TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Prelude-Accord (BA/BB,CE) => Konuyu başlatan: PreludeBB2 - Mart 16, 2006, 08:46:46 ÖS

Başlık: Prelude 2.3 Servisten Çıktı...
Gönderen: PreludeBB2 - Mart 16, 2006, 08:46:46 ÖS
Arkadaşlar sonunda 2 aydır beklediğim parçalarım geldi Belçikadan. Aracımı İstanbuldan almıştım bildiğiniz gibi. Çiftkurtlar Servis ten verilen ekspertiz raporu doğrultusunda ilk olarak alt takıma el atmış ve İzmir'e geldiğimin hemen ertesi günü İzmir Terakki Honda dan komple alt takım siparişini vermiştim aracın. Daha sonra karter keçesi ve yağ akıtma problemi nedeniyle bu siparişe Komple conta ve keçe takımı da eklendi. Bu arada vites körüğünün felan da siparişini vermiştim, eskisi iyiydi ama biraz yıpranık bi görünümü vardı. Neyse uzun lafın kısası parçalarım geçen gün geldi. Ufak tefek bazı eksik parçalarım var onlarda yakında gelecek. Aracı 2 gün önce servise bırakmıştım ve bu akşam servisten aldım. Tek kelimeyle muhteşem olmuş. Aracın gidişi tamamen değişti diyebilirim. Yağ gibi tık ses yok. Fiyat olarak epey bi can yakıcı oldu ama buna değdi. Zaten bu parayı aracı aldığım zamandan beri yani 2 aydır ayırmıştık. Ne kadar gittiğini de yazayım da bu tip bi alt takım yenileme yaptırmak isteyen arkadaşlara rehperlik etsin. Tüm bu saydıklarıma işçilik dahil toplam 2500 YTL ödedim arkadaşlar. :? Fakat dediğim gibi araç yoğun ve ağır bir ameliyat geçirdi. Bir güzel haber de sorunlu olan yaylarımı da değiştiriyorum. Az önce SummitRacing den verdim Eibach ProKit lerin siparişini. Onlarda gelince alt düzen ve yürüyen olayına noktayı koyacaz. Sıradaki proje fren diskleri olacak. Çünkü durumları pek iç açıcı değil şu an. :? Evettt araca yaptığım son çalışmalar bunlar, dünya kadar borç var. Artık bi 2.5 sene boyunca arabaya çalışacam. Ama ne yapalım aylıklı çalışınca durum böyle oluyor ve bende tüm aldığımı seve seve araba borcuma yatırıyorum. Prelude sevgisi böyle bi şey işte ve ben arabama aşığım. Hepinize Preludelerle dolu günler dilerim dostlarım... 8)
Gönderen: Daniel Gabriel - Mart 16, 2006, 09:13:43 ÖS
Hadi abi gözün aydın..Manyak oldu senin araç desene..Yaylardan sonra daha da süper olucak..Keyifli sürüşler kardeşim  :cool:
Gönderen: PreludeBB2 - Mart 16, 2006, 09:18:33 ÖS
Alıntı yapılan: "Daniel Gabriel"
Hadi abi gözün aydın..Manyak oldu senin araç desene..Yaylardan sonra daha da süper olucak..Keyifli sürüşler kardeşim  :cool:

Çok sağolasın Tolgacım. Sonunda hallettik bu işi de dostum. :-)
Gönderen: Daniel Gabriel - Mart 16, 2006, 09:24:15 ÖS
Hocam serwis ne ayak..Memnunsun umarım..
Parçaların 1az gecikmesi dışında sorun yaşamıyosndur inş..
Gönderen: PreludeBB2 - Mart 16, 2006, 09:37:33 ÖS
Alıntı yapılan: "Daniel Gabriel"
Hocam serwis ne ayak..Memnunsun umarım..
Parçaların 1az gecikmesi dışında sorun yaşamıyosndur inş..

Valla dostum açıkçası nazar değmesin şu ana kadar çok memnunum. Senin Çiftkurtlar Ömer gibi, bende burada Yılmaz diye bi Servis Danışmanı arkadaş buldum. Sağolsun her konuda çok yardımcı oluyor. İlgileri de çok çok iyi. Elemanın muhabbeti de güzel ve Preludelere de yabancı biri değil. Birde incelediğim kadarıyla ustaları oldukça yetenekli. Araçta şu ana kadar ne istediysem eksiksiz olarak yerine getirdiler. Hatta sorun yaratacak şeyler konusunda da uyarıp, problem çıkarabilecek şeyleri kendileri düzeltiyorlar. Honda servis prosedürünü çok iyi uyguluyorlar diyebilirim. Bir de diğer bir avantaj, modlu araçlardan anlayan bir servis danışmanları da var orada. Eleaman katılımlara teknik hakem olarak felan gidiyormuş. Bugün forget pistonlar üzerine konuştuk biraz, baya bilgili o da. Sonuç olarak Terakki yi İzmirdeki arkadaşlara tavsiye ederim. Ücretler yetkili servis olduğu için biraz pahalı gelebilir ama buna değiyor. Çünkü benim en sevmediğim şey, baştan savma, uydurukça yapılan iştir. Burada da işlerin hakkıyla yapıldığını gördüm açıkçası şu ana kadar. Mesela yaylar gelincede Terakkiye taktırmayı düşünüyorum. Diğer bir güzel olay da aracı servise verdiğin konu dışında diğer gördükleri sorunlar hakkında da yardımcı olmaları ve fikir vermeleri. Bunlardan çok memnunum şu ana kadar dostum. :-)
Gönderen: Lude - Mart 17, 2006, 12:52:53 ÖÖ
hadi hayırlısı Ozan gözün aydın
Gönderen: VWci - Mart 17, 2006, 06:29:22 ÖÖ
hayirli olsun....;) prelude ler 2.3 motor mu ? nem 2.0 diye biliyordum....
Gönderen: PreludeSSe - Mart 17, 2006, 08:00:15 ÖÖ
Ozan yaylar kaça geliyor???Kaç cm???
Gönderen: VWci - Mart 17, 2006, 08:07:05 ÖÖ
sadece yay kullanmayin arkadaslar sagliksiz bir uygulama ve kulelere ekstradan yuklenirsiniz ayni sekilde de sasiye de....uygun amortisor ile kullanin yaylari......
Gönderen: PreludeSSe - Mart 17, 2006, 10:10:20 ÖÖ
Haklısın yayla birlikte amorsitörlede oynamak şart hatta en iyisi yeni amorsitör almak... ;)
Gönderen: Daniel Gabriel - Mart 17, 2006, 10:45:12 ÖÖ
Amortisör de takılcak tabi..Hele Ozan hiç dolaşmaz öyle salt yaylarla..
Teker teker alıcaz beyler...wwci ; TR'de ki Preludeler genelde 2.0 Ama biz 2.3 160hplik 1 wersiyonu bulup aldık Ozan'a..3-5 tane war TR'de :-D
Gönderen: VWci - Mart 17, 2006, 10:50:43 ÖÖ
yoksa siz mi strokeladiniz makinayi...;)
Gönderen: PreludeBB2 - Mart 17, 2006, 12:02:53 ÖS
Sağolun arkadaşlar.. :-)  VW ci benim araç Preludenin 2259cc - H23A2 DOHC motorlu versiyonu. Anadolu Honda getirmedi bunları TR ye. Haklısın diğer G4 Ludeler 2.0 SOHC F20A4 motora sahipler. O yüzden ben böyle çok uğraşıyorum ya aracımla, çünkü zaten TR de 4 tane olan araçtan satılık olanını bulmak bir dert, hem bu 4 taneden 3 ü otomatik diye biliyorum. Şu an bildiğim tek 2.3 Manuel şanzıman Lude benimkisi gibi. :-) Yay olayına gelince amortisörleri de halledicez tabiki, ama yayların bir aciliyeti var şu anda o yüzden siparişini önceden verdim. Aracın eski sahibi ön helezonlardan üstten üç baklayı sıkıştırmış mengene ile öküz adamlar. O yüzden aracın arkasını görmekte güçlük çekiyorum. Ön alçak arka daha yüksek kalıyor. O yüzden önce yayları aldım. Şimdi işe gitmem gerekiyor o yüzden çok uzun bi yazı yazamadım. Tam benlik bir konuda yazılar yazılmış, Prelude fiyatları ve piyasası - hak edip etmediği konusunda tartışmalar var. Hele bi akşam geleyim şu işten de başlayayım iki çift laf etmeye bende. Preludesine en fazla masraf yapanlardan biri olarak benim de söyleyeceğim çok şey var Prelude Aşkı üzerine... 8)
Gönderen: aliosmancebel - Mart 17, 2006, 02:10:54 ÖS
hani fotolar bekliyoruz....
Gönderen: PreludeBB2 - Mart 17, 2006, 09:48:28 ÖS
Alıntı yapılan: "aliosmancebel"
hani fotolar bekliyoruz....

Dostum aracın fotoları burada "İşte benim Prelude 2.3i" konusu altında var. Bu da linki...

http://www.teamhondaturkey.com/forum/viewtopic.php?t=3234

Bu fotolar dışında da bazı fotoları var. Özellikle motor ve gösterge fotoları felan var. Onlar da ilgili başlıklar altında.  :-)
Gönderen: PreludeBB2 - Mart 17, 2006, 10:03:25 ÖS
Alıntı yapılan: "PreludeSSe"
Ozan yaylar kaça geliyor???Kaç cm???

Dostum yaylar için buradan PerformanceShop a konu açtım ama kimse tenezzül edip ilgilenmedi bile, oysa ben cidden almak için sormuştum. Daha sonra BTG ye mail attım, mailime cevap gelmeyince bende telefon açtım. Adamlar, Almanya'daki stoklara bakmamız lazım, biz size dönecez dediler. Ama ne dönen oldu nede mail atan. Benimde kafam attı tabi. Olum Ozan, daha önce yaptığın gibi kendi işini kendin yap dedim ve SummitRacing den verdim Eibach Prokitlerin siparişini. Yaylar şu an onların da elinde yok 29 unda gelecek onlara. Yaylar 3 cm lik. Fiyatı da posta ve gümrük hariç 250$. UPS ile göndertiyorum. Posta daha sonra belli olacak, elemanlar mail atıyor ürün gönderime hazır olunca. 8)
Gönderen: Maverick - Mart 17, 2006, 11:07:07 ÖS
ınsallah bır daha sadece perıyodık bakımlar ıcın ugrarsın servıse :cool:
Gönderen: PreludeBB2 - Mart 17, 2006, 11:23:48 ÖS
Alıntı yapılan: "Maverick"

Sağol Maverick, ama daha çok işimiz var servisle... :-) Aracı 92 fabrika çıkışındaki temizliğine getirene kadar devam dostum... :-D
Gönderen: VWci - Mart 18, 2006, 06:13:01 ÖÖ
Alıntı yapılan: "PreludeBB2"
Sağolun arkadaşlar.. :-)  VW ci benim araç Preludenin 2259cc - H23A2 DOHC motorlu versiyonu. Anadolu Honda getirmedi bunları TR ye. Haklısın diğer G4 Ludeler 2.0 SOHC F20A4 motora sahipler. O yüzden ben böyle çok uğraşıyorum ya aracımla, çünkü zaten TR de 4 tane olan araçtan satılık olanını bulmak bir dert, hem bu 4 taneden 3 ü otomatik diye biliyorum. Şu an bildiğim tek 2.3 Manuel şanzıman Lude benimkisi gibi. :-) Yay olayına gelince amortisörleri de halledicez tabiki, ama yayların bir aciliyeti var şu anda o yüzden siparişini önceden verdim. Aracın eski sahibi ön helezonlardan üstten üç baklayı sıkıştırmış mengene ile öküz adamlar. O yüzden aracın arkasını görmekte güçlük çekiyorum. Ön alçak arka daha yüksek kalıyor. O yüzden önce yayları aldım. Şimdi işe gitmem gerekiyor o yüzden çok uzun bi yazı yazamadım. Tam benlik bir konuda yazılar yazılmış, Prelude fiyatları ve piyasası - hak edip etmediği konusunda tartışmalar var. Hele bi akşam geleyim şu işten de başlayayım iki çift laf etmeye bende. Preludesine en fazla masraf yapanlardan biri olarak benim de söyleyeceğim çok şey var Prelude Aşkı üzerine... 8)

;) zaten bu distributorler hangi ise yarar modeli getiriyorlar ki ? yuksek hacim en sorunsuz en guzel performansdir...;)
Gönderen: Maverick - Mart 18, 2006, 12:22:15 ÖS
Alıntı yapılan: "PreludeBB2"
Alıntı yapılan: "Maverick"

Sağol Maverick, ama daha çok işimiz var servisle... :-) Aracı 92 fabrika çıkışındaki temizliğine getirene kadar devam dostum... :-D

kolay gelsin o zaman ne diyim
Gönderen: Lude - Mart 19, 2006, 11:44:30 ÖS
Ozan benimkini de vereyim de sende bir kaç ay kalsın :D
Gönderen: PreludeBB2 - Mart 20, 2006, 12:55:11 ÖÖ
Alıntı yapılan: "Lude"
Ozan benimkini de vereyim de sende bir kaç ay kalsın :D

Olur hocam. Başımın üzerinde yeri var Preludelerin. :-D