TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => Sohbet / Off Topic => Konuyu başlatan: sierracıapo - Mart 15, 2006, 04:13:14 ÖS

Başlık: Hondanın sizce diğer arabalardan farkı ne
Gönderen: sierracıapo - Mart 15, 2006, 04:13:14 ÖS
sizce honda niye bu kadar iyi veya niye bu kadar kötü bekiyoruz cevaplarınızı
Gönderen: Maverick - Mart 15, 2006, 09:10:10 ÖS
1.Modifiye hertürlü ona çok yakışıyor.
2.Etrafta hiç berbat modlanmış bi honda görmedim ama diğer markalardan çok fazla var özellikle puglar buda gösteriyorki honda sahipleri (özellikle Civic ve Prelude)  bu işi biliyorlar ve zevkliler.
3.Herkes Hondalara kafa tutmaya çalışıyor
4.Honda hayat onda....  :cool:
Gönderen: WildCat_H22A - Mart 15, 2006, 10:20:01 ÖS
Dünyanın en iyi motorlarını yapan marka HONDA. Belki çok idaalı ama dünyanın geneli tarfından pek bilinmeyen bir gerçek... + Çift salıncak gibi en gelişmiş yol tutuş sistemini de modellerinde sunuyor buna müthiş dizaynlar, malzeme kalitesi, işlevsellik, sporcu ruhu ve konfor da eklenince niçin HONDA sorusunun cevabı ortaya çıkıyor... Bunlar gibi daha bir sürü önemli özellik birarada sadece HONDA da mevcut.

Kısaca en iyisi, en kalitelisi...
Gönderen: CaddeboyCan - Mart 21, 2006, 09:36:17 ÖS
1.Motor özellikleri diğerlerinden üstün,
2.Kullanım rahatlığı,
3.Sorunsuz olması,
4.Eskidikçe şarap gibi  daha bi güzelleşmeleri,
5.Modifiyeye uygun karizmatik dizayn
6.Sürücüsüne hissettirdiği özgüven...........
Gönderen: meganecoupe20 - Mart 22, 2006, 01:14:05 ÖS
Yaptığı motorlarda yüksek devirlerde yüksek güç üretmesinden başka bir özelliği yok ne yazıkki.Diğer markalarda çoğu özellikler Honda dan üstün olmasına rağmen genelde sürat ve performans beklentisi olan genç neslin birinci tercihi.
Birde bir takım arkadaşlardan duyduğum kadarıyla motorları uzun yıllar sorunsuz hizmet ediyormuş.Ancak bu kadar yüksek devirde bu kadar zorlanan araçlarında motorları sorun yaratıyordur bence.Belkide bunu sesli olarak açığa vurmayan bir yapı vardır.Bilemiyorum.
Neticede herkesin aracı kendine güzel. :cool:
Gönderen: VWci - Mart 22, 2006, 02:04:26 ÖS
Hondanin sadece performans modellerini almayi dusunurum...diger modelleri tercih siramda yer almaz.....Hondanin esas yuzu performans araclaridir. Performans araclari disinda cok buyuk olasilikla honda tercih etmem...;)...ornegi soyle vereim GTI 75 bin ytl iken 55 verip TypeR alirdim mesela..cunku 75 - 55 arasinda ciddi miktarda fark var...gene 75 iken 78 verip S2000 almayi dusurdum nedeni ise s2000 ustu aciliyor olmasi yani spider olmasi gibi....

Hondan nin neyini seviyorum valla bazi modelleri mesela VTI H/B, S2000, RSX, gibi araclari sekil olarak hosuma gidiyor ayni zamanda da hondanin esas yuzu olan perfomans kismindan da nasibini aliyorlar.

Motor ozellikleri nin diger markalardan ustun olduguna inanmiyorum ama guc uretme sekli digerlerinden farkli...kisitili hacim yuksek devir mantigi yeri geldiginde benim bile hosuma gidiyor ama dedigim gibi devir cevirmeden de guc cikiyor.....
Gönderen: Maverick - Mart 22, 2006, 08:41:32 ÖS
Alıntı yapılan: "meganecoupe20"
Yaptığı motorlarda yüksek devirlerde yüksek güç üretmesinden başka bir özelliği yok ne yazıkki.Diğer markalarda çoğu özellikler Honda dan üstün olmasına rağmen genelde sürat ve performans beklentisi olan genç neslin birinci tercihi.
Birde bir takım arkadaşlardan duyduğum kadarıyla motorları uzun yıllar sorunsuz hizmet ediyormuş.Ancak bu kadar yüksek devirde bu kadar zorlanan araçlarında motorları sorun yaratıyordur bence.Belkide bunu sesli olarak açığa vurmayan bir yapı vardır.Bilemiyorum.

renodada güvenlik dışında birşey yok ne yazıkki :cool:
Gönderen: poşetçay - Mart 22, 2006, 08:57:35 ÖS
***************BEN 180 000KMDEKİ STANDART HONDAYA NOS TAKTIM BANAMISIN DEMEDİ BİRAZ İŞİ BİLİOSAN BUNUN ANALMINIDA BİLİRSİN GÜWENLİKMİ İSTİOSÜN GÜWENLİK SİSTEMLİERİNE BAK HELE SON ÇIKAN MODELLERDE BU ÇOK ÇOK ÜST DÜZEYDE BİLMEDEN ATIP TUTMA ELEŞTİR SAYGI DUYARIM AMA LAF OLSUN DİE YAPMA

ADMIN:mesajınız editlenmiştir..ltf kişileri incitebilecek, gerginlik yaratacak yazışmalar yapmayın
Gönderen: WildCat_H22A - Mart 22, 2006, 11:21:40 ÖS
+9500rpm + 25PSI + NOS
Gönderen: VWci - Mart 23, 2006, 01:33:30 ÖÖ
Alıntı yapılan: "WildCat_H22A"
+9500rpm + 25PSI + NOS

ne yaptin dostum....motor dayancak mi kadar yuke......:D :D :D :D
Gönderen: meganecoupe20 - Mart 23, 2006, 08:31:46 ÖÖ
Alıntı yapılan: "poşetçay"
YA SEN DOSTMUSUN DÜŞMANMI ONU İLK ÖNCE BELİRLE FORUMDA Bİ PERULUDE WAR BAK KAÇ BİN KM  YAPMIŞ SONRA KONUŞALIM  HERŞEYE MUHALEFAT OLMAKTAN BIKMADIN MI???BEN 180 000KMDEKİ STANDART HONDAYA NOS TAKTIM BANAMISIN DEMEDİ BİRAZ İŞİ BİLİOSAN BUNUN ANALMINIDA BİLİRSİN GÜWENLİKMİ İSTİOSÜN GÜWENLİK SİSTEMLİERİNE BAK HELE SON ÇIKAN MODELLERDE BU ÇOK ÇOK ÜST DÜZEYDE BİLMEDEN ATIP TUTMA ELEŞTİR SAYGI DUYARIM AMA LAF OLSUN DİE YAPMA

Bunun dostluk veya düşmanlıkla alakası yok bu bir.Neticede insanlar sanaldan dost olamazlar,olsalar olsalar arkadaş olurlar.Ancak çok sıkı düşman olup birbirini öldürebilirler.
İkincisi büyük harf bağırmak anlamına gelir,boğazını yorma.
Üçüncüsü ...............................................................................................................Onun için sakinleş ve insanların yaptığı yorumlara saygı duy.İsteyen istediğİ düşünceyi benimser,sana ne muhalefetten.Körü körüne her karşılaştırmada Honda üstündür diyen fanatiklere,bilinçsizlere MUHALEFETİM.
Dünyada hem performans hem konfor hem emniyet full bir araç hala üretilemedi.Üzerinde teyp bile olmadan satılan araçta bir Honda.100 km den frenajları kontrol et ondan sonra bilinçli yorum yaz.
Tekrarlıyorum herkesin aracı kendine güzeldir. :mad:

Admin'den
Edit: 3. kişiler ile ilgili yorumlarınız cevap hakkı doğurur. Ayrıca sizin de uyarınız olduğunu hatırlatmak isterim yorumlarda biraz daha dikkat lütfen.
Gönderen: WildCat_H22A - Mart 23, 2006, 10:29:24 ÖÖ
Dünyada hem performans hem konfor hem emniyet full bir araç hala üretilemedi  :shock: Aç oku web e gir bişiler yap, böyle konuşma derim ben... öğren yani...

*********** diye bi site var, broadway-şahin megane muhabbetleri dönüyor orda bilginize  :D Bariz HONDA üstün ve çok çok ileride niçin kabullenmiyorsun onu anlamıyorum. Bükemediğin bileği öpececeksin. Bazı insanlar olur ki mesela katılımmalarda, mücadele gerektiren olaylarda, spor organizasyonlarında düşkün çaresiz takımları desteklerler. İyi , başarılı, kendini ispatlamış en iyi olduğu açıkça ortada olan takımlara kıl kapıp yok yere çamur atarlar... ....................................

ADMIN: mesajınız editlenmiştir..diğer siteler hakkında olumsuz yorumlar yapmamanızı önemle rica ediyoruz..
Gönderen: meganecoupe20 - Mart 23, 2006, 10:35:41 ÖÖ
Ben sıkıldım bu benim babam senin babanı döver muhabbetinden artık.
Gönderen: ALG - Mart 23, 2006, 10:59:06 ÖÖ
sakinlik, sakinlik, sakinlik... :-(
Gönderen: ALG - Mart 23, 2006, 11:02:31 ÖÖ

THT kalitesini düşürmeden forum ortamında tartışabilmemiz gerekli..

uyarılar dikkate alınmadığından bu başlık kilitlenmiştir..