TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: ysnkyr - Ocak 02, 2010, 11:55:37 ÖS

Başlık: civic premium 2010
Gönderen: ysnkyr - Ocak 02, 2010, 11:55:37 ÖS
sevgili gençler (muhtemelen sizden büyüğümdür)
tabi ki ben de kendimi genç hissettiğim için paraya kıyıp 2010 honda civic premium 1.6 otomatik  aldım. <nohapy
onca paraya kıymışken sunrooflu model almadığıma yaniyim mi?aslında gereksiz olduğunu düşünmüştüm.daha doğrusu gençliğin bu kısmını atlamışım heralde.insan 47 yaşında kendini genç sanırken bazı ayrıntıları atlıyor sanırım <nohapy
daha arabayı da almadık yani.ocak ayının ilk haftasında teslim edecekler.
burada yakıtla ilgili problemleri okudum.
bazı bilgiler edinmek istiyorum.tabiki honda kullanıcısı tecrübeli arkadaşlardan
1)en ekonomik nasıl sürülür?
2)serviste periyodik bakımlar kaç TL tutuyor?
3)LPG taktırırsam garantisi bozulur mu?(0 km arac nasıl kıyıp deldirip taktıracaksam )
4)ya her şeyi bırakın da ben iyi bir şey mi yaptım yani
bu arada yeni yılınızı kutlar sevgiler sunarım
Başlık: Ynt: civic premium 2010
Gönderen: adyobatik - Ocak 03, 2010, 10:24:37 ÖÖ
kendi sınıfında en güzel aracı almışsınız,benzinli olarak 2 araç var kalite ve konfor olarak zaten,biri civic biri corolla,gerisinden kesinlikle öyle yada böyle şikayet edersiniz,doğru tercih,ama sıfır olarak söylüyorum,40-45 bin lira arasında benzinli sıfır araç almak çokmu mantıklı ???alıncada bu paradaki araca lpg yazık olur :)
Gönderen: nadirgoktan - Ocak 03, 2010, 10:28:25 ÖÖ
ysnkyr  abim iyi yapmışsın. iyi araba almışsın. evet arabalarımız yakıyor. ş içi dur kalk a girmezsen 1.6 bir araca göre fena veriler değil salında. çünkü 1.6 ve 1200 küsür yüklü bir araç için normal yakıyor.
Servis bakımları servisten servise değişiyor ama 200*300 arası gider gelir ilk bakım 1000 kmde. o ücretsin. 10.000 bakımı için sanırım 220 verirsin. lpg olayına girmek tamamen şahsi fikirdir. ama hele bi al kullan bak bi öyle her yazılana bakma benim yazdığımada bakma sen kullan baktın çok yakıyo takarsın. saygılar...
Gönderen: ysnkyr - Ocak 03, 2010, 12:48:14 ÖS
arkadaşlarıma ilgileri için teşekkür ederim.
forumdaki yazıları okuyunca iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum.
bir de bundan önce kullandığım arabayı belirtiyim Clio 1.2 16V
klimayı çalıştırırsın araba gitmez;araba gidiyim derse klima olmaz.(gerçi nerdeyse hiç çalıştırmadığım klima da tam garanti dolunca bozuldu)
şehir dışına çıkacak olsak aman ha bavul almayın en çok ne lazımsa onu alın derdi telaşı.bir de bu clioyu aldığımın 2. ayında apartmanın garajındayken apartmanın çatısını onaran görevliler ön kaput ve çamurluk kısmına kiremit düşürmüşlerdi.artık bu araç gözümde kararmıştı.satmaya bahane arıyordum.yani kısacası fazla da yaksa biraz keyfime bakiyim dedim.kısmet artık.
Gönderen: MhmT - Ocak 03, 2010, 12:55:40 ÖS
hayırlı olsun memnun kalırsınız umarım

nasıl heyecan var mı ? : )
Gönderen: ysnkyr - Ocak 03, 2010, 01:01:23 ÖS
sağol teşekkür ederim
heyecan olmaz mı.ilk defa japon arabası kullanacağım.
japon arabalarına yaıplan yorumları okudukça telefona bakıyorum honda bayi aramış mı ve
aracınız hazır alabilirsiniz demelerine
Gönderen: focusn70 - Ocak 03, 2010, 02:03:11 ÖS
renodan sonra bayabi konforlu gelir gibime geliyo hayırlı olsun arbanın suçu yok benzin çookk pahalı 3640 mü olmuş ne
Gönderen: minimal_freak - Ocak 03, 2010, 02:15:06 ÖS
abicim hayırlı uğurlu olsun, allah kaza bela vermesin, ben yaklaşık 11 senedir şirket araçları kullanıyorum ve jetta'sından tutun, astra'sına, clio'sundan linea'sına yeni corolla'sından v.s...v.s..

tartışmasız bir gerçek var ki konfor,donanım (elektronik) olarak almanlar bu işi gerçekten iyi yapıyor, fransız arabalarına hiç girmiycem renault peugeot herneyse 5 para etmezler, 2010 renault alın, kullanırken dikkat edin gaza her basıp cekmede vıtesin ileri geri oynadığını görüceksiniz (yıllardır takmış durumdayım ve her sene beklıyorum duzelır dıye ama nafile), japonlara gelirsek, yeni corolla'da çok kullandım, evet çok saglam ve çok sessiz kabin içi, ama 160 km'lerden sonra yolda geziniyor araç, direksiyonu sımsıkı tutmama rağmen araç otoyolda şerit değiştirdi ve çok korkmuştum (aracı sıfır aldık şirkete ve ilk bakımından sonra yani 1200 km de oldu bu olay ön takımda falan sorun olduğundan değil)
Honda'ya gelirsek şirket araçlarından bi an önce inip akşamları ve hafta sonları kendi aracımla dolaşmak için sabırsızlanıyorum, motor performansı, sağlam ve kemikli olması benim için yetiyor, bırakında bir sürü elektronik donanım olmasın zaten ne kadar elektronik aksam o kadar sorun demektir bence, sunroof olayı için kesinlikle kullanmanızı öneririm, daha sonraki araçlarınızda sunroof olanını alıcak ve alışkanlık haline getiricektiniz :)  görüntüsünün dışında bir çok faydalı kullanımı var aslında, sigara dumanı, yagmurlu havalarda buğulanmayı önleyici, sıcak havalarda klima açıkken temiz hava sirkülasyonu ve uzun yolda başağrısı engeli gibi ....
Bence o paralara alınabilecek en iyi araçlardan birisini almışsınız, aklınızda artık ''acaba'' sorusu kalmasın ve keyifle binin teslim aldığınızda,,,
Japonlar bu işi gerçekten çok iyi yapıyor... >=ok 

Gönderen: mehmet1971 - Ocak 03, 2010, 03:02:59 ÖS
Hayırlı olsun ben de alalı 4 ay oldu. ortalama yakıtım şu anda 6.2 lt. Hadi hadi yanılsın benim lçümlerime gre 6.5 lt. Gayet makul karma ve yumuşak kullanımda her depomla ortalama 6 km yi aşağıya hiç düşmedim.
Gönderen: cagriy - Ocak 03, 2010, 03:32:43 ÖS
sayın ysnkyr öncelikle hayırlı olsun. bende  bayi bayi 3 hafta dolaştım.
foruma neden civic alayım ki diye konu açtım. (sonradan ''neden civic almayayım'' olması gerektiğini anladım)
ancak ben ayda 2000 km yi geçiyorum ve bu durumda yakıt masrafım çok fazla oluyor. sıfır araç alıp LPG taktırmak da çok mantıklı gelmedi bana ve araç almayı erteledim. çok araştırdım tüm yorumları defalarca okudum. evet kalite , sağlamlık , estetik , kullanım zevki vs vs tüm bunlar ön planda ise civic alınmalı. ayrıca aylık 1000 km nin altında biniliyor ise yakıtda önemli değil. çünki dizel aracın kendine has çok masrafları olabiliyor. ben cesaret edemedim ama sizi kutlarım doğru tercih bence. hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız yolculuklar dilerim.
yakıt verilerini bizimle paylaşırsanız umarım.
Gönderen: cagriy - Ocak 03, 2010, 03:38:02 ÖS
Hayırlı olsun ben de alalı 4 ay oldu. ortalama yakıtım şu anda 6.2 lt. Hadi hadi yanılsın benim lçümlerime gre 6.5 lt. Gayet makul karma ve yumuşak kullanımda her depomla ortalama 6 km yi aşağıya hiç düşmedim.
600 km mi diyecektiniz acaba? forum ortalaması hep 450 diyorlar.
Gönderen: cıvıcem - Ocak 03, 2010, 04:00:21 ÖS
hocam çok doğru tercih yapmışsınız,aracı aldığınızda ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız... ALLAH kazasız belasız binmeyi nasip etsin...
Gönderen: ysnkyr - Ocak 03, 2010, 07:24:14 ÖS
arkadaşlar sanıyorum sunroof olayında hata etmişim.artık kısa bir süre (7-8 senecik allah kaza bela vermese tabi) bununla idare edeceğiz.
yakıt konusunu da tecrübe edince aktaracağım.
Gönderen: nisay - Ocak 03, 2010, 08:27:08 ÖS
Hayırlı uğurlu olsun yasin bey. Allah kaza bela vermesin.

Öncelikle şunu söyleyeyim, cliodan sonra son derece konforlu ve performanslı bir arabaya bindiğinizi hissedeceksinizdir eminim.  o kadar çok arabalara bakıyorum ki ama o sınıfta hata abartmıyorum sınıfının üstündeki araçlarda bile yeni kasadaki karizma yok.

Bende kararsız durumdadayım. Yakın gelecekte yeni cvic alırmıyım yoksa karizma işini geçip birazda konforomı bakarım bunu zaman gösterecek. uzun zamandır wolkwagenlere göz kırpar gibiyim ama onlardada tip yok. yani bütcemize göre olanlarında. jetta hep aklımdadır. buralarda da konusunu açtım. jetta da malumunuz passat golf kırması gibi. hayırlısı bakalım.

Benzin fiyatları aldı başını gidiyor. lpg de taktırmıyoruz araca. dizel araba alayım diyorum.
Gönderen: ysnkyr - Ocak 03, 2010, 09:48:48 ÖS
teşekkür ederim nisay (yasin=adaşım)kardeşim
ben de epeyce toyota corolla dizel,jetta ve civic arasında gittim geldim.sonra jettayı ara model ve tip nedeniyle eledim.tabi yakıtı da civic'e göre fazla.toyota da ise hem aralık ayı olmasına rağmen dizel corollada kampanya yapmadılar hem de görüntü olarak fazla hoşuma gitmedi.bir de dizel mi benzinmi diye epeyce araştırdım.dizel bir arıza yaparsa yaptığımız bütün hesaplar tersine dönüyor.bir de yılda 30.000 km üzeri yapmıyorsan dizele gerek yok dediler.ben de gözü kara şekilde daldım hondaya.
sonra kendi kendime şöyle bir söz geliştirdim:RAHVAN ATA BİNİYORSAN  YEMİNİ KISMAMAK LAZIM.
Gönderen: nisay - Ocak 03, 2010, 10:00:26 ÖS
rica ederim adaş. rahvan at muhabbeti güzel olmuş :)

Şuanda yeni araç alacak olsam aynı sizin gibi üç araç arasında kalırdım ve araba almayacağım ama dizel corolla ile jettalara bakar dururum. civiği yanlarına koyduğumda civic uzak ara önde görünüm olarak. Ancak ben görüntüden çok eşimin memleketine sık seyehatler sebebiyle konfor arar oldum. Alman araçlarının bu konuda önde oldu yazılip söyleniyor. bakalım hayırlısı.
Gönderen: mehmet1971 - Ocak 03, 2010, 10:55:54 ÖS

evet 600 km demek istemiiştim. en az 5 defa doldur boşaltla ölçtüm. Gittiğim yol aşağı yukarı her gün standart şaşırma şansı yok yani
Gönderen: cagriy - Ocak 05, 2010, 09:06:19 ÖS

evet 600 km demek istemiiştim. en az 5 defa doldur boşaltla ölçtüm. Gittiğim yol aşağı yukarı her gün standart şaşırma şansı yok yani
mehmet bey bu ölçümler şehir içi mi acaba? bir de deponuz kaç tl ile doluyor. yani 600 km yi duyunca yeniden heveslendim.
şehirler arası sakin ve yavaş bir kullanımla yol 750 km yi bulur o zaman. 
Gönderen: mali - Ocak 05, 2010, 11:38:39 ÖS
yasin abi çok çok iyi bir tercih yapmışsınız
bunu biz ne kadar desekte sen o koltuğa oturnca daha iyi anlıyacaksın
lpg senin tercihine kalmış
ani gaz vermedikten sonra arabalarımız az yakıyor sayılır
Allah kaza bela vermesin hayırlı uğurlu olsun
Gönderen: emre16 - Ocak 06, 2010, 12:12:20 ÖS
öncelikle yeni cihazınız hayırlı uğurlu olsun inşallah...bence sınıfındaki en iyi aracı seçtiniz inanın bana koltuğuna her oturduğunuzda farklı bir arabada olduğunuz fark edeceksiniz hele hele gece sürüşler sizin için tam bir eğlence haline gelicek...benzin konusuna gelince malum fiyatlar aldı basını gidiyor 4 tlye dayanır yakında buna bağlı olarak ilk başlarda biraz fazla gelebilir ama km yaptıkça düşer...yazılana çizilene kafanızı fazla takmayın aracınızın zevkini çıkarın.....
Gönderen: ysnkyr - Ocak 06, 2010, 02:00:52 ÖS
teşekkür ederim değerli arakdaşlar
sizlerin yazdıklarını okudukça iyi bir tercih yaptımı dşünüyor ve açıkçası keyifleniyorum.
ancak bu hafta trafik epey yoğun olduğu için arabayı daha teslim alamadım.alınca inşallah yakıt durumunu da yazarım.
sevgilerimle
Gönderen: mehmet1971 - Ocak 06, 2010, 05:41:02 ÖS
Çagrı kardeşim günlük standart 45 k yolum var bu yolun 30 km si şehir dışı sayılır. 15 km si şehir içi + hafta sonları şehir içi kullanıyorum. 4-5 defa doldur boşalt ölçtüm. Sürat yapmıyorum hızlı ivmelen miyorum. YAni biraz dikkatli kullanıyorum. Her seferinde 600 ile 615 km arası yaptım. Uzun yolda 800 - 850 km yapacağını tahmin ediyorum. daha önceki 05 civicimle 850 km yapmıştım.Osmaniye den depoyu doldurup Kayseri ye gidip geldim dönüşte 60 km kala ışık yandı benzin almadım Osmaniye ye kadar geldim. Tam 850 km yapmıştım. Depom standart 50 lt ben 600 km yi 40 ile 45 lt ile yaptım. Aracım şu anda 5500 km de kış olduğu için 40-50 km arası az yapıyorum ama aldığımdan beri ortalama yakıtım hala 6.2 lt.
Gönderen: nevrat - Ocak 09, 2010, 09:45:39 ÖS
YENİ ALACAĞINIZ ARAÇ HAYIRLI OLSUN. AŞAĞI YUKARI AYNI KADERİ PAYLAŞIYORUZ BENDE DE CLİO 3 VARDI DİZEL TAKASTA KULLANDIM ELEGANCE 2010 LA 06.01.2010 DA ARACIMI TESLİM ALDIM.TAM 2 HAFTA BEKLEDİM AMA BEKLEDİĞİME DEĞDİ ANLATILMAZ YAŞANIR..
Gönderen: ysnkyr - Ocak 09, 2010, 10:54:40 ÖS
sizin de hayırlı olsun
güle güle kazasız belasız kullanmak nasip olsun.
bizimkini bu hafta yetişir dediler.bakalım bekliyoruz.
burayı okuyunca daha arabayı kullanmadan havasına girdik.
Gönderen: emre16 - Ocak 10, 2010, 12:00:59 ÖÖ
daha gelmedi mi yaa olsun geç olsun güç olmasın geldiğinde zaten kendini affettirecek...
Gönderen: alpkorkut - Ocak 10, 2010, 10:43:46 ÖÖ
Şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanızı dilerim. ben de civic i geçen ay aldım 1000 km oldu, gerçekten kullanımı keyifli güzel bir araç.
Gönderen: ysnkyr - Ocak 10, 2010, 05:37:42 ÖS
hayırlı olsun alp kardeş
.allah kazasız belasız günlerde kullanmak nasip etsin.
emreciğim
ben dediklerine göre bu hafta alırmışım.bakıcaz artık.
ankara trafikte sene başı sıkışıklığı varmış heralde
Gönderen: REİS - Ocak 25, 2010, 12:29:21 ÖS
hayırlı olsun hocam çok iyi bir tercih yapmışsınız hondanın sürüş keyfini vede kalitesini kullandıkça farkedeceksiniz ekonomik kullanmak için 3200 devri geçmemek gerek araba ekonomikde malum benzin çok pahalı servis te 10000 km bakımları 250-300 arası değişir lpge geçince sadece motor garantisi bitiyor bende 2008 i var ben lpg ye geçenlerdenim çünkü serviste çalışan usta dahi bu arabanın motoruna bişi olmaz yani motor garantisini dert etme dedi ayrıca Ankarada Tunalı otomotivde Teleflex gfi  taktırdım 3 yıl motor garantisini adamlar üstlendi.Aracınız hayırlı ugurl olsun kazasız sürüşler
Gönderen: seferad - Ocak 25, 2010, 01:31:35 ÖS
bu arada hiç gaz kullanmayan arkadaşlar hemen lpg yi kötülemesin eski şahinlerle karıştırmayın bakımını yaptırıp lpg ye binilebilir bu karşı çıkanlarda yakında taktırı diye düşünüyorum. garanti olayı 3 yıla düşüyor ve motorda bir sorun olursa garanti dışı ben taktırdım memnunum şuanda
Gönderen: REİS - Ocak 26, 2010, 10:15:46 ÖÖ
Hondanın motoru lpg den arıza yapacak değil honda serviste ustayla konuştum adam tktırın hiçbişi olmaz diyo
Gönderen: ysnkyr - Şubat 01, 2010, 01:02:29 ÖÖ
görüşleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar
hele bir süre benzinde kullanalım bakalım.
sonra LPG taktıranlarla bir tartışma yapıp düşüncelerini aldıktan sonra karar aşamasına gelirim heralde
bu 6 yıl garantisi iyi ama bu işlerde insanın ayağına dolanıyor işte
Gönderen: elston216 - Şubat 01, 2010, 05:31:57 ÖÖ

Abicim hayırlı olsun..Allah kazasız belasz,dertsz tasasız binmk nsp etsn...
Gönderen: ysnkyr - Şubat 02, 2010, 09:14:37 ÖS
çok teşekkür ederim.inşallah daha iyisi senin olur.
gerçekten güzelmiş.çok keyif almaya başladım sürmekten.
aslında vizeler kalkmışken bir suriye ya da iran yapmak lazım.
tam keyfini orda ancak alırız.şöyle korkmadan gaza basıp ne yakacağını düşünmeden.:)
Gönderen: TUNÇ99 - Şubat 02, 2010, 11:15:20 ÖS
abi güle güle kullan aracını.ufak tefek şeyleri de dert etme.2008 premium otm. var,hala görenler yıkamacıda sıfırmı diye soruyorlar.kendisine baktıran ve dikkati üzerine çeken bir kasası var.güzel günlerde kullanman dileğiyle...
Gönderen: ysnkyr - Şubat 03, 2010, 02:07:05 ÖS
çok teşekkür ederim tunç
sen de güle güle kullan.allah kaza bela vermesin
Gönderen: burak_k - Mart 05, 2010, 02:58:49 ÖS
ilk önce hayırlı olsun allah kaza bela vermesin çok doğru bir tercih yapmsııın ben de bu araaba  için tam 1.5 sene bekledim a dan z ye herşeyinin iceledimn daha öncededen hatta şimdi bile laguna var ben honda civic almak istedim aldımda iyikide almışım ben şimdiye kadar araba kullanmamışım diyorum kendime çoook farklı abicim bu araaba sürüş konfor tip herşey mükemmel yapmışlar sende çok memnun kalacaksın yakıt konusunda şehir içinde 300 yakıyo oda bu araba için hiç bir şey deil ben öyle düşünüyorum benim arabamda daha 5000 km
civic elegance beyaz renk aldım kullananlarda bilirki performans üst düzeyde bu araçta
Gönderen: ysnkyr - Mart 09, 2010, 08:11:31 ÖS
güle güle kullan burak kardeşim
allah kaza bela vermesin.gerçekten konfor performans estetik güzel.yakıt tüketimine gelince inanki hiç ölçmedim.
sanki önemli değilmiş gibi anlaşılmasın ama durum da belli açıkçası.çok basarsan çok yakar az basarsan az yakar.
aslında beklediğimden sanki daha fazla yakıyor ama ivtec motor devreye girince yakıt tüketimi azalır dediler.(diyen servis ona göre)
aslında ankarada belediye ve halk otobüslerini fiyatlar yüksek diye mahkemeye baş vuranlar belki şöyle yapsalardı daha güzel ve anlamlı bir iş yapmış olurdu gibime geliyor:
Türkiye AB ye girmeye çalışıyor bütün standartlarımızı ona göre ayarlıyoruz.ayrıca dünyanın en pahalı benzinini biz kullanıyoruz.Türkiyedeki benzin fiyatları da AB fiyatlarıyla eşit olsun şeklinde bir gerkeçeyle danıştaya baş vurup danıştaydan böyle karar çıksaydı sanırım herkes mutlu olurdu.
TAMAM ARKADAŞLAR GÜLMEYİN.BİZİMKİ BİR RÜYA
Gönderen: emd - Nisan 20, 2010, 03:10:02 ÖS
aynı durumda bende kaldım 2010 sıfır premium almayıp 2009 elegance aldım fazla fiyat farkı yoktu ama yinede sanroof olsun 2. el olsun dedim
Gönderen: avans - Nisan 20, 2010, 08:57:06 ÖS
dostum ben de senın gıbıydım beyaz sıfır pıremıuma gırdım sana tavsıyem sunroof sadece goruntu oncekı arabam sunroofluydu boyun arısı cok cektım..ama sen bılırsın farlar sısler xenon goruntuyu kurtarırsın...en azından 2, el aldın arabaya bı parcada boya var derler sen goturursun kaput deyısmıs derler kafayı yersın...karar senın..
Gönderen: emd - Nisan 21, 2010, 10:00:12 ÖÖ
dostum ben de senın gıbıydım beyaz sıfır pıremıuma gırdım sana tavsıyem sunroof sadece goruntu oncekı arabam sunroofluydu boyun arısı cok cektım..ama sen bılırsın farlar sısler xenon goruntuyu kurtarırsın...en azından 2, el aldın arabaya bı parcada boya var derler sen goturursun kaput deyısmıs derler kafayı yersın...karar senın..

Yok 2009 1100 de kaza boya yok sıfır gibi buldum birazda şans tabi sıfırından 6000 tl ucuz aldım
Gönderen: egc - Nisan 21, 2010, 10:16:45 ÖÖ

Yok 2009 1100 de kaza boya yok sıfır gibi buldum birazda şans tabi sıfırından 6000 tl ucuz aldım
yeni aracın hayırlı olsun ne kadara maloldu sana?
Gönderen: emd - Nisan 21, 2010, 11:07:29 ÖÖ

[/quote]
yeni aracın hayırlı olsun ne kadara maloldu sana?
[/quote]

39000
Gönderen: avans - Nisan 21, 2010, 08:49:00 ÖS
43500 tl..derı on ve arka park sensoru...cam fılmı kaucuk paspasla bırlıkte..arabanın fıatı 42500...egc...ozel plakada buna dahıl...
Gönderen: avans - Nisan 21, 2010, 08:58:40 ÖS
ılk once honda marmaraya gıtım daha sonra farklı sekıller ve fıatla honda parktan aldım...daha oncede yazdım seyler var yanlı anlasılmasın...ay sonu kavusucam ınsallah..
Gönderen: attractive22 - Nisan 22, 2010, 09:09:24 ÖS
slm arkadaşlar 2010 premium siyah aldım .çok memnunum çok gezdim çok araştırdım ve en iyisini aldığıma inanıyorum . lpg tattırmayıda düşünmüyorum.
Gönderen: avans - Nisan 22, 2010, 09:30:47 ÖS
hayırlısı olsun dostum kaca geldı ekstralar neler....
Gönderen: maximum54 - Nisan 23, 2010, 09:05:04 ÖS
slm arkadaşlar 2010 premium sahibiyim aracım 4500 km ye geldi 100 ytl ye 250 km yapabiliyorum yanlış anlaşılmasın devir saati 3000 binden aşağı düşmüyo şehir içi şehir dışı karşık araca binipte düşük devirde kullanablene aşkolsun :))
Gönderen: attractive22 - Nisan 23, 2010, 10:51:53 ÖS
slm ben 3 bini geçmiyorum ve 400 km  ye yakın yapıyorum
Gönderen: avans - Nisan 23, 2010, 10:53:47 ÖS
400 km cok azarkadaslar ya..en azından yaksında barı gıderken mutlu etsın barı...artık su araba gelsede bende baksam...
Gönderen: attractive22 - Nisan 23, 2010, 10:53:52 ÖS
arkadaşlar siz hangi marka yakıt kullanıyorsunuz . sizce en iyisi hangisi ben shell diyorum ama . sizce
Gönderen: emd - Nisan 23, 2010, 11:05:22 ÖS
arkadaşlar siz hangi marka yakıt kullanıyorsunuz . sizce en iyisi hangisi ben shell diyorum ama . sizce

tabiki shell
Gönderen: avans - Nisan 23, 2010, 11:15:07 ÖS
ben herzaman daımlık derım yanı ıkıde bır benzıncı deyısmez..hep aynı yerden ve aynı pompadan alırım tabı eve yakın yerden uzaklasmassam..ben bp...dıyorum...
Gönderen: emd - Nisan 24, 2010, 08:32:58 ÖÖ
slm ben 3 bini geçmiyorum ve 400 km  ye yakın yapıyorum

araba ne? düz mü otomatik mi?
Gönderen: LovableTolga - Haziran 04, 2010, 09:14:18 ÖÖ
aracın çok yaktığına inanmıyorum bende sıfır aldım kullanıyorum. daah öncesinde 1300cc hyundai accent vardı aracımda 300 yakıyordum. civicte 270 bin yakıyorum.

hyundai kullanırken birçok tedirgin olduğum konu vardı yokuş çıkmaktan kaçnıyordum fazl hız yapamıyordum durmuyordu zaten hızlanması herhalde saatimi alıyordu :D:D onun haricinde konfor yol tutuş fren mesafesi vs.. şeyler bunları düşündüğümde hondam 400 -450de yaksa bence değiyor istediğim gibi viraja girebiliyorum durabiliyorum hızlanabiliyorum. accentte bunları hiç yapamadım  accentle 40la girdiğim viraja hondayla 70-80le girebiliyorum:D

Full depoyla 650 biraz daha zorlasam belki 700 yapabilirdim..

Gönderen: avansis - Haziran 04, 2010, 09:05:41 ÖS
aracın çok yaktığına inanmıyorum bende sıfır aldım kullanıyorum. daah öncesinde 1300cc hyundai accent vardı aracımda 300 yakıyordum. civicte 270 bin yakıyorum.

hyundai kullanırken birçok tedirgin olduğum konu vardı yokuş çıkmaktan kaçnıyordum fazl hız yapamıyordum durmuyordu zaten hızlanması herhalde saatimi alıyordu :D:D onun haricinde konfor yol tutuş fren mesafesi vs.. şeyler bunları düşündüğümde hondam 400 -450de yaksa bence değiyor istediğim gibi viraja girebiliyorum durabiliyorum hızlanabiliyorum. accentte bunları hiç yapamadım  accentle 40la girdiğim viraja hondayla 70-80le girebiliyorum:D

Full depoyla 650 biraz daha zorlasam belki 700 yapabilirdim...dostum araban kac model yenı kasamı...eyer bu km yenı kasada yapa bılıyosan uzgunum ama hıc ınandırıcı deyıl....
Gönderen: avans - Haziran 04, 2010, 09:07:36 ÖS
600 km yol yap yenı kasa hakkında konusuyorum...kendı arabamı sana verırım..sehır ıcı...
Gönderen: egc - Haziran 05, 2010, 06:50:10 ÖÖ
avans,"600 km yol yap arabamı verırım" dedigin arkadas inan bana kasarsa yapabilir,o yuzden böyle iddialı konusma bence.
Benım arabam da 2010 ve otomatik, ve en son depodaki degerim 605 km idi,yeni depoyu kullanmaya devam ediyorum su anda 296 km oldu bittiginde kac km oldugunu yazarım ortalama 7.5-8lt/100km arası yakıyorum.
Gönderen: honda2002 - Haziran 05, 2010, 07:12:44 ÖÖ
avans,"600 km yol yap arabamı verırım" dedigin arkadas inan bana kasarsa yapabilir,o yuzden böyle iddialı konusma bence.
Benım arabam da 2010 ve otomatik, ve en son depodaki degerim 605 km idi,yeni depoyu kullanmaya devam ediyorum su anda 296 km oldu bittiginde kac km oldugunu yazarım ortalama 7.5-8lt/100km arası yakıyorum.

Şehir içi yoğun/dur kalk trafikte 400 km bile hayal olabilir, açık trafikte 600 km üstü de mümkün olabilir.

Yol güzergahında rampa çıkışları biraz varsa bile çok etkiler.

Ayrıca camın açık, araçta 1 yerine 2 kişi,klimanın açık, lastik çapının büyümüş olması,2500 yerine 3500 d/d de vites attırmak, ani gaza yüklenmeler, lastik basıncının düşük oluşu bile hep beraberce bile tüketimi %20-%25 civarı etkileyebilir.

Düşünsenize trafik açık olsa bile 100km üzerindeki her 1 km lik artış bile tüketimi kabaca %1 artırabiliyor.
Yani 100 km yerine 120 ile gitmek %20 nin bile üzerinde tüketimi artırıyor.

Velhasılı, tüketim noktasında o kadar çok fazla değişken varsa bana bazılarımızın araçlarının tüketiminin 12lt/100 den aşağı düşmemesi ,bazılarımızın ise ş.içi bile 7,5 lt/100 civarında dolaşması bana çok ama çok normal geliyor.

Gönderen: LovableTolga - Haziran 05, 2010, 09:38:42 ÖÖ
aracımı haramidere marmadan aldım ordan çıkarken 3 lt gibi bi benzin var içinde doldurun dediler.
çıktığım gibi 160 milyonluk yakıt aldım pompa attı.
bn beylikdüzünde oturuyorum,oturduğum yerden aksaray fındıkzade tarafına gidiyorum fındıkzade ara sokakalrda dolaşıyorum gün içersinde akşam oluyor tekrar beylikdüzüne dönüyorum bazı akşamlar avcılarda sahilde takılıyorum canım sıkılıyor bakırköye gidiyorum
vites geçişlerimi açıklıyım size genelde 2bin -2.500 arasında geçiş yapıyorum büyük viteste gitmeyi tercih ediyorum aracım bu kullanımla 6.1lt yakıyor.
hiç basmıyormusun diceksiniz tabiki basıyorum peşime takılanlar oluyor çıkıyorum 4 bin devire ama uzun süreli değil.
aracım daha yeni kıyamıyorum:)

bana inanmıyorsanız aracınızın gösterge tablosunda yakıt ekonomisi için honda vites + - göstergesi yapmış o değerlerde kullanın o zaman bana inanıcaksınız.

ben ona çok fazla uymuyorum...

Aracım 2010 yeni kasa civic.

Gönderen: avans - Haziran 06, 2010, 06:58:52 ÖS
ne bılım dostum tebrık ederım senı ozaman ben otomatık uzerınden baz aldım..bır depoyla en kral yaptım 420 480 km sehırıcı ama...ben bıraz agrasıf kullanıyorum ne yalan solım..bırı arkamdayken basma ıhtıyacı hıssedıyorum..neyse..hayırlısı olsun...
Gönderen: LovableTolga - Haziran 07, 2010, 12:06:38 ÖS
otomatikler biraz daha fazla yaktığını duydum hız sabitleyiciyle kullanıldığında onlar daha az yakıyor.
bende normalde agrasif kullanırımda bu araç yeni hatasız kulanmaya çalışıyorum  rodaj benim için önemli ilerleyen zamanlarda turboya kadar gidicem şimdi filtreleri filan siparişini verdim beklemekteyim bakalım neler yapıcaz. gerçi pek bişey yapılamıyor...