üzeri ve 6 veya 8 silindirli araclar için geliştirilmiştir. senin lpg den dolayı arıza lambası yanması,  regülatörünün arabanın motor gücünü kaldıramaması ve enjektörlerinin bu  sıkı makinanın beygir gücüne gazı yetiştirememesinden dolayı oluyor. çözüm  geçici , kalıcı zordur.  aracın hava sirkülesini iyiy yapamıyor bence hatalı bir tercihh yapmışsın , atiker yerine zavoli veya tartarini bile işini çok anlamda görürüdü.çünkü bu sistemlerinde bu tip araçlar için büyük regülatörleri var
Gönderen: arit - Şubat 05, 2010, 11:53:20 ÖS
Bu  arada amacım atikeri kötülemek degil, atikerde iyi marka fakat büyük motorlu araçlarda sıkıntılı, daha cok 1.6 ve 2.0 motorlara ideal bir marka.. bu arada lpg cide degilim :)   :)    makina müh. yim
Gönderen: arit - Şubat 06, 2010, 12:35:35 ÖÖ
Accord kullanan ve lpg sistemi taktırmayı düşünen  arkadaşlara birkaç uyulduğunda   faydalı tavsiyelerim olacak..  şöyleki,,   bu araçta turbo regülatör kullanılması gerekiyor, ve enjektörlerinin de sarı ve bu regülatöre uygun olması gerekiyor, birde küçük ve hayati değer taşıyan bir tiyo size,  lpg sistemini taktırırken  mutlaka manifoltu  söktürün.  çünkü çapak kaçma olayı pistonlara manifolt sökülmez ise % 100 dür. lpg cilerin ters matkap kullanıyoruz abii bişey olmaz ,, demesi hikayedir mutlaka kaçar çünkü kılavuz diş açıyor manifolta mutlaka kaçar çapak, söküldügünde risk sıfırdır.  100 tl fazla ödeyin montajda manifoltu söktürün derim ben. çünkü o çapaklar motorda pistonları çizer ve  motor ömrü biter. birde katkılı otogaz kullanmayın, çünkü sistemi çabuk şişirir ve 2000 km de  lpg filtresi dolar.. birde marka olarak  prins ve telefleks sonrasında zavoli,tartarini derim brc derseniz eskisi gibi degil beyni haricinde sistemi türkiyede yapılıyor.  SAYGILAR
Gönderen: eagle1975 - Şubat 12, 2010, 10:44:10 ÖÖ
Merhaba Arit, bilgi paylasımın icin cok tesekkur ederim. Su anda yanan arıza ısıgından baska bir sikayetim yok sukur, cekiste vs simdiye kadar bir problem yasamadım ancak tabi bunu anlamam icin senin bahsettigin markalardan birisinin takılı oldugu bir accordu surmek konuya acıklık getirebilir. Bu arada senin aracta prince var galiba, ortalama ne kadar yakıyor?
ayrıca belki bilen vardır diye soruyorum, bizim accordların ortalama motor omru ve triger zinciri kac bin km bilen varmıdır ?
lazım olursa diye soruyorum, gerekirse ucuz accord parcasını nasıl temin edebiliriz :)
tekar gorusmek uzere selamlar
Gönderen: accord55 - Mart 03, 2010, 01:25:54 ÖS
arkadaşlar bende 2004 model 2.4 accord aldım. alır almaz brc marka lpg sistemi taktırdım, bölge bayii aracın motoru ve beygiri yüksek olduğu için en büyük regülatör olan jinyus maxı ve sarı enjektörleri önerdi bende uydum. şuan çok memnunum performans ve yakıtından. yalnız arıza ışığı yandı bende serviste hem subap ayarını yaptırdım hemde ışığı söndürdüm.inş. bi daha yanmaz.
Gönderen: honda2002 - Mart 03, 2010, 09:43:55 ÖS
merhaba,

lpg de özellikle rampa çıkışlarında güç kaybı çok daha iyi hissediliyormuş. Sanırım tork kaybından dolayı.

TELEFLEX veya PRINS markalı sistemler beslemeyi daha iyi yapabileceğinden bu sorun ortadan kalkar mı ?

Gönderen: honda111 - Mart 04, 2010, 09:55:30 ÖS
Merhaba bendede accord var.Benım merak ettiğim konu lpg takıldıgında aracın guc ve performansı dusermı?.Eğer cevabınız duser ise ne kadar duser.Mesela 100 hp 150 torka sahıp bır arac 80 hp 130 torka mı duusyor gıbı.Bunun tam anlmaıyla söyleyebılıyorlarmı?Yada olcturmek ıcın bır yer varmıdır?
Gönderen: honda2002 - Mart 04, 2010, 10:02:15 ÖS
Merhaba bendede accord var.Benım merak ettiğim konu lpg takıldıgında aracın guc ve performansı dusermı?.Eğer cevabınız duser ise ne kadar duser.Mesela 100 hp 150 torka sahıp bır arac 80 hp 130 torka mı duusyor gıbı.Bunun tam anlmaıyla söyleyebılıyorlarmı?Yada olcturmek ıcın bır yer varmıdır?

Men Tuning var 0212 5911388.. Daha gitmek bana nasip olmadı.
Hem lpg li hem de benzin olarak ölçtürmek lazım ki fark görülebilsin.
Gönderen: honda2002 - Mart 04, 2010, 10:04:45 ÖS

Sizdeki Accordun modeli nedir ? 2.4 mü?

Men Tuning var 0212 5911388.. Daha gitmek bana nasip olmadı.
Hem lpg li hem de benzin olarak ölçtürmek lazım ki fark görülebilsin.
Gönderen: leobiz - Mart 07, 2010, 05:53:24 ÖS
Merhaba,
YArın 2005 model 2.4 Accordumun işlemlerini yapıp teslim alacağım. Hemen götürüp Zavoli marka lpg taktıacağım. Daha önceki araçlarım Focus 1.6 Ghia ve C200k Mercedes'imde de aynı markayı kullandım ve memnun kaldım. 163 bglik Mercedesimde Zavoli ile 1 ay önce 23 kuruş ortalama yakıyordum. Umarım Accord'da bir artış olmaz. LPG'de çekiş düşüklüğü çok az oluyor, ben LPG ile Mercedes'te 245 gördüm. Hergün işe gidip gelmek için 60 km yapıyorum otobanda. bu sebeple lpg taktırmak zorundayım ama performanslı araç kullanmayı da seviyorum.
Gönderen: hayati - Mart 09, 2010, 10:50:12 ÖS
Merhaba,
YArın 2005 model 2.4 Accordumun işlemlerini yapıp teslim alacağım. Hemen götürüp Zavoli marka lpg taktıacağım. Daha önceki araçlarım Focus 1.6 Ghia ve C200k Mercedes'imde de aynı markayı kullandım ve memnun kaldım. 163 bglik Mercedesimde Zavoli ile 1 ay önce 23 kuruş ortalama yakıyordum. Umarım Accord'da bir artış olmaz. LPG'de çekiş düşüklüğü çok az oluyor, ben LPG ile Mercedes'te 245 gördüm. Hergün işe gidip gelmek için 60 km yapıyorum otobanda. bu sebeple lpg taktırmak zorundayım ama performanslı araç kullanmayı da seviyorum.

hayırlı olsun güle güle kullan kaça oldu ?
bende 2004 2,4  arıyorum
Gönderen: FLoRFlex - Mart 09, 2010, 11:55:09 ÖS
Bende 2004 model 2.4. Accord var hem LPG taktırdım hemde damlamalı bor! su anda kıs mevsiminde 4 adet kıs lastigiyle beraber lpg yi 1.95 tl den alarak ortalama 230-250 kurus arası yakıyor,performansına diyecek yok, zaten accord u bilen bilir. LPG markası atiker su ana kadar hic bir sıkıntı yasamadım sadece arıza lambası yanıyor onun icinde enjeksiyon meme uclarının buyutulmesi gerekiyormus ayrıca cok ince bir ayar yapılmalı dediler ugrasmadım, ugrasırsak onuda hallederiz gibi geliyor.
Arıza Işığı için Atiker Horezon enjektör Taktır Sorun Bitecektir + performasnta Değişim Hissedeceksin :)
Gönderen: leobiz - Mart 10, 2010, 08:39:02 ÖS
32750 ye aldım aracı arkadaşlar. 2. sahibinden, kaporta ve iç aksamı fabrika çıkışındaki kadar temiz. LPG montajı da yapıldı, bir sorun yok şuanda. Ancak şunu belirteyim, C200K Mercedes 2000cc ve 163 hp olmasına rağmen, motor sesi, performansı açısından daha tatmin ediciydi. Accord 2.4 daha zayıf karakterli bir motor gibi geldi bana. 
Önceliklerim:
1. Yan çıtalar boyanacak
2. Jant ve lastik değişecek, muhtemelen 18 inch olacak. Ancak 1 ay bekleyip Nisan sonundaki JAnt Lastik fuarına kadar sabretmeyi düşünüyorum. Orada bol çeşit ve kampanya fiyatları olur sanırım.
Gönderen: honda2002 - Mart 10, 2010, 09:00:21 ÖS
32750 ye aldım aracı arkadaşlar. 2. sahibinden, kaporta ve iç aksamı fabrika çıkışındaki kadar temiz. LPG montajı da yapıldı, bir sorun yok şuanda. Ancak şunu belirteyim, C200K Mercedes 2000cc ve 163 hp olmasına rağmen, motor sesi, performansı açısından daha tatmin ediciydi. Accord 2.4 daha zayıf karakterli bir motor gibi geldi bana. 
Önceliklerim:
1. Yan çıtalar boyanacak
2. Jant ve lastik değişecek, muhtemelen 18 inch olacak. Ancak 1 ay bekleyip Nisan sonundaki JAnt Lastik fuarına kadar sabretmeyi düşünüyorum. Orada bol çeşit ve kampanya fiyatları olur sanırım.

motor sesi sana öyle hissettirmiş olabilir.
c200K ile accord hemen hemen benzer performansta olduğunu düşünüyorum.
Tamam accord 190 hp ama c200k torq açısından avantajlı.
ancak 120 den sonra accord 2.4 gücünü daha iyi hissettirir..
Gönderen: hayati - Mart 10, 2010, 10:58:43 ÖS
arkadaşlar merhaba kayseri'den
2400 model accord 2,4 arıyorum
26 ya kadar lpgsiz  28 e kadar lpg (kaliteli lpg 2 bin civarı) km si 120 bin civarı renk füme veya siyah içi bej
30 dan aşağı temizini alabilirmiyim. yardımcı olabilirmisiniz.
selamlar
Gönderen: hayati - Mart 10, 2010, 11:06:53 ÖS
29 bine buldum 2,4  brc takılı 1980 tl ye taktırmış ruhsata işlenmesi kalmış
fiyata ne dersiniz. araç 137 binde renk siyah
Gönderen: honda2002 - Mart 11, 2010, 08:58:44 ÖS
29 bine buldum 2,4  brc takılı 1980 tl ye taktırmış ruhsata işlenmesi kalmış
fiyata ne dersiniz. araç 137 binde renk siyah

kaç model..
2003, 2004 için bana biraz pahalı geldi..
ancak araç çok temizse, ilk sahibinden ve kazasız ise tercih edilebilir..
Gönderen: honda2002 - Mart 11, 2010, 09:00:08 ÖS
Merhaba arkadaslar, Honda Accord 2.4 u sitede ararken bu motor icin ozel bir sayfa olmadıgının eksikligini farkettim, hayırlı ugurlu olsun, katılımlarınızı bekliyorum.

Allah razı olsun.. Accord 2.4 tutkunları için hayırlı bir iş yaptın :)
Gönderen: leobiz - Nisan 03, 2010, 12:11:16 ÖÖ
Ne yalan söyleyeyim, pek ısınamadım ilk başta Accord 2.4üme ama 1-2 gündür 3. viteste 7bin devir çevirip 180e çıkınca hoşuma gitti. Meğerse Dr Jeykle Mr.Hyde gibi otomatikte sakin, manuele geçince çılgınmış bu :)
Gönderen: olzayy - Nisan 17, 2010, 08:03:24 ÖS
adrıan ben de accord almak ıstıyrm  tavsıye edermısın
Gönderen: leobiz - Nisan 19, 2010, 10:26:02 ÖÖ
Ben kesinlikle tavsiye ediyorum. haftasonu İstanbul_Eskişehir yaptım. 140-220 km sürat gittim geldim. LPG ile 23 kuruş yaktı. Manuele alıp 5000 devirden sonra uçması çok hoşuma gidiyor. konforu da çok iyi, yo ltutuşu da
Gönderen: berat - Nisan 22, 2010, 01:04:23 ÖS
Arkadaşlar focusumu 2003-2004 accord almak için sattım ama 2,4 e bindikten sonra 2.0 sport için biraz tereddüt ediyorum. 2.4'ün gösterge rengi ve bej deri döşemeleri çok çok kaliteli sırf bu yüzden 2.4 almak istiyorum ama benzin ve vergiden (varsa bilinmeyen diğer masraflar) açıkçası tırsıyorum.
2.0 lt olanlarda bej deri döşeme ve beyaz ışıklandırmalı kadran var mı? yoksa hepsi kırmızı renk mi göstergelerin. Birde orjinal ses sistemi nasıldır. Beni biraz bilgilendirin lütfen...
Ayrıca accord kessiiin alıcam, kötü yönlerinide yazsanız sevinirim.
Gönderen: leobiz - Nisan 23, 2010, 10:56:21 ÖÖ
Benzini dert etme, hemen lpg kiti taktır, uzun yolda 20-22 kuruş, şehir içi 25 kuruş yakarsın hem tiptronik hem de 2.4 olmasına rağmen. Ben çok memnunum. 2005 2.4üm var. bence eksik olan yönleri, orijinal jantları araçta küçük görünüyor, 16 inch olduğundan. Bundan rahatsız olursan 2000TL civarında jant ve lastik masrafın olur. İç dikiz aynasında otomatik kararma özelliği yok ve geceleri rahatsız ediyor. Mandlla uğraşmak da geçmişte kaldı, böyle bir araca yakışmıyor. Camları otomatik kapatma özelliği yok. Araç hareket ettikten sonra kapılar otomatik kilitlenmiyor. Eğer  içeriden kilitlerseniz de diğer kapıların hiçbirisi şoför kapısı açılmadan açılmıyor. Bu da inmek isteyen kişiyi rahatsız ediyor. Aracın motor sesi yok denecek kadar az, ancak rüzgar ve yol sesi alıyor.
Konforu, yol tutşu gayet iyi. LPG ile dahi sıkıntı çekmeden 220km hıza ulaşıyorum. Bence 2.0 alma. hem gücü düşük hem de aksesuar donanım eksik. Kesinlikle 2.4 al ve mutlu mesut bin aracına.
BUndan önceki aracım Mercedes C200K 2001di. Ona o kadar düşkün olmama rağmen şimdi Honda'dan da memnunum. 
Gönderen: accord55 - Nisan 23, 2010, 07:31:49 ÖS
Daha yeni Ankara-Samsun arası gittim geldim, 71 artı 65 tl lik gaz ile tam 646 km yol yaptım, yani 21 krş yakmış, hızım 130-180 arası idi, Ankaradan çıkana kadar çok dur kalk yaptığım halde az yaktı. bu arada bende 2004 2.4 accord var, gerçekten çok kalite araba, tek kusuru yol ve lastik sesi ama bu bmw 5.20 de de var. ben hep otomatikte kullanıyorum, biri zorlarsa gaza köklüyorum ama arkadaşların yazısını okudukdan sonra bende arada manulde kullanma kararı aldım. yakıt ve vergi için 2.0 ni tercih etmeyin derim çünkü 2.4 motor 197 hp nin keyfini veremez.
Gönderen: honda2002 - Nisan 23, 2010, 08:06:44 ÖS
Daha yeni Ankara-Samsun arası gittim geldim, 71 artı 65 tl lik gaz ile tam 646 km yol yaptım, yani 21 krş yakmış, hızım 130-180 arası idi, Ankaradan çıkana kadar çok dur kalk yaptığım halde az yaktı. bu arada bende 2004 2.4 accord var, gerçekten çok kalite araba, tek kusuru yol ve lastik sesi ama bu bmw 5.20 de de var. ben hep otomatikte kullanıyorum, biri zorlarsa gaza köklüyorum ama arkadaşların yazısını okudukdan sonra bende arada manulde kullanma kararı aldım. yakıt ve vergi için 2.0 ni tercih etmeyin derim çünkü 2.4 motor 197 hp nin keyfini veremez.

Bilgiler için çok teşekkürler.
Benim de arzum 2.4 sahibi olmak.
Yol sesi için yumuşak hamurlu Nokian ve Michelin çözüm olabilir belki.
Bir de sanırım her ay vergi için 100 tl atmak lazım bir kenara :)

Merak ettiğim bazı sorular var yanıtlarsanız çok sevinirim.

1) Lpg kitinin markası ne kadar önemli.
2) Araç benzinliyken özellikle rampa çıkışlarında performans az da olsa düşüyor mu ?
3) Bu arada manuel kullanmak neyi ne kadar farkettiriyor. Gazı köklediğiniz zaman zaten vites düşürüp kuvvetli olarak ivmelenmiyor mu, yada manuel yakıt tüketini mi düşürüyor ?
4) Soğuk kış aylarında lpg akışkanlığını bir nebze kaybettiğinden dolayı çekişte düşme oluyor mu ?
5) Kasko ücreti ne kadar ?
6) Renk ve döşeme tercihi ne olmalı ? Beji seviyorum ama kiri çok gösterir diye korkuyorum.
Gönderen: honda2002 - Nisan 23, 2010, 08:10:12 ÖS

Bilgiler için çok teşekkürler.
Benim de arzum 2.4 sahibi olmak.
Yol sesi için yumuşak hamurlu Nokian ve Michelin çözüm olabilir belki.
Bir de sanırım her ay vergi için 100 tl atmak lazım bir kenara :)

Merak ettiğim bazı sorular var yanıtlarsanız çok sevinirim.

1) Lpg kitinin markası ne kadar önemli.
2) Araç benzinliyken özellikle rampa çıkışlarında performans az da olsa düşüyor mu ?
3) Bu arada manuel kullanmak neyi ne kadar farkettiriyor. Gazı köklediğiniz zaman zaten vites düşürüp kuvvetli olarak ivmelenmiyor mu, yada manuel yakıt tüketini mi düşürüyor ?
4) Soğuk kış aylarında lpg akışkanlığını bir nebze kaybettiğinden dolayı çekişte düşme oluyor mu ?
5) Kasko ücreti ne kadar ?
6) Renk ve döşeme tercihi ne olmalı ? Beji seviyorum ama kiri çok gösterir diye korkuyorum.

düzeltiyorum;

2) Araç LPG deyken özellikle rampa çıkışlarında performans az da olsa düşüyor mu ?
Gönderen: accord55 - Nisan 23, 2010, 09:26:03 ÖS
Vergi yıllık 1.220 tl, büyük motorlu araçlar için böyle malesef..

1. kitin önemi var mı bilmiyorum ama regülatör ve enjektörlerin çok önemi var çünkü arabanın beygiri yüksek, bende brc var regülatör en büyüğü enjektörleri sarı normelde turuncu takıyorlar, ben 2.100 tl ye malettim.
2. lpg taktıralı 2 ay oldu şuan için yokuş dahil bir performans kaybı yok, hemde arabada 5 kişi varken hatırı sayılır rampada hiç zorlanmıyor.
3. manuel neredeyse hiç kullanmadım, biriyle kapışmak istesem gaza dibine kadar basıyorum araba 7 bin deviri gördüğü oluyor dolayısıyla roketliyor. manuel kullanan arkadaşlar bence performans için bu tercihi yapıyorlar, işin tasarruf boyutu var mı bilmiyorum.
4.15 şubatta taktırdım, soğuklarda sadece geç gaza geçiyor onun dışında bir olumsuzluk hatırlamıyorum.
5. kasko 2.000 tl civarı bir rakam çımarmıştı arkadaşım ama kasko bedelini düşürerek primide düşürebilirsiniz.
6. benim favorim siyaha bej döşeme, arabamda böyle zaten, bej deri olduğu için kir göstermiyor ve tutulan bir renk...yaz-kış insanın içini açıyor, ben siyah döşemeyi hiç sevmiyorum şahsen.
Gönderen: honda2002 - Nisan 23, 2010, 09:41:35 ÖS
Vergi yıllık 1.220 tl, büyük motorlu araçlar için böyle malesef..

1. kitin önemi var mı bilmiyorum ama regülatör ve enjektörlerin çok önemi var çünkü arabanın beygiri yüksek, bende brc var regülatör en büyüğü enjektörleri sarı normelde turuncu takıyorlar, ben 2.100 tl ye malettim.
2. lpg taktıralı 2 ay oldu şuan için yokuş dahil bir performans kaybı yok, hemde arabada 5 kişi varken hatırı sayılır rampada hiç zorlanmıyor.
3. manuel neredeyse hiç kullanmadım, biriyle kapışmak istesem gaza dibine kadar basıyorum araba 7 bin deviri gördüğü oluyor dolayısıyla roketliyor. manuel kullanan arkadaşlar bence performans için bu tercihi yapıyorlar, işin tasarruf boyutu var mı bilmiyorum.
4.15 şubatta taktırdım, soğuklarda sadece geç gaza geçiyor onun dışında bir olumsuzluk hatırlamıyorum.
5. kasko 2.000 tl civarı bir rakam çımarmıştı arkadaşım ama kasko bedelini düşürerek primide düşürebilirsiniz.
6. benim favorim siyaha bej döşeme, arabamda böyle zaten, bej deri olduğu için kir göstermiyor ve tutulan bir renk...yaz-kış insanın içini açıyor, ben siyah döşemeyi hiç sevmiyorum şahsen.

Teşekkürler.

Bu arada aracı kaç liraya aldınız ?
Bana sürekli km önemli değil (200bin km civarı) çünkü düşük km lere aldanmamak lazım oynanıyor diyorlar. Siz ne dersiniz ?
Bir de LPG kiti taktırılmamış araç alıp kitini kendim mi taktırmalıyım acaba ? Ne dersiniz.
Gönderen: berat - Nisan 24, 2010, 08:14:47 ÖÖ
Teşekkürler arkadaşlar burdan okuduklarımla kafamda bişeyler netleşiyor yavaş yavaş.
Dün LPG'li 2.0 sport inceledim motor rolantisi motor sıcak olmasına rağmen 300-800 arası geziyodu. Birkaç tanede vuruğu boyası vardı motora bile açmadan kaçtım ordan.
(bende maddeliyim :)
1-LPG'nin yanından geçmemiş bi tane bakıcam bu kesin
2-Siyah veya füme 2.4 tercihen 2004 model olacak inşallah :lovee
3-İş durumuna ve güzergahına göre gelecekte LPG taktırabilirim
4-Bu işi hemen halletmem lazım, uykularım kaçtı karnıma ağrılar giriyo  :baygin
Yarın Bakırköyde 2.4 bakıcam, o iyi gözüküyor
Gönderen: accord55 - Nisan 24, 2010, 11:24:42 ÖÖ
Ben 28 e aldım lpg ile 30 u geçti, arabam sıfır hata aldığım insan yenisini aldığı için bana uygun fiyata verdi diyebilirim.

bencede bu arabada km çok önemli değil, accord motoru bir milyon km yapar deniyor bunu serviste söylüyor, hadi lpg ile 500 bin yapsın.
bu arada benim araba 158 binde.

honda nın asıl uzmanlık alanı motor biliyosunuz ve otomatik şansumanı çok başarılı, bmw, mercedes dışında yanına kimse gelemez.

yeni takılmış lpg veya lpgsiz alıp, siz taktırabilirsiniz bu çok önemli değil, önemli olan aldığınız arabanın durumu.

bu arabanın kazasını bulmak çok zor özellikle istanbulda, mümkün olduğunca kazalısından uzak durmak lazım,

çünkü bu araba sürat arabası, spor araba, kusur Allah korusun cana malolabilir.

benim aldığım kişi çok titiz biriydi, deri koltuklara bakım kremi uygulamış araba 6 yaşında demezsiniz.

inş. sizde temiz bir accord alırsınız.
Gönderen: berat - Nisan 24, 2010, 01:24:34 ÖS
saol accord55
inş. temizini buluruz...
Gönderen: arit - Nisan 25, 2010, 01:26:46 ÖÖ
ACCORD 2.4 hayranları hepinize selam,, bir önceki sayfada yazılarımı okumuşsunuzdur, yaklaşık 45 gün önce 2004 model 2.4 accord aracımla kaza yaptım ve aracım pert oldu..  Yaptıgım kaza 120 km süratle önümde bir arabanın savrulması ve benim aracımla o araca vurmamak için en saga kacmam ve en sagda duran araca arkadan n cap testi durumunda vurmam dan ibaret ve sonrası toz bulutu... Şimdi sizlere şunu söyliyim accordların frenleri çok zayıf motoru kadar güvenli değil, aman motorun gazına gelipte nasıl duracagınızıda aklınızdan çıkarmayın.. ben ucuz atlattım kimsenin canına birşey olmadı, ama her zaman böyle olmaz, allah korusun , aman arkadaşlar altınızdaki  canavar, frenleri üst sınırlarda durmuyor, benden yaşamış bir accord tutkunu olarak tavsiye..   Ama yinede hala accord a binmeye devam ediyorum  :)

Gönderen: berat - Nisan 25, 2010, 08:33:41 ÖÖ
Geçmiş olsun...
Doğru söylüyosun gaza gelmemek lazım
Gönderen: accord55 - Nisan 25, 2010, 06:52:08 ÖS
Öncelikle geçmiş olsun,

böyle bilgileri paylaşmamız araç hakkında bilgilerimizi artırıyor,

accord olumlu ve olumsuz yönlerini düşündüğümüzde artıları çok ağır basıyor,

mesela bazen passat mı alsaydım diye düşünüyorum ama 2.4 deki özellikleri ve triptonik akıllı şanşumanı passat bulmak zor,

aynı özelliklere yakın passat almaya kalksat 50 bin tl den aşağıya bulamayız.

araba, özellikle yol güzelse hızı hissettirmiyor, 160 la giderken kadranı kapatıp yanımdaki arkadaşıma hızımı sordum, 100 le gidiyoruz dedi.

2004 2.4 accordumdan çok memnunum, bu arabadan sonra hangi arabaya binilir bunu bilemiyorum:)
Gönderen: honda2002 - Nisan 26, 2010, 04:37:47 ÖÖ
Öncelikle geçmiş olsun,

böyle bilgileri paylaşmamız araç hakkında bilgilerimizi artırıyor,

accord olumlu ve olumsuz yönlerini düşündüğümüzde artıları çok ağır basıyor,

mesela bazen passat mı alsaydım diye düşünüyorum ama 2.4 deki özellikleri ve triptonik akıllı şanşumanı passat bulmak zor,

aynı özelliklere yakın passat almaya kalksat 50 bin tl den aşağıya bulamayız.

araba, özellikle yol güzelse hızı hissettirmiyor, 160 la giderken kadranı kapatıp yanımdaki arkadaşıma hızımı sordum, 100 le gidiyoruz dedi.

2004 2.4 accordumdan çok memnunum, bu arabadan sonra hangi arabaya binilir bunu bilemiyorum:)

Passat almayı ben de düşündüm özellikle son kasa 140 hp lik tdi modelini.
Ancak ne var ki DSG şanzumanlı versiyonları nette 45 bin TL nin altında bulmak çok zor ve ayrıca km ler 150-200 bin civarında.
Ayrıca turbo nun o km lerden sonra arıza çıkartma ihtimali artıyor. DSG şanzuman accord daki ne  nispeten çok daha hızlı vites değiştiriyor ancak ne var ki arıza çıkartma ihtimali gözümü korkutuyor. Kayınbiraderin Passatı daha yeni arıza çıkardı. 3 bin tl civarı para yedi. Buna mukabil Accord motoru benzinli olması hasebiyle daha güven veriyor ve otomatik şanzuman konsunda Japonların Alman VW 'ninden üstün oluşu kesinlikle su götürmez..

Bu sebeplerden dolayı tercihim kesinlikle ACCORD 2.4

Bu arada arit in belirttiği gibi bu aracın frenlerinin zayıf olduğuna KESİNLİKLE KATILMIYORUM.
Aynı kasadaki araçtan arkadaşımda var frene bastığınızda araç tabiri caizse "ZINK" diye duruyor. Benim CIVIC ten KAT BE KAT DAHA İYİ.

İlaveten ACCORDUN bu kasası A R A B A M. C O M  test verilerine göre 100 km de iken 37 METRE de durabilmiş. Bu sınıftaki bir araç için bu KESİNLİKLE referans bir değer, yani ÇOK BAŞARILI. Test verilerini yorumlarken bunun da özellikle altını çizmişler.

Arkadaşın aracında teknik bir arıza olmuş olabilir veya fren balataları orjinal olmamış, diskler çok aşınmış veya yol kaygan olmuş olabilir. Ama aracın frenlerinin zayıf olduğuna ben şahsen katılmıyorum..

Accordtan sonra paramız varsa LPG li 2003 kasa BMW 5.30 i ye veya Mercedes E220D veya E270D ye binilebilir. 
Gönderen: emre16 - Nisan 26, 2010, 01:45:08 ÖS
accord gercekten efsane keşke arap ülkelerindeki gibi benzin ucuz olsa ve bu güzel araçları bozmadan binsek ama nerdeeee......HONDA HERKESİN GÖZÜ ONDA....
Gönderen: minorcontainer - Nisan 27, 2010, 06:49:56 ÖS
Sayın Arkadaşlar bende 99 Accordumu 2004 2.4 le takas yaparak çok istediğim bu araca sahip oldum. Daha 1 ay oldu alalı, biraz şans biraz araştırma ile 2004 model olmasına rağmen 55.000 km de aldım aracımı. İnanılmaz keyifli bir araç  ancak bu ses meselesi canımı sıkıyor. 99  modelde bu kadar ses yoktu :( Bu sesin bir önlemi/ yapılacak birşeyi var mıdır? Bir de ben de sürekli otomatikte kullanıyorum. Çok istersem D3 e alınca yeteri kadar seri oluyor. Yol boşken gazı kapattığımda 3.viteste 7000 devir 180 km'ye ulaşıyor. Araç 180'le gidiyor gibi durmuyor. Doğal olarak 99 Accord'umla karşılaştırıp duruyorum.  Ben 150-160 la giderken de sanki daha düşük bir süratle gidiyorum hissi geliyor bana.Bu durumu da test edecek bir yöntem var mı?
Saygılar
Gönderen: accord55 - Nisan 29, 2010, 11:04:18 ÖÖ
Öncelikle hayırlı olsun,

accordu kaça aldınız? lpg li herhalde, km sinin orjinal olduğundan emin misiniz? 6 yılda sadece şehir içinde 55 bin km yapılır diye düşünüyorum. sese gelince bu hondanın genel problemi olduğu kanaatindeyim. lastik sesi ve rüzgar sesi gerçekten rahatsız ediyor, varsa bir önlemi bende bilmek isterim.

Saygılar.
Gönderen: minorcontainer - Nisan 29, 2010, 10:09:12 ÖS
Teşekkürler.

Başta km'sinden bende şüphelendim ancak önce 6 yıldır araç bakımlarımı yapan ustama götürdüm arabayı. ondan ok alınca aldım zaten. sonra aracın torpidosunu karıştırırken eski bir yağ değişim kartını bulunca hepten emin oldum. zaten satın aldığım şahısta uzunca bir süre kullanılmadan durduğunu söylemişti aracın. 2007 yılında 40binde iken Bodrum'da yağ değişim kartını buldum. Şu andaki kartında da 2009 Kasım ayında 51binde değiştirildiğini yazıyor. Yani oldukça eminim orijinal km olduğuna.

Arabam orijinal lpg takılmamış. şimdilik bende taktırmayı düşünmüyorum. 30bin'e aldım. bence oldukça uygun (hatta çok uygun). Dediğim gibi 6 yıldır sahibi olduğum 2 Honda'yı da aynı ustaya götürüyorum. Bu araçlar ilk çıktığından benim ustam sıfırını almıştı 2.4'ün + mugen yaptı. Ağzımın suyu akarak bakardım tabiri caizse. Hafta sonu götüreceğim ona sis farlarından yanmıyor. sisleri de xenon yaptıracağım. Belki ben de mugen yaparım. Ama öncelik seste bakalım ne önerecek....
Gönderen: salihtemiroglu - Nisan 29, 2010, 10:55:27 ÖS
Arıza Işığı için Atiker Horezon enjektör Taktır Sorun Bitecektir + performasnta Değişim Hissedeceksin :)
ya ben bu siteye yeni yeni bakıyorum ve cidden cok güzel bilgiler var bndeki accord da prins var ve arıza ışığı yakıyo acaba atikerin horezon enjektörü takılırmıki yardımcı olursanız sevinirim
Gönderen: accord55 - Nisan 30, 2010, 12:44:32 ÖS
Tekrar hayırlı olsun,

gerçekten çok uygun almışsınız, km 100 bini geçmemiş accord bulmak neredeyse imkansızken siz 55 binde 2004 accord almışsınız, valla bravo...

benim arabanın eski sahibi samsun hondanın sahibiydi, dolayısıyla arabada her türlü aksesuar var.

body kitinden, lastik ve jantlara oradan iç döşemedeki krom kaplamaya kadar orjinal accord aksesuarları var, ben sadece lpg taktırdım ve kapı rüzgarlıklarını söktürdüm nikelajları kapatıyor diye...

sizin accordda çok temiz gözüküyor.

ben bakıma servise götürrüyorum, ustayı tavsiye edermesiniz? ben samsunda güvenilir hond ustası bulabilirmiyim bilmiyorum.
Gönderen: berat - Mayıs 01, 2010, 07:23:12 ÖS
2005 Legacy 2.0 4X4 Awd ile accord 2.4 arası tereddütteyim arkadaşlar
Subaru yu nasıl bilirsiniz?
Gönderen: accord55 - Mayıs 04, 2010, 12:35:34 ÖS
Subau hakkında detaylı bilgi sahibi olmamakla birlikte, ben accord 2.4 derim.

imprezanın yüksek beygirli versiyonu olsa neyse ama ben legacyi begenmedim,

tabi zevkler farklıdır ona saygım var.

hondanın iç ve dış görüşünü ben o arabada göremedim, motor ve performans açısından da daha iyi olacağını sanmıyorum.
Gönderen: berat - Mayıs 05, 2010, 11:41:23 ÖÖ
Arkadaşlar sahibindencom'un karşılaştırma listesindeki özellikler doğrumudur acaba Accord 2.4 için yazılanlar özellikle... link şöyle

http://www.sahibinden.com/tr/otomobil-karsilastir/?supercode[0]=1860337&supercode[1]=1300330&supercode[2]=1300335#/tr/otomobil-karsilastir/?supercode[0]=1800290&supercode[1]=1300330&supercode[2]=1300335
Gönderen: accord55 - Mayıs 05, 2010, 12:29:35 ÖS
"Manuel 6 Vites
Önden Çekiş" kısmı yanlış bu 2.2 dizel accordlar için geçerli,

2.4 executive triptonik 5 ileri vites, karşılaştırmada da accordun farkı ortaya çıkmış:)
Gönderen: CBR600F - Mayıs 13, 2010, 07:23:31 ÖS
merhaba arkadaşlar...bende 3 ay önce 2003 model 2,4L accord aldım...şimdiye kadar hep civic kullandım o yüzden bu araç bana uçak gibi geldi :) ben aracı alır almaz komple mat siyaha kaplattım...çok hoş oldu :)  18 inç jant ve 225 40 18 lastik taktım...arkalarda 4 önlerde 3,5 luk yay var...motor kaputunun altında ise KN marka açık hava filtre kiti takılı...filtre ile motor sesi çok çoook iyi...şuan için herşey güzel gidiyor...değişik projelerimde var ama yavaş yavaş inşallah....aracımın kaplama yapıldıktan sonraki resimlerinide ekliyim buraya...

(http://s10.upload.gen.tr/uploads/qn436ifb/2.JPG)

(http://s10.upload.gen.tr/uploads/qn436ifb/3.JPG)

(http://s10.upload.gen.tr/uploads/qn436ifb/4.JPG)
Gönderen: accord55 - Mayıs 14, 2010, 01:38:27 ÖS
araba çok güzel olmuş, lastik ve jantlar değişince de resimleri görmek isterim şahsen:)

açık hava filtresi motor sesini azaltıyormu yoksa kükresin diyemi takılıyor?
Gönderen: CBR600F - Mayıs 14, 2010, 01:48:24 ÖS
araba çok güzel olmuş, lastik ve jantlar değişince de resimleri görmek isterim şahsen:)

açık hava filtresi motor sesini azaltıyormu yoksa kükresin diyemi takılıyor?
resimleri var ama çook kötü çekmişim...düzgün bir çekim şart :) açık hava filtresi performans ve kükremesi için takıldı :)
Gönderen: CBR600F - Mayıs 14, 2010, 01:56:49 ÖS
son hali bu şekilde aracın...

(http://www.resimlerim.gen.tr/data/media/24/1.JPG)

(http://www.resimlerim.gen.tr/data/media/24/2.JPG)
Gönderen: accord55 - Mayıs 14, 2010, 09:36:37 ÖS
gerçekten harika olmuş...
Gönderen: CBR600F - Mayıs 15, 2010, 11:27:49 ÖS
gerçekten harika olmuş...
teşekkürler dostum...
Gönderen: berat - Mayıs 16, 2010, 02:57:58 ÖS
CBR600F  >=ok
herşey çok güzel, hiç tereddüt etmeden şimdiye kadar gördüğüm en iyisi diyebilirim. Evet dedim.
Ben orjinali bozmayı sevmem ama şu yay ve jant lastik gerçektten bütün havayı değiştirmiş. Mat kaplama güzel durmuş nasıl memnun musun biraz bilgi versen, köşelerde detaylarda sonlandrırma nasıl?  yıkamada fark var mı? bişeye sürttüğünde bi sıkıntı oluyo mu yoksa boyayı korumuş mu oluyo?
bide filitre sesini duyabilsek iyi olurdu
Gönderen: honda2002 - Mayıs 16, 2010, 03:08:58 ÖS
CBR600F  >=ok
herşey çok güzel, hiç tereddüt etmeden şimdiye kadar gördüğüm en iyisi diyebilirim. Evet dedim.
Ben orjinali bozmayı sevmem ama şu yay ve jant lastik gerçektten bütün havayı değiştirmiş. Mat kaplama güzel durmuş nasıl memnun musun biraz bilgi versen, köşelerde detaylarda sonlandrırma nasıl?  yıkamada fark var mı? bişeye sürttüğünde bi sıkıntı oluyo mu yoksa boyayı korumuş mu oluyo?

hakkaten zevk sahibiymişsin.
aynı soruların yanıtlarını ben de merak ediyorum doğrusu.
Gönderen: CBR600F - Mayıs 17, 2010, 07:32:24 ÖÖ
CBR600F  >=ok
teşekkür ederim...kaplama olayı bence çok güzel vede çoook faydalı...bi kere aracın orj.boyasını koruyor, sonra duruşu güzel...yıkamadada çok yakından tazyikli su tutturmuyorum okadar...yapan usta eğer özenirse köşeler filen gayet güzel oluyor...bir sıkıntı yok yani :)  filtre sesini inş.bi buluşma filen olursa dinletirim...
Gönderen: CBR600F - Mayıs 17, 2010, 07:32:43 ÖÖ
CBR600F  >=ok

hakkaten zevk sahibiymişsin.
aynı soruların yanıtlarını ben de merak ediyorum doğrusu.
teşekkür ederim...
Gönderen: fatihsicakyuz - Mayıs 17, 2010, 10:06:27 ÖS

Merhaba arkadaşlar.
Emektar EuroCivic'imiz-Karakız'ımızı gelin verdik geçen günlerde.
Şimdiki hedef 2.4 Accord.
Netten o zamanlara ait olan broşürünü buldum da, şanzıman için OTOMATİK diyor.
Ama forumdan okuduğum kadarıyla Tiptronik vites var bu araçlarda.
Tam olarak durum nedir?
Hepsi Tiptronik mi yoksa bazıları mı öyle?
Tipronik ise şayet, vites değişimleri isteğe bağlı nasıl değiştiriliyor?
Eski Accord'lar gibi vites kolundan mı yoksa direksiyon arkası kulakçık falan mı var?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Sevgiler...
Gönderen: accord55 - Mayıs 22, 2010, 03:42:20 ÖS
2.0 ve 2.4 accordlar 2003 sonrası dizeller hariç triptonik vites,

d (drive) konumunun yanında m (manuel) konumu var. m ye aldığınızda vites topuzundan ileri geri dokunuşla vites yükseltip düşürebiliyorsunuz.

bence manuele gerek kalmıyor, araba zaten 200 hp...

diresiyonda cruize control var, aynı zamanda el gazı var.

accord 2.4 çok keyifli bir araç, ben çok mennunum. 2.4 200 beygir bir araba ama yakıtı şahinden daha düşük, ortalaması 9 lt. civarı..
Gönderen: honda2002 - Mayıs 22, 2010, 05:02:09 ÖS
Ortalama 9Lt/ 100km sehir ici değil sanirim ortalama yogun bir trafikte 2.0 accord 10lt / 100km tüketiyormuş. 9 lt yi nasıl tutturuyorsunuz acaba? yoksa ben alır almaz lpglemeyi düşünüyordum yoksa gerek kalmaz da :)
Gönderen: accord55 - Mayıs 22, 2010, 05:11:53 ÖS
2.4 accordun yakıt tüketimi şehir içi 13 lt şehir dışı 6.9 lt ortalaması 9 lt..

ben lpg takırdım aracım şuan 24-25 krş civarı yakıyor, şehirlerarası 21 krş a kadar düşürdüm.

geçen 75 tl ye depoyu doldurdum, sırf şehiriçi kullanım tam 300 km yol yaptım (lpg 2 tl)
Gönderen: honda2002 - Mayıs 22, 2010, 05:21:39 ÖS
Bana yapılan yorumlar genelde benzinli accord 2.0in lpgli 2.4 ten daha iyi performans (ozellikle rampalarda) vereceği seklinde. Siz ne dersiniz? Aracı benzinli olarakta test etme imkanınız olmuştur mutlaka
Gönderen: accord55 - Mayıs 22, 2010, 05:36:58 ÖS
ben benzinlide kullandım fakat arada belirgin bir fark hissetmedim henüz, belki yeni takılmış olduğundandır. 2.0 ile 2.4 arasında performans farkını bilemem. benim taktırdığım lpg kiti arabanın beygirine göre büyük regülatörlü ve sarı enjektörlü belkide bu yüzden bir fark göremiyorum. hatta aracın eski sahibi lpgli accord daha iyi gidiyormuş diye söylemişti. o da accordu olan arkadaşlarından aldığı görüş, ben arabayı benzinliyken aldım.

birde şunu söyleyim; serviste ödüllü honda ustası söyledi, yeni kasa 155 hp accordlar bile bu 2.4 ün performansını veremiyor diye...2.4 ler 190 hp değil 197 hp ustanın dediğine göre 200 hp miymiş.
Gönderen: honda2002 - Mayıs 22, 2010, 06:49:09 ÖS
ben benzinlide kullandım fakat arada belirgin bir fark hissetmedim henüz, belki yeni takılmış olduğundandır. 2.0 ile 2.4 arasında performans farkını bilemem. benim taktırdığım lpg kiti arabanın beygirine göre büyük regülatörlü ve sarı enjektörlü belkide bu yüzden bir fark göremiyorum. hatta aracın eski sahibi lpgli accord daha iyi gidiyormuş diye söylemişti. o da accordu olan arkadaşlarından aldığı görüş, ben arabayı benzinliyken aldım.

birde şunu söyleyim; serviste ödüllü honda ustası söyledi, yeni kasa 155 hp accordlar bile bu 2.4 ün performansını veremiyor diye...2.4 ler 190 hp değil 197 hp ustanın dediğine göre 200 hp miymiş.
. Peki Sizdeki LPG kiti nedir kaç tl ye maloldu
Gönderen: CBR600F - Mayıs 23, 2010, 08:00:03 ÖS
son resimler arkadaşlar

(http://s12.upload.gen.tr/uploads/qk603z22/1.JPG)

(http://s12.upload.gen.tr/uploads/qk603z22/2.JPG)

(http://s12.upload.gen.tr/uploads/qk603z22/3.JPG)
Gönderen: accord55 - Mayıs 23, 2010, 08:33:22 ÖS
bende ki BRC, Toplam 2100 TL
Gönderen: honda2002 - Mayıs 23, 2010, 08:49:22 ÖS
bende ki BRC, Toplam 2100 TL

teşekkürler.
inşallah yakın zamanda bende fume 2.4 üme kavusurumda bolca accord muhabbeti ederiz. :)
Gönderen: accord55 - Haziran 12, 2010, 12:37:27 ÖS
Accord accord accord...

2.4 197 hp triptonik

d3 konumunda 3.vites 7000 devir hız:180 km/saat

daha ne denir ki...
Gönderen: a_yildirim - Temmuz 23, 2010, 06:14:57 ÖS
Merhaba arkadaşlar,

Bende bu aralar bir Accord alma planları yapıyorum. Muhtemelen alıp LPG taktıracağım hiç istemesemde. Bir süredir araştırma yapıyorum ama kesin karar da veremedim. Öncelikle Accord alırken nelere dikkat etmeli, servisi yedek parçası pahalı mı? Bir de aşağıdaki araç hakkında fikirlerinizi söylerseniz beni mutlu edersiniz. Umarım güzel bir 2.4 bulur ben de aranıza katılırım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-accord-emsalsiz-sahibinden-mugen/detay
Gönderen: accord55 - Temmuz 24, 2010, 05:54:12 ÖÖ
araca baktım, çok temiz ve bakımlı gözüküyor ayrıca aksesüarlı.

yalnız onun içi siyah deridir, benim tercihim bejdir...insanın içini açıyor, benim accord siyah içi bej

lpg konusunda hiç üzülmeyin, benzinden hiç farkı yok, sadece aracın beygiri yüksek olduğundan 2 bin ile 2.500 arası maliyeti oluyor.

millet accord dan vergi ve yakıt yüzünden uzak duruyor ama ondan ki zevki ve sürüş keyfini bilseler, civic parasını accord alırlar..

ayrıca yakıtı otomatik civic kadar nerdeyse öyle abartı bir yakıtı yok...bence çok doğru tercih...
Gönderen: a_yildirim - Temmuz 24, 2010, 11:52:34 ÖÖ
Bu araç için ne dersiniz arkadaşlar?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-accord-honda-accord-2-0-executive-7/detay
Gönderen: honda2002 - Temmuz 24, 2010, 12:16:10 ÖS
Bu aracı gecen hafta inceledim
sahibi pek pazarliga yanaşmadı
ancak araç oldukça iyi gozukuyordu

2007 model bir araç vergisi de yıllık 1400 tl ye yakin
2004 model 2.4 LPG li bir araç mı almak lazım 28bin tl civarına yoksa üzerine 10 bin daha ilave edip 2.0 mı almak lazım ben de terddutteyim

arada 35hp fark var ancak 2.0 daha yeni ???

Gönderen: a_yildirim - Temmuz 24, 2010, 06:18:05 ÖS
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Ankara'da çok fazla Accord 2.0 yok malesef. Geçen hafta bir araç satılmış yukarıdaki araç ile aynı özelliklerde 39000 km'de bir araç 36500'e satılmış. Var olan araçların çoğu İstanbul'da onlarda fiyat konusunda çok uçuyorlar malesef.
Gönderen: honda2002 - Temmuz 25, 2010, 06:24:17 ÖÖ
Evet fiyatlar sezondan dolayi biraz yuksek seyrediyor
Kisin fiyatlar duruma gore en az 3-3,5 bin tl dusuyor
Beklemek istersen tabi. :)
Gönderen: eagle1975 - Ağustos 09, 2010, 12:52:49 ÖS
merhaba arkadaslar
accordum icin on arka disk balata, kartel koruyucu, camurluk davlumbazı vs alacagım
nerden kaliteli ve ekonomik malzeme bulabilirim bilen varsa parmak kaldırsın :)
isim ve telefon vs verirseniz sevinirim
herkese hayırlı Ramazan'lar olsun ins.
Gönderen: Teymurhan - Ağustos 12, 2010, 06:45:02 ÖÖ
 Mesajları okuduğum kadarıyla accordcuların sorunu aynı, herkes iyi hızlanıyor ama duramıyor :) bu durumu ben özel balata alarak çözdüm normalde soğutmalı disk ve balata tek paket olarak satılıyor ama çok pahalı ben sadece balataları aldım. Satan arkadaş abi sadece balata al yarı yarıya farkeder ve iyi durursun bütün takımı al çakılır gibi zıpkın gibi durursun demişti. %50 olmasada %25 ila %35 arası bir fark var artık durmamda, düşük hızlarda zıpkın etkisi yaratıyor aniden durabiliyorum yüksek hızlarda da eski hissiz frenlemeye oranla çok daha hisli artık frenlemem. Tavsiye ederim. Reklam olmasın diye balatanın markasını yazmadım.
Gönderen: accord55 - Ağustos 12, 2010, 02:39:57 ÖS
balataları ne kadara aldınız? ben servisten ön balataları 200 tl ye değiştirdim.
Gönderen: alp55 - Ağustos 13, 2010, 12:18:04 ÖS
arkadaşlar selamlar hayırlı ramazanlar diliyorum
yazılarınızı ilgiyle okudum
eski civic kullanıcısı olarak honda hastalığı hiç bitmiyor
şuan şirket aracı kullanıyorum ama bir sene sonrasında tekrar araba almak istiyorum
araç büyük ihtimal accord olacak ama ben SW olsun istiyorum
ara sıra görüyorum ama yeni kasa gördüm
bunların motorları kaç cc bilen varmı ve 2004-2007 model SW varmı
şimdiden teşekkür ederim
Gönderen: Teymurhan - Ağustos 13, 2010, 12:44:08 ÖS
accord55 dört balata (spor araba balatası) 450 lira.
Gönderen: badit - Ocak 27, 2011, 12:19:45 ÖÖ
2.4 accord a ait kullanım kılavuzu nerden bulabilirim acaba?
Gönderen: emrullahelmas - Şubat 13, 2011, 02:05:47 ÖS
arkadaşlar aslında sitenizden hep haber alıyordun ama en son olarak satış sonrası hizmet sektöründe serviste çalışan insanlara karşı ön yargılara daha fazla açıkcası dayanamadım. Hem bir Honda kullanıcısı ve çalışanı olarak bu ortamda bulunmak istedim. Yedek parça ve servis hizmetleri ile ilgil konularda paylaşımlarda bulunabiliriz. emrullahelmas@gmail.com
Gönderen: accord55 - Mart 08, 2011, 09:09:36 ÖÖ
Emrullah hocam,

kırmızı Honda logosu, typer yazısını nasıl temin ettiniz? ben serviste sordum civic için vardı, o da arkaya olmadı, ön olurdu muhtemelen ama arka olmayınc vazgeçtim ben.
Gönderen: leobiz - Mart 23, 2011, 06:19:21 ÖS
Merhaba arkadaslar. Accord'u o kadar sevdim ki bugün sıfır beyaz kuzunun siparişini verdim, parasini da odedim, islemlerin tamamlanmasini bekliyorum. Şimdi elimdeki 2.4 aczlerin bosa çıktı , 2005 model 87000de. İsteyeniniz varsa 05334953364 ten beni arayabilir.
Herkese Accord'lu günler dilerim.
Gönderen: oscartybalt - Haziran 28, 2011, 08:06:21 ÖS
leobiz merhaba hocam. aracı sattınmı acaba?