TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: murat - Ocak 02, 2010, 11:59:39 ÖÖ

Başlık: typer & scirocco
Gönderen: murat - Ocak 02, 2010, 11:59:39 ÖÖ
 arkadaşlar hepinize iyi seneler. beni eskiler tanır. 3. ayda büyük bir kaza geçirmiş ve aracım pert olmuştu.
 yeniden aranızdayım. bu iki araç arasında kaldım fikirleriniz nedir. tabiki alternatif bir araç söyleyebilirsiniz.
Başlık: Ynt: typer & scirocco
Gönderen: ALG - Ocak 02, 2010, 12:05:02 ÖS
konfor , hız, estetik vs ise yani hepsi birarada olsun diyosan scirocco..

type r : hız..

karşılaştırmada bence hızlanma yönünden type r üzer.

ekonomik olarak her açıdan yani servis, yakıt vs gibi type r daha avantajlıdır...

yani senin tercih ve beklentinle alakalı bence..
Gönderen: alican_07 - Ocak 02, 2010, 01:17:32 ÖS
ben olsam scirocco alırım hem az bulunan bi araç hem çok güzel bi şekli var tabii depar istiyorsan typer.
Gönderen: mustican - Ocak 02, 2010, 02:15:48 ÖS
1.4 160 hp turbo var scırocco arkadasım da ...emin ol bayaa iyi...
bu yeni bır araba typer ıse eskı...
ben scırocco al derım..
Gönderen: Ghan - Ocak 02, 2010, 02:41:35 ÖS
İkiside Çok Güzel Araçlar.İkisindende Memnun Kalırsın.Bi Hondacı Olarak Sonuc Olarak Honda Al Diyorum:)
Gönderen: web_luck - Ocak 02, 2010, 02:51:15 ÖS
Ben olsam typer alırım
Gönderen: Fusion35 - Ocak 02, 2010, 03:17:47 ÖS
İki araçta çok güzel. EP3 ise Type-R derim, Yeni FN dense sciroccoyu tercih ederim.
Ama yinede turbo beslemeli ve yeni geliştirilmiş bir motordan korkarım, Ne zaman ne çıkaracağı belli olmaz. Atmosferik olarak daha fazlasını alabilmek varken turboyla vs. ile uğraşılmaz. Kısacası bütün kapılar Hondaya çıkıyor...
Gönderen: caner2 - Ocak 02, 2010, 03:19:35 ÖS
konfor , hız, estetik vs ise yani hepsi birarada olsun diyosan scirocco..

type r : hız..

karşılaştırmada bence hızlanma yönünden type r üzer.

ekonomik olarak her açıdan yani servis, yakıt vs gibi type r daha avantajlıdır...

yani senin tercih ve beklentinle alakalı bence..
[/quotea aynenn ;)
Gönderen: türkön - Ocak 02, 2010, 03:28:09 ÖS
s2000 ve scirocco kullanıcısıyım. sanırım bu da sağlıklı yorum yapabilmemi sağlar. alg'nin dediklerine aynen katılıyorum.konfor,hız,estetik arıyosan ikisi arasında açık ara scirocco. amacın hızlanma,drag ise type-r.ama şunu da unutmayın ki biri turbo diğeri atmosferik. eğer araçla oynarım diyosanız turbo araçtan alacağınız sonuçlar daha büyük olur. o zaman da scirocco fena üzer.
Gönderen: aRas - Ocak 02, 2010, 06:06:37 ÖS
Her yönden değerlendirmek gerek.Görsellik açısından 2 side iyi ama Scirocco daha iyi duruyor.Type-R güçlü araç.Hız istiyorsan type-R al derim.
Servis'leri de Honda'ların o kadar uçuk değil.VW'lerin çok pahalı bence.Bi de Turbo'lu araç saqı solu belli olmaz.Atmosferik iyidir ;) Type-R al derim.
Gönderen: murat - Ocak 02, 2010, 07:09:23 ÖS
teşekkürler arkadaşlar. scirocco biraz daha ağır basıyor sanki. bu gün servisine sordum 200 bg liği istediğimiz taktirde fabrika çıkışlı 300 bg yollayabiliyorlarmış. yapılan modlamalar garanti kapsamına giriyormuş. ve en güzelide sadece 5000 lira ek ödeme yapıyorsunuz.  bakalım hayırlısı.
Gönderen: Gökhan_55 - Ocak 02, 2010, 07:27:57 ÖS
tercih zor... hangisinde daha çok donanım varsa onu al derim.. ama çağla yeşili ve cam tavanlı scirocco mükemmel görünüyordu..
Gönderen: byberkay000 - Ocak 03, 2010, 11:18:18 ÖÖ
scirocco bir arkadaşımda var. ve çok memnun. ama bunların arasında seçim yapmak zor. bence yapabilirseniz test sürüşü filan yapın hangisine ısınırsanız onu alın derim.
Gönderen: gorkem9463 - Ocak 04, 2010, 04:02:44 ÖS
Geçmiş olsun diyerek söze başlamak isterim.performans - typer.onun hrici alman derim.
Berkay'ında dediği gibi test sürüşü yapıp karar verin ;)
Gönderen: 34GB4525 - Ocak 04, 2010, 04:06:01 ÖS
Ben olsam tartışmasız sirocco alırım o nasıl bi dizayn öyle yaa harika... Ama detaya gir yine bizim gibi yüzeysel bakmazsın sen ;)

Tayyar alman için çok ama çok hasta hondacı olman lazım :)
Gönderen: piscocuk - Ocak 04, 2010, 04:07:48 ÖS
ep3 ise typeR derim.yoksa scirocco kesinlikle
Gönderen: EMİRVE - Ocak 04, 2010, 04:22:47 ÖS
Bende scirocco tavsiye ederim.Herkesin hayranlık duyduğu bi araba.Ama Type-r sadece arabadan anlayanların baktığı bi araba.scirocco bu açıdan çok çekici geliyo bana.EE tabi eski bi VW kullanıcısı olarak da komfor,güvenlik,yol tutuş gibi konulşarda da tavsiye ederim.1,4 Tsi  motor gerçekten de çok başarılı bence.Hem ekonomik hemde performans.Bi de DSG şanzımanlı ( 7 ileri )scirocco olursa dadından yenmez bence.
Gönderen: mustican - Ocak 04, 2010, 05:46:13 ÖS
cok da ekonomik sayilmaz scirocco...
150 TL ile 400km anca yapiyor arkadasim hem de duz vites
Gönderen: alican_07 - Ocak 04, 2010, 06:41:14 ÖS
dsg şanzıman hem hızlanmada hemde yakıt ekonomisinde manual den daha iyi
Gönderen: alican_07 - Ocak 04, 2010, 06:42:27 ÖS
ben alıcak olsam scirocco alırım ama tabii kendi fikriniz nedir bilemem
Gönderen: türkön - Ocak 04, 2010, 07:59:55 ÖS
1.4 motor 160 hp .180 lira ile 600 km gidiyor. ortalama 100 km de 9 lt bence bu değer scirocco gibi bi araç için gayet güzel.
Gönderen: zack - Ocak 04, 2010, 08:08:12 ÖS
Sokakta her köse basında bir scirocco var artık neredeyse o yüzden type-r her zaman önde benim için
Gönderen: mustican - Ocak 04, 2010, 08:10:48 ÖS
180 TL esittir 50 litre gibi bisey..
600 km gitmesi bana cok zor geliyor.ya da sehir icinden kasit nedir?mesela 2.kopru yolunu kullanip da trafiksiz bir zamana sehir ici denebiliyor.siz diyosunuz demiyorum yanlis anlamayin
ama benim de ark da var...yani 450 krs civarindan asagi yakmiyor ara sira dip gaz var tabi
Gönderen: 34GB4525 - Ocak 04, 2010, 08:33:26 ÖS
Sokakta her köse basında bir scirocco var artık neredeyse o yüzden type-r her zaman önde benim için
Usta sen nerde oturyosun biz görümüyoruz o kadarda :)
Gönderen: sisss - Ocak 04, 2010, 09:10:40 ÖS

(istanbul ankara izmir) bu büyük şehirlerden istatistik alınırsa scirocco bencede görülme olasılığı  daha fazladır type-r dan
Gönderen: zack - Ocak 04, 2010, 09:29:43 ÖS

Hocam ben izmirdeyim hangi caddede 10-15 dakika dursan görürsün semt ayrımı yapmadan izmir halkı seviyor sciroccoyu..
Gönderen: Fitos - Ocak 04, 2010, 09:59:35 ÖS

aynen zamanın a3'ü gibi oldu malesef... fix beyaz scirocco...
Gönderen: 34GB4525 - Ocak 04, 2010, 10:05:30 ÖS
Valla ben istbuldayım göbeğindeyim ama o kadar görmüyorum

Ama tabi ki typer dan daha fazla satılan bi araç olur çünkü honda özel bi araç  ;)
Gönderen: Time-R - Ocak 05, 2010, 02:39:47 ÖÖ
scirocco her yerde var, type-r cok az..ben nadirlerden olmak isterdim typer ile...
Gönderen: Fitos - Ocak 05, 2010, 08:24:23 ÖÖ
scirocco her yerde var, type-r cok az..ben nadirlerden olmak isterdim typer ile...

al benden de o kadar abicim...
Gönderen: endlessnihilist - Ocak 05, 2010, 09:13:23 ÖÖ
  >=ok kesinlikle katılıyorum. scirocco yaygınlaştı oldukça... sadece farklı olmak için bile olsa type-r derim bende...
Gönderen: geniusman34 - Ocak 05, 2010, 09:58:25 ÖS
scirocco elma şekeri gibi ismi var :) araçları kullanmadım fakat gördüklerim ve öğrendiklerim kadari ile kendi fikrim elma şekerinden yana ama kızların ayağına giydiği (ugg) ayıcık botu gibi olucaksa düşücelerim değişir.  :seytani
Gönderen: altunparmak - Ocak 05, 2010, 10:04:21 ÖS
scirocco derim görüntü olarak cok güsel arac  hız-konfor-dızayn bi arada ;)
Gönderen: mali - Ocak 05, 2010, 10:13:16 ÖS
görüntü olarak çok farklı ve cezbedici bir görüntüsü var
scirocco derim görüntü olarak cok güsel arac  hız-konfor-dızayn bi arada ;)
Gönderen: türkön - Ocak 07, 2010, 11:26:52 ÖÖ
dostum arkadaşını bilmiyorum ama ben araçla 52lt benzin alarak 600 km gördüm.yanlış anlaşılmasın yol bilgisayarında yazan rakamdan bahsetmiyorum.benzinciden çıkarken sıfırladım "trip mode"u tekrar benzinliğe girdiğimde 600 km olmuştu. ayrıca ben koyu bi hondacıyım. aracımdan da belli olması lazım fakat ne söliyim scirocco sahibi de olduğum için söleyebilirim ki dizayn,konfor güç anlamında oldukça iyi bi araç yapmış almanlar. drag ta typer la kıyaslanmaz tabiki ama dediğim gibi konfor dizayn güç isteyenler scirocco yu bi düşünsünler derim.
Gönderen: türkön - Ocak 07, 2010, 11:28:41 ÖÖ
bi de şehirçi derken yoğun avcılar trafiğine, yoğun havaalanı trafiğine de girilerek 600 km oldu.
Gönderen: REDSTAR - Ocak 07, 2010, 03:28:25 ÖS
scirocco derim hocam.ama karar tabiki senin.muhteşem bi görüntüsü var,performans olarakta bence tatmin edici olur.
Gönderen: emre16 - Ocak 07, 2010, 08:26:04 ÖS
sorunsuz olsun kafam rahat bineyim servislerde fazla ücret vermeyim diyosanız Type-R...ama hız+kalite+komfor+güvenlik istiyosanız scirocco...hee type-r da performans olarak çok iyi ama scirocco da turbo+sc var yani atmosferik bir motor buna ne yapsın...ama ben olsam atmosferik olan Type-R ı tercih ederdim çünkü safkan güç.(Honda turbolu motorlar yapsa herkesi üzer.)
Gönderen: cvcvtec - Ocak 07, 2010, 08:54:29 ÖS
hocam ben scirocco yu 2 hafta önce Ankarada odtüde 2 ay öncede çukurambar livanın önünde gördüm ama her gün bir tane type-R görüyorum ...
Gönderen: gmail34 - Ocak 08, 2010, 03:22:33 ÖS
Hız olarak Type R önde olacaktır diye düşünüyorum ama Scirocco'daki estetik, iç dizayn tam anlamıyla muhteşem.
Gönderen: RaMsEs - Ocak 08, 2010, 04:59:29 ÖS
scirocco
Gönderen: alpkorkut - Ocak 10, 2010, 10:49:51 ÖÖ
scirocco
+1
Gönderen: adrenaliinn - Ocak 10, 2010, 12:43:14 ÖS
ben Adanadayım daha scrocco görmedim :)
Gönderen: Fitos - Ocak 10, 2010, 07:41:09 ÖS
istanbulda type r'a nazaran elini çarpsan scirocco'ya çarpıyo diyebilirim...
Gönderen: nadirgoktan - Ocak 10, 2010, 07:45:52 ÖS
ikiside süper bence
Gönderen: silence - Ocak 10, 2010, 08:53:28 ÖS
illa sıfır mı olması lazım s2k bnce 2sınden de gusell :D
Gönderen: carda1 - Ocak 11, 2010, 03:01:28 ÖÖ
scirocco bence hızda var yol tutuşta ve yüksek hızlarda bile yol tutştan birşey kaybetmiyor çok da yakmıyor bence 1.4 tsi motor 375 biraz devrsiz kullandın mı 400  gbi yakıorr

bende 1.8 hb civic var 333 krş yakıor :D:D
Gönderen: Fitos - Ocak 11, 2010, 07:14:39 ÖÖ
ya o paralara araba alıcaksam yakıtını düşünmemem lazım o yüzden ne kadar yaksa da type r diyorum....
Gönderen: cıvıcem - Ocak 11, 2010, 02:29:35 ÖS
type-r falan süper lafım yok ama scirocco da çok güzel yani....
Gönderen: ALG - Ocak 11, 2010, 11:16:27 ÖS
şahsen type r a ilk sahibi olarak binmeyi tercih ettim, 2. el almaya pek cesaret edemem ama sciroccoya 2.eldede cesaret edilir, limitleri çok fazla zorlanısı bir araba değil..daha ziyade estetik ve konfora dayalı tatlı-sert havası var, amaç gazlamak değil sciroccoda..bu yüzden her zaman düşünülebilecek bir araba olabilir bence..
Gönderen: ert16 - Ocak 14, 2010, 01:54:15 ÖÖ
bu iş için iyi bir bütçe ayırmışsnz belli :)

ben sizin yerinzde olsam ;

FN2 bir typer alır beyaza kaplatırdm ( kaplama işini mükemmel yapıorlar artık  )
Gönderen: Fitos - Ocak 14, 2010, 06:48:01 ÖS
ooo beyazı fena olur cidden hehhehheh
Gönderen: hakangunister - Ocak 15, 2010, 05:55:51 ÖS
O kadar paraya S2k da düşünülür bence. Tabi 2 kişilik olması sizin için sorun teşkil eder mi bilmiyorum.

İlla Type-R ve ya Scirocco dan birini tercih edecek olsaydım. Ben Type-R derdim :) Bu benim Honda manyaklığımdan ve VW e duyduğum antipatiden kaynaklanıyor.

Ben Doğuş üni de okuyorum 4 aydır da Acıbadem de oturuyom. Her gün mutlaka bir kaç Scirocco görüyorum  ama  daha hiç FN2 Type-R a rastlamadım...
Gönderen: murat_ozbek - Ocak 15, 2010, 06:14:47 ÖS
scirocco
Gönderen: typermelih - Ocak 21, 2010, 04:58:20 ÖS
scırocco yu adamakıllı bır sekle sokmak ıcın bıraz para dökmek lazım asırı beslemelı bır otomobılede mudahele etmen daha olası atmosferıkte 4 sey alır takarsın anca 35 hp alırsın fakat asırı beslemede bır cip uygulamasıyla alırsın ortalama 40 beygırı ama suda varkı atmosverıkten aldıgın güçde asırı beslemenınkıylede aynı olmaz ve aşırı beslemeli motorlar daha az ömürlüdür arıza cıkarma oranı yuksektır çıkarırsada cebını yaka üzülürsün...bu sebeple fn2 im olduğu için değil doğrular böyle oldugu için.....